Jump to content



Качествени продукти


Препоръчани коментари

Виждам, че все повече потребители тук са си отворили очите за отровите, които корпорациите слагат в храната ни, за което се радвам.

 

Реших да направя тема в която всеки да споделя качествени продукти от които е доволен и да дискутираме на тази тема. Може дори да се пише и съдържанието на продукта или да се сканира или снима.

 

Ще се радвам, ако посочените продукти са предимно български. Така хем ще купуваме качествени продукти, хем ще подкрепяме и българската икономика, а не тази на Германия, Франция, Турция и т.н...

 

Във Фейсбук има група Купувайте повече български стоки. Има страхотни предложения в нея, и това ми е една от любимите групи към които съм се присъединил.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 29
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Днес точно мислех да ти благодаря за последните теми в образователния раздел! Е благодаря ти!

И от такава тема имаше нужда,добре,че си се сетил.Ще я следя с интерес.

Link to comment
Сподели в други сайтове

AMAZING, мерси :)

 

Ще започна аз с няколко български продукта от които съм супер доволен:

 

Прясно мляко на БМК (Българска млечна компания) - 3% масленост, срок на годност: 3 дни. Без консерванти.

 

Млякото е страхотно. Вкусът му, дори мирисът му са на истинско мляко. Като едно време, който е имал баба и дядо на село с животни и знае какъв е вкусът на млякото...

priasno_mliako.gif

 

Кисело мляко "Орфей" на БМК - 5% масленост.

Съдържание: краве мляко, традиционна българска закваска за кисело мляко, млечна сметана, без консерванти.

 

Тва мляко ми е любимото. Толкова е гъсто, че дори ако правя млечна салата слагам него, вместо цедено мляко. Все пак е 5% масленост....

orfei.jpg

 

Продуктите на Медикс и Тео. Без значение дали става въпрос за препарати за баня, тоалетна, под, мазнина или сапун, предпочитам да купувам именно тези на Медикс и на Тео, защото са произведени в Бъгария. Останалите са турски, румънски и кой знае още какви... Не, мерси.

techen%20sapun%20medix%20400ml-500x500.jpg teo%20te4en%20sapun-500x500.jpg

Link to comment
Сподели в други сайтове

Мисля да спра дъвките и да ги заместя или с някъв освежител или с... Тик Так? Дали и той е вреден като тях?

Иначе за млякото намерих един дядо, който гледа крави накрая на града. :1000 (29):

Чудя се соковете какво да ги правя. Снощи пих Горски плодове на Флорина и щях да пукна, още ме свива коремът. :wacko:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Чудя се соковете какво да ги правя. Снощи пих Горски плодове на Флорина и щях да пукна, още ме свива коремът. :wacko: [/b]

:helpsmilie: Потвърждавам,че този сок причинява наистина гадене,болки в стомаха и какво ли още не,но гаденето е на първо място.

Пил съм от другите на "Флорина",но от "Горски плодове" имах чувството,че в корема ми има война между органите,а и много ми се гадеше.

НЕ УПОТРЕБЯВАЙТЕ ТАКЪВ СОК!

Възможно най-безвредния сок който можете да пиете е STEP-чето дето се разрежда във вода,не казвам,че не е вреден,но е възможно най-безвредния :1000 (29):

За сега не се сещам за други качествени продукти,но поне да потвърдя,че този сок наистина е нещо което ти причинява аномалии моментално ;д

Link to comment
Сподели в други сайтове

Мисля да спра дъвките и да ги заместя или с някъв освежител или с... Тик Так? Дали и той е вреден като тях?

Иначе за млякото намерих един дядо, който гледа крави накрая на града. :1000 (29):

Чудя се соковете какво да ги правя. Снощи пих Горски плодове на Флорина и щях да пукна, още ме свива коремът. :wacko:

 

Сигурно и тик-така е вреден.. :mf_surrender:

Иначе за млякото добре си направил,няма по-добро от домашното.По София има доста хора,които продават,но аз си взимам от приятелките на баба ;дд ,които имат крави.Там поне знам,че 100% е както трябва.

 

пс:степчетата...пълно е с аспартам бе хора :mf_surrender: Само прясно изстискан сок пия-лятото от ябълки,круши,зимата моркови и др.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Възможно най-безвредния сок който можете да пиете е STEP-чето дето се разрежда във вода,не казвам,че не е вреден,но е възможно най-безвредния :1000 (29):

Да, бе.

Нещо, което е на прах , т.е. 100% химия, ще е най-безвредното нещо за пиене :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да, бе.

Нещо, което е на прах , т.е. 100% химия, ще е най-безвредното нещо за пиене :1000 (29):

Е,аз си правя извод защото си сигурен,че 2-та литра в които ще го разтвориш са чиста вода :1000 (29):

Не казах,че не е вредно,но е по-безвредно от натуралните сокове. :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

КРАВЕ СИРЕНЕ "КЪРНАРЕ" - няма по-истински млечен продукт от това сирене, имат и биволско долкото знам, за съжаление почти не може да се намери по магазините, хората си го купуват най-вече от мандрата им, която се намира в подбалкана на прохода Троян-Кърнаре.

