Jump to content



Защо вече не съм фен на Глория!


Защо вече не съм фен на Глория!  

93 потребители гласуваха

Нямате права да гласувате или да виждате резултатите от тази анкета. Ако искате да дадете своя глас, абонирайте се за клуба или темата. Моля, впишете се в сайта или се регистрирайте, за да гласувате в анкетата.

Препоръчани коментари

За това, че Глория го закъса са виновни най-верните й фенове! С всичките "кралице, най-добрата си" и след всичките комплименти, които изсипват след всяка нейна боза.Така тя си живее в заблуда и измислен свят... :mf_surrender:

 

И да спре да бута тоя танк Симона, нито е кой знае какъв талант, нито е кой знае каква красавица..

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ако такава тема беше отворена преди 10 години, сигурно коментарът ми би се състоял само от псувни по адрес на този, който е измислил темата.За съжаление обаче, днес темата е наистина актуална.Много хора критикуват Глория, за това, че си е повярвала, но в интерес на истината би трябвало човек с нейния талант и качества да се държи на ниво и за това не мога да я обвинявам.В предишните коментари чета, че Митко Димитров имал вина за спада на интереса към Глория, но след като тя е съпродуцент не мисля, че вината е само негова.Според мен спадът при Глория започна след раздялата и с Илия Загоров.Извинявам се, че ще намеся Камелия в тази тема, но както казват, че зад всеки успял мъж стои жена, нещо подобно е и при тях, само че там зад успялата жена стои мъж, за който може да се каже, че е двигателя в тандема.Глория и Илия Загоров бяха пример за това, а Камелия и Цветин все още са.Като минус отчитам и отказа и да работи с различни автори.Знам, че тя не иска да е част от масовката, но това носи риска да останеш в миналото, когато си бил на върха.И Глория, и Нелина, и Цветелина, и Рени и още куп други са пример за това, как може през 2015-та година човек да живее все още в края на 90-те.От изброените Глория е най-актуална към днешния момент, но въпреки това е недостатъчно, за да заеме същите позиции, които заемаше преди години.В края на 90-те всички изброени по-горе певици бяха актуални, тоест били са част от комерса и въпреки това бяха достатъчно различни една от друга - защо не желаят да повторят това сега?Не може Светослав Лобошки и Митко Петров да ти пишат песните от 10 години насам, да си като кон с капаци за другите автори и същевременно да си хитов изпълнител.Със сигурност при Глория парите за песен на по-скъп автор не са проблем.Проблема е в това, че тя не желае да експериментира, за да не избяга от стила си, или по-точно от стила, с който обираше наградите в края на 90-те.Това е грешката при нея.

За клиповете също не я обвинявам - явно сама знае, че песните нямат потенциала, за да станат хитови и може би за това не инвестира.А и може би мисленето и е такова, защото преди 10-15 години не беше нужно въобще да правиш клип, за да стане една песен тотален хит.Тя самата има много такива, тъй като преди първо излизаше албум на касетка, след това ако Димитров се смили на CD и накрая на Видео Касета - т.е. имало е песни които са получавали клип след близо година, когато хората вече са ги знаели наизуст.Глупавото е, че уж взима пример от Цеца, а за толкова години нищо не научи от нея!Тя и до ден днешен има хитове, събира хиляди на концертите си, а наша Глория я гони само по визия.Как па не поръча на авторите, с които Цеца работи да и направят една песен!?!

Общо взето нещата са комплексни, но ако тя самата не реши да експериментира и не се вслуша във феновете и ще става все по-зле.

Link to comment
Сподели в други сайтове

От какъв зор се намесва пак Ивана?

