Jump to content



Фитнес, тренировки, здравословно хранене и още нещо..


Препоръчани коментари

Добро утро!

Тази вечер отново сънувах, че съм се отказал от всичко и се тъпча с храна :helpsmilie: Вече 3 нощи подред го сънувам това.

Добрата новина е, че като се събудя се радвам, че всичко е било само сън и не съм се отказал. :1000 (29):

 

Щом и сънищата ти са свързани с тренировките,значи сериозно си се захванал.Браво :D

 

Моето предизвикателство сигурно пак привечер ще си го направя.

 

 

пс.Гледам,че и за бягането сте коментирали.Имаше един период,когато и аз много тичах,само че аз във фитнеса.Нямах търпение да свърша със силовата тренировка и да се кача на пътеката или велоаргометъра.Постепенно увеличавах времето за бягане и по едно време доста минути издържах,но тичането сега съм го оставил настрана.Последния път с един колега ходихме да бягаме на гребната и на повече от половината си издъхнах :D

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 465
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

"Когато наистина решиш, а не просто знаеш...когато наистина се отдадеш, а не просто опиташ. Когато наистина поемеш отговорност, а не просто се надяваш... Това е времето, когато започват чудесата."

 

:1000 (19): :1000 (19): :1000 (19):

Link to comment
Сподели в други сайтове

600573_459536217390063_1055598867_n.jpg

ps:За протокола да кажа,че съм си направил предизвикателството днес,утре почивка :D

:1000 (19):

 

И аз го направих. Истинската тренировка за днес предстои обаче! :phpgrin2:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Коя/кои мускулни групи тренирахте днес?Предполагам тренировките са силови..

 

Ръце. По принцип и корем имам днеска, но нямах време, че станах късно, а след това имах излизане..

Link to comment
Сподели в други сайтове

Коя/кои мускулни групи тренирахте днес?Предполагам тренировките са силови..

 

Аз тренирам всички мускулни групи до отказ, правя кръгова тренировка!

Първо загрявам всички мускули с разтягане, после тренирам крака, след това ръце, а после корем и гъз..

Страхотна тренировка имах и днес, просто се разцепих. Чувствам се ненормално яко и ходя с потник 'щото чувствам ръцете си супер едри и яки :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз тренирам всички мускулни групи до отказ, правя кръгова тренировка!

Първо загрявам всички мускули с разтягане, после тренирам крака, след това ръце, а после корем и гъз..

Страхотна тренировка имах и днес, просто се разцепих. Чувствам се ненормално яко и ходя с потник 'щото чувствам ръцете си супер едри и яки :1000 (29):

 

Гръб,рамо,гърди не тренираш ли?В началото като почнах да тренирам и моята тренировка беше със всички мускулни групи,защото нито една мускулна група не можех да тренирам с програма,трябваше да натрупам сила.Всеки ден правих основните:ръце,гръб и гърди.След известно време обаче си започнах всеки ден по отделни мускулни групи.

 

за гъз само клякания ли правиш,или нещо друго?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Гръб,рамо,гърди не тренираш ли?В началото като почнах да тренирам и моята тренировка беше със всички мускулни групи,защото нито една мускулна група не можех да тренирам с програма,трябваше да натрупам сила.Всеки ден правих основните:ръце,гръб и гърди.След известно време обаче си започнах всеки ден по отделни мускулни групи.

 

за гъз само клякания ли правиш,или нещо друго?

 

Рамо не тренирам, даже не знам как се тренира рамо? :1000 (29):

 

 

За гъз правя клякания, да..

 

Принципа ми е

 

Първи ден: HIIT тренировка

Втори ден: Силова тренировка

Трети ден- Почивка

Четвърти ден- HIIT

Пети ден-Силова

Шести ден-Плуване

Седми ден-Почивка.

 

 

Като и през почивните дни пак си потренирвам с гиричките в нас, правя по някоя и друга лицева опора и така. Но утре абсолютно нищо няма да правя, а ще си почина както трябва.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Рамо не тренирам, даже не знам как се тренира рамо? :1000 (29):

 

 

За гъз правя клякания, да..

