Jump to content



Какво четеш... – всичко за книгите


Какво четеш..  

43 потребители гласуваха

Нямате права да гласувате или да виждате резултатите от тази анкета. Ако искате да дадете своя глас, абонирайте се за клуба или темата. Моля, впишете се в сайта или се регистрирайте, за да гласувате в анкетата.

Препоръчани коментари

В момента чета "Татко" на Уилям Уортън - малко е дескриптивна, но пък точно в описателността е чарът, защото там се съдържат нюансите. На когото му се чете нещо, свързано с преосмисляне на семейни отношения и ценности - това е книгата. Като я завърша, ще оставя по-обстойно становище. След нея смятам да се насоча към "Отбой в полунощ" пак на Уортън - касае Втората световна, но не толкова самата война, колкото отношенията вътре между войските. Била лека и приятна за четене, ми казаха. Последно ме впечатли "Сделката на живота ти" на Бакман - обожавам го този човек. И по-скоро си падам повече по книгите му с по-житейска насоченост. Последната му не мисля да я чета, тъй като е продължение на "Бьорнстад", а спортните страсти не са ми по вкуса. Иначе е уникален.

От класиките скоро приключих с "Чочарка" - титанична е, трябва да намеря и филма със София Лорен. Въобще, напоследък ми върви на книги за Първата или Втората световна, както и за семейни драми и здравословни катаклизми. Всичките са хубави, де, но ако някой попадне на нещо забавно и позитивно, без да е откровена простотия, нека ми препоръча. :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Това ни е голям проблем у дома - месечно давам по едно 70-80 лв. за книги. Обожавам художествената литература. В момента чета новата на Ивинела Самуилова.

Знаех си! Нямаше начин човек, който не чете много, да помни супер много незначителни факти от не толкова близкото минало. :3fdb8960598fa63e: Браво.

 

И на мен разходът ми е проблем, замисляла съм се за четец, но още не мога да взема решение.

Link to comment
Сподели в други сайтове

В момента чета "Татко" на Уилям Уортън - малко е дескриптивна, но пък точно в описателността е чарът, защото там се съдържат нюансите. На когото му се чете нещо, свързано с преосмисляне на семейни отношения и ценности - това е книгата. Като я завърша, ще оставя по-обстойно становище. След нея смятам да се насоча към "Отбой в полунощ" пак на Уортън - касае Втората световна, но не толкова самата война, колкото отношенията вътре между войските. Била лека и приятна за четене, ми казаха. Последно ме впечатли "Сделката на живота ти" на Бакман - обожавам го този човек. И по-скоро си падам повече по книгите му с по-житейска насоченост. Последната му не мисля да я чета, тъй като е продължение на "Бьорнстад", а спортните страсти не са ми по вкуса. Иначе е уникален.

От класиките скоро приключих с "Чочарка" - титанична е, трябва да намеря и филма със София Лорен. Въобще, напоследък ми върви на книги за Първата или Втората световна, както и за семейни драми и здравословни катаклизми. Всичките са хубави, де, но ако някой попадне на нещо забавно и позитивно, без да е откровена простотия, нека ми препоръча. :)

 

"Тайните на Беки Б." от Софи Кинсела. Много е забавна и интересна. :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Знаех си! Нямаше начин човек, който не чете много, да помни супер много незначителни факти от не толкова близкото минало. :3fdb8960598fa63e: Браво.

 

И на мен разходът ми е проблем, замисляла съм се за четец, но още не мога да взема решение.

Да ти призная, не мога да си представя четец у дома или в чантата си. Толкова обичам миризмата на новата книжка, да прелиствам, да си подреждам тематично библиотеката. Надявам се да възпитам тази любов към книгата и у следващото поколение.

Иначе приключих Ивинела и сега започнах "Разкажи ми" на Калин Терзийски.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да ти призная, не мога да си представя четец у дома или в чантата си. Толкова обичам миризмата на новата книжка, да прелиствам, да си подреждам тематично библиотеката. Надявам се да възпитам тази любов към книгата и у следващото поколение.

Иначе приключих Ивинела и сега започнах "Разкажи ми" на Калин Терзийски.

