Jump to content



Формула 1 сезон 2008 г.


Препоръчани коментари

Е тогава си трай... И той сега едва ще се доказва без тракшън какво може... От едно състезание големи изводи напаравихте.... То и положението на Райконен не бе по-добро. Дори той се изложи много повече. Как смяташ, дали му подхожда на миналогишния световен шампион да прави такива грешки?

Едно едно ама е показно, едно време след първия старт на Алонсо с Минарди им казвах на разни хора ча това е следващия световен шампион. Сега подобно впечатление ми направи Фетел - невероятен е !

 

Ти формулата по резултати от статистиката ли я следиш или гледаш по телевизията как карат, три страници повтарям - грешките на Райконен са елементарни но не са принципни а случайни, това са грешки който могат да се поправят. На Маса проблема е принципен - той просто не мина 2 пъти по една и съща траектория, на всеки 2-ри или 3-ти завой се налагаше корекция или контриране. Много често а в първата обиколка фатално не работеше добре с педалите на излизане от завой, не знам на колко си и имаш ли книжка, ама качи се на кола с задно с възможно по мощен мотор на хлъзгава настилка и на излизане от остър завой смачкай газта до край и ще разбереш грешката на Маса в първата обиколка.

 

Грешката на Кими беше изпускане на точката за спиране - грешка която е допускал всеки пилот.

Грешката на Маса е че неможе да си контролира колата /особено без тракшън или на мокро/ - това е нещо принципно което никога не може да се промени. Това е все едно да си певец с говорен дефект.

 

Яйде стига за тези грешки в неделя пак ще ги видим.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 396
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Е тогава си трай... И той сега едва ще се доказва без тракшън какво може... От едно състезание големи изводи напаравихте.... То и положението на Райконен не бе по-добро. Дори той се изложи много повече. Как смяташ, дали му подхожда на миналогишния световен шампион да прави такива грешки?

 

Понеже говориш в множествено число мисля, че е редно и аз да кажа 2 приказки :derisive: Митака обясни някои работи, аз няма да повтарям. Искам да кажа само, че изводите не са от 1 състезание, през почти цялата зимна подготовка Маса даваше доста по-слаби времена от Райконен ;) Преди да дойде във Ферари караше доста по-слаб автомобил и правеше детински грешки. Жак Вилньов дори беше казал за него, че не може да кара колата си направо, какво остава да коментира качествата му като пилот. Миналата година имаше един перфектно подготвен автомобил, спечели доста пол-позишъна, но колата беше пълна с електроника и до голяма степен работата на тракшъна даваше скоростта в завоя и оттам постигането на добро време. Като цяло Маса е приличен пилот, супер непостоянен и мнението ми е, че има доста по-добри пилоти от него, които със същата техника ще постигат доста по-добри резултати. Миналата година имаше шанс за победа и го пропиля, откровено казано, не мисля, че ще има втори.

Link to comment
Сподели в други сайтове

off: Тази иконка не знам защо така ми напомня на опита за песен на Пеньо от ББ... "Летяя със метлаааатаа, летяяя със метлааата, с метлата летяяя..." :huh: :lol:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Случайно някой да знае утре ще дават ли свободните тренировки някъде?

 

 

Освен live timing-а май няма откъде другаде.

Why they say the sky is the limit?

When I've seen the footprints on the moon.

And I know the sky might be HIGH...

But baby it ain't really that high.

 

Let's reach for the stars...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Райконен е направо като магнит за повредите. Направи детето 8 обиколки да се разтъпи по пистата и айде в пит-стопа за освежителни напитки и работа на механиците :D

 

1. Маса- 1.35.392

2. Райконен- 1.36.459

3. Ковалайнен- 1.36.556

4. Розберг- 1.36.578

5. Хамилтън - 1.36.626

6. Алонсо - 1.37.022

7. Пикет - 1.37.034

8. Кубица - 1.37.218

9. Бътън - 1.37.282

10. Трули- 1.37.540

Link to comment
Сподели в други сайтове

Е, не само на него се случва. На Бурде му гръмна двигателя (Ферари много наподобявят Макларън преди 2 сезона), Кубица смени скоростна кутия, Уебър имаше някакви проблеми с окачването, не разбрах точно какво стана, Култард се разби, Кими имаше леки неприятности с хидравликата. ;) Втората сесия също беше много интересна.

 

1. Хамилтън - 1.35.055

2. Маса - 1.35.206

3. Райконен - 1.35.428

4. Бътън - 1.36.037

5. Фетел - 1.36.474 (Митак, на пресконференцията Себастиан каза, че ако Ауди дойдат във Ф1 би покарал куатро :rolleyes: )

6. Трули- 1.36.493

7. Ковалайнен - 1.36.512

8. Кубица - 1.36.671

9. Фисикела - 1.36.756

10. Накаджима - 1.36.838

Редактирано от Пепинко
Link to comment
Сподели в други сайтове

Макларъните са наказани с 5 места назад, защото са забавили Хайдфелд и Алонсо.

