Jump to content



Какво четеш... – всичко за книгите


Какво четеш..  

43 потребители гласуваха

Нямате права да гласувате или да виждате резултатите от тази анкета. Ако искате да дадете своя глас, абонирайте се за клуба или темата. Моля, впишете се в сайта или се регистрирайте, за да гласувате в анкетата.

Препоръчани коментари

2mp065d.jpg

 

Като дете всеки е слушал приказки от семейството си, за различни земи и създанията обитаващи ги, но какво би се случило, ако един ден разбереш, че са истина, а не просто измислица?

 

Главният герой е Джейкъб, шестнадесетгодишно момче, което живее с богатото си семейство и невероятните истории на дядо си. В историите на дядо Портман са включени странни деца с удивителни способности, чудовища, побелели снимки и самият дядо, който твърди, че е бил неизменна част от случващото се. Историите, които чува детето се развиват на остров през Втората световна война. С годините обаче Джейкъб спира да вярва на тези разкази, докато не се случва семейна трагедия, при която той вижда нещо, което със сигурност не е човек. Разклатен психически и посещаващ психиатър заминава с баща си на този остров, където дядо му е прекарал младините си, за да открие сам истината.

 

Историята е препълнена с много напрежение, което те кара да прелистваш шеметно страниците, докато не откриеш какво ще се случи. Побелелите фотографии в книжното тяло са интересна хрумка на автора, а персонажите, с които ни среща са толкова очарователни, че няма как да не се влюбим във всеки един от тях... Е, почти всеки.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
iptvk5.jpg

Това е книга, която не само се чете - тя се усеща с всяка една частица. Попива в порите и се насажда под кожата, точно като парфюм!

 

Сюжетът описва живота на Жан-Батист Грьонуй, роден във Франция през XVIII век. Растейки в нищета, