Jump to content


Как изглежда истинска касова бележка


Препоръчани коментари

4929375k.jpg

ПОЛЕЗНА ИНФОРМАЦИЯ ЗА ВСИЧКИ: Ако не знаете как трябва да изглежда една ИСТИНСКА касова бележка (фискален бон) ето ви образец:
- задължително долу в ляво на бележката трябва да има надпис BG поместен в очертанията на България
- трябва да съдържа името и адреса на фирмата, ресторанта, магазина и т.н....
- трябва да пише ЗДДС номер
- трябва да пише фискален бон и разни други цифри и числа

Ако получите такава бележка - значи търговеца ще плати данъци на държавата, ако не получите такава бележка а друга - значи търговеца мами.

Затова има денонощен телефон на НАП за сигнали (от понеделник до петък) - 0700 18 700.

Ако пазарувате и не искате касова бележка или пък сте купили нещо и ви дадат различна от тази по образец значи подкрепяте сивата икономика.

Все пак от данъците се издържа държавата, а от тях се правят пътища, дават се песнии, и т.н.

И нека не започваме с приказките, че се краде и нищо от тия пари не стига до нас. И това го има, но все пак нека да държим на честността. На вас работодателите ви взимат до последната стотинка удръжки от заплатите, а в магазина може да оставите 20 лв скрит данък, който няма да отиде в държавната хазна, а в джоба на съмнителен търговец....

Смятам, че това не го знае всеки и е полезна информация. Когато отидете да си купите нещо от магазина, седнете в заведение и т.н... ВИНАГИ изисквайте касова бележка. Аз така правя. Без значение какво купувам. И за една кутия цигари искам (нищо, че има бандерол - той е за друго), и за едно пакетче дъвки пак искам.

Лично аз не смятам да спонсорирам сивата икономика и да бъда съучастник в укриване на данъци. Крайно време е всеки да се научи че освен права има и задължения и селския тарикатлък трябва да свърши.

Иначе никога няма да се оправим ако мислим така....
Link to comment
Сподели в други сайтове

Ето и друг пример за образец на фискален бон:

http://www.fakturirane.bg/1/docs/schetovod...%B1%D0%BE%D0%BD

Само, че тоя касов бон не е вързан към НАП :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
Не само, че трябва да се гледа дали има символа на НАП, но и е важно всеки човек да изисква касова бележка, независимо дали само след 5 секунди ще я хвърли в коша за отпадъци.
image.jpgimage.jpgimage.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Не само, че трябва да се гледа дали има символа на НАП, но и е важно всеки човек да изисква касова бележка, независимо дали само след 5 секунди ще я хвърли в коша за отпадъци.

 

Съгласен съм. На морето за една седмица всеки път се налагаше да си искам касовата бележка. Приятели ми не се трогваха, но аз исках всички, все пак така е чесно. :gun_bandana: За съжаление е масова практика, но не само на морето и не само през лятото.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не само, че трябва да се гледа дали има символа на НАП, но и е важно всеки човек да изисква касова бележка, независимо дали само след 5 секунди ще я хвърли в коша за отпадъци.

 

Да, абсолютно! Аз винаги искам. Без значение дали си купувам цигари, пазарувам в магазина или съм на заведение.

 

Ако някой откаже да ми даде или ми се даде "служебен бон" познайте кво става...

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...
Съгласен съм. На морето за една седмица всеки път се налагаше да си искам касовата бележка. Приятели ми не се трогваха, но аз исках всички, все пак така е чесно. :gun_bandana: За съжаление е масова практика, но не само на морето и не само през лятото.

 

Някои се правят на '' дръж ми шапката '' и не издават, но при мен тоя номер не минава! Това е наше право и задължение, винаги да си изискваме касова бележка ако ще и за една дъвка да е!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...