Why they say the sky is the limit?

When I've seen the footprints on the moon.

And I know the sky might be HIGH...

But baby it ain't really that high.

 

Let's reach for the stars...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Mного се изписа по този въпрос, направо голяма драма стана :D Едва ли са го направили нарочно, за да спънат точно пък на Алонсо реното, което е по-бавно със 2 секунди почти от Макларъните или пък БМВ-то на Ник (според мен не загуби супер много време и нямаше да може да даде по-добро време от Трули). Факт обаче е, че бяха на състезателната линия, Шумахер го наказаха за доста по-малко нещо, мисля, че беше редно, дори ако не ме лъже паметта наказанието преди беше 10 места.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Къде е сега тука фена на Маса, приятел видя ли и разбрали за каквоти говоря от предния старт още :wacko: Видя ли пак какво направи - пак си изпусна задницата, той нукога не е карал без тракшън няма и да се научи, защото това не се учи!

 

То не става само с въртене на геврека - трява и работа с педалите !

Link to comment
Сподели в други сайтове

Хайфелд направи голям кеф обаче - изпревари две рена едновременно 1000%20(29).gif

 

:yahoo1: От ляво, от дясно...отвсякъде1000%20(29).gif С тези танкове дето карат Кубица и Хайфелд как им напукаха канчетата, направо кеф ми правят. Ако в първия завой не се забиха на мачо пикчо в царевичака с Трули Макларъните щяха доста да се изпотят. За Маса... :derisive: след състезанието, че съм прекалено зает да се ебавам с един приятел по телефона1000%20(29).gif

Link to comment
Сподели в други сайтове

То наистина Маса бил зле... Мислех, че е много по-добър. Много жалко...

Why they say the sky is the limit?

When I've seen the footprints on the moon.

And I know the sky might be HIGH...

But baby it ain't really that high.

 

Let's reach for the stars...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ах, колко съм доволна и щастлива :kicking:

браво на Кими :1000 (33):

 

 

а този човечец Маса как може на квалификациите да се представя толкова добре

а на състезанията така да се шашави :(

Само преживените неща са истински разбрани!!!
Link to comment
Сподели в други сайтове

То наистина Маса бил зле... Мислех, че е много по-добър. Много жалко...

 

Аааа, този сезон ще завършваме ли, к'во става? :derisive:

Това в кръга на шегата ;) без лоши чувства. Като цяло страхотен ден, много добро представяне на Кубица, перфектно построено състезание от Кими и лично за мен много добро представяне на Трули и Уебър. Жалко за Фетел, не знам дали този сезон Ферари имат проблеми с двигателите или по-скоро шасито на Торо Росо не го охлажда добре, но толкова гръмнали двигателя за 2 състезания за мен не е нормално.

 

а този човечец Маса как може на квалификациите да се представя толкова добре

а на състезанията така да се шашави :(

Имам чувството, че нещата са малко на късмет...ако не се завърти е много бърз, но грешките наистина взеха да стават доста като сложим и миналия сезон.

Редактирано от Пепинко
Link to comment
Сподели в други сайтове

честито на Кими и ще видим кой ще е новият му съотборник

Ако е Фернандо , ставам ферарист :1000 (29):

 

Ако прави компания на Кубица ще те взимаме ли в сектата :derisive: Запазил съм ти едно място до мен на кръглата маса, ще те привличам аз теб кога да е :laughing:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ако прави компания на Кубица ще те взимаме ли в сектата :derisive: Запазил съм ти едно място до мен на кръглата маса, ще те привличам аз теб кога да е :laughing:

 

 

просто не вярвам в това Фернандо да смени Ник :wacko:

Link to comment
Сподели в други сайтове

След състезанието в Малайзия:

 

Пилоти:

1. Луис Хамилтън (Макларън Мерцедес) 14 т.

2. Кими Райконен (Ферари) 11 т.

3. Ник Хайдфелд (БМВ Заубер) 11 т.

4. Хейки Ковалайнен (Макларън Мерцедес) 10 т.

5. Роберт Кубица (БМВ Заубер) 8 т.

6. Нико Розберг (Уилямс Тойота) 6 т.

7. Фернандо Алонсо (Рено) 6 т.

8. Ярно Трули (Тойота) 5 т.

9. Казуки Накаджима (Уилямс Тойота) 3 т.

10. Марк Уебър (Ред Бул Рено) 2 т.

11. Себастиян Бурде (Торо Росо Ферари) 2 т.

 

Конструктори:

1. Макларън Мерцедес 24 т.

2. БМВ Заубер 19 т.

3. Ферари 11 т.

4. Уилямс Тойота 8 т.

5. Рено 6 т.

6. Тойота 5 т.

7. Хонда 3 т.

8. Ред Бул Рено 2 т.

9. Торо Росо Ферари 1 т.

Само преживените неща са истински разбрани!!!
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...