Точно това е причината да не си взимам и четец. А като плюс ми е това, че мога да чета навсякъде и по всяко време, както и да не давам пари за книги или поне да са далеч по-малко. Накрая като се знам сигурно ще си взема и няма да го ползвам :3fdb8960598fa63e:

А за младото поколение - ще успееш, разбира се, положителният пример е всичко. И двамата ми родители четат изключително много, у дома винаги сме били заринати с книги и аз проявих голям интерес към четенето още на съвсем малка възраст.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Точно това е причината да не си взимам и четец. А като плюс ми е това, че мога да чета навсякъде и по всяко време, както и да не давам пари за книги или поне да са далеч по-малко. Накрая като се знам сигурно ще си взема и няма да го ползвам :3fdb8960598fa63e:

А за младото поколение - ще успееш, разбира се, положителният пример е всичко. И двамата ми родители четат изключително много, у дома винаги сме били заринати с книги и аз проявих голям интерес към четенето още на съвсем малка възраст.

С какво се занимават родителите ти? Питам, защото моите са даскали, баба и дядо - също. Та от малка, все книжки получавах по празници. Четях ги, но си исках кукли и ролери, та чак сега оценявам.

 

Иначе в момента съм на една книга на Сиела за български писатели и други омайници. Не е зле!

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

След "Татко" на Уортън, която препоръчвам на всички хора, които искат да преоткрият семействата си, докато не е късно, и да преосмислят отношенията си с всеки член от тях, дълго време не можех да посегна към книга - просто е много разтърсваща тази "Татко", пресъздава реалността без грам напудреност и заблуди.

За цвят прочетох "Поручик Бенц" на Димов - има по-архаичен маниер на повествование в нея, нормално за онези години и привичките от тях, застъпва темата за глупостта на един мъж от любов към една хитра, меркантилна и самовлюбена жена. Димов явно е обичал тази тематика за класовите различия и падението на човешката душа от любовни драми. И в "Тютюн" я има тази марксистка нотка за разликата между бюржоазията и пролетариите, за ролята на капиталите, за покварата сред елита, за тънкостите в отделните професии и за човешката психология на българина и чужденеца, особено във военни условия.

После завърших и "Живот назаем" на Ремарк - той си е класик, тази книга му е една от най-добрите, другите по-нататък ще му ги чета.

Сега съм на "Малък живот" - актуална световна проза, има награда... и хора - жестока е, поне до момента! Имам още бая страници, де, тя е 700... но е брутална. Историите на четирима приятели с различни професии, като между някои приятелството преминава в интимност. И въобще е много драматична, задълбочена. Неслучайно е озаглавена "Малък живот". Даже, честно казано, въобще не обърнах внимание на загатната гей нотка в анотацията - взех я заради самото описание като цяло, но усещам, че ще допадне на много хора от тук. Не знам даже дали и не планират да я екранизират. Янева, препоръчвам!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Престанете да четете, бе! АМАН!!! Не разбирате ли, че трябва да сте прости, за да ни управляват по-лесно. Стефимире, ти книжен плъшок! Спирай веднага всякакви книги. Искам утре да видя клипче от клуб 33 как се мяткаш по бельо като Юлия Бикова в клип на Кристал от '93.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Престанете да четете, бе! АМАН!!! Не разбирате ли, че трябва да сте прости, за да ни управляват по-лесно. Стефимире, ти книжен плъшок! Спирай веднага всякакви книги. Искам утре да видя клипче от клуб 33 как се мяткаш по бельо като Юлия Бикова в клип на Кристал от '93.

Нямаш проблем, и това ще направя. Не че не съм го правил. Е, по бельо не, де, но на едно участие на Десислава в Котън - бяхме с Пламен и една моя колежка от унито, направо издивях като Малина, както и на всички останали дискотеки, но просто не ми е интересно вече там. Сега се чекнем вкъщи с приятели хах. Поне си пускаме каквото искаме, пием каквото искаме. Откакто затвориха Найт флайт и един куп други или ги префасонираха гадно, не ми е интересно.

