Jump to content


Скритите линкове-крачка назад в развитието на форума?


Препоръчани коментари

Скритите линкове-крачка назад в развитието на форума?

 

Има ли нужда най-големия и развит форум за музика в BG от изкуствено предизвикани постинги?

 

 

Така.Ще изкажа мнението си по този въпрос,не защото много ме касае и бърка,а защото разбрах,че много (наистина много) от редовните членове на форума мислят като мен по тази тема.

 

Едва ли някой ще оспори,че единственото добро нещо,с което скритите линкове спомагат за развитието на форума, е това той да изглежда за новите юзери много голям и много посещаем та и те да се присъединят към него.

Да, ама Ramania си е НАИСТИНА най-голям и най-посещаван!!!

Няма никаква нужда от фалшиво раздуване с фалшиви постинги от рода на „сега ще видим..." ,„Сега ще чуем","сигурно е много добро" и т.н. и т.н.-сигурен съм,че и това никой не може да отрече,макар че,вече „чувам",как някой ще каже: "по този начин ъплоудера ще види резултата от неговия труд,колко много хора са изтеглили линка му и по този начин ще ги задължи да му изкажат благодарностти."

 

На тези,които разсъждават така,ще задам само един въпрос:

 

Покажете ми една,едничка тема с добър линк,в която да НЯМА оставени достатъчно на брой и достатъчно качествени коментари и достатъчно ИСКРЕНО дадени благодарностти? Сигурен съм,че няма да могат да ми посочат такава тема,защото повечето от форумците са наистина raminia-ци и в този форум съм чел едни от най-смислените и най-съдаржателни коментари по темите.Естествено,че има и leechers,но това е неизбежно за който и да е подобен форум в целия световен интернет.

 

Моето лично мнение е, че скритите линкове по-скоро вредят,отколкото помагат на форума.В крайна сметка, юзерите които оставят смислените коментари по темите,за мен са също толкова важни за форума,колкото и ъплоудърите.Нека не ги обиждаме,като ги караме насила да правят нещо,което те си правят перфектно и доброволно!

П.С. Искам да изкажа още едно мое лично мнение, свързано с темата – тъй като мисля ,че използвуването на скрити линкове с цел насила да се увеличи бройката на постингите по дадена тема, не говори добре за репутацията на даден юзер,аз смятам да се възползвувам от правото,дадено ни от едно от нововъведенията във форума-смятам да давам „минус" репутация,защото според мен цената която се плаща – здраво офлууден форум,е прекалено висока,само затова, че някой иска да се почуства велик.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Изказването ти наистина е много смислено и съдържателно. Лично аз се въздържам от коментар по темата, тъй като досега не съм давал подобен линк. Очаквам включване от хората даващи подобни линкове. Нека те изкажат мотивите си за въпросните скрити линкове.

 

От друга страна ти благодаря за искрената позиция относно тази проблематика!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Мнението ми по въпроса не се различава от това на автора.И съм написал защо във вип раздела преди време.:)

Link to comment
Сподели в други сайтове

2 часа да пиша отговор и да ми изчезне написаното :furious: затова ще карам по бързия начин.

Целта на скрития линк беше да се върже към бутона 'благодаря' и да се избегнат постовете от рода 'благодаря','мерси' и т.н..В последствие това се оказа невъзможно и скрития линк остана като екстра във форума.Аз лично използвам скрития линк по мой си причини,но винаги има в темите и нормални линкове,като изключим първата ми тема.А пък ако някой е любопитен ще драсне няколко думи и ще види какъв е този скрит линк при наличието на нормални линкове.Отдавна спрях да обръщам внимание на репутацията и ще продължавам да правя същото независимо дали имам "+" или "-".И накрая,моето мнение е че погрешно си разбрал целта на скрития линк,защото съм сигурен че никой от форума не е целял раздуването на дадена тема с безмислени постове.В края на крайщата щом има скрити линкове ще има и такива постове и ще трябва да се примирим с това както аз се примирих с правилото на 50 поста /май толкова бяха/ в стария форум :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

да си изкажа и аз мнението.винаги когато съм слагал нещо съм го слагал,не за да ми благодари някой или да ме оценява,а за да може хората които се интересуват от музиката която съм споделил да я имат.ако сметнат да напишат нещо след като са чули сваленото,то не е за мен,а тези след тях които не са го чули и за да се ориентират по темата.не ми трябват нито бутони благодаря,нито репутации.мисля,че всеки от нас който споделя музиката си я споделя за всички останали тук.

 

 

пп.всеки е дошъл доброволно тук и сам доброволно е споделил каквото има да споделя.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Във всички теми, в които има скрити линкове се изказвам против тях. Това е най-голямата тъпотия измисляна някога по форумите. Какъв въобще е смисъла, че явно аз съм много тъп и не мога фана? Виждам, че май искате да има коментари за пуснатото нещо. Добре, а въобще някъде в темите със скрити линкове виждате ли смислен коментар??? На 5 теми един пост е смислен!!! Е къф е смисъла, че пак не разбрах! Пълна простотия!!! Навсякъде където има скрит линк следващите постове са само безсмислени емотиконки, копиран някакъв текст, или цитиран някой друг юзър! И аз пак продължавам да не мога да разбера смисъла... Слагаме емотиконки да не се флуди излишно от сорта на тези :spam_light_en: :nefloodi: и други... Е защо въобще ги има - докато има скрити линкове ше си има супер ненужен, безсмислен, излишен спам... И пак не мога да разбера!!!

