Jump to content



Кои езици говорите?


  

39 потребители гласуваха

Нямате права да гласувате или да виждате резултатите от тази анкета. Ако искате да дадете своя глас, абонирайте се за клуба или темата. Моля, впишете се в сайта или се регистрирайте, за да гласувате в анкетата.

Препоръчани коментари

1. Кои езици са ви родни? (Езици, които сте научили преди 11 годишна възраст от някой от родителите ви, или от средата, в която сте израстнали)

2. Кои езици говорите, но не са родни за вас? (Английският би бил тук, за почти всички)

3. Кои езици познавате, но не ги говорите свободно? (Включва и езиците които може би сте говорили свободно едно време, но сте позабравили)

4. Кой български диалект говорите? (Aко е приложимо)

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 37
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

1. Български, obvi.

2. Английски.

3. Имам познания по немски, уча шведски от една седмица с нагласата до 2 години да го знам като английски.

4. Балкански, според уикипедия. 1000%20(29).gif

Link to comment
Сподели в други сайтове

1. Кои езици са ви родни? : Български

2. Кои езици говорите, но не са родни за вас? : Английски

3. Кои езици познавате, но ни ги говорите свободно? : Малко Сърбохърватски

4. Кой български диалект говорите? (Aко е приложимо): Нямам представа

Link to comment
Сподели в други сайтове

Забравил си к-то

 

Три пъти се опитах да го добавя, но форума не ми позволява да добавя главни к-та в отговорите. И във въпросите на анкетите пак ми ги изтрива. Не знам защо така. :wallbash:

 

Наложи се на латиница да ги напиша, за да ги приеме. 1000%20(10).gif

Link to comment
Сподели в други сайтове

1. Кои езици са ви родни? - Български

2. Кои езици говорите, но не са родни за вас?- английски

3. Кои езици познавате, но не ги говорите свободно?- френски(говоря сравнително свободно, но имам затруднения)

4. Кой български диалект говорите? не знам, балкански? област Бургас съм, но смятам, че говоря сравнително правилно българския език, без диалектизъм.

Link to comment
Сподели в други сайтове

смятам, че говоря сравнително правилно българския език, без диалектизъм.

Често възприемаме факта, че ако говориш един диалект на даден език, не говориш езика правилно. Това изобщо не е така. Сигурен съм, че най-вероятно всички които говорим даден диалект на българския, говорим много добре и стандартния български.

Диалектите не са по-малко престижни от стандартния език, макар и да искат някои да ги изкарат такива. Все пак, от един диалект може да се роди чисто нов език с времето.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Мен лично много ме дразнят хората, които в ежедневието си говорим не на диалект, а не книжовен български. Ебахти превземките, абсолютно невъзможно е натурално да го знаеш така българския, в крайна сметка си расъл в среда, всички около теб говорят по един начин, и ти да тръгнеш да говориш правилно. :mf_surrender:

Link to comment
Сподели в други сайтове

български

немски

 

П.п. Не знам защо няма опция цигански, като повече от половината съм сигурен че го знаят.

 

За това има отговор "Друк не-индоевропейски език", но никой все още не го е избрал.

Link to comment
Сподели в други сайтове

1. Кои езици са ви родни? Български, гръцки

2. Кои езици говорите, но не са родни за вас? Гръцки

3. Кои езици познавате, но не ги говорите свободно? Английски

4. Кой български диалект говорите? Не знам.

Link to comment
Сподели в други сайтове

1. Кои езици са ви родни? Български/ Испански

2. Кои езици говорите, но не са родни за вас? Английски

3. Кои езици познавате, но не ги говорите свободно? Всички, благодарение на google translate.

4. Кой български диалект говорите? Аз на диалект не говоря.

2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

1. Кои езици са ви родни? Български

2. Кои езици говорите, но не са родни за вас? Английски, Френски

3. Кои езици познавате, но не ги говорите свободно? май няма такива

4. Кой български диалект говорите? Говоря като Търновец, а в нашия район се говори най-чистия български :) Това е май най-близко до балканския

Link to comment
Сподели в други сайтове

1. Кои езици са ви родни? (Езици, които сте научили преди 11 годишна възраст от някой от родителите ви, или от средата, в която сте израстнали) - Български и Румънски

2. Кои езици говорите, но не са родни за вас? (Английският би бил тук, за почти всички) - Английски и Френски

3. Кои езици познавате, но не ги говорите свободно? (Включва и езиците които може би сте говорили свободно едно време, но сте позабравили) - Испански, Турски и Италиански

4. Кой български диалект говорите? (Aко е приложимо) - Аз на диалект не говоря!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тези хора които отговаряте "Аз на диалект не говоря!" не го вземате като обида нали? 1000%20(29).gif

 

Относно "най-чистият български", да кажа, че не съществува такова нещо. Най-чистият български се говори там, където комуникацията се осъществява без никакви проблеми между участващите в нея. Демек, лингвистично погледнато, обективно съществуват много динамични "най-чисти български", които са такива, само когато са ефективни. ;)

Link to comment
Сподели в други сайтове

1. Кои езици са ви родни? - Български

2. Кои езици говорите, но не са родни за вас?- английски, руски

3. Кои езици познавате, но не ги говорите свободно?- испански

4. Кой български диалект говорите? - не разговарям на диалект, но като опция дадох балкански.

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тези хора които отговаряте "Аз на диалект не говоря!" не го вземате като обида нали? 1000%20(29).gif

 

Относно "най-чистият български", да кажа, че не съществува такова нещо. Най-чистият български се говори там, където комуникацията се осъществява без никакви проблеми между участващите в нея. Демек, лингвистично погледнато, обективно съществуват много динамични "най-чисти български", които са такива, само когато са ефективни. ;)

 

Госпожата по български не мисли така! :gun_bandana:

Тук говорим най-правилно, ясно?

Link to comment
Сподели в други сайтове

1. Кои езици са ви родни? - Български

2. Кои езици говорите, но не са родни за вас?- Английски, италиански, португалски

3. Кои езици познавате, но не ги говорите свободно?- сръбски и гръцки

4. Кой български диалект говорите? не знам, балкански? -ми понеже казват,че София се води шопския край значи шопски диалект макар че няма кой знае каква разлика

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...