Че Глория е неориентирана на моменти, такава е, но че Пайнер я цакат яко - това е без съмнение. И ако трябва да избирам между нея и Преслава или Ивана... Избирам нея. Защо ли? Защото съм бил на участие на Преслава и знам как се дрогира, каква лека жена е и колко е надута и лигава, как пее 40 минути и праска плейбека. Ивана виждаме пък колко е лицемерна. Глория не претендира с престорен морал. Тя сама си казва, че този бизнес не е за монахини. В същото време да си я видял някъде пияна-заляна, да й изскачат зърната, да говори мръсотии? Човек, та тя отказва бакшиши и спазва необходимата дистанция. Ако това е надутост, предпочитам това. Защото в нета и по списанията може да се репчи и да ме нервира, но на живо е оставала и по половин час да говори с нас вън. Пробвайте да критикувате Ивана и Преслава, да видим, де. Проблемът е, че Глория си разби семейството. Въпреки че и Илия Загоров не бе много читав, но докато бяха семейство, хората нямаше за какво да се хванат, беше щастлива, беше друга, беше себе си. После изперка, реши, че България й е длъжна, искаше да е приятелка с най-богатите хора. Там я удари нея славата. И както Васил например не харесва "Свобода", защото за него тя олицетворява някаква кофти промяна, така аз по същата причина не харесвам "Мръсни танци". Но всеки в тоя живот понякога е полудявал и има право на грешки.

Питаш защо Ивана бива намесвана, а намесваш Преслава..Логика? :mf_surrender:

Все Пайнер цакат някоя, ех все те горкичките певачици, все биват цакани. Пайнера сън не спи да цака Глория и сие..По каквото причина ти казваш, че Преслава се дрогирала, аз казвам, че Гло е надута, надменна, вадила си бедра и сие жълти измислици по неин адрес. И Глория е лека жена, докато още не е разведена е с Илиев..Каква е Глория? Мутреса! Кога Ивана или пък Преслава са претендирали с престорен морал? Преслава пък никога не е била надута, винаги ходи по масите и обръща внимание на всички..и да, Гло не се лигави, тя е студена, даже студенокръвна като змиите! Преслава никога не е била пияна-заляна, не са й изкачали зърната, дори изобщо не са "виждали" медийното пространство и мръсотии не ръси като Галена например. Но доколкото си спомням закриваща "Планета Мура Мега" се бе появила в червена рокличка и без белъо, как хубаво гръмнаха по този повод вестниците тогава! Ивана и Преслава ги критикуваме, но реално Глория най-много заслужава да я критикуваме, каква беше, каква е сега..!

Знам защо Преса ви е черна в очите, защото тя се задържа по-дълго от Глория на върха, държа да подчертая, че Глория сама се предаде, да ми пеещ шитни като "Любов с изтекъл срок" и "Мръсни танци" и да се конкурираш с Иванините "Доза любов" и "Влак за нещастници" - няма как. Ако Глория не бе решила да прави компромис със себе си и с творчеството си тогава, сега вероятно нямаше да си спомняме с умиление за пиковите й периоди, а щяхме да ги съпреживяваме!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Това с авторите е вярно. Уж търсят нови автори, а все с едни и същи работят. И да не се правят на велики като казват: "Ами нека ми предложат нещо". Безбройни са примерите, в които на млади автори изобщо не им се обръща внимание, дори да изпратят нещо.
Link to comment
Сподели в други сайтове

АБе между "Обратно време" и 'Криле" има ли някаква разлика, сега ги пуснах,все едно една и съща дълга песен... :mf_surrender: И все пак "броенето" по-става.."Криле" е една от най-тъпите песни на Глория евър..

Link to comment
Сподели в други сайтове

Знам защо Преса ви е черна в очите, защото тя се задържа по-дълго от Глория на върха, държа да подчертая, че Глория сама се предаде, да ми пеещ шитни като "Любов с изтекъл срок" и "Мръсни танци" и да се конкурираш с Иванините "Доза любов" и "Влак за нещастници" - няма как. Ако Глория не бе решила да прави компромис със себе си и с творчеството си тогава, сега вероятно нямаше да си спомняме с умиление за пиковите й периоди, а щяхме да ги съпреживяваме!

