Jump to content



Формула 1 сезон 2008 г.


Препоръчани коментари

  • Отговори 396
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Ох тази година все едно карат в зоопарка.... Тъпа работа....Жалко за Маса от 1-вата тренировка. Дано всикчо е ОК и утре да мачка. Успех утре на Фераритата.

Феновете на Алонсо сигорно искат да го видат такаfcd5ea01e26eda3b6b.jpgно няма да стане
Не му ходи червеното. :derisive:

Why they say the sky is the limit?

When I've seen the footprints on the moon.

And I know the sky might be HIGH...

But baby it ain't really that high.

 

Let's reach for the stars...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)
Ох тази година все едно карат в зоопарка.... Тъпа работа....Жалко за Маса от 1-вата тренировка. Дано всикчо е ОК и утре да мачка. Успех утре на Фераритата.Не му ходи червеното. :derisive:

Ми представи си ко ще става на СПА , като се има предвид че е в гората , а иначе колата на Маса е готова за днес . Но вчера следих мн внимателно обиколките на Ферари и стана ясно че колата не се държи добре с твърдите гуми , а с меките след 8 обиколки почват да губят по 2 десети в втория сектор , а Макларън точно обратно . Днес ще е мн трудно но не и невъзмжно

Редактирано от daniboi
Link to comment
Сподели в други сайтове

Аве и аз гледах вчера и двете тренировки. Според мен сме по-силни. Първата видяха, че имаме скорост и втората работиха за неделя. ;)

 

И съм почти убеден, че ще стане като миналата година. Хам ще е по-лек да спечели при своите или пък Хейки. =) Да зарадват британците. Бтв Хейки като, че ли е настрои колата по-добре. Аве важното наште да бият все пак. =)

Why they say the sky is the limit?

When I've seen the footprints on the moon.

And I know the sky might be HIGH...

But baby it ain't really that high.

 

Let's reach for the stars...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Резулти от третата тренировка

screenshotzy5.jpg

 

пистата беше мокра и повечето пилоти излизаха с интермедия , по време на клалификацията вероятноста да вали 90%

Link to comment
Сподели в други сайтове

......... Не мога да повярвам. Какво стана... Дано времената на Маса да са заради различната стратегия... Много се радвам за Хейки. Още от началото на сезона викам, че е по-як от Луис... Ако Райконен не спечели, дано да е той. :)

Why they say the sky is the limit?

When I've seen the footprints on the moon.

And I know the sky might be HIGH...

But baby it ain't really that high.

 

Let's reach for the stars...

Link to comment
Сподели в други сайтове

......... Не мога да повярвам. Какво стана... Дано времената на Маса да са заради различната стратегия... Много се радвам за Хейки. Още от началото на сезона викам, че е по-як от Луис... Ако Райконен не спечели, дано да е той. :)

Не е заради стратегия , тима го провали пак неможаха да определят точно кога да излези за последния си опит , та излези 1:48 минути преди края и побърза да направи загряващата обиколка , за да влезе в последните сек. , но на завой 9 направи грешка и се прибра направо в бокса. Наистина браво на Хейки за пол позишъна , както и на Уебър за 2 място , но мисля че и двамата са с малко гориво от др. Мисля че ферари са с настройки за дъжд , и затова днес бяха слаби в 1 и 2 сектор . Утре борбата ще е между КИМИ и Хамилтън , да не забравяме и МАСА , знаеш ко направи 2007 от 22 финишира 5 , ама утре главния фактор ще е ВРЕМЕТО

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ще живеем и ще видим. =) Надявам се за подиум, ама и едно добро класиране в точките няма да е зле. Все пак трябва да поддържа мястото си в шампионата.

Why they say the sky is the limit?

When I've seen the footprints on the moon.

And I know the sky might be HIGH...

But baby it ain't really that high.

 

Let's reach for the stars...

Link to comment
Сподели в други сайтове

цяло Ферари бяха много смешни днес... а Маса още повече. Това е слабата им страна... точно в най-важните моменти като трябва да вземат важно решение те се провалят. Липсата на Рос Браун се усеща значително. Вижте днес Хонда какво направи.... Друго си е тактиката.

 

Хамилтън се справи отлично, няма спор. Заслужена беше победата, но пък в началото това с Хейки беше мн тъпо. Аве късметлия. ;)

 

Положението в шампионата е мн напечено. Дано следващите съсътезания Маса и Кими да вземат максимума. И Маса шампиооон.

Why they say the sky is the limit?

