Jump to content



Хонорари и участия


Препоръчани коментари

Хонорарите са така. Имам и сканирани бланки в големия комп у нас....

Това показва, че за близо 10 години няма промяна в хонорарите, никакъв растеж.

Като се има предвид, че днес 1 лев е по-евтин от тогава.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Мая - 4000 , Магапаса - 1200. Какво неуважение, каква гавра. Уж са дует, а той е евтиния. В което има логика - в нея имаше освен глас и визия - бая цици изкара навремето, привлекателна жена наистина, Пайнерската Кати може би. Хубави песни имаше, "Парти тайм" и я слушах нон стоп.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Това показва, че за близо 10 години няма промяна в хонорарите, никакъв растеж.

Като се има предвид, че днес 1 лев е по-евтин от тогава.

 

Какъв растеж при все по-намаляващо население, стихващ интерес към жанра, тотално омръзване на все едни и същи стари муцуни и еднообразието, с което ни заливат. Още тогава им бяха много тия пари.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Мая - 4000 , Магапаса - 1200. Какво неуважение, каква гавра. Уж са дует, а той е евтиния. В което има логика - в нея имаше освен глас и визия - бая цици изкара навремето, привлекателна жена наистина, Пайнерската Кати може би. Хубави песни имаше, "Парти тайм" и я слушах нон стоп.

Пише Мария. Мая вече беше прекратила кариерата си.

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Мая - 4000 , Магапаса - 1200. Какво неуважение, каква гавра. Уж са дует, а той е евтиния. В което има логика - в нея имаше освен глас и визия - бая цици изкара навремето, привлекателна жена наистина, Пайнерската Кати може би. Хубави песни имаше, "Парти тайм" и я слушах нон стоп.

 

:roll1: :roll1: :crybaby:

 

В такива моменти човек да се радва, че е гей.

 

 

Оп, карай наляво, оп

Link to comment
Сподели в други сайтове

Това показва, че за близо 10 години няма промяна в хонорарите, никакъв растеж.

Като се има предвид, че днес 1 лев е по-евтин от тогава.

 

Точно това показва сравнението. Само 4 певици в последните 10 години, са имали разлика в хонорарите за участия и за банкети, по разбираеми причини. Преслава и Галена са средно на 6000/8000, а Кама и Ивана, на 5000/7000. Всичко останало по банкети пее колкото и за участия. В последно време Пайнер опитват Преса и Галена на 9000 и затова забравиха за панаирите. Ивана е същата работа с исканите 8000. Кама е по-сговорчива и от обявените 7000, често сваля по 500-1000, според клиента. Именно затова се скъса от сватби в последно време, ама не бие тупана като Ивана, че била "кралица на частните партита".

 

Пълна лъжа са двойните хонорари пропагандирани в медиите. Пълна лъжа е и Анелия с бенд "Дани Милев" на 10 000. Те нямат нито едно общо участие, освен да подгряват Цеца на стадиона в Несебър преди 2 години. Пълна лъжа са и 12 000 за Ивана и бенд. Ивана никога не е пяла над 8000 по банкети. Имам даже и пример от коледен банкет на Глобул през 2010-2011, където Ивана + Камелия = 15 000 без ДДС.

 

И още нещо, хонорарите замръзнаха в последното десетилетие заради кризата, а инфлацията е над 50% за периода. Това ще рече, че чалгарите работят същото като преди, но са поевтинели с 50%, като сравнителна стойност, спрямо периода преди 10 години.

Link to comment
Сподели в други сайтове

И още нещо, хонорарите замръзнаха в последното десетилетие заради кризата, а инфлацията е над 50% за периода. Това ще рече, че чалгарите работят същото като преди, но са поевтинели с 50%, като сравнителна стойност, спрямо периода преди 10 години.

 

Предлагам да не се говори на изуст.