 

ШИТНЯ? "Любов с изтекъл срок"! Ти си ненормален - слушай "Доза любов". :mf_surrender:

Глория не е била женена за Загоров, че да й четеш морал. Ивана е минала покрай мутрите 10 пъти, още преди да подпише с Пайнер дори.

Ако беше направила компромис с творчеството си щеше да си поръча от Оцко и Кости - това е компромис, нейното не е. Продължава да пее хубави песни.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Питаш защо Ивана бива намесвана, а намесваш Преслава..Логика? :mf_surrender:

Все Пайнер цакат някоя, ех все те горкичките певачици, все биват цакани. Пайнера сън не спи да цака Глория и сие..По каквото причина ти казваш, че Преслава се дрогирала, аз казвам, че Гло е надута, надменна, вадила си бедра и сие жълти измислици по неин адрес. И Глория е лека жена, докато още не е разведена е с Илиев..Каква е Глория? Мутреса! Кога Ивана или пък Преслава са претендирали с престорен морал? Преслава пък никога не е била надута, винаги ходи по масите и обръща внимание на всички..и да, Гло не се лигави, тя е студена, даже студенокръвна като змиите! Преслава никога не е била пияна-заляна, не са й изкачали зърната, дори изобщо не са "виждали" медийното пространство и мръсотии не ръси като Галена например. Но доколкото си спомням закриваща "Планета Мура Мега" се бе появила в червена рокличка и без белъо, как хубаво гръмнаха по този повод вестниците тогава! Ивана и Преслава ги критикуваме, но реално Глория най-много заслужава да я критикуваме, каква беше, каква е сега..!

Знам защо Преса ви е черна в очите, защото тя се задържа по-дълго от Глория на върха, държа да подчертая, че Глория сама се предаде, да ми пеещ шитни като "Любов с изтекъл срок" и "Мръсни танци" и да се конкурираш с Иванините "Доза любов" и "Влак за нещастници" - няма как. Ако Глория не бе решила да прави компромис със себе си и с творчеството си тогава, сега вероятно нямаше да си спомняме с умиление за пиковите й периоди, а щяхме да ги съпреживяваме!

Ти последно ще се уточниш ли какво ти е мнението за Глория? В този пост написа сумати глупости и няма да се занимавам да ги оборвам. Много изкривени мнения виждам, идеята на темата се размива. Не може неинформирани хора да се изказват, но това е нещо нормално за България. На Мура Мега е била с бельо естествено. Искаш ли да ти кажа кой поръчваше статии срещу нея и да млъкнете всички тук? Мутреса викаш. Ами Илия Загоров да ти кажа ли какъв беше? Преслава ходила по масите и това било народно поведение. Да ти кажа ли какво правеше по масите и след участията??? Глория е най-малкото зло от всичките ви чалгарки. Стоят си в нета и в селата нашите, моля ти се, набор 2000 и мислят, че са много наясно с живота и с кариерата на тая и оная. Каквото отношение Глория си е заслужила, такова съм дал - добро, лошо, според зависи, оценявам обективно. Но да се правят теми и вътре да пише куцо и сакато?! Сега ако се направят същите теми за Ивана, Кама, Преса, Деса и не знам си още коя, аз не бих писал, но и вие не бихте били толкова злобни. Я се пробвайте да ги критикувате в страниците им. Най съм съгласен с мнението на Васил. Както винаги информиран и здраво стъпил на земята. Оттам нататък чета свободни съчинения.

Link to comment
Сподели в други сайтове

ШИТНЯ? "Любов с изтекъл срок"! Ти си ненормален - слушай "Доза любов". :mf_surrender:

Глория не е била женена за Загоров, че да й четеш морал. Ивана е минала покрай мутрите 10 пъти, още преди да подпише с Пайнер дори.

Ако беше направила компромис с творчеството си щеше да си поръча от Оцко и Кости - това е компромис, нейното не е. Продължава да пее хубави песни.

