Jump to content


Цитати от Талмуда, относно неевреите


Препоръчани коментари

Талмудът се смята за авторитетен запис на религиозни обсъждания на еврейски закони, етика, легенди и истории. Той е основен източник за законодателство, обичаи и морални ценности на юдаизма. В основата на Талмуда е залегнал Стария завет, особено първия му раздел - Петокнижието (Мойсеевият закон или Тората). Талмудът се състои от две части или сборника, Мишна ришона и Гемара, обсъждане на Мишна (термините Талмуд и Гемара са взаимнозаменяеми). Гемара се основава на по-ранни текстове от Тората и по-специално от Мишна и от своя страна е в основата на всички по-късни кодекси на еврейския закон и на голяма част от религиозната литература.

 

 

Ще ви препиша само малка част от нещата които пише там за неевреите да ви стане ясно за какво става въпрос. Ако се съмнявата че не е истина - просто вземете един Талмуд и ще видите. Цитатите са дословни и без никаква промяна:

 

Цитатите от Талмуда а в скобите е къде точно се намират в него:

 

"Само евреите са хора, неевреите не са хора, а гои" (Kerithuth 6b S. 78, Jebammoth 61a)

 

"Неевреите са създадени, за да служат на евреите" (Midrasch Talpioth 225)

 

"Неевреите трябва да бъдат отбягвани дори повече от болни прасета" (Orach Chaiim 57, 6a)

 

"Сношение с неевреи е като сношение с животни" (Kethuboth 3b)

 

"Раждаемостта на неевреите трябва силно да се ограничава" (Zohar II, 4b)

 

"Както заменяш загубени крави и магарета, така трябва да заменяш умрелите неевреи" (Iore Dea 337, 1)

 

"Евреите трябва винаги да се опитват да заблуждават неевреите" (Zohar I, 168a)

 

"Нееврейската собственост е като пуста земя и принадлежи на онзи евреин, който първи я завземе" (Babha Bathra 54b)

 

"Ако двама евреи измамят неевреин, трябва да си поделят печалбата" (Choschen Ham 183, 7)

 

"На всеки евреин е позволено да използва лъжи и лъжесвидетелства, за да разори неевреите" (Babha Kama 113a)

 

...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Звучат доста крайно някои от цитатите.Не знам до колко самите съвременни евреи са запознати с всичко това,но със сигурност има и крайни такива,както във всяка религия.

Отделно знаете на евреите каква слава им се носи,така че явно нищо не е случайно хах

Link to comment
Сподели в други сайтове

Звучат доста крайно някои от цитатите.Не знам до колко самите съвременни евреи са запознати с всичко това,но със сигурност има и крайни такива,както във всяка религия.

Отделно знаете на евреите каква слава им се носи,така че явно нищо не е случайно хах

Е то именно заради това е имало гонения и преследвания на евреи. Още от древността като се почне в Египет.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Мнението на хората изповядващи тая религия напълно не ме интересува и вълнува.

Смисъл??? Какво искаш да кажеш?

 

Че са толкова крайни като тези, които изповядват Исляма.

image.jpg 116.jpg image.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Че са толкова крайни като тези, които изповядват Исляма.

Това за исляма от свои наблюдения и убеждения ли го казваш или от телевизията??? Щото не е точно така. Има фанатици мюсюлмани - факт, но има изкривено представяне на мюслманите и религията им което се различава от истината много. Всичко е пропаганда.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Това за исляма от свои наблюдения и убеждения ли го казваш или от телевизията??? Щото не е точно така. Има фанатици мюсюлмани - факт, но има изкривено представяне на мюслманите и религията им което се различава от истината много. Всичко е пропаганда.

 

Не, лични наблюдения нямам. Наблюденията са ми от това, което съм виждала по телевизията и което съм чела. И като прочетох това много ми напомни на тяхната религия. Не буквално, но самата идея...това, което знам много се доближава до тази идеология.

image.jpg 116.jpg image.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Все едно чета извадка от Корана. Ужас.

 

В Корана няма едно подобно изречение.

qp3wk4.jpg

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Взели са се прекалено за велики (някогашните евреи)....а само ако можеха да предвидят после как им се е стоварило на главата. Но в днешно време се съмнявам да има такива крайни юдаисти.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Всъщност в Тайните протоколи не става ли въпрос точно за юдеите?

 

Чел съм само част от протоколите, иначе ги имам всичките на книга. Да - ционистите изготвили протоколите са именно евреи.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...