Jump to content



Хонорари и участия


Препоръчани коментари

И защо ти да се дуеш тук с измислени и изсмукани от пръстите тези, а някой друг да ти свърши работата? Усещаш ли как се прецака с тая бланка и тази тема?

 

:roll1:

 

Правя ти кратка калкулация за Кама, щом толкова настояваш, за да разбереш на колко може да пее. Последният хонорар обявен от Пайнер е 6000 без ДДС. На толкова са я пласирали от миналия юли до този, когато приключиха обявените участия. Тя отделяше 25% на Митака през всичките години. Махни ги и ще видиш, че без да прави нищо, веднага може да пее на същите пари за себе си, които ще са като в Пайнер и крайната цена ще е 4500. А аз съм ти казал, че варира около 5000.

 

Охоо мерси, точно това чаках..Хубава сметка си ми направил!! :Vishenka_05: И сега равносметката: Защо подяволите й беше нужно да напуска Пайнер, като със смъкнатия хонорар тя печели пак толкова..пак сама си плаща клипове, но губи от безплатна ротация, ПР,реклама и участия от концерти на Пайнер..И какво значи напускането на Пайнер се оказа грешен ход. Това се опитвам да обясня.

 

А тия 25 % са толкова малки, които е отпускала..че стана за резил с напускането. Разбирам да бяха 40-50% да има от какво да се оплаква, но тия 25% са смешни, при положение, че в тях влиза реклама, мениджмънт, ротация, намиране на участия, концерти.. :mf_surrender: Камо, Камоо не разбра, че за бизнес се иска АКЪЛ!!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Единственото, което губи е ротация, но тя така или иначе не можеше да се похвали с кой знае колко ефирно време. Повярвай, по Фен и Балканика си я пускат доста често.

image.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Единственото, което губи е ротация, но тя така или иначе не можеше да се похвали с кой знае колко ефирно време. Повярвай, по Фен и Балканика си я пускат доста често.

 

Дали е само това??

Ротацията й по Фен и Балканика Е ПЛАТЕНА!!

 

Изгуби:

-безплатна ротация по 2 канала

-участия в предавания по Планета, където могат да се представят проекти

-участия в големи концерти и евентуални турнета

-реклама и мениджмънт в т.ч. намиране на участия и договори с големи заведения.

-канала на Планета в ютуб

-помощ при клипове/песни със сигурно е имало нещо, тя каза че последните 10 клипа сама е платила, но другите???!!!

 

Нейната сила са старите песни и големите концерти? Сега няма право над песните, няма концерти? Изобщо какво печели с това напускане?

Не мисля, че това е малко за скромните 25%.. И като е намалила сега хонорара, а той ще пада още, какво излиза?? Че по добре мирна ти глава и Пайнер..пак можеше да си пуска по песен на година и да не мисли за нищо.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Охоо мерси, точно това чаках..Хубава сметка си ми направил!! :Vishenka_05: И сега равносметката: Защо подяволите й беше нужно да напуска Пайнер, като със смъкнатия хонорар тя печели пак толкова..пак сама си плаща клипове, но губи от безплатна ротация, ПР,реклама и участия от концерти на Пайнер..И какво значи напускането на Пайнер се оказа грешен ход. Това се опитвам да обясня.

 

А тия 25 % са толкова малки, които е отпускала..че стана за резил с напускането. Разбирам да бяха 40-50% да има от какво да се оплаква, но тия 25% са смешни, при положение, че в тях влиза реклама, мениджмънт, ротация, намиране на участия, концерти.. :mf_surrender: Камо, Камоо не разбра, че за бизнес се иска АКЪЛ!!