When I've seen the footprints on the moon.

And I know the sky might be HIGH...

But baby it ain't really that high.

 

Let's reach for the stars...

Link to comment
Сподели в други сайтове

ЧЕСТИТА ПОБЕДА НА ХАМИЛТЪН

От 2000г до сега нямаше победител англичанин

 

Ето и моя коментар:

Хамилтън се представи безупрично , просто днес беше с 1 класа над останалите , когато пистата беше мокра , но почна ли да исъхва пистата почваше да губи по 1-2 сек на обиколка. Макларън направиха супер стратегия и заслужено спечелиха. Хайфелд се представи много добре , явно БМВ са си взели поука от предния старт. Третато място на Баричело се дължи изцяло на тактиката на невероятния тактик Рос Браун , който каза да сложат гуми за напълно мокра писта , на Бътън и Баричело. За Ферари какво да кажа , когато пистата исъхваше Кими беше най бърз , даже направи най бърза обиколка в състезанието , но завалеше ли беше пълна скръб, Маса , за него нямам думи днес , броих му завъртанията бях 9 . Как може толкова да е непостоянен , в 1-2 състезания е на ниво и после дърпа назат. Иначе се ядосах много за Кубица , че неможа да завърши а заслужаваше.

 

Пс: единсвеното хубаво нещо е че шампионата започва отначало и тримата пилоти са с еднакви точки

Хамилтън - 48 т

Маса – 48 т

Райконен – 48 т

Кубица – 46 т

Link to comment
Сподели в други сайтове

Eхх, как ме хвана яд и мен за Кубица...

 

Иначе...голям дрифтинг падна на пистата :lol: Маса направо ми се струваше по едно време, че не е излезнал за състезание, а да прави донът шоу за публиката :D Като че ли само Хайфелд, Барикело и Алонсо направиха чисти състезания на верно трудната писта. Хамилтън определено беше една класа отгоре, въпреки някои дребни неточности и едно леко излизане от пистата :) Интересен сезон, но ако завали още на няколко състезания и Маса може да потъне в класирането.

Link to comment
Сподели в други сайтове

img_20080714_0002.jpg

 

 

 

14 Юли 2008

Хамилтън: Съжалявам, че не се разбирахме с Алонсо

 

"Той ми показа как да бъда пълен професионалист"

 

 

Пилотът на Макларън-Мерцедес Люис Хамилтън призна, че няма лоши спомени от времето, когато беше съотборник на Фернандо Алонсо, въпреки непоносимостта по между им, която демонстрираха открито. Британецът призна, че битката му с Фернандо е била само на пистата, и отрече, че не е показал нужния респект, какъвто се полага на двукратен световен шампион.

 

"Когато си в първия си сезон във Формула 1 и имаш шанса да работиш заедно със световен шампион, това е привилегия. Признавах всичко, което Алонсо бе постигнал, и не смятам, че не съм показал уважение към него, но първият човек, когото трябва да победиш, е твоят съотборник. Това беше и моята цел", призна Люис. "Следях отблизо пилотирането на Фернандо и как реагира в различни ситуации. Той ми показа как да бъда пълен професионалист. Ще се радвам, ако в бъдеще някой попадне в същата ситуация и гледайки ме, си помисли: "По този начин трябва да стана световен шампион", завърши британецът.

 

Най накрая да си признАе , че неможе сам да си настрои колата сам

Link to comment
Сподели в други сайтове

img_20080715_0002.jpg

 

 

15 Юли 2008

Шумахер: Отказах се от Формула 1 заради Маса

 

"Нямаше да имам проблеми с Райконен като съотборник"

 

 

Близо две години, след като сложи край на кариерата си във Формула 1, седемкратният световен шампион Михаел Шумахер обяви, че основната причина за оттеглянето му е бил пилотът на Скудерия и тогавашен съотборник Фелипе Маса.

 

"Отказах се, защото не исках моят приятел Фелипе Маса да загуби мястото си във Ферари", заяви Шуми пред швейцарското издания "Blick".

 

Михаел допълни, че няма нищо против настоящия световен шампион Кими Райконен, и отхвърли твърденията, че не го е искал за съотборник за сезон 2007 и затова се е отказал.

 

"Нямаше да имам никакви проблеми с Кими Райконен като съотборник", завърши Пилето.