Ма моля ти се. Ивана не се слагаше на властта и на Гергов. За мутри ми говорят. Най-мутренското време, когато се каляваше стоманата на жанра - от 1994 до 2000, Глория изобщо не е имала досег с такива хора, докато мутрите бутаха бакшиши на такива като Сашо Роман и ги създадоха. И къде са те сега, какво направиха за жанра? Глория била кифла. Ивана с кичозните рокли и падащите мигли какво е? Пее ми "Златен", но ходи при Карбовски с очилата да ми се прави на девица и интелектуалка и да ми говори за морал... Ох, свещена простотийо...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Иван, гледам, нещо много обича да говори за Цеца. Само да му кажа, че на любимата му - примата на оркестър "Кристал", последните й две песни са едно към едно с тези на Цеца.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Песните от "Влюбена в живота" не са шитня, но лъхат на студенина, не са запеваеми, нищо хитово няма в тях. И цялото това нещо, комбинирано с ужасна Глория по това време... няма как да има успех. Отделно конкуренцията беше смазваща, другите пееха неща, които вълнуват и трогват хората. Истинската Глория се върна с "Благодаря", за мен това е уникален албум. А преди това "Кръговрат" е мега уникалната песен, на такива песни се пие и плаче, ето кое й липсва на Глория.
Link to comment
Сподели в други сайтове

Иван, гледам, нещо много обича да говори за Цеца. Само да му кажа, че на любимата му - примата на оркестър "Кристал", последните й две песни са едно към едно с тези на Цеца.

Да, знам. Но това не е по тази тема.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Глория беше една от първите, които започнаха да работят с Ганев през 2005 година. Повечето песни от "Влюбена в живота" са негови.

Само ''Изповед'' става от този албум.

Ужасен е.

2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Да, знам. Но това не е по тази тема.

Но са хубави песните, нали? Дачева също не е спряла да прави хубави песни - "Намери ме", "Мъжки момичета", "Усмихни се" и какво ли не, много по-хубави от шитните й с "Кристал", но мнозина тук не ги оценяват. Това означава ли, че трябва да се правят бенефисни теми? Хора, разберете, животът е извън форумите. Не всичко в момента започва и свършва с актуалните ви любимки. Тия уж залезлите правят много по-квалитетна продукция. И без работа няма да останат, не бързайте да ги пенсионирате. Имам чувството, че темата за Глория е направена, за да се изхвърлят мисловни полюции.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Но са хубави песните, нали? Дачева също не е спряла да прави хубави песни - "Намери ме", "Мъжки момичета", "Усмихни се" и какво ли не, много по-хубави от шитните й с "Кристал", но мнозина тук не ги оценяват. Това означава ли, че трябва да се правят бенефисни теми? Хора, разберете, животът е извън форумите. Не всичко в момента започва и свършва с актуалните ви любимки. Тия уж залезлите правят много по-квалитетна продукция. И без работа няма да останат, не бързайте да ги пенсионирате. Имам чувството, че темата за Глория е направена, за да се изхвърлят мисловни полюции.

Тази последната не ми харесва на мен, само 1-2 пъти я слушах. Само направи разликата, че Тони Дачева не тръби във всяко интервю колко много хитове е изпяла, колко години е на сцена и прочие... това са главните неща, за които Глория се бие в гърдите. А години наред не съумява да ги защити. Животът е извън форума и извън фейсбук страниците, това мога да ти кажа аз. Не насъсквайте хората да ходят като вас да хейтват по фейсбук страниците. Тук спокойно всеки може да си каже мнението. В Gloria (official) няма кой да те пита защо си спрял да харесваш Глория и какви неща не харесваш у нея.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Глория продължава да ми допада като певица, нищо в нея не ме е разочаровало или обидило.Не мога да си обясня защо всички уж нейни верни фенове очаквате от нея да пуска яките комерси които да звучат само в клубовете?!?!Тя първо никога не е била такъв тип изпълнителка.Второ, жената от началото на кариерата си досега си следва ясни правила за развитие и го постига, и това което най-много ме заинтригува е че от тази година занапред имала нова концепия.Заклетите фенове на Глория я харесваме заради песни като Исусе, Вика моята душа, За добро или зло, Не остарявай мамо, 100 процентова жена, Дар от бога и т.н., а не заради Ненаситна, Еднопосочен път, Опиат и други подобни които се въртяха в клубовете нали??!?!?Сега изведнъж Глория не била актуална?!Къде не е актуална?В клубовете не е наистина, въпреки че 85%от участията й в клуб са фул!Но за нас там ли е критерия за изпълнител като Глория?!А концертите й в големи и в по-малки зали(читалища, спортни зали), където е на вход и винаги е пълно броите ли?!Защо Глория трябва да се съревнова с Галена, Преслава по моментни хитове и да е номер едно в Планета ТОП 20?!?Да, ако е прохождаща певица става, но след 20 години професионален път, хиляди концерти в страната, хиляди участия, самостоятелни турнета, изграден стил през годините мислите ли че е нужно да се съзтезава с някой?!?Още повече че ТЯ вече си има публика, всъщност тя си я има сигурната публика от 2000г. насам.