 

Още един пост, в който разкриваш какъв си невежа по въпроси в чалгата. Хубаво си правиш сметки, на базата на моите, защото така поне ще научиш нещо, което не знаеш и никога не си знаел. Предупредил съм те още като влезе, първо да вникваш в това какво пиша, а после да се дървиш. Много съм напред с мат`ряла и поне можеш нещо да научиш. Елементарно е да се сметне, как като махнеш % за Пайнер, Кама веднага става супер атрактивна, за много по-голям диапазон от клубове, в сравнение с бруталните и супер нереални и атрактивни, за не повече от 10 клуба в Балгария 6000 без ДДС, а с ДДС 7200. На тази цена я предлагаха миналата година по това време и в моите бланки личи ясно. Обаче, след като Пайнер са го правили и все още го правят със стари договори до края на 2015, от какъв зор тя да сваля хонорара, когато се предлага сама? Щом върви на 5500 спокойно, а с промоциите на 5000 в Пайнер и кръчмарите ги плащат, защо да сваля установена цена? ОК, за по-малки клубове може да свали, но там някъде около 4500, ама всичките са си за нея. Тя има свободата да варира както си иска при такива ангажименти, без да се съобразява с друг, като Пайнера.

 

А напускането заради 25% е демонстративно. Направи го, защото всичко бяха договорили още през 2013 година, а заради Деса Митака реши, че може да я изнудва и нея. Това е простата случка, която стана миналата година по това време. След Камелия следваше и Глория, която единствена остана с такъв договор и човека си правеше пълна ревизия на всички договори. Е да де, ама Кама не ще да бъде като Деса. Не ще да дава 50%, за нещо, което е супер маловажно като бонус - 2 концерта в годината и ротация по канал с пренебрежимо малък рейтинг. Свършиха времената на силата на Планета. Няма ги и ония с турнетата. А освен това държавата нагази чалгата - другата тема на Гламандринга ти е пред очите. Пайнер вече не са толкова актуални като опция и това, че основни техни изпълнители тръгнаха с колаборации по каналите на Касъмовите е повече от доказателство.

 

п.п. Нали се смя на онези 3,68 лева на излъчване на реклама и клип по Балканика ТВ и ФЕН ТВ? Сега смешно ли ти е, като Кама плаща толкова за ротация? Колко и излиза на ден по телевизия с 12 излъчвания? 40 лева май идва, на месец 1200. Не е като 1500 лева на Митака от всяко участие, нали?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Камелия първоначално не искаше да прекъсва отношенията си с "Пайнер" напълно, дразнеше я най-вече контролът от фирмата и това, че притежават това, което сама си е платила, помня, че Фокси беше казал, самата Камелия не помня дали го беше казвала, че ѝ забавили последния албум, както и да я бутат в ъгъла, да покажат, че командват. Затова искаше просто да си е сама продуцент, а другите неща като преди, тя плаща, те извършват рекламните и други услуги. Но Митака в крайна сметка не се съгласи, според мен защото ако го разреши на нея, ще поискат и други и затова, да ги държи в подчинение, иначе отиде кокошкарникът. Тогава се разделиха пак с добро. Проблемът дойде, когато Камелия си поиска единствено "Престъпно е", което е нейно притежание, за да може да трупа гледания в нейния канал, което ядоса Митко и той нареди от канала да ѝ махнат и другите неща, включително и песента на Галин с нейно участие, която имаше над 4 200 000 гледания. И като обяснение на Галин изкарали Камелия виновна, което не е така, има дори подписан договор, че тя няма права над тази песен. Тогава тя се обади, Митко отвърна, тя пак отвърна и така.

Link to comment
Сподели в други сайтове

С поста си Фокса не можа да опровергае нито ред от моя пост..Напълно прав съм и Камелия ще загуби от всичко. Лошото е, че хонорара й само ще пада..

 

Какъв контрол е имала Камелия в Пайнер?? Появяваше се пияна и заляна.Ходеше гола по концерти. Подиграваше Пайнера по интервюта и концерти. Пускаше песни, които тя иска? Къде е контролко? По скоро липсата на контрол и това, че й даваха да си прави каквото иска, се стигна до тук..

Като царица си живееше в Пайнер, но тепърва ще го разбира, колко е трудно.

