Jump to content



Историята на град София


Препоръчани коментари

  • Отговори 34
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Факт. Но от Хаджи Димитър е поне 30 минути.

 

 

не че има голямо значение колко минути е но така като чета коментарите на дадени потребители се убеждавам че просто ей така си пишем коментарчета

Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;

Руски форум: питаш нещо и теб те питат;

Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Факт. Но от Хаджи Димитър е поне 30 минути.

 

Може да не са 10 мин. 8 мин са по разписание с тролея :D от мойта спирка...Иначе пеша да може би за 20-тина минути се стига...Но както и да е. Мен София не ме кефи но няма как...Да имах къща някъде около София, а само да бачках тука - е това е....

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Темата и за мен е болезнена. София е града на моето детство, тук са приятелите, колегите, голяма част от роднините и т.н. Тук съм си прекарал почти целия си живот, много хубави спомени тая в този град. Но това е толкова мръсно, кално, пренаселено и задръстено място, че дори и малкия останал естет в мен се бунтува.

 

При първа възможност за работа от дома си стягам багажа и си заминавам за Плевен, това е града - има всичко, но от моя квартал до центъра е 15 мин. пеша (на бавен ход). :1000 (30):

 

Това за мен е основната "цака" - да си намериш хубава, добре платена работа, в същото време да я вършиш в някой областен град, където си има дискотеките, кафенетата, ресторантите, театрите, кината, моловете ако щете, но не е тоя зоопарк, който е в София.

qp3wk4.jpg

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аликсандре, кога за последно си почистил пред блока си? Кога за последно си участвал в акция за събиране на боклуци, кога за последно си изхвърли фаса в кошчето, вместо на улицата?
image.jpgimage.jpgimage.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Аликсандре, кога за последно си почистил пред блока си? Кога за последно си участвал в акция за събиране на боклуци, кога за последно си изхвърли фаса в кошчето, вместо на улицата?

 

Не съм чистил от години, последно събирах боклуци миналата пролет при пролетното почивстване пред блока на баба ми, а иначе доста рядко си хвърлям вече фасовете на улицата, това за мене е спечелена победа, че преди не признавах кошчетата. :1000 (29):

 

Разбрах накъде биеш. И си прав, всеки носи отговорност. Но при положение, че не мърся (или поне гледам да не мърся), а в същото време с данъците от моята заплата се заплаща за почивстване на София, какво лошо правя?

qp3wk4.jpg

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не съм чистил от години, последно събирах боклуци миналата пролет при пролетното почивстване пред блока на баба ми, а иначе доста рядко си хвърлям вече фасовете на улицата, това за мене е спечелена победа, че преди не признавах кошчетата. :1000 (29):

 

Разбрах накъде биеш. И си прав, всеки носи отговорност. Но при положение, че не мърся (или поне гледам да не мърся), а в същото време с данъците от моята заплата се заплаща за почивстване на София, какво лошо правя?

Алекс, аз също не мърся...винаги си нося фасовете до кошчето, никога не хвърлям на земята, използвам платнена торба при пазаруване, за да не са найлонови торбички...Но освен това редовно мета двора на къщата ми и тротоара пред нас, включително махам плевелите и тревите избуяли по тротоара, кастря клони..а няколко пъти съм купувал чували и съм чистил гората срещу нас. Последния път събрах 5 чувала сам. Не става само с плащане на данъци и изискване след това. Пределно ясно е, че общината не може да огрее навсякъде, но всеки трябва освен чисто душевна отговорност да носи и физическа отговорност, в това число на своя глава да чисти, когато и където може.

image.jpgimage.jpgimage.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Ооо около нашия блок редовно правиме оборки. И на игрището дето ритаме...Преди години направихме и беседка (и дърти са ни помагали) и сега се събираме, чистиме...Особено лятото - няма такова...Много ми е гот да се събираме...

 

Иначе някой ден като се сетя и съм на 118-та ще снимам от високо София да видите какъв жълто-кафяв облак има над нас...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...