Но ти обещавам, че скоро ще отида. Замислил съм се за участие на Камелия, Ивана или Емилия. Не съм бил на тяхно участие, а ги уважавам и ще се изкефя. :1000 (29): И Стела ще викна. :д

 

В издателство "Еднорог" и в книжарницата им след Дома на киното имат няколко дни прИмоция - 50 процента на техни заглавия, възползвайте се. "Щиглецът" на Дона Тарт е от ексклузивните предложения и си я взех.

 

Трябва и да се чете, Кондомире, трябва да сме в крак с всичко. :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

С какво се занимават родителите ти? Питам, защото моите са даскали, баба и дядо - също. Та от малка, все книжки получавах по празници. Четях ги, но си исках кукли и ролери, та чак сега оценявам.

 

Иначе в момента съм на една книга на Сиела за български писатели и други омайници. Не е зле!

Родителите ми не са учители, четат като хоби. Баба ми и дядо ми по бащина линия обаче са.

Аз пък много се радвах на книги, чак в тийнейджърските години почнах да се цупя, но сега си ги оценявам.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Първо мислех да си взема само една книга, но накрая станаха 5. И още две съм си харесал. Хубаво е да се чете. Действа релаксиращо. Две от книгите са на Ян ван Хелсинг.

2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Лично аз предпочитам да чета поезия, много разтоварваща е за четене, поне на мен така ми действа. В момента за лятото съм си взел 4 книги, които ще прочета. В момента чета "Отсъствия" на Николай Владимиров. Страшно добър поет е, препоръчвам.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Аз завърших "Малък живот", която като актуална проза намирам за необходима да се прочете от мнозинството тук. Който поиска, сам ще разбере защо си струва.

След нея прочетох "Старецът и морето", защото не бях чел Хемингуей... Е, хареса ми. Кратка, с ясно послание, въздействаща. Превърнала се е в класика, защото третира темата за мъжеството, ама не за това в наши дни, естествено, а за онова, неподправеното, изпитано във времето.

Имам на опашка доста книги, не знам с коя да започна, а и време няма, но съм решил да се спра на "Чернобилска молитва". Авторката е мега сериозна. От нея ми препоръчват и "Време секънд хенд". Все нещо към войни ме тласка.

Скоро ще излиза новата на Бакман, тя е за отношенията със сина му. Малко ме притеснява корицата, но ще видим. Той е от съвременните автори, към които имам афинитет, но не и точно към книгите му на спортна тематика, въпреки че те също засягат общочовешкото. :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тъкмо довърших "Две седмици в друг град" на Ъруин Шоу. Много интересен роман. Това е вторият, който чета от автора. Първият, класиката "Богат - беден" се превърна в един от най-любимите ми романи. На опашката чакат още три негови романа: продължението на "Богат - беден" "Просяк - крадец", "Луси Краун" и "Младите лъвове". Ако и те ми харесат толкова, може би Ъруин Шоу ще ми стане любим автор. :)

 

Сега смятам да продължа с третата книга от италианската криминална поредица за комисар Монталбано на писателя Андреа Камилери. Първите две ми бяха много интересни, предполагам че и следващите ще бъда такива, но да видим дали няма да взема някоя друга книга, че доста чакат ред... :)

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
  • 5 weeks later...

В момента чета скандалната "Стопанката на Господ". Умишлено я избягвах, даже и сега някак на сила я започнах. Приятелка от танците ми я даде преди два месеца и реших преди да я върна, да разлистя.

Някой чел ли я е и какво ви е мнението за нея?

Иначе и аз съм голям фен на Бакман. Имам всички негови книги, издадени на български и ги обожавам.

image.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Много плаках на нея, но все пак моите предпочитания клонят към Уве!

И аз се колебаех между двете. За момента са му най-добри. В интерес на истината, малките му книжки не ме впечатлиха. Иначе аз почти никога не съм ревала на книга (или на филм). Последно се трогнах и пророних 1-2 сълзи на Няма да получите омразата ми.

image.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Последно се трогнах и пророних 1-2 сълзи на Няма да получите омразата ми.
Купила съм я, но така и не съм стигнала до нея! Сигурна съм, че ще е нещо чудно. :Vishenka_05:

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...