Link to comment
Сподели в други сайтове

С поста си Фокса не можа да опровергае нито ред от моя пост..Напълно прав съм и Камелия ще загуби от всичко. Лошото е, че хонорара й само ще пада..

 

Какъв контрол е имала Камелия в Пайнер?? Появяваше се пияна и заляна.Ходеше гола по концерти. Подиграваше Пайнера по интервюта и концерти. Пускаше песни, които тя иска? Къде е контролко? По скоро липсата на контрол и това, че й даваха да си прави каквото иска, се стигна до тук..

Като царица си живееше в Пайнер, но тепърва ще го разбира, колко е трудно.

 

И колко е трудно с договори с основните клубове канещи целогодишно до края на 2016 година? Сигурно на Митака му е представлявал страшен проблем да и намери участия, а? Ми тя сама си намира толкова, колкото той е намирал и през 2013 и през 2014, че и с договори и през 2015, а Мелето и сие не могат да търсят под вола теле, като реват как Пайнер и ги уреждат. Влез в сайта на Сигнал и провери. А какво толкова губи, освен, че вече не му снася, а си кара на същия хонорар? Няма концерти, няма турнета, няма рейтинг на Планета, а тук само се сипят заплахи за кариерата и. Какво толкова губи освен 2500 за ротация по 12 пъти на ден по Балканика и ФЕН ТВ, което е мечта в Пайнер? Айде да не я съжаляваме и оплакваме толкова, че добре си е направила сметката. За повече от това, което Пайнер "правеха" за нея, може да си направи само сама и без ограниченията фирмени. Митака просто прибираше едни 15 000 на месец от нея и нищо не правеше. Иначе, като я гледам колко и е "трудно" и как горката купи нови инструменти за 50 000 лева и нов бус за още толкова за бенда, направо е за "оплакване" от напускането си на Пайнер.

 

Всъщност, тази тема за какво я направена? Бланката е 95% като моята от пролетта, с разлика при Фики и Джена нагоре, плюс промо цени при Кали и Малина.

Link to comment
Сподели в други сайтове

А Мара е смешната, че е на 6000 а сигурно няма никакви участия..Дуеш се, че Кама е на 5500 а Мара е на 6?!! :ЛД

 

В предните месеци е имала около 10 участия в месеца, а е 6 бона хонорар и нито стотинка долу. Ако искаше много участия, щеше да го смъкне на 4 бона (както е била преди години) и да има над 20 участия, но така или иначе клубовете дават и 6 хилки за нея.

Link to comment
Сподели в други сайтове

В предните месеци е имала около 10 участия в месеца, а е 6 бона хонорар и нито стотинка долу. Ако искаше много участия, щеше да го смъкне на 4 бона (както е била преди години) и да има над 20 участия, но така или иначе клубовете дават и 6 хилки за нея.

 

И аз това мислих да пиша, но се отказах да се хабя. Тук Марчелис не е долюбвана и няма да излезеш на глава. Иначе от Фейса и се вижда, че си има участия и има доволно хора.

image.jpg 116.jpg image.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Въпрос..след като Кака Ванче е в 10та глуха, защо от ...10 години е първа или в топ 3 по хонорар..

Защото върви с бент от 2-ма души. Репертоара й много голям обхваща всякакви песни и е на живо. А освен това след толкова години на върха няма как да я принизят с хонорар на второразрядна певица.

Link to comment
Сподели в други сайтове

С поста си Фокса не можа да опровергае нито ред от моя пост..Напълно прав съм и Камелия ще загуби от всичко. Лошото е, че хонорара й само ще пада..

 

Какъв контрол е имала Камелия в Пайнер?? Появяваше се пияна и заляна.Ходеше гола по концерти. Подиграваше Пайнера по интервюта и концерти. Пускаше песни, които тя иска? Къде е контролко? По скоро липсата на контрол и това, че й даваха да си прави каквото иска, се стигна до тук..