 

Инфлация за периода 2008 - 2017: 13.1%

 

източник: https://infostat.nsi.bg/infostat/pages/repo...ult.jsf?x_2=664

Link to comment
Сподели в други сайтове

Предлагам да не се говори на изуст.

 

Инфлация за периода 2008 - 2017: 13.1%

 

източник: https://infostat.nsi.bg/infostat/pages/repo...ult.jsf?x_2=664

 

Ти тия "официални" статистики не ми ги бутай на мене. Знам аз колко струваше кило сирене преди 10 години и колко днес. Знам и какво купувах със заплатата си тогава и какво днес. ГЕРБ-ерастки натъкмявания съм виждал много. И 1500 лева средна заплата в страната пак според същият институт няма, но те са я пишат, за да угодят на властта.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ти тия "официални" статистики не ми ги бутай на мене. Знам аз колко струваше кило сирене преди 10 години и колко днес. Знам и какво купувах със заплатата си тогава и какво днес. ГЕРБ-ерастки натъкмявания съм виждал много. И 1500 лева средна заплата в страната пак според същият институт няма, но те са я пишат, за да угодят на властта.

 

1500 лв. е средната заплата в София, в твоя град е далеч по-малко. И се нарича "средна", защото много хора взимат под тази цифра, но достатъчно на брой взимат доста над нея и дърпат статистиката нагоре. Един обикновен продавач в "Била" трудно ще вземе и 1000 лв. в София, във Видин най-вероятно ще е на минималната заплата за страната.

 

Не знам, някак си имам повече вяра на математици и статистици, на които това им е професията, отколкото на приказки от вечно недоволния обикновен българин. Ти, ако питаш някой изнемогващ пенсионер с 200 лв. пенсия, ще ти каже, че инфлацията за 10 години е 200%. Ти ми казваш, че е над 50%. Аз мога да ти кажа, че е 1%. Науката казва, че е 13%.

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Много приказки, малко реална факти. Кило сирене през 2008 - 6 лева, същото днес - 10 лева. Повече от 50% е...

Е, да, ама и доходите са се вдигнали. Минималната заплата отдавна не е 150 лв

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ти, ако питаш някой изнемогващ пенсионер с 200 лв. пенсия, ще ти каже, че инфлацията за 10 години е 200%.

А същевременно имат пари за хвърляне през балкона. :mf_surrender:

 

А чалгарките не заслужават и 1/3 от хонорарите си. Толкова пари за нищо.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Е, да, ама и доходите са се вдигнали. Минималната заплата отдавна не е 150 лв

 

 

https://www.24chasa.bg/novini/article/6672764

 

Полицаите с нови заплати на 1 март, най-ниската е 800 лв

 

800 лв за полицай със средно образование

 

Към основната си месечна заплата полицаите получават редица добавки, които правят реалния размер на заплащането доста по-голям от основния.

 

-------------

 

Със сигурност взима над 1000 лв, което за град като Видин го прави дон Баро-Гъзаро, но иначе сиренето било поскъпнало с 5 лв. за 10 години. :1000 (21):

Link to comment
Сподели в други сайтове

А същевременно имат пари за хвърляне през балкона. :mf_surrender:

 

А чалгарките не заслужават и 1/3 от хонорарите си. Толкова пари за нищо.

 

Да, има и такива пенсионери - разни рентиери, спестявали цял живот. Познавам такива и лично им лижа задника. :girl_witch:

 

Чалгарките нищо не заслужават, особено утайки като Емануела, дето само развалят настроението на хората, дошли да се веселят.

Link to comment
Сподели в други сайтове

https://www.24chasa.bg/novini/article/6672764

 

Полицаите с нови заплати на 1 март, най-ниската е 800 лв

 

800 лв за полицай със средно образование

 

Към основната си месечна заплата полицаите получават редица добавки, които правят реалния размер на заплащането доста по-голям от основния.

