Jump to content



Формула 1 сезон 2008 г.


Препоръчани коментари

  • Отговори 396
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

1. Роберт Кубица 1:33.096

2. Фелипе Маса 1:33.123

3. Люис Хамилтън 1:33.292

4. Кими Райконен 1:33.418

5. Хейки Ковалайнен 1:33.488

6. Ник Хайдфелд 1:33.737

7. Ярно Трули 1:33.994

8. Нико Розберг 1:34.015

9. Дженсън Бътън 1:35.057

10. Фернандо Алонсо 1:35.115

 

Кубица каза, че бил направил 2 грешки, което от една страна е хубаво, защото показва потенциал, но от друга страна, сигурно е дота по-лек от останалите в челото. Маса също сбърка на два пъти... Реално погледнато май още е рано за първа победа и сигрно ще иде малко назад след стоповете, но пък последните състезания БМВ показаха, че имат доста добра стратегия и защо да не си помечтая и аз малко :in_love:

 

П.П. Митееее, специални поздрави на Ицо от мен :1000 (30):

Редактирано от Пепинко
Link to comment
Сподели в други сайтове

гледам и не вярвам на ушите си :1000 (29):

а честито пол позишън Пепи!

 

 

 

 

 

във цици , във дупе ,във устата , в ушите - къде ли не са ми го слагали.....

................................................................................

..........................

............... силикона. :1000 (29): :1000 (29): :1000 (29):

тоя лаф сега го чух по нова :derisive:

Link to comment
Сподели в други сайтове

:g2:

 

В Каталуния може да има и трето BMW F325 да им пази вятъра от бавно тътрещите се рена по пистите или от някой и друг дефилиращ по състезателната линия макларън :lol:

 

Базиците са си базици, но Кубица е свалил 6 кила, за да е на тази позиция. Ще видим утре какво ще стане, но и да гледаш и да не гледаш, не може да се отрече, че имаме потенциал и със сигурност щяхме да предложим на Алонсо по-конкурентна кола! Ник не е лош пилот, напротив, постоянен е, но за мен е по-подходящ за тим като Уилямс или Ред Бул примерно. Кубица обаче 2 год ми прави кеф направо.

Link to comment
Сподели в други сайтове

помпя гумите на Алонсо :1000 (29): обещал ме е едно кръгче :laughing:

тая година ще стискам палци за Кими и понеже съм фен на Макларън-Мерцедес и на Алонсо направо съм от 3 отбора :1000 (29):

абе важното е да има емоции :derisive:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз пък ша съм от този отбор който звеме Фетел стига да не го земат в Рено или Макларън /за тия два отбора няма да мога да се пречупя да викам за тях/

Link to comment
Сподели в други сайтове

Зайко, видя ли какво имах предвид като ти казах, че не само Ферари ще ви пляска в някое състезание тази година ;)

 

И за феновете на маса... ЧЕСТИТОООООООО!!!!!!!!!!!!!!!!! :sorry3: :ch: :g2:

 

п.п. Кимито изглежда направо като бодибилдър пред Маса :lol:

Редактирано от Пепинко
Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз пък ша съм от този отбор който звеме Фетел стига да не го земат в Рено или Макларън /за тия два отбора няма да мога да се пречупя да викам за тях/

абе май точно Макларън са го искали :ninja:

 

 

И за феновете на маса... ЧЕСТИТОООООООО!!!!!!!!!!!!!!!!! :sorry3: :ch: :g2:

все се надявах да пусне Кими, но все пак Маса си заслужи победата

браво на него, поздравления..наистина се представи много добре :1000 (33): :1000 (26):

Само преживените неща са истински разбрани!!!
Link to comment
Сподели в други сайтове

ФОРЦА МАСА! :happyppl:

 

Да продължава така и за напред! :cheers:

 

Много бягат тез ферарита ей. Честита двойна победа на всички фераристи! Ама и БМВ-тата не отстъпват. Макларъните - слаба ракия...

 

ФОРЦА ФЕРАРИ!

Why they say the sky is the limit?

When I've seen the footprints on the moon.

And I know the sky might be HIGH...

But baby it ain't really that high.

 

Let's reach for the stars...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Пешо честито първо място при конструкторите :cheers:

 

П.П. След още 1-2 състезания може да се преориентирам от петак на шестак 1000%20(29).gif

 

:1000 (26): Koй сегааа еее номер едно...1000%20(29).gif

 

Майтапът настрана, но виж предното състезание имахме най-бързата обиколка, това имаме втората най-бърза обиколка, определено съм много доволен и честно казано супер изненадан, предвид зимните тестове където бяхме трагични :laughing: Взимам да мисля, че тоя дивак Кубица верно ще направи някоя победа на някоя от бързите писти. Много кофти стартира, иначе ако си беше задържал позицията до първите спирания нищо не се знаеше. Маса направи само 2 обиколки повече, но 2 по-малко при втората смяна и Ферари определено не бяха толкова далеч като скорост. А Алонсо как финтира тоя по-тъмно зеления1000%20(29).gif голям майтап. Все едно гледах едно старо състезание на Кимито, когато реши да прескача съперниците си. Като цяло много интересено начало на сезона!

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

http://formula1.bg/news.php?id=3369

 

Пешко ти да нямаш нещо общо 1000%20(29).gif

 

П.П. Голяма дилема обаче....симулатор на форула 1, ама Рено, трудно ще ми е да се прежаля да седна в него 1000%20(29).gif1000%20(29).gif1000%20(29).gif

Link to comment
Сподели в други сайтове

http://formula1.bg/news.php?id=3369

 

Пешко ти да нямаш нещо общо 1000%20(29).gif

 

П.П. Голяма дилема обаче....симулатор на форула 1, ама Рено, трудно ще ми е да се прежаля да седна в него 1000%20(29).gif1000%20(29).gif1000%20(29).gif

Там сме. :derisive:

Why they say the sky is the limit?

When I've seen the footprints on the moon.

And I know the sky might be HIGH...

But baby it ain't really that high.

 

Let's reach for the stars...

Link to comment
Сподели в други сайтове

http://formula1.bg/news.php?id=3369

 

Пешко ти да нямаш нещо общо 1000%20(29).gif

 

П.П. Голяма дилема обаче....симулатор на форула 1, ама Рено, трудно ще ми е да се прежаля да седна в него 1000%20(29).gif1000%20(29).gif1000%20(29).gif

 

Ти майтап си правиш с мен, но ако им вдигна с 10% продажбите на агенцията другия месец ще ходя на две състезания и ще си пия кафето с Алонсо в падока ;) Холандецът каза, че и в болида ще може да се качим. Па в крайна сметка нали знаеш... болката ще е малка, срамът ще е голям 1000%20(29).gif

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

леле мале,Фернандо им разказа играта :1000 (29): накефих се максимално,въпреки да знам,че това е нереално с тая каруца дето кара в момента.

успех на Кими и на Фернандо.

Link to comment
Сподели в други сайтове

леле мале,Фернандо им разказа играта :1000 (29): накефих се максимално,въпреки да знам,че това е нереално с тая каруца дето кара в момента.

успех на Кими и на Фернандо.

 

 

Да днес Алонсо е 2-ри , но утре към 16:43 часа няма да е на подиума сигорен съм 90% , защото :

1 Наистина в момента кара каруца

2 Бърз е днес защото е мн лек , по мойте изчесления Алонсо ще влези в бокса за гориво между 17-19 обиколка а др някъде към 21-24 обиколка

3 Рено сега е бързо в 2-3 обиколки и после темпото им пада и почват да се движат с темпо 1.24:100-1.24:400 сек.

 

img_20080426_0005.jpg

 

 

26 Април 2008

Блестящ Кими победи Алонсо и стартира първи в Испания

 

Маса остана трети, пред Кубица и Хамилтън

 

 

Световният шампион Кими Райконен (Ферари) спечели пол-позишън на пистата "Каталуния", преди неделното Гран при на Испания, 4-ти кръг от световния шампионат във Формула 1. "Айсмен" спря хронометрите на 1:21,800 минути. Втори на старта утре ще потегли местният любимец Фернандо Алонсо с Рено. Испанецът за малко да спечели и първата позиция, но Кими даде най-добро време в последните секунди и победи Алонсо само с 0,091 секунди! Трети в драматичните последни секунди остана Фелипе Маса (Ферари), който до последната минута бе с първи резултат. Четвърти пък ще потегли Роберт Кубица с БМВ. Пети ще стартира Люис Хамилтън (Макларън-Мерцедес), а шести неговият съотборник Хейки Ковалайнен. Десетката на старта утре допълниха още: 7. Марк Уебър (Ред Бул), 8. Ярно Трули (Тойота), 9.Ник Хайдефлд (БМВ- Заубер) и 10.Нелсън Пикет - младши (Рено).

 

В решителната трета фаза на квалификацията всичко се разви много динамично, а Райконен доказа, че Ферари за фаворит номер 1 за победа утре. Две минути преди края Маса водеше колоната, а Кими бе едва пети. Фелипе не успя да подобри времето си в последната бърза обиколка, и бе минат от фантастичния Алонсо. Фернандо дори си помисли, че е спечелил пол-позишън и вдигна ръка, но на метри зад него Райконен пресече финала с най-добро време. Секунди по-рано Хамилтън също не успя да подобри постижението си. Като цяло представянето на Макларън и на британеца до този момент в Испания е доста слабо и най-вероятно Люис отново ще понесе критики за формата си. Нелесън Пикет-младши, затвърди силната форма на Рено след тестовете миналата седмица и за първи път в кариерата си се класира в топ 10.

