Jump to content



Формула 1 сезон 2008 г.


Препоръчани коментари

Честита двойна победа на всички фераристи! Маса и Кими перфектни днес!!!

определено много добро състезание за тях

от началото до края, почти без забележка :1000 (14):

 

НАЙ ВАЖНОТО Е ЧЕ ХЕЙКИ Е ДОБРЕ И ЩЕ ГО ВИДЕМ В ТУРЦИЯ

 

:flowers1: дамм, и аз много се радвам, че Хеки нямаше сериозни проблеми след този сблъсък!

Само преживените неща са истински разбрани!!!
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 396
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Да наистина Хейки вече е добре , има малко охлузвания по крака ама е добре , иначе при катастрофата е загубил съзнание за околу 30 сек и не помнел нищо от сблъсъка . Когато се блъсна веднага в главата ми влези спомена за катастрофите на Шуми през 99г и на Кубица миналата година в Канада .

Link to comment
Сподели в други сайтове

06 Май 2008

Супер Агури официално се оттегли от Формула 1

img_20080506_0002.jpg

"Постигнах мечтата на живота си, но всичко свърши", призна Агури Сузуки

 

suzuki06050.jpg

 

 

Отборът на Супер Агури официално съобщи за своето оттегляне от Формула 1. Така по пистите до края на сезона ще се борят само десет отбора. Супер Агури дебютира в Гран при през 2006 г. Тимът печели първите си точки през сезон 2007 в Испания и завърши девети при конструкторите. Проблемите за Супер Агури започнаха в края на 2007 година, когато основният спонсор на тима "SS United" отказа да плаща на японците и прекрати договора си с тях. От тогава тимът е в изключително тежка финансова криза и само благодарение на помощта на "по-големият" брат Хонда се спаси от фалит. Преди две седмици от Хонда обявиха, че не могат да помагат повече, след като сделката с потенциалния голям купувач "Magma Group" пропадна. Възможността за финансова инжекция от германската компания "Weigl Group" също се провали.

 

Миналата неделя камионите на екипа не бяха допуснати до пистата край Истанбул, където този уикенд ще се проведе Гран при на Турция. Тировете с резервните части на японците бяха паркирани извън трасето и така стана ясно, че Супер Агури едва ли ще продължи да участва във Формула 1. Босът на японците Агури Сузуки обяви пред медиите в Токио за оттеглянето на отбора му от Формула 1.

 

"Постигнах мечтата на живота си, като станах собственик на отбор във Формула 1, но вече всичко свърши", призна Сузуки. "За съжаление днес, след две години и четири месеца участие на Супер Агури в Гран при надпреварите ще трябва да напуснем шампионата", коментира японецът.

 

Това е лошо за самия спорт , ама всичко почна от ония двамата дядки Бърни Екълстон и Макс Мозли , които почнаха да лаят за клиенските шасита

Link to comment
Сподели в други сайтове

честно казано Такума Сато няма да ми липсва изобщо,

но както казваш: лошо за спорта...да, защото във F1 бизнеса си е бизнес и спорта остава на второ място..

Само преживените неща са истински разбрани!!!
Link to comment
Сподели в други сайтове

браво на Уебър, след вчерашната катастрофа, днес много добре се е представил :1000 (14):

 

нямам търпение да гледам състезанието утре :mf_surrender:

Само преживените неща са истински разбрани!!!
Link to comment
Сподели в други сайтове

Ето и стартовата решетка

947963_orig.jpg

 

MACA

"Нямам търпение състезанието да започне и ще се опитам да се представя възможно най-добре. Със сигурност няма да ни е лесно, защото знаем, че съперниците ни са доста силни и доста близо до нас. Състезанието утре няма да е леко, но ще се опитаме да направим всичко, както трябва, да сменим гумите в точния момент и да извлечем максимума от колата. Мисля, че днес направих една много силна обиколка. Във втората част от квалификацията не бях толкова добре, тъй като имаше трафик, но в последната част успях да загрея хубаво гумите в точния момент. Във втория си опит бях по-добър и това ми стигна за пол-позишън. Много съм щастлив, че идвам тук за трети път с Ферари и за трети път печеля първата стартова позиция. Пистата е страхотна и да се състезаваш на нея е удоволствие"

 

КОВАЛАЙНЕН

"Последните две седмици бяха много трудни. Извадих късмет, че не получих контузии в катастрофата в Испания. Възстанових се много бързо и трябва да благодаря на медицинския екип в Испания и Финландия. Знаех, че като дойда тук, ще мина медицинските тестове. Доволен съм от колата и бях уверен в силите си през цялото време. Обиколката ми в последната част от квалификацията беше много чиста и за мен ще е истинско удоволствие да стартирам от първа редица""Нямаше изобщо да дойда тук, ако не се чувствах възстановен на 100 процента. Още миналата седмица всичко беше абсолютно нормално. Направих нормална подготовка за състезанието и всичко вървеше чудесно"
Link to comment
Сподели в други сайтове

ФОРЦА МАСА!!!! Момчето доказа, че може да кара последните три състезания!!!! Сега само трябва да е постоянен.

Why they say the sky is the limit?

When I've seen the footprints on the moon.

And I know the sky might be HIGH...

But baby it ain't really that high.

 

Let's reach for the stars...

Link to comment
Сподели в други сайтове

ФОРЦА МАСА!!!! Момчето доказа, че може да кара последните три състезания!!!! Сега само трябва да е постоянен.

 

:laughing: Без лоши чувства, но Хамилтън му сцепи гъза с очевидно по-бавна кола като цяло за състезанието ;) Иначе поздравления! Много хубаво състезание, ако финландците не се бяха блъснали в началото можеше да стане и още по-интересно, но пък от друга страна и другият макларън щеше да е пред BMW-тата, така че съм доволен :P

 

П.П. На мен пък "Камикадзето" ще ми липсва и като цяло отборът на Супер Агури. Не знам защо, но тимът ми беше страшно симпатичен и въпреки всичките си проблеми и уникално малкия бюджет, се представиха много по-добре от тима-майка хОнда и миналата година, че и тази.

Link to comment
Сподели в други сайтове

:laughing: Без лоши чувства, но Хамилтън му сцепи гъза с очевидно по-бавна кола като цяло за състезанието ;)

 

:1000 (29): :1000 (29): :1000 (29): Като знае, че няма да направи нищо по-добре да го пусне... Вместо да рискува и да отпаднат и двамата.... И плюс това Хамилтън беше много по-бърз в точно този период от състезанието. Като го изпревари направи 7 сек разлика.....

:derisive:

 

П.П. Все тая кой кого изпреварил.... като накрая чухме бразилският химн.

Why they say the sky is the limit?

When I've seen the footprints on the moon.

And I know the sky might be HIGH...

But baby it ain't really that high.

 

Let's reach for the stars...

Link to comment
Сподели в други сайтове

е,няма как да не си задам въпроса :1000:

дали все пак някой от съфорумците присъства на състезанието в Турция :77:

Само преживените неща са истински разбрани!!!
Link to comment
Сподели в други сайтове

е,няма как да не си задам въпроса :1000:

дали все пак някой от съфорумците присъства на състезанието в Турция :77:

 

Можеше да идем заедно, ако беше проявила инициатива :P :54:

Link to comment
Сподели в други сайтове

е,няма как да не си задам въпроса :1000:

дали все пак някой от съфорумците присъства на състезанието в Турция :77:

На мен ми се искаше ама нямах 280 евро за билет , иначе това ми е мечта още от 94г.

А що се отнася до самото състезание , 99% съм сигорен че ако в началото Хейки и Кими не се бяха докоснали , Кими щеше да е втори на финала. След финала разгледах подробно телемитричните данни на Хамилтън и Кими и се установи че , Кими печели най много в дългия завой 8 и 11 и 12 а Хамълтън точно там губи 0.285 сек .

За Монако Макларън ще са с ново задно крило а Ферари с дупчиния нос, там ще е най важна айродинамиката

Link to comment
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)
Tv7 взе формула 1

 

 

ТВ 7 успя да се пребори с националните ефирни телевизии и закупи правата за излъчване на състезанията от Формула 1 за следващите 3 години. Договорът, според който най-голямото шоу в света на моторните спортове ще е на екрана на четвъртата по гледаемост телевизия в България, е за 2009, 2010 и 2011 година. Освен, че ще могат да проследят на живо всички стартове от световния шампионат, феновете ще гледат пряко и квалификациите за всяко състезание. ТВ 7 подготвя и специални коментарни студиа с ефектен декор.

 

За момента не виждам да е обявено дали състезанията ще се гледат свободно или ще са на принципа pay per view. Но предвид опита на Диема с излъчването на платени футболни срещи - не мисля, че формулата ще е платена

 

 

Ето и няколко филмчета, които са снимани със същия фотоапарат, с който и снимките :

 

Ферари прелита на старт - финалната права:

http://rapidshare.com/files/114573567/MVI_2185.avi.html

 

Баричело на платформата - кефи ме заигравката с Маса

http://tranz.it/load.php?id=asLnPVfDG0FiCymb97186

 

Тук няколко болида излизат от бокса и отиват да се наредят на старта, дори ме има и мен, как се радвам като неква кифла :lol: :P

http://tranz.it/load.php?id=PHT406As4q6nW1q197189

 

Лично за мен това е най - якото клипче, точно на старта (звукът тук е най - добър, но хора, ЧУЙТЕ ТОВА НЕЩО НА ЖИВО)

http://tranz.it/load.php?id=eyaNjR1uXkMowXF197190

 

Подреждането няколко обиколки след старта (при нас се усещаше голямата разлика м/у Маса и Хам, които с всяка обиколка се откъсваха все повече и повече от Кубица и Кими, а някъде след 7мото място следваше едно адско затишие, в което много време нямаше болиди и след това идваха на група :P голям кеф )

http://tranz.it/load.php?id=WDMtcq51WeXs9C3j97193

 

Бокс за Хамилтън

http://tranz.it/load.php?id=muvYllUXpYlBOl8B97195

 

Кими в бокса (не знам че снима и си говоря, извинявайте :blush: )

http://tranz.it/load.php?id=6sBGl1Ct3CdxqmBg97199

 

Двоен бокс на Торо Росо

http://tranz.it/load.php?id=b0j7p4Wv5gDVauE297203

 

Бокс на Хонда

http://tranz.it/load.php?id=nRvETtweGrZpHRDy97200

 

Финалът, Маса 1ви, Кими 3ти :P Браво на момчетата !!!

http://tranz.it/load.php?id=coacrolKb32l0lPz97205

 

Enjoy :P

http://tranz.it/load.php?id=WDMtcq51WeXs9C3j97193

Редактирано от daniboi
Link to comment
Сподели в други сайтове

Ето снимки от днешните тестове

jsuatjcysyntdwtmsci.jpg

наистина в задното кирло на МкЛ се е появил в процеп в задното крило около надписа Vodafone

dygvlamohkmceqwvxnc.jpg

hckzcehwmodwvoapsux.jpg

zutflndwybufisujqsl.jpg

fozprhncmbhktwvoujc.jpg

niuwliyegzfyolrkmfp.jpg

htfuxdwpoqfzbqxzogz.jpg

chwmslrouwpifliyebh.jpg

WOW е тва е вече връхта

Link to comment
Сподели в други сайтове

Можеше да идем заедно, ако беше проявила инициатива :P :54:

ехе, не ме карай да се изчервявам сега :sorry3:

 

На мен ми се искаше ама нямах 280 евро за билет , иначе това ми е мечта още от 94г.

доколкото разбрах има и по евтини билети,

е няма да сме на централно място, но какво от това :derisive:

така че да събираме парички от сега и живот и здраве догодина да сме там :bo:

Само преживените неща са истински разбрани!!!
Link to comment
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)
ехе, не ме карай да се изчервявам сега :sorry3:

 

 

доколкото разбрах има и по евтини билети,

е няма да сме на централно място, но какво от това :derisive:

така че да събираме парички от сега и живот и здраве догодина да сме там :bo:

 

Да не се изчервиш и другата година :derisive:

 

П.П. Засега 90% ще ходя на Монца. Ако някой проявява интерес нека ми пише. От мен имате посищение на бокса на ING Reno :huh:

П.П.П. За Митака ще има и кръгче с подгряващия автомобил ING BMW F316 :lol:

Редактирано от Пепинко
Link to comment
Сподели в други сайтове

След финала разгледах подробно телемитричните данни на Хамилтън и Кими и се установи че , Кими печели най много в дългия завой 8 и 11 и 12 а Хамълтън точно там губи 0.285 сек .

За Монако Макларън ще са с ново задно крило а Ферари с дупчиния нос, там ще е най важна айродинамиката

 

Къде следиш телеметрията ако не е тайна :o

Link to comment
Сподели в други сайтове

ще видим дали тая тв7 ще повика пак Иван Тенчев,за мен той е най-големия спец който ни информира доста добре.

 

 

пп.помня преди време формулата я водеше един охлюф по една друга тв и изгони тогава Ричи Груев и Иван Тенчев.мисля,че се казваше юли москов ама не съм много сигурен.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Хонда тестват и ново задно крило , както са променени и така наречите слонски уши върху предния нос

ето с това са карали в Турция

99520.jpg

 

а днес Button тества с това

99637.jpg

Link to comment
Сподели в други сайтове

Конфигурацията на МП4-23 за Канада

 

uxdfyoyegmfpedjcwpi.jpg

 

muwmslrtmgmshntzfis.jpg

 

Интересно е да се види, че МакЛарън използват по-малко крило от миналата година. Това на снимките е почти като това от Монца 2007 с малко по-дълбоки краища.

 

БМВ с почти идентично решение за задно крило за Канада. Липсват така наречените Т-образни крила.

ebegmslvflrbhaxqnkd.jpg

 

Рено също с ново интересно крило нещо като сплескано W-образно.

pbjdwpixwlrbhntztms.jpg

 

 

vgoe9.jpg

 

 

Ето и конфигурацията на Уилиамс:

nmuekdszfhntzpebdwp.jpg

 

Май ще вали днес на Пол Рикар, като гледам тази снимка... дано не завали силно, за да се подготвят екипите нормално.

mykqjceodagzflvovrk.jpg

 

Конфигурацията на Ферари за Канада

gojcelekqjpibhntnfz.jpg

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...