Да, на някой от нас не им допадат примерно Криле или Обратно броене....но пък на стотици други им харесват...това че нямат милиони гледания в тубата или не се пускат в клубовете не значи че не се знаят или не се харесват...малко са изменени представите...

И проблем с Пайнер мюзик има - Пайнер мюзик не искат да залагат на козовете си - Глория, Камелия....другите напуснаха....Камелия също де..от там идва всичко.Най-яките авторски песни не се предлагат на тях, защото не дават голям процент на фирмата.А като не дават голям процент на фирмата, няма масова реклама, няма налагане постоянно на новите песни.Това беше до съвсем скоро един от големите проблеми.От известни време,след отделянето на Камелия, Митко Димитров малко се е поосъзнал да не загуби и Глория.Имало е срещи, приказки, но дали има резултат ще видим занапред.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Милене, даже не ти прочетох поста докрай. Не съм видял някой тук да е казал, че иска Глория отново по върховете на класациите и с комерс песни. Просто качествените песни вече при нея липсват. Няма нужда да оглавява класации, просто да си пуснеш хубавата песен и да я оцениш. "Криле" не е качествена, а е банална песен. Дъвкана тематика, слаба музика, напомняща няколко други песни. "Обратно броене" е същата история. Явно по-бавните песни вече й се получават повече. Разбира се да избягва тематиката за лъжливите и подли мъже. Защото я преекспонира доста.
Link to comment
Сподели в други сайтове

Милене, даже не ти прочетох поста докрай. Не съм видял някой тук да е казал, че иска Глория отново по върховете на класациите и с комерс песни. Просто качествените песни вече при нея липсват. "Криле" не е качествена песен, а е банална песен. Дъвкана тематика, слаба музика, напомняща няколко други песни. "Обратно броене" е същата история. Явно по-бавните песни вече й се получават повече. Разбира се да избягва тематиката за лъжливите и подли мъже. Защото я преекспонира доста.

"Пясъчни кули", "Утре ще е по-добре", "До последната сълза" лоши ли са, банални? Не се получава с всяка песен и не може всяка песен да е балада. Проблем с бързите песни са протяжните куплети и разпяването на фразите. Трябва й нещо със ударен бийт и саунд. Нещо, на което от началото до края да се размажеш. Може и да не е кючек. Но е факт, че жената поне е опитвала от почти всичко - хаус, техно, дъбстеп, румънско манеле, синтезатор, кларинет. И етно има вътре с гайди, има еклектика. Защо не се оцениха тия неща? Ама и хората като забият в един стил и не пускат, дай им само ала "Милионерче" и гледай.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Милене, даже не ти прочетох поста докрай. Не съм видял някой тук да е казал, че иска Глория отново по върховете на класациите и с комерс песни. Просто качествените песни вече при нея липсват. "Криле" не е качествена песен, а е банална песен. Дъвкана тематика, слаба музика, напомняща няколко други песни. "Обратно броене" е същата история. Явно по-бавните песни вече й се получават повече. Разбира се да избягва тематиката за лъжливите и подли мъже. Защото я преекспонира доста.