 

По-рано квалификацията започна точно в 15,00 часа при слънчево и ясно време с температура на въздуха около 18 градуса. Пред препълнените трибуни с испански фенове, Алонсо караше на върха на възможностите си и при всяко преминаване през отделните сектори, феновете го аплодираха бурно. Хамилтън водеше през по-голямото време на първата част от сесията, но Кими завъртя с лекота перфектен тур и записа първи резултат. С второ време след първите 20 минути бе Трули, а Алонсо бе трети. Абсолютният фаворит Райконен нямаше никакви проблеми и по всичко личеше, че ще спечели пол-позишън. След елиминациите не продължиха: 17.Дейвид Култард (Ред Бул), 18.Себастиян Фетел (Торо Росо), 19.Джанкарло Фисикела (Форс Индия), 20.Адриан Сутил (Форс Индия), 21.Антъни Дейвидсън (Супер Агури) и 22.Такума Сато (Супер Агури). Разочароващо представяне на Култи, който в последната трета тренировка даде второ време.

 

Втората фаза (15 минути) започна доста тихо, като през първите 5 минути нито един болид не се появи на трасето. 8 минути пред нейния край, пилотите започнаха атака на топ 10 с по-меките гуми на Бриджстоун. Хамилтън отново имаше проблеми с баланса си и излезе извън състезателната линия. БМВ се представяха много силно и Кубица водеше, но в самия край на тази част Маса постигна първо време. Буквално секунда преди финала, бразилецът бе 11-ти и имаше опасност да не продължи напред.

 

В крайна сметка за топ 10 не се класираха: 11.Рубенс Барикело (Хонда), 12.Казуки Накаджима (Уилямс-Тойота), 13.Дженсън Бътън (Хонда), 14.Тимо Глок (Тойота), 15.Нико Розберг (Уилямс-Тойота), 16.Себастиян Бурде (Торо Росо).

 

След силното каране на Райконен днес, "Черните кончета" са фаворити за краен успех в утре. Алонсо е способен на всичко пред екзалтираните си фенове и ни очаква вълнуващ старт. Надпреварата за Голямата награда на Испания започва в неделя точно в 15,00 часа.

924298_orig.jpg

Link to comment
Сподели в други сайтове

Добра квалификация стана. Утре двойна за наште. =)

Why they say the sky is the limit?

When I've seen the footprints on the moon.

And I know the sky might be HIGH...

But baby it ain't really that high.

 

Let's reach for the stars...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Утре ще е много интересно, а колегата горе добър анализ е направил - определено Алоно е по лек, но мисля че колата все пак има сериозен напредък.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Утре ще е много интересно, а колегата горе добър анализ е направил - определено Алоно е по лек, но мисля че колата все пак има сериозен напредък.

 

 

Да наистина Рено имат напредак , ама е недостатачен да се бори за място на подиума , главния напредак е в новото предно окачване . Сега вече като преминават през шиканите колата подскача мн по малко , а преди цялата се тресеше . Рено имат проблеми с тия енерционни амуртисиори още от 2006г , когато на пистата Маникур в Франция се установи , че всъшност са нелегални и FIA ги забрани.

 

пс: Както казах в горния си пост Алонсо е поне с 12-15кг гориво по малко , което спорет мен ще влези в бокса 2-3 обиколки преди КИМИ . Но като погледнах статистиката на пистата , се оказа през последните 7г че който стартира първи и той финишира първи :laughing: . Има и нещо лошо за КИМИ той има 1 карък , а той е че когато ШУМИ е на пистата КИМИ винаги отпада дано утре превъзмогне каръка

Link to comment
Сподели в други сайтове

пс: Както казах в горния си пост Алонсо е поне с 12-15кг гориво по малко , което спорет мен ще влези в бокса 2-3 обиколки преди КИМИ . Но като погледнах статистиката на пистата , се оказа през последните 7г че който стартира първи и той финишира първи :laughing: . Има и нещо лошо за КИМИ той има 1 карък , а той е че когато ШУМИ е на пистата КИМИ винаги отпада дано утре превъзмогне каръка

 

Точно тва и аз си мисех, пич не те знам къкъв си и от къде си ама за Ф1 мислим по много еднакъв начин :cheers:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Точно тва и аз си мисех, пич не те знам къкъв си и от къде си ама за Ф1 мислим по много еднакъв начин :cheers:

 

 

От Ямбол съм и се постарах да ви намеря едно видео да видите как работи новия нос на Ферари ВИЩЕ ТУК

а иначе мойта прогноза ако всичко се развива по план е:

1 КИМИ

2 МАСА (АЛОНСО,ХАМИЛТЪН)

3 ХАМИЛТЪН (МАСА , КУБИЦА)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Честита двойна победа на всички фераристи! Маса и Кими перфектни днес!!!

Why they say the sky is the limit?

When I've seen the footprints on the moon.

And I know the sky might be HIGH...

But baby it ain't really that high.

 

Let's reach for the stars...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...