Jump to content


Станка Златева: Не е време за бебе


Препоръчани коментари

Станка Златева е четирикратна световна и петкратна европейска шампионка по борба, носителка на сребърен медал от Олимпийските игри в Пекин'2008 в категория до 72 кг. Ето какво сподели тя, след като бе обявена за "Спортист на годината".

- Ако вие гласувахте, как ще подредите десетката?

 

- Горе-долу нещата пак щяха да са същите. Аз обаче бих направила по-голяма класация, защото има много други заслужили спортисти.

 

- На кого посвещавате тази статуетка?

 

- На хората, които са допринесли за успеха ми и най-много на моя треньор Симеон Щерев! Той ме изведе на този връх и продължава да ме държи там! Той е невероятен човек, невероятен треньор. Много хора, не само аз, дължат всичко на него!

 

- С какво ви задължава призът "Спортист на годината"?

 

- След като го печеля два пъти, хората ще ме гледат с други очи, ще искат да съм винаги първа.

 

- Чувствате ли се звезда?

 

- Не, тези награди са просто признание.

 

- Ще има ли тогава олимпийска титла?

 

- След Олимпиадата в Пекин бях разочарована от себе си. Психически не издържах на напрежението, иначе бях подготвена физически. Надявам се да имам друга възможност в Лондон. Ако пък не, значи не ми е било писано да стана олимпийски шампион.

 

- Още не сме ви виждали в рокля, но вече сте по-елегантна. На какво се дължи тази промяна?

 

- Дължа го на приятелките ми и на съпругата на Симеон Щерев. Те ме водят по магазините и ми казват кое ми стои добре.

 

- Още ли спортът е номер едно в живота ви?

 

- Докато борбата е работата ми и ме храни, трябва да се раздавам! Правя го с желание. Другите неща ме разсейват.

 

- Не мислите ли вече за деца и семейство?

 

- Децата може да дойдат по най-бързия начин, но още ми е рано за бебета и семейство.

 

- Имате ли някакъв частен бизнес?

 

- Нямам време за бизнес. Не инвестирам в абсолютно нищо.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...