 

-------------

 

Със сигурност взима над 1000 лв, което за град като Видин го прави дон Баро-Гъзаро, но иначе сиренето било поскъпнало с 5 лв. за 10 години. :1000 (21):

 

А кай нещо :D

https://www.capital.bg/biznes/kompanii/2018...fiia_s_1260_lv/

 

 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Нещо объркахте темата с последните постове. Не ви казах само, че сиренето струва 6 лева преди 10 години и 10 лева днес, щото това всеки може да го провери. Казах ви, че преди 10 години хонорарът на Камелия за банкети и събори беше 6000 лева, а днес не е 10 000 лева въпреки, че тя и днес е сред лидерите на този специфичен пазар. Хонорарите днес изостават с индексацията си спрямо тренда на инфлацията. От това губят всички, а чалгата се декапитализира. А най-сигурното доказателство е липсата на инвестиции от Пайнер и Касъмовите в най-голямата реклама - летните турнета. Забелязвате ли желязната пазарна логика, на която са подчинени и сериозните компании в бранша? Няма как при стагнация и криза да не режеш първо парите за коли, курви и удоволствия. Чалгата и нощният живот, са в графа "Разкош" и първи пострадаха още в началото на кризата.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Нито само сиренето показва нивото на инфлацията, нито пък хонорарите на чалгарките трябва да се увеличават със същите темпове. Откъде накъде? Убягва ти всякаква пазарна логика. Което не ме изненадва.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Извинявам се, но до 2008 година индексацията на хонорарите сериозно изпреварваше инфлацията. В последните 10 години е точно обратното и без да съм специало икономически грамотен констатирам, че въпреки пресищането на пазара, механите и ресторантите изчезнаха от менюто на чалгата. Провинцията изчезна от менюто на чалгата, с изключение на 4-5 по-големи града и летни изключения, като клубовете по морето и такива дето си бодат очите, като двата при нас във Видин. Какво следва при подобна стагнация? Ами хонорарите замръзват, а видно от справката така е вече 10 години. Всичко е логично...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Извинявам се, но до 2008 година индексацията на хонорарите сериозно изпреварваше инфлацията. В последните 10 години е точно обратното и без да съм специало икономически грамотен констатирам, че въпреки пресищането на пазара, механите и ресторантите изчезнаха от менюто на чалгата. Провинцията изчезна от менюто на чалгата, с изключение на 4-5 по-големи града и летни изключения, като клубовете по морето и такива дето си бодат очите, като двата при нас във Видин. Какво следва при подобна стагнация? Ами хонорарите замръзват, а видно от справката така е вече 10 години. Всичко е логично...

 

За това, че провинцията е изчезнала от менюто на чалгата си прав до голяма степен, но не напълно.

 

Примерно Gadinata вчера ми каза, че в неговото родно място - Крумовград (население по-малко от 5 000 души) в близките седмици ще гостуват Андреа, Джулия и Тереза. Наскоро пък там е била поп певицата Мария Илиева. Еми никак не е зле за население под 5 000 човека, та това е едно голямо село.

 

Колкото до това защо не нарастват хонорарите на предната сртаница посочих кои са основните причини според мен:

 

Какъв растеж при все по-намаляващо население, стихващ интерес към жанра, тотално омръзване на все едни и същи стари муцуни и еднообразието, с което ни заливат. Още тогава им бяха много тия пари.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

За това, че провинцията е изчезнала от менюто на чалгата си прав до голяма степен, но не напълно.

 

Примерно Gadinata вчера ми каза, че в неговото родно място - Крумовград (население по-малко от 5 000 души) в близките седмици ще гостуват Андреа, Джулия и Тереза. Наскоро пък там е била поп певицата Мария Илиева. Еми никак не е зле за население под 5 000 човека, та това е едно голямо село.

 

Колкото до това защо не нарастват хонорарите на предната сртаница посочих кои са основните причини според мен:

Ху дъ фак из дат?

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • meleto unpinned this Тема
  • Fast unlocked this Тема
  • Fast featured this Тема

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...