Jump to content


Забранената археология


Препоръчани коментари

Попаднах на един документален филм, който ме впечатли супер много. За машинациите и укриването на важни за човечеството открития и улики, на които не се дава гласност или се пренебрегват от шепа "учени" обслужващи нечии интереси. Защо и каква е целта не знам, но е хубаво да се види и "другата истина"

 

Вижте го, много е интересен:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Интересно филмче. Разбира се, точно както илюминатските неща са се опитали да докажат някакви теории с твърде неясни и неточни неща, но въпреки това има логика в част от теориите. Аз лично вярвам, че Сфинксът, пирамидите и всички остабали древни строителни постижения няма как да са били осъществени с тогавашните инструменти и технологии, ако приемем, че човечеството следва линейна еволюция. В такъв случай или наистина е имало доста по-развито от представите ни човечество или нещата са се случили с тласък от извънземни. Разбира се, нека не забравяме, че християнската религия успява да спре за повече от хилядолетие човешкото развитие, тоест нищо чудно да сме си били напреднали, но в последтсвие целият прогрес да е бил унищожен, а доказателствата изтрити и манипулирани.
image.jpgimage.jpgimage.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Много обичам такива филмчета.Доста интересни факти,макар че очаквах да има повече теории за произхода на човека.Едва ли има човек вече на тая планета ,който да вярва в Дарвиновата теория за еволюцията.И тя,както много други неща,е създадена умишлено.Аз смятам,че има доста доказателства за стари цивилизации,за извънземни и всякакви други неща,но са скрити за обикновенните хора.Мисля че нашето съществуване е дълбоко свързано с другите планети и смятам,че пирамидите и тези открити неща,за които се спомена във филма,са доказателство за това.Не случайно всичко е построено спрямо Слънцето и другите планети.Даже смятам,че древните рисунки,на които има изобразени божества с ореоли и крила,са всъщност извънземни,които са били сред хората в онези времена.

Link to comment
Сподели в други сайтове

:roll1: :roll1: :roll1: :roll1:

Нима ще го отречеш? Случайно ли според теб периодът на най-голяма сила на християнската религия се нарича "Тъмните векове"...Или може би случайно после идва "Просвещението" или "Възраждането"...

image.jpgimage.jpgimage.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

В случая напълно подкрепям Боби. За съжаление Църквата е една тъмна организация с неясни цели, способи и връзки, безумно богата и влиятелна, преяла с правомощията си преди много векове. Разбира се, християнската цивилизация е двигателя на съвременното общество, но това сякаш се е случвало навъпреки ...

 

... религиозните войни, Инквизицията, лова на вещици, горенето на учени на клада и налагането на безумни морални порядки, докарали Европа до упадък през Средновековието.

 

Само по себе си християнството е човеколюбива, смирена и мирна религия, която обаче превръщайки се в маша в ръцете на неподходящите кръгове, създава главоболие на човечеството почти хилядолетие, че и отгоре. Естествено, войнствения й характер в последствие е противодействие на агресивния ислям (който също в основата си няма нищо общо с проповядвания от фанатиците ред), но това по никакъв начин не оправдава избиването между самите християни.

qp3wk4.jpg

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

В случая напълно подкрепям Боби. За съжаление Църквата е една тъмна организация с неясни цели, способи и връзки, безумно богата и влиятелна, преяла с правомощията си преди много векове. Разбира се, християнската цивилизация е двигателя на съвременното общество, но това сякаш се е случвало навъпреки ...

 

... религиозните войни, Инквизицията, лова на вещици, горенето на учени на клада и налагането на безумни морални порядки, докарали Европа до упадък през Средновековието.

 

Само по себе си християнството е човеколюбива, смирена и мирна религия, която обаче превръщайки се в маша в ръцете на неподходящите кръгове, създава главоболие на човечеството почти хилядолетие, че и отгоре. Естествено, войнствения й характер в последствие е противодействие на агресивния ислям (който също в основата си няма нищо общо с проповядвания от фанатиците ред), но това по никакъв начин не оправдава избиването между самите християни.

Че тя самата религия е създадена с цел да държи хората в подчинение.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Явно на някои хора развитието им е спряло и без намесата на каквато и да е религия, тъй като не правят разлика между религията като такава и църковната власт като институция.

 

Приканвам оттук нататък коментарите да са по темата.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Явно на някои хора развитието им е спряло и без намесата на каквато и да е религия, тъй като не правят разлика между религията като такава и църковната власт като институция.

 

Приканвам оттук нататък коментарите да са по темата.

Доста крайно изказване,защото няма ясно становище как всъщност е възникнала религията.Една от хипотезите е ,че е създадена от законодатели,за да придадат по-голяма тежест на законите си.Аз лично съм склонна да вярвам в тази хипотеза.Но каквато и да е истината,едва ли някога ще бъде разкрита.И все пак спадам към агностиците,оставям си вратичка :D

 

А по темата: Препоръчвам ти да гледаш Ареа 51,ако си го пропуснал.Като тематика е по-различно от това,но пак е свързано с открития,които се скриват от света.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Доста крайно изказване,защото няма ясно становище как всъщност е възникнала религията.Една от хипотезите е ,че е създадена от законодатели,за да придадат по-голяма тежест на законите си.Аз лично съм склонна да вярвам в тази хипотеза.Но каквато и да е истината,едва ли някога ще бъде разкрита.И все пак спадам към агностиците,оставям си вратичка :D

 

А по темата: Препоръчвам ти да гледаш Ареа 51,ако си го пропуснал.Като тематика е по-различно от това,но пак е свързано с открития,които се скриват от света.

 

Има народи без писменост, има народи без армия, има народи без държава,... Няма народ без религия!

 

Оттам нататък всичко което ми казвате за мен са глупости.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...