 

Принципа ми е

 

Първи ден: HIIT тренировка

Втори ден: Силова тренировка

Трети ден- Почивка

Четвърти ден- HIIT

Пети ден-Силова

Шести ден-Плуване

Седми ден-Почивка.

 

 

Като и през почивните дни пак си потренирвам с гиричките в нас, правя по някоя и друга лицева опора и така. Но утре абсолютно нищо няма да правя, а ще си почина както трябва.

 

Не следя одавна сайтовете за фитнес,понеже живот и здраве есента ще го започвам,това хийт тренировка ми е непонятно :D

Е и плуване имаш гледам,аз много не го умея

 

Иначе за рамо има много упражнения:с дъмбели,на уред,може и с лост.Каквото ти хареса :D Има упражнения за предно,задно и средно рамо.

 

Ръце. По принцип и корем имам днеска, но нямах време, че станах късно, а след това имах излизане..

 

Хубава ли ти е програмата за ръце.Ако искаш да разнообразиш,кажи.Ще ти предложа тренировка с drop-down серии/ако успея да я намеря де :D/,която лично мен много ме напомпваше.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз тренирам всички мускулни групи до отказ, правя кръгова тренировка!

Първо загрявам всички мускули с разтягане, после тренирам крака, след това ръце, а после корем и гъз..

Страхотна тренировка имах и днес, просто се разцепих. Чувствам се ненормално яко и ходя с потник 'щото чувствам ръцете си супер едри и яки :1000 (29):

 

Аз кръгова правех само в началото.

 

Сега съм на отделни дни:

- гръб и трапец

- ръце и корем

- гърди и корем

- рамо и крака

 

dragon (че забравих да те цитирам, а ми забива компютърът :D), уж ми е добра тренировката, но ш се радвам да видя твоята. ;)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ама давайте конкретни програми де :mf_surrender: :1000 (29):

 

Иначе и аз съм предимно на кръгова + веднъж седмично правех bodypump с група

Проблемът ми бтв е, че в близките 2 седмици не се виждам, а и нямам възможност за фитнес, и се чудя какво мога да правя вкъщи. Идеи?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ама давайте конкретни програми де :mf_surrender: :1000 (29):

 

Иначе и аз съм предимно на кръгова + веднъж седмично правех bodypump с група

Проблемът ми бтв е, че в близките 2 седмици не се виждам, а и нямам възможност за фитнес, и се чудя какво мога да правя вкъщи. Идеи?

 

Прави тренировка от типа "ТАБАТА" , само 4 минути е, но е нещо ненормално! Ако си без опит недей, но щом казваш, че преди си тренирал, значи ще се справиш.

Много е тежка тренировката, но за хора без време и възможност за фитнес е идеален вариант.

Прочети, поинтересувай се.

Аз въпреки всичко пак мисля да я включа един път в седмицата.Страшно ефективна е, никой не е останал без резултати от нея, но пак казвам, по-съсипващо нещо не си правил през живота си!!! Накрая на тренировката ще си видиш аурата, небесни ангели и ще се молиш да останеш жив. :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ама давайте конкретни програми де :mf_surrender: :1000 (29):

 

Иначе и аз съм предимно на кръгова + веднъж седмично правех bodypump с група

Проблемът ми бтв е, че в близките 2 седмици не се виждам, а и нямам възможност за фитнес, и се чудя какво мога да правя вкъщи. Идеи?

 

Бих, ама някои от упражненията не ги знам с имената им.

 

АМи аз като тренирах вкъщи си купих такъв лост, дето се слага на вратата за набиране, имам дъмбел, а и правех упражнения от един канал в YouTube - Passion4profession, има мн готини неща там. :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Прави тренировка от типа "ТАБАТА" , само 4 минути е, но е нещо ненормално! Ако си без опит недей, но щом казваш, че преди си тренирал, значи ще се справиш.

Много е тежка тренировката, но за хора без време и възможност за фитнес е идеален вариант.

Прочети, поинтересувай се.

