Jump to content


Защо линковете не са видими


Препоръчани коментари

Здравейте,

Разбирам, че има неразбиране защо линковете не са видими за някои потребители. Няколко души ми писаха, откакто направих промяната, така че искам да внеса яснота по случая. Благодаря на @iraklis за съобщението, с което ме подтикна да изясня някои неща.

 

Форумът върви към легализация на съдържанието

След като платформата вече не е nulled, следващата стъпка е скриване/изтриване на нелегалното съдържание, като линкове. Тъй като знам, че има много хора, които влизат отдавна във форума и дори по този начин са разбрали за него, разделите с линкове няма да бъдат изтрити, но ще бъдат една идея по-защитени. 

 

Нелегалното съдържание пречи на развитието

Рамания вече не е пиратска платформа. За да може да се монетизира (с цел да се самоиздържа) е необходимо качествено съдържание и активни потребители. Няма нужда от потребители, които са активни само в скрити раздели. Те не са видими за търсачките. По тази причина, оставането на разделите с линковете е комплимент към активните и стари потребители в сайта. Тук се намесва и проблемът с "легалността" на скритите раздели. С това ограничение, ще се проследи историята на всеки потребител и ако не е активен, да не получи достъп. Всеки би написал 30 коментара, но кой би го направил с минимум 300? През времето, докато той трупа 300, ще може да се види, ако има нещо нередно.

 

Вдигат се изискванията за брой постове

До сега бяха необходими 30 коментара, за да виждате разделите с линкове. Оттук нататък, критериите се завишават на 300. Идеята на тази мярка е да отсеят, хората които просто са влезли и са се регистрирали и не са имали никаква друга активност. Също така, това че сте регистрирани преди 10 години и нямате 300 коментара, означава че вие сте във форума, само за да четете или за да достъпите скритите раздели. От гледна точка на новите цели за развитие, такъв тип потребители не допринасят за развитието на форума.

За да се привлекат нови потребители, трябват коментари, активни хора. Тези хора, които се стремят към достигане на 300+ с цел придобиване на достъп до скрито съдържание, не са "активни". Те са просто писачи. 

Разбира се, там някъде винаги ще има и пасивни участници, но те трябва да бъдат стимулирани да получават екстри и да започнат да пишат.

Линковете вече са "допълнителна екстра"

Като всяка екстра, тя ще се дава на заслужили потребители. А как се става заслужил? Като сте активни. А кои са активни? За активни се приемат потребители с поне 300 коментара. 

 

Спамът няма да ви помогне

Ако пишете във форума като спамъри, за да натрупате 300+, по-добре се откажете. Няма нужда от слабо съдържание. Трупайте коментари плавно. Бъдете част от Рамания. Не е страшно! Давайте идеи как да подобрим този форум. 

 

Няма да има промени, касаещи линковете в близкото бъдеще

Гарантирам, че няма да има последващо увеличение на необходимия брой коментари. Ще останат 300+.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, djmursi каза:

Хитро и добре написано,но пагобно за много потребители на Рамания които ще избягат да търсят алернатива на друг форум.

Ако тези потребители са били тук само за линкове и не проявяват интерес (дори само да четат), на тях не им трябва алтернативен форум, а сайт за теглене на файлове. 

Останалите, старите потребители, които обичат Рамания, ще останат. И пак казвам, нито е затрито съдържанието, нито е изгонен някой. Просто правилата се променят, но не дотам, че да прогонят, когото и да е. Вече съм казвал, че форум без потребители е нищо.  

Понякога трябват компромиси. Аз направих такива, дано и потребителите да могат.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 часа , meleto каза:

Ако тези потребители са били тук само за линкове и не проявяват интерес (дори само да четат), на тях не им трябва алтернативен форум, а сайт за теглене на файлове. 

Останалите, старите потребители, които обичат Рамания, ще останат. И пак казвам, нито е затрито съдържанието, нито е изгонен някой. Просто правилата се променят, но не дотам, че да прогонят, когото и да е. Вече съм казвал, че форум без потребители е нищо.  

Понякога трябват компромиси. Аз направих такива, дано и потребителите да могат.

То ще си покаже след време.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

А защо не помислите, че има хора, които просто нямат време за писане на количество коментари, за да могат да виждат останалите раздели във форума? Разбирам ви идеята, но така разваляте форума. Харесвам го и с удоволствие бих писала, стига да имах необходимото време за това. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

От 7.05.2019 г. от 17:24, meleto каза:

Разбирам, но и с гратисен период пак нямаше много хора да разберат и щеше да е същото като резултат.

Ами можеше да се сложи на първа страница, и там да има линк към темата в която е обяснено всичко. Но както и да е, свирено е вече :)
Дано само това не изиграе лоша шега на форума.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 14 часа , joni каза:


Дано само това не изиграе лоша шега на форума.

Разбира се, че ще изиграе лоша шега. Супер демотивиращо е. Все едно те принуждават да пишеш насила... Ще има умишлено трупане на постове без никакъв смисъл, за да могат да си открият повечето разделите с линковете. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, i810 каза:

Разбира се, че ще изиграе лоша шега. Супер демотивиращо е. Все едно те принуждават да пишеш насила... Ще има умишлено трупане на постове без никакъв смисъл, за да могат да си открият повечето разделите с линковете. 

Ако търсите само линкове, има много сайтове, в които можете да намерите...

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
преди 3 часа , orle каза:

Според мен така рискувате да се получат безброй коментари пълни с глупости, само с цел да бъдат видими линковете ...

Лесно се трупат коментари и с адекватни отговори,има доста теми за коментиране и без да се пишат глупости,форума е за забавление дискусии по темите и клиповете а не само заради едни линкове. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , djmursi каза:

Лесно се трупат коментари и с адекватни отговори,има доста теми за коментиране и без да се пишат глупости,форума е за забавление дискусии по темите и клиповете а не само заради едни линкове. 

Музикален форум - Рамания

 

колега нищо лично ама доколкото знам историята на форума,той преди всичко винаги е бил музикален. има музика има и коментари по нея.наистина човека е прав 300 поста не е шега работа.админа и той си е прав за себе си,но потребителите изведнъж се видяха в чудо затова и питат.

като виждам твоите колко са- 325

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ако се пускат повече теми, 300 коментара няма да са проблем, стига сте мрънкали. 

Който иска линкове, да търси линкове. Или да ми пише, ще му ги дам. Идеята е ясно защо е.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , xarax каза:

Музикален форум - Рамания

 

колега нищо лично ама доколкото знам историята на форума,той преди всичко винаги е бил музикален. има музика има и коментари по нея.наистина човека е прав 300 поста не е шега работа.админа и той си е прав за себе си,но потребителите изведнъж се видяха в чудо затова и питат.

като виждам твоите колко са- 325

Да старият ми профил го закрих и си направих нов и без проблем си написах реални 300 коментара без да спамя и да пиша глупости,значи може.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...