 

Да бе, ама всички говорите за някаква актуалност и липсата на нея при Глория?!?За каква по-точно актуалност?За тази в клубовете го разбирам аз и за това написах поста.Защото жената си прави участията, по-малки концерти по градовете.Почти навсякъде е пълно.За Криле и за Обратно броене и на мене не ми допадат кой знае колко, но като гледам фейса й на доста хора им допада, а там също са фенове мисля.Мисля че сме прекалено прекалено взискателни...може би така ни е научила едно време, но все пак според мен не е като да не й пука за кариерата й както го изкарвате... :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не бих казал, че ме е загубила като фен, но ме разочароват концертните й изяви, когато ги има изобщо - неуместно подбрани песни, липса на изненади, скука.

 

Нека експериментира повече и в творчеството си, но ми харесват повечето й последни песни. Не ги представя добре обаче. Едва ли някой гледа Планета и то точно за да види нея. Да помисли за реклама.

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Обратното броене е даже много хубава - така трябва да звучи фолкът. Песните й си приличат по това, че куплетите са ниски, а на припевите иска да избухва - това определено писна. Както и текстовете разбира се.

Често звучат простовати като композиция, не им се занимава да записват по-различни инструменти, по-завъртяни мелодии и аранжименти - това не е само при нея.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Прекалено ли е велика да изпее нещо комерсиално? Откога всичко комерсиално е боклук в очите на някои хора, не мога да разбера? Нима песен като "Да бях от гадните" не е изключително стойностна и качествена песен, макар и кавър? Какво й пречи на великата Гло да изпее нещо такова, през 2015, вместо бозите, които ни поднася последните няколко години? (изключвам Кулите, Сълзата и... общо взето това)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Прекалено ли е велика да изпее нещо комерсиално? Откога всичко комерсиално е боклук в очите на някои хора, не мога да разбера? Нима песен като "Да бях от гадните" не е изключително стойностна и качествена песен, макар и кавър? Какво й пречи на великата Гло да изпее нещо такова, през 2015, вместо бозите, които ни поднася последните няколко години? (изключвам Кулите, Сълзата и... общо взето това)

Кой е казал такова нещо? "Да бях от гадните" е страхотна. Но и текстът е интересен. За мен не е типично комерсиална. Комерсиални на Емилия са песните от Оцко. И "Моята половина" беше хит, но вече не се помни. От Ема хората приемат баладите. От Глория същото. "Ненаситна" не е ли комерсиална, "Целувай още", "Почти непознати"? В последните две го има мазния синтезатор, така характерен за песните от 2010, тая мода тръгна от "Безумна лудост" на Елена. После беше вълната на Кости и Глория направи нещо такова, "Ненаситна", но в много по софт вариант.

Link to comment
Сподели в други сайтове

"Пясъчни кули", "Утре ще е по-добре", "До последната сълза" лоши ли са, банални?

Не са, затова не съм ги споменял. Почваш да се заяждаш вече. ;) Конкретно споменах бързите песни за баналност и това, че й се отдават повече бавните. Четете по 2 пъти ако трябва.

 

Но е вярно и това, че Глория много разтяга и разпява куплетите си и затова бързите й песни звучат монотонно и скучно. Не предразполагат към танци. Докато "Ненаситна" е нещо съвсем различно.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не са, затова не съм ги споменял. Почваш да се заяждаш вече. ;) Конкретно споменах бързите песни за баналност и това, че й се отдават повече бавните. Четете по 2 пъти ако трябва.

 

Но е вярно и това, че Глория много разтяга и разпява куплетите си и затова бързите й песни звучат монотонно и скучно. Не предразполагат към танци. Докато "Ненаситна" е нещо съвсем различно.

 

Тя и Нелина е така в бързите песни. Не са лоши, но са за слушане вкъщи и пак бързо писват.

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...