Като царица си живееше в Пайнер, но тепърва ще го разбира, колко е трудно.

Абе ти от името на Пайнера ли говориш , как и се заканваш все едно на теб ти е направила нещо . Абе живей си живота , и спри да ни натоварваш с негативизма си . Може ли ежедневно да висиш в различни теми и да и се заканваш и псуваш . Наистина си болен .

Къде е мелето , да ми разправя че сме на заплата при Камелия . А ти при Митко Пайнера , Женя Димова и ко. ли си на заплата . Щото толква при сърце си го взел случая с Камелия , че не знам . И в 2та варианта говори зле за теб - или си платен пигмей , или си страшно озлобен към една фолк певица , която в крайна сметка не ти е никва .

Link to comment
Сподели в други сайтове

Вие наистина ли мислите, че някога е възможно Мара да е на 6000 лева? :1000 (29): Та тя бе на максимум 4000 в най-добрите си години по турнетата. Оставете какво ви пишат в тия бланки. Това са цени за наивници. Нали със същите цени до 1 юли Преса и Галена бяха стигнали до едва 10 участия и единствените им участия по морето бяха в клуба на Пайнера в Сл. бряг? И какво стана след това? Почнаха промоциите, всичко надолу и хоп.... в юли и август изведнъж се пръкнаха поне 10 морски клуба. Дайте малко обективност, че ще взема да звънна наистина в Пайнер и да я запиша Женя Димова, па после да се посмеем дружно...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Вие наистина ли мислите, че някога е възможно Мара да е на 6000 лева? :1000 (29): Та тя бе на максимум 4000 в най-добрите си години по турнетата. Оставете какво ви пишат в тия бланки. Това са цени за наивници. Нали със същите цени до 1 юли Преса и Галена бяха стигнали до едва 10 участия и единствените им участия по морето бяха в клуба на Пайнера в Сл. бряг? И какво стана след това? Почнаха промоциите, всичко надолу и хоп.... в юли и август изведнъж се пръкнаха поне 10 морски клуба. Дайте малко обективност, че ще взема да звънна наистина в Пайнер и да я запиша Женя Димова, па после да се посмеем дружно...

 

 

Ми, щом са цени за аивници, защо да вярваме, че Кама е била на 5000 бона или колкото е там? Защо е изобщо такава бланка, ако цените са мит. Ми няма смисъл от тях в този случай.

 

Иначе за Мара знам, че е на 6 бона от Showroom XS, толкова са й дали.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Няма лошо да паднат цените. Абсурдно е за плейбека и фръцкането си Преслава да струва 8400 лв. Даже 2 пъти по-малко трябва да е. И така всички.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ми, щом са цени за аивници, защо да вярваме, че Кама е била на 5000 бона или колкото е там? Защо е изобщо такава бланка, ако цените са мит. Ми няма смисъл от тях в този случай. Иначе за Мара знам, че е на 6 бона от Showroom XS, толкова са й дали.

 

Абсолютно, как въобще съм си помислил да се усъмня? Миналата година по това време див скандал с едни отказани участия на Преслава в Сл. бряг имаше, заради безумен хонорар от 7000 лева и Пайнер кървави писма писаха, за да замажат неловката ситуация, а за Марето ще се съмнявам аз? :whistling: Колко съм наивен да чета как всички верват на промоцията на Джена във В. Търново на 3500 преди 2 месеца и след това да гледам как само на нея и Фики се вдига хонорара в бланката от август, в сравнение с моята от март. Въобще зомбирането върви с пълна сила, ама никой не казва що паднаха участията толкова надолу през пролетта на основните имена в Пайнер и само на Фики и Джена вървяха брутално нагоре. И говорехме за по над 20 участия на месец, а не инцидентни като при Мара. И как така логиката при Фики и Джена сочеше, че като се минат 20 участия хонорарът ще порасне, а като това стана от 1 август тук пак нещо не са доразбрали едни хора?