 

Сега чесно незнам кАк да коментирам това

 

15 Юли 2008

Макларън се отказаха от "акулската перка"

img_20080715_0001.jpg

И Тойота няма да използват аеродинамичния елемент

 

 

От отбора на Макларън-Мерцедес решиха да не използват новия капак на двигателя, който разработиха за техния болид в предстоящата Гран при на Германия. "Акулската перка" даде добри резултати по време на тридневните тестовете, проведени миналата седмица на пистата "Хокенхайм", когато Люис Хамилтън бе най-бърз за деня. "Сребърните стрели" обаче са решили да не прибързват с пускането му в употреба, за да направят допълнителни изпитания на аеродинамичния елемент.

 

След решението на Макларън и другият отбор, тествал новия тип капак на двигателя - Тойота, се отказа от използването му в Германия.

Link to comment
Сподели в други сайтове

"Отказах се, защото не исках моят приятел Фелипе Маса да загуби мястото си във Ферари", заяви Шуми пред швейцарското издания "Blick".

 

хич не вярвам на тия думи на Шумахер <_<

Само преживените неща са истински разбрани!!!
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що приключи първата тренировка за GP Германия

1059117_orig.jpg

пистата в начало беше мокра , но към 30-та мн почна да исъхва и почнаха да въртят серии от 4-5 обиколки. Последните 15мн тотално превъзходство на Макларън най вече в 1-ви и 2-ри сектор , а Ферари са бързи в сектор 3

 

пс: вторАта тренировка почва в 15 часа , а който иска може да я гледа online на този адрес http://www.soccer-live.pl/ITVF1/f1player.php

Link to comment
Сподели в други сайтове

Резултати от клалификацията

1061118_orig.jpg

 

Честито на феновете на Макларън , наистина са бързи в 1 обиколка и заслужено взеха пола. Ферари мн губят в сектор 3 , иначе са бързи в 1и2 , в дълга серия от обиколки Ферари са по бързи , но и Макларън не са бавни . Ако е врето е такова утре , ще стане супер състезание и дано Ферари победи

Link to comment
Сподели в други сайтове

Макларън са твърдо най-бързи на тази писта през целия уикенд. Ферари не изостават с много, но Маса така и не можа да даде по-добра обиколка в свободните тренировки от двата макларъна. Ще е много интересно утре, особено с Трули и Алонсо в челото. Ако Кимито не направи някакъв добър старт ще загуби много време зад тях. Интересно каква ще му е стратегията, понеже Маса беше положително много по-бърз в крайната фаза на квалификацията, иначе даваа сходни времена.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Макларън са твърдо най-бързи на тази писта през целия уикенд. Ферари не изостават с много, но Маса така и не можа да даде по-добра обиколка в свободните тренировки от двата макларъна. Ще е много интересно утре, особено с Трули и Алонсо в челото. Ако Кимито не направи някакъв добър старт ще загуби много време зад тях. Интересно каква ще му е стратегията, понеже Маса беше положително много по-бърз в крайната фаза на квалификацията, иначе даваа сходни времена.

 

няма кво да изопъчавам нещата,въпреки,че съм фен на Алонсо според мен Кими ще го издуха още на старта.аз мисля , че Кими ще победи днес.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ще е много интересно утре, особено с Трули и Алонсо в челото. Ако Кимито не направи някакъв добър старт ще загуби много време зад тях. Интересно каква ще му е стратегията, понеже Маса беше положително много по-бърз в крайната фаза на квалификацията, иначе даваа сходни времена.

 

Кими през целия уикенд , неможа да намери точните настройки и затова в клалификацията к3 използа 2 комплекта мека смес гуми . Що се отнася до самия старт , на Кими ще му е трудно да изпревари Алонсо , защото е по тежак , но на oбратния завой има шанс . За Трули там вече е др , чувал си за влакчето на Трули , но и него Кими ще се справи

 

няма кво да изопъчавам нещата,въпреки,че съм фен на Алонсо според мен Кими ще го издуха още на старта.аз мисля , че Кими ще победи днес.

Както казах горе Кимбата е тежък , но нищо не се знае важното е на старта да няма катастрофи , а иначе имам пречуствие че Маса ще вземе старта на Ханилтън

Link to comment
Сподели в други сайтове

Оффффф.Макларън да мрат бахти..

Ма няма значение..Според мен Кими ще отиде 3-4 на старта, а Хамилтън ще задържи първото място. Много се надявам на Кими да са му измислили добра стратегия и мама му стара, нека поне едно състезание да няма технически проблеми.

 

Предвиждам:

1. Кими

2.Хамилтън

3., Маса

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...