 

И най-истинското кисело мляко за мен :)

kiselo-mljako-elena-2-500x500.jpg

 

Иначе всеки би трябвало да знае, че истинското идва от градините и нивите на село, след няколко години ще има тенденция за връщане по селата. На някои ще им дойде акълът в главите.

Link to comment
Сподели в други сайтове

пс:степчетата...пълно е с аспартам бе хора :mf_surrender: Само прясно изстискан сок пия-лятото от ябълки,круши,зимата моркови и др.

 

Пълниш бурканите с ябълки, праскови, кайсии, ягоди, слагаш вода, захар, "клопваш" както се вика - и ето ти сок - няма по-истински, освен фреша, но и това като мине през пасатора става фреш. :1000 (29):

Редактирано от pacho
Link to comment
Сподели в други сайтове

Е,аз си правя извод защото си сигурен,че 2-та литра в които ще го разтвориш са чиста вода :1000 (29):

Не казах,че не е вредно,но е по-безвредно от натуралните сокове. :1000 (29):

 

Остави едно степче разтворено в бутилка и на следващия ден го изсипи да видиш какво бяло нещо остава на дъното на бутилката. Аспартама е най-малкия проблем в тия степчета и тангове. Тва са пълни боклуци. Как е възможно за 20 стотинки да си мислиш, че пиеш нещо качествено? Та ти и за 2 лв не пиеш....

 

Аз пия само компоти, прясно мляко, айрян, вода, доматен сок и фрешове. Като почти всичко e домашно производство.

 

Пловодве си имам, а които нямам си купувам от пазара, а не от хипермаркетите. Хем помагам на дядовците и бабите и хем знам, че пъпеша е български, а не гръцки... :mf_surrender: Е сега портокали и банани няма как да купя български....

 

Напоследък постоянно се наливам с пъпеш и прясно мляко. Имам кухненски робот и като сложа пъпеш, мляко и малко захар и става уникално нещо за пиене :ar: Водката я пия или с доматен сок или с айрян.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Пълниш бурканите с ябълки, праскови, кайсии, ягоди, слагаш вода, захар, "клопваш" както се вика - и ето ти сок - няма по-истински, освен фреша, но и това като мине през пасатора става фреш. :1000 (29):

 

Компот се нарича ;ддд

Нещо не ми допада,само от вишни/череши пия...другите имат леко гаден за мен вкус 1000%20(29).gif

 

 

Иначе вчера ми се дояде домашно сладко,и понеже сме си на вилата слязох в мазето ;ддддд да проверя дали има-нЪц,купих си от магазина и дори не съм го отворила след като му видях етикета! :mf_surrender:

Та така,добре,че е бабинка да гледа домати,краставици и кво ли не иначе,трябва да се блъскам с отрови. :helpsmilie:

 

 

Ааа за сиренето и кашкавала забравих да ви кажа 1000%20(29).gif от 3-4 години взимаме от едно селце в балкана,малко е далечно,но там едни хора си имат мандра...е няма такъв вкус,просто тва дето се продава по магазините и суперите е ... :mf_surrender:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ааа за сиренето и кашкавала забравих да ви кажа 1000%20(29).gif от 3-4 години взимаме от едно селце в балкана,малко е далечно,но там едни хора си имат мандра...е няма такъв вкус,просто тва дето се продава по магазините и суперите е ... :mf_surrender:

 

Като говорим за мляко - ето един експеримент с 6 марки в две части: :)

ЕПИЗОД 1

ЕПИЗОД 2

Link to comment
Сподели в други сайтове

Прясното мляко на БМК го обожавам... толкова много, че вече спрях да купувам каквото и да било прясно мляко, тъй като се изпива за един ден. 1000%20(29).gif

 

Мога да похваля киселите млека на Боженци и Елена. И като цяло продуктите на Елби. Между другото четох, че кравите дават млека с около 2.8-3% масленост и всичко с по-висок процент не е съвсем чисто. Затова ако ви се яде по-гъсто мляко си купувайте козе или биволско.

 

Само за млека пиша... 1000%20(29).gif

 

Също съм доволна и от стоките на Lidl, но няма да се спирам, понеже българските продукти заслужават повече внимание. 1000%20(19).gif

 

Подправки взимам най-вече на Биосет, също и чайове. Подправките никога не взимам миксове, в тях има много боклуци.

 

Друго не се сещам да похваля, понеже консумирам зеленчуци основно от местна продукция, а месото никога не е пакетирано, така че не мога да говоря за марки.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Единствения качествен сок,който има в момента е някакъв без марка (не намирам снимки), на няколко места в София го има,изтискват го и на бутилката надписват дата и час на приготвяне.

Естествено е скъп,ако не се лъжа беше към 3 и нещо - 4 лева литъра, но поне знаеш,че не пиеш боклук. Аз така или иначе безалкохолни не купувам често, така че от време на време не ми пречи да дам по повече.

