Jump to content


За правописа във форума


Препоръчани коментари

Правя тази тема, за да отправя едно предложение към модераторите да направят една важна тема, която да бъде нещо като речник, в който да се постват цитати с правописни грешки и съответното правилно изписване, защото, честно казано, ме избива отвътре като видя неграмотността на някои потребители на форума. Айде, пунтктуацията как да е, доста често и аз не й обръщам внимание, когато бързам да си изпиша мисълта, но е недопустимо да пишеш "телевизиЙ", "медиЙ", "циганиЙ", "неможе", "незнам", "не случайно" - това са най-често срещаните грешки в постовете, които ми обръщат всички органи като ги видя. Съгласете се, че не е достатъчно просто да се пише на български във форумите, нужно е да се пише на правилен български!
6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Подкрепям

Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;

Руски форум: питаш нещо и теб те питат;

Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Подкрепям.Има много потребители които не помнят какво са учили в час "Български и литература".

Link to comment
Сподели в други сайтове

И аз подкрепям да не споменавам ,че някои хора даже не знаят как да ползват и "запетайката" в изречението.

 

Едит:случват се грешки,особено ако е шумно около теб!


Link to comment
Сподели в други сайтове

И аз подкрепям да не споменавам ,че някой хора даже незнаят как да ползват и "запетайката" в изречението.

Без да се обиждаш, ама ти имаш поне две езикови грешки в този си пост.

Някои хора, не знам, не знаят, не знаеш, не знае

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Нямате ли си друга работа?

Ние си имаме друга работа, ама не знам дали вие модераторите си знаете добре работата, защото не може да има хора, които да претендират, че са умни, начетени, компетентни и т.н., а същевременно да пишат като каруцари.

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Ние си имаме друга работа, ама не знам дали вие модераторите си знаете добре работата, защото не може да има хора, които да претендират, че са умни, начетени, компетентни и т.н., а същевременно да пишат като каруцари.

 

Защо си мислиш че това е работата на модераторите.Аз не съм учител който проверява контролното на учениците по български език и им оправя правописните грешки.Не забравяй че това е форум за музика.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Защо си мислиш че това е работата на модераторите.Аз не съм учител който проверява контролното на учениците по български език и им оправя правописните грешки.Не забравяй че това е форум за музика.

 

Първо, това, че е форум за музика не означава абсолютно нищо - ТРЯБВА да се пише грамотно. Второ - не виждам защо да не вършите и тази работа при положение, че следите и наказвате потребителите, които пишат на латиница. Трето, идеята ми е в съвсем друга насока, а именно да се създаде ВАЖНА тема в някой от разделите, в която всеки да може да поства цитати с грешки на други потребители и да посочва правилното изписване, като разбира се е убеден в това, което пуска.

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

На мен това, което най-много ми се набива на очи и може много да ме изнерви е използването на "е" вместо "я" и не говоря за онова правилце от училище, свързано с преминаването на я в е (също честа грешка, но не толкова фрапираща), колкото в изречения от сорта "И аз е харесвам", "Не съм е слушал" и прочие... тъпо звучи, но още по-тъпо изглежда.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Има една тема, в която всеки може да провери това, което го интересува относно правопис и пунктуация - http://www.ramania-bg.com/index.php?showtopic=14071

 

Не виждам смисъл в постване на цитати от други потребители, сигурен съм, че ще се стигне до разправии в подобна тема.

Не виждам начин модераторите да модерират всеки пост с грешки в него, просто няма как да се случи. В момента във форума има малко под 540 000 поста, няма как 90% от тях да бъдат редактирани.

IMG2-1547558596.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
На мен това, което най-много ми се набива на очи и може много да ме изнерви е използването на "е" вместо "я" и не говоря за онова правилце от училище, свързано с преминаването на я в е (също честа грешка, но не толкова фрапираща), колкото в изречения от сорта "И аз е харесвам", "Не съм е слушал" и прочие... тъпо звучи, но още по-тъпо изглежда.

 

И аз много се дразня на това, както и неправилното използване на с/със и в/във. Колкото до първото доста пъти като съм виждала подобни постове съм се чудила от къде на къде слагат "Е" вместо "Я" и защо го бъркат така след като не е нещо кой знае колко сложно за да се подведе човек. Това за преминаването на "я" в "е" е съвсем отделно нещо, тук говорим за лични местоимения.

 

Лични местоимения

 

image.jpg 116.jpg image.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...