 

Друго което ме дразни много... Каква е целта линковете, които съдържат едничка песен да са архивирани, че и с парола... Ако е албум е удобно, паролата пак ми се струва излишна... Но за едничка песен да е архивирана и с парола - извинявайте ама е напълно безсмислено. Видяхме, че ъплоудърите се справят добре с архиваторите, ама не отнасят толкова благодарности, колкото някакви послания по адрес на някоя роднина от женски пол. Да ме прощават, ама точно така си е...

 

И последната простотия - върха на простотията и безсмислието бих казал - паролата за архива да се дръпне от някъде като архивиран текстов файл. Е това вече си е жива подигравка с нервите и търпението на потребителите. То пишман става човек че е тръгнал да дърпа въобще нещо... Сякаш дърпаме някакви абсолютно строго секретни неща, дето не трябва случайно някой друг да има достъп до тях. Примерно кодове за ядрени бомби ли кво...

 

И пак не разбирам логиката от скритите линкове. Айде някой по-умен да ми обясни една основателна и логична причина, която постига предназначението си...

 

 

НЕ НА СКРИТИТЕ ЛИНКОВЕ!!!!!!!!

Редактирано от DJ_TOLYO
Link to comment
Сподели в други сайтове

аз съм един от тея дето пускат скрити линкове.и не за да няма или има флууд, а защото ми писна да си играя да тегля,да качвам и накрая нито един коментар.мислих,мислих и реших ще са със скрит линк постовете ми докато не се върже бутона благодаря и се открие после поста-линка.що се отнася паролката,пак сам се убедих до това,като на много места съм си виждал копирани линковете,ама сега така като е със паролката поне се знае,че е мой линка.не го правя за няква мания,ама и не си губя времето ей така за нищо :derisive: .откакто пускам скрити линкове поне има нещо писано в раздела Гръцка.преди и толкова нямаше,аз не съм виновен,че повечето от нас са невежи в това отношение.немога да разбера толкова ли е мъчно да драснеш 2 реда .

админа ако не му е проблем нека върже бутона и ще видите,че само ще има хора натиснали бутона и пак нищо няма да има написано.

има и нещо друго,все пак това е позволено.

Link to comment
Сподели в други сайтове

аз съм един от тея дето пускат скрити линкове.и не за да няма или има флууд, а защото ми писна да си играя да тегля,да качвам и накрая нито един коментар.мислих,мислих и реших ще са със скрит линк постовете ми докато не се върже бутона благодаря и се открие после поста-линка.що се отнася паролката,пак сам се убедих до това,като на много места съм си виждал копирани линковете,ама сега така като е със паролката поне се знае,че е мой линка.не го правя за няква мания,ама и не си губя времето ей така за нищо :derisive: .откакто пускам скрити линкове поне има нещо писано в раздела Гръцка.преди и толкова нямаше,аз не съм виновен,че повечето от нас са невежи в това отношение.немога да разбера толкова ли е мъчно да драснеш 2 реда .

админа ако не му е проблем нека върже бутона и ще видите,че само ще има хора натиснали бутона и пак нищо няма да има написано.

има и нещо друго,все пак това е позволено.

 

Ами приятелю, аз съм си написал кво мисля за скритите линкове. няма смисъл. и да пишат като дадеш скрит линк, кво е, има ли някакъв смисъл въобще? Заглеждал ли си се, дали въобще има един смислен коментар. Погледнато отстрани изглежда много по-тъпо да ти отговарят само с емотиконки на темите... просто няма смисъл. Който иска да даде смислен коментар, пак ше си го даде, и без да е принуден просто да напише нещо. А това, че като даваш такива линкове и архиви и пароли, прав си, запомнят те, ама не толкова с доброто което правиш, а с това, че се правиш на някакъв много важен, че навсякъде да ти знаят ника. Повярвай ми това мисли обикновения юзър. Давай си линковете нормално, те ценителите на песните които даваш пак си те запомнят, бъди сигурен!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Подкрепям rews !! Еми извинявай ама не може аз да стоя няколко часа да тегля песни и да подбирам после да качвам и т.н и накрая всеки си тегли без да каже и едно благодаря , въпреки че се въздържам от скритите линкове само от време на време ги слагам ;)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Подкрепям rews !! Еми извинявай ама не може аз да стоя няколко часа да тегля песни и да подбирам после да качвам и т.н и накрая всеки си тегли без да каже и едно благодаря , въпреки че се въздържам от скритите линкове само от време на време ги слагам ;)

 

Е като ти кажат 10 човека по едно благодара или емотиконка те правят най-щастливия човек на света ли??? С нещо променя това живота ти ли??? Или само форума изглежда все по-тъп???

Редактирано от DJ_TOLYO
Link to comment
Сподели в други сайтове

Е като ти кажат 10 човека по едно благодара или емотиконка те правят най-щастливия човек на света ли??? С нещо променя това живота ти ли??? Или само форума изглежда все по-тъп???

Аз също съм против скритите линкове и съм го написал, но с други думи и без да обиждам.Ако форума ти се струва ТЪП, просто не влизай в него.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Абе до кога ще я дъвчете тая тема, не ви ли писва...

Който иска слага, който не иска не слага скрит линк, кое е толкова трудно да се разбере, като не ви харесва тема със скрит линк в нея я подминавайте и толкова.

IMG2-1547558596.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Абе до кога ще я дъвчете тая тема, не ви ли писва...

Който иска слага, който не иска не слага скрит линк, кое е толкова трудно да се разбере, като не ви харесва тема със скрит линк в нея я подминавайте и толкова.

точно така

ама кой да го разбере

2935ssssssso.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...