 

 

 

ПП Някой ако намери дъвки със захар да каже кои са.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Защо си мислите, че захарта не е вредна? :) Бялата рафинирана захар с нищо не е по-полезна от аспартама и всякакви подобни подсладители. Освен това дъвченето на дъвки със захар е много по-вредно, защото се развалят зъбите.

 

Изводът: откажете дъвките. :whistling:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Придържайте се към темата моля. Не да става лаф-мохабед на отворена тема. Има друга тема за това

 

Иначе за стокител на Лидъл - спред мен са абсолютни боклуци.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Абсолютно предпочитам българските стоки! Винаги държа като пазарувам повечето неща да са българско производство. Не смятам, че нашите стоки са с по-лошо качество, дори напротив.

Що се отнася за мляко, в началото на тази година за първи път ядох такова мляко, което се продава в магазини - със страхотен каймак и уникален вкус, нищо общо с повечето марки кисели млека, които имат дъх на пластмаса... Смолянско производство е - "Герзовица". Произвежда се в затворническото общежитие в Герзовица, край Смолян. :)

http://paper.standartnews.com/bg/article.p...;article=374843

Link to comment
Сподели в други сайтове

kiselo3.6_opt.png

 

 

Аз не си купувам такова мляко, НО имах една позната преди време, която работеше в лаборатория и тестваше млечните продукти. Тя ми каза, че от абсолютно всички млека на българския пазар "Елби" най-много се доближава до истинското. И препоръча да си взимам само от него...

 

Като цяло любимото ми е "Боженци", защото е много гъсто и хубаво. Но предполагам, че е супер изкуствено :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

kiselo3.6_opt.png

 

 

Аз не си купувам такова мляко, НО имах една позната преди време, която работеше в лаборатория и тестваше млечните продукти. Тя ми каза, че от абсолютно всички млека на българския пазар "Елби" най-много се доближава до истинското. И препоръча да си взимам само от него...

 

Като цяло любимото ми е "Боженци", защото е много гъсто и хубаво. Но предполагам, че е супер изкуствено :1000 (29):

 

В линковете по-горе, които е дал пачо жена е направила експерименти да подкваси мляко с 7 различни марки и най-хубаив и сполучливи са били именно с Елби, Сердика и Елена. Верея била пълен кенеф и дори не с ее подквасило млякото.

Смятай....

Link to comment
Сподели в други сайтове

Защо си мислите, че захарта не е вредна? :)

Защото е естествен продукт.

 

Вредно е всяко нещо, с което се прекалява. И захар,и сол и всичко. Аз познавам хора,които стават по 1-2 пъти нощно време да ядат нещо сладко, до такава степен са пристрастени.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Защото е естествен продукт.

 

Вредно е всяко нещо, с което се прекалява. И захар,и сол и всичко. Аз познавам хора,които стават по 1-2 пъти нощно време да ядат нещо сладко, до такава степен са пристрастени.

Кое точно ѝ е естественото на бялата рафинирана захар? :wacko:

За втората част от поста си напълно прав!

 

Niki, всъщност "Боженци" е едно от най-добрите млека на пазара и моят личен фаворит. :)

Сирената на "Тертер" също ми харесват и доколкото съм ги проучвала, са качествени.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Много съм доволен от козметиката "Top Ten" - която е на фирма от Рудозем. Върши абсолютно същата работа, която и 3 пъти по-скъпи дезодоранти и рол-он-и.

 

Лютеницата на "Булконс Първомай" от известно време ми е фаворит, както и сирене "Елена".

qp3wk4.jpg

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

http://www.zdrave.bg/?c=n&id=4348 - 25-те най-полезните храни

Извода който си направих от тази статия е,че по-качествено нещо от плодовете няма,което си го знаех де,но се уверих на 100%,зеленчуците и млеката също..

 

Киселото мляко ако не си го произвел ти,значи няма как да си сигурен 100%,че е качествено,но все пак Боженци го ям най-много когато съм си в България.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ще предложа още един млечен продукт. Сигурно няма човек, който да не знае, че най-хубавото кисело мляко е биволското. За съжаление в България вече дотолкова някои хора са се погрижили, че биволите да са на изчезване. Абсолютно невъзможно е да се намери по магазините. За сметка на това и на хората им се втълпява чрез агресивни реклами да консумират чужди боклуци, като Активия и Данон...

 

Биволско мляко може да се намери предимно в Северна България и най-вече на връх Шипка.

 

Ще ви кажа и един интересен факт, който скоро научих - биволското мляко е единственото, което не го лови радиация.

 

Това което аз ви предлагам е именно от връх Шипка. Продава се в стъклени буркани, като едновремешното мляко. Вкусът му е уникален.

 

Надявам се да добие по-голяма популярност и да стане достъпно в повече населени места, но това да не е за сметка на качеството му.

 

5476855z.jpg

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...