Аз въпреки всичко пак мисля да я включа един път в седмицата.Страшно ефективна е, никой не е останал без резултати от нея, но пак казвам, по-съсипващо нещо не си правил през живота си!!! Накрая на тренировката ще си видиш аурата, небесни ангели и ще се молиш да останеш жив. :1000 (29):

Мерси, сега ще погледна. 4 минути ме устройва, защото все уж се каня да тренирам вкъщи, а други работи правя. Друго си е в залата или навън.

 

Бих, ама някои от упражненията не ги знам с имената им.

 

АМи аз като тренирах вкъщи си купих такъв лост, дето се слага на вратата за набиране, имам дъмбел, а и правех упражнения от един канал в YouTube - Passion4profession, има мн готини неща там. :)

Ооо моят телефон е пълен със abs apps и други и са пускани по веднъж хаха

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз кръгова правех само в началото.

 

Сега съм на отделни дни:

- гръб и трапец

- ръце и корем

- гърди и корем

- рамо и крака

 

dragon (че забравих да те цитирам, а ми забива компютърът :D ), уж ми е добра тренировката, но ш се радвам да видя твоята. ;)

 

Ами то самите упражнения не са строго определени ти си ги избираш.Требва да имаш 3 за бицепс и три за трицепс.И тука идва далаверата.Правиш по 3 серии на упраженение.Първите две си ги прави с по 8 повторения.Третата серия я разбиваш на няколко серии без почивка,като сваляш килограмите постепенно.Редът е следния:

 

Започваш третата серия.

Правиш 6 повторения,почиваш 5 секунди и правиш още 3.

След това сваляш 1/3 от килограмите,или тренираш с по леки дъмбели.Като свалич килограмите веднага почваш 5 повторения,5 секунди почивка,и веднага още 2.

Сваляш тежестта със същите килограми и накрая правиш 7 повторения,почиваш 5 секунди,и след това още 2 или 3 колкото издържиш /до отказ/ и това е.

 

Незнам дали обясних добре затова ще ти дам примерна дроп даун серия.

Правиш бицепс на кривия лост с по 10кг тежести от всяка страна на лоста.

Третата серия си я разбиваш на 3:

1. 6 повторения,5 секунди почивка след това още 3.

2. Сваляш от всяка страна по 5 килограма и веднага правиш 5 повторения,5 секунди почивка след това още 2.

3. Сваляш и останалите 5 килограма/остава само кривия лост/. Правиш 7 посторения,почиваш 5 секунди и правиш колкото можеш накрая/препоръчително 2 или 3/.

 

Надявам се да съм обяснил добре и да ме разбереш :D

Link to comment
Сподели в други сайтове

Дайте нещо, което правите - свързано с хранителните режими. При качване на мускулна маса какво ядете, на какво наблягате, при чистене и т.н. (ясно ми е, че се дава най-много протеини, но осен това)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Дайте нещо, което правите - свързано с хранителните режими. При качване на мускулна маса какво ядете, на какво наблягате, при чистене и т.н. (ясно ми е, че се дава най-много протеини, но осен това)

 

Аз ям по 4 пъти на ден като смятам, че храненето ми е много добро.

За закуска ям омлет от 3 яйца и малко кашкавал.

За обяд някаква пържола, телешка или пилешка + огромна зелена салата със зехтин.

Няколко часа след това имам следобедна закуска, хапвам някакви ядки, или протеинови кренвирши (много са скъпи, но са изцяло от протеин).

Вечеря към 19:00-20:00 ям бутче, пържола, или салата. Гледам порциите да са нормални.

В тренировъчен ден след тренировка пия протеинов шейк с протеин на прах+половин банан.

Често ям и риба, чиста телешка кайма, като цяло наблягам на мазнини и протеини. Въглехидратите съм ги ограничил до минимум.

Пия и омега 3-мастни киселини.

 

Трябва да отбележа, че от както се храня по този начин и през ума не ми е минало желание за нещо сладко или калорично извън режима. Мазнините и протеините изцяло доставят на организма ми това от, което има нужда.

Преди винаги ядях оскъдно и по 2-3 пъти на ден за това се отказваш поради нечовешкия глад, особено за сладко, но сега се чувствам прекрасно и мисля, че най-накрая открих правилната формула.

Естествено, има още какво да се желае, навярно греша някъде, но все още съм начинаещ.

 

П.С-ПИЯ много, ама много вода..

Link to comment
Сподели в други сайтове

Много добър хранителен режим имаш, всичко ти присъства, затова и нямаш нужда от други неща. Моя е подобен на твоя, както и предполагам на всеки активно трениращ. Никога не съм пил протеини, киселини и такива. Изобщо усещаш ли, че ти помагат по някакъв начин тези неща, които консумираш не ти ли са предостатъчни - чрез тях получаваш достатъчна енергия. Не знам, някакси винаги ми се е струвало тъпо да пиеш такива неща.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ами то самите упражнения не са строго определени ти си ги избираш.Требва да имаш 3 за бицепс и три за трицепс.И тука идва далаверата.Правиш по 3 серии на упраженение.Първите две си ги прави с по 8 повторения.Третата серия я разбиваш на няколко серии без почивка,като сваляш килограмите постепенно.Редът е следния:

 

Започваш третата серия.

Правиш 6 повторения,почиваш 5 секунди и правиш още 3.

След това сваляш 1/3 от килограмите,или тренираш с по леки дъмбели.Като свалич килограмите веднага почваш 5 повторения,5 секунди почивка,и веднага още 2.

Сваляш тежестта със същите килограми и накрая правиш 7 повторения,почиваш 5 секунди,и след това още 2 или 3 колкото издържиш /до отказ/ и това е.

 

Незнам дали обясних добре затова ще ти дам примерна дроп даун серия.

Правиш бицепс на кривия лост с по 10кг тежести от всяка страна на лоста.

Третата серия си я разбиваш на 3:

1. 6 повторения,5 секунди почивка след това още 3.

2. Сваляш от всяка страна по 5 килограма и веднага правиш 5 повторения,5 секунди почивка след това още 2.

3. Сваляш и останалите 5 килограма/остава само кривия лост/. Правиш 7 посторения,почиваш 5 секунди и правиш колкото можеш накрая/препоръчително 2 или 3/.

 

Надявам се да съм обяснил добре и да ме разбереш biggrin.gif

 

Аз правя четири упр за трицепс и три за бицепс, по пет серии (първата е разгрявка).

 

Но упражненията с имената точно не мога да ти ги кажа. Имам със скрипец, дъмбел зад врата, кик бек и с кривия лост на лежанка за трицепс, 21, скотово сгъване и дърпане на долен скрипец за бицепс. Дано не съм объркал нещо с наименованията. 1000%20(29).gif1000%20(29).gif

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз правя четири упр за трицепс и три за бицепс, по пет серии (първата е разгрявка).

 

Но упражненията с имената точно не мога да ти ги кажа. Имам със скрипец, дъмбел зад врата, кик бек и с кривия лост на лежанка за трицепс, 21, скотово сгъване и дърпане на долен скрипец за бицепс. Дано не съм объркал нещо с наименованията. 1000%20(29).gif1000%20(29).gif

 

Всички упражнения за бицепс и трицепс май съм ги минал,те не са и много.Струва ми се много обаче да правиш по 4 серии на упражнение/без да броя загряващата/.По принцип така може да си пренатовариш ръцете,което е грешка.

 

пс.Прочетох това табата,мерси за линка.Утре мисля да си измисля упражнения и да го пробвам :phpgrin2:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ако не друго, то поне ми действат стимулиращо.

Като знам, че съм дал 20 евро на протеин и 10 на мастни киселини имам повече стимул да тренирам :1000 (29):

Но си помагат, помагат си..

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тренирайте гърди с бицепс на една тренировка, а на следващата гръб с трицепс и не смесвайте бицепс с трицепс! Също така не пиите никакви химии и глупости, не прекалявайте с яйцата, винаги загрявайте преди тренировка, не подценявайте правилните стойки при всяко упражнение и го давайте по-леко. Излишно е да се вживявате. ;)
image.jpgimage.jpgimage.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...