 

Ами вижте какво е поканил за август в лятната си дискотека в Ахтопол Константин и ще видите кой колко струва в този бранш. Нали на Кокаинчо поне вервате?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Абсолютно, как въобще съм си помислил да се усъмня? Миналата година по това време див скандал с едни отказани участия на Преслава в Сл. бряг имаше, заради безумен хонорар от 7000 лева и Пайнер кървави писма писаха, за да замажат неловката ситуация, а за Марето ще се съмнявам аз? :whistling: Колко съм наивен да чета как всички верват на промоцията на Джена във В. Търново на 3500 преди 2 месеца и след това да гледам как само на нея и Фики се вдига хонорара в бланката от август, в сравнение с моята от март. Въобще зомбирането върви с пълна сила, ама никой не казва що паднаха участията толкова надолу през пролетта на основните имена в Пайнер и само на Фики и Джена вървяха брутално нагоре. И говорехме за по над 20 участия на месец, а не инцидентни като при Мара. И как така логиката при Фики и Джена сочеше, че като се минат 20 участия хонорарът ще порасне, а като това стана от 1 август тук пак нещо не са доразбрали едни хора?

 

Ами вижте какво е поканил за август в лятната си дискотека в Ахтопол Константин и ще видите кой колко струва в този бранш. Нали на Кокаинчо поне вервате?

 

 

Казвам ти какво са ми казали, другото, което си написал, не ме интересува.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Казвам ти какво са ми казали, другото, което си написал, не ме интересува.

 

Да де, това имам предвид - някой ти е казал. Ей сега ще се появи някой друг и ще заяви гръмко как Кама му е пяла за 150 лева и ние трябва да вярваме. :1000 (19):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да де, това имам предвид - някой ти е казал. Ей сега ще се появи някой друг и ще заяви гръмко как Кама му е пяла за 150 лева и ние трябва да вярваме. :1000 (19):

 

Слабо ме интересува дали ще повярваш, не искам да убеждавам хората тук, за каквото и да е било. Това е твоята мисия, не моята.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Добре, искам и аз да ви попитам. Наистина ли си мислите, че дискотека за 300 човека може да даде 7000 лева за изпълнител, той ще пее през седмицата в сряда да речем и да си избие парите. :mf_surrender: :mf_surrender: :mf_surrender: Ще попитате защо държат тези хонорари толкова надути - за престиж, защото което нищо не струва, нищо не струва.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Слабо ме интересува дали ще повярваш, не искам да убеждавам хората тук, за каквото и да е било. Това е твоята мисия, не моята.

 

Моята мисия е да ви накарам да започнете да мислите сами, а не вместо вас да мисли Пайнер. И тази тема е перфектна за целта. Щото тонове помия се изля върху мен и какъв ли не ме наричаха за твърденията ми за хонорари, мерни единици и стойности в бранша, като се надпреварваха една сюрия младежи да ме обвиняват в какви ли не грехове и лъжи, а днес ми представят за меродавна бланка с 4 разлики от моята през пролетта. И сега аз трябва да съм вежлив и внимателен. Трябва да съм възпитан и колегиален, а не да ги запитам същите какви ги ядоха цяла есен, зима и пролетта, та днес при тази бланка да ми се гърчат и усукват гузно. И какво стана от наградите насам, като Фики и Джена бяха лидери в участията? Отрази ли се това... на официалните им хонорари? Що не мръднаха другите? Що цените само стоят, а за промоциите виждаме резултат само графите на най-пропадащите - Кали и Малина? Кого лъжат Пайнер, като не си признават, че от юли свалиха хонорарите, че да не изпуснат лятото? Как се избиват 7000-8000 лева дори по морето с по 400 души вътре? Колко вход трябва да се плати за целта, като никъде няма цени за вход повече от 10 лева?

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • meleto unpinned this Тема
  • Fast unlocked this Тема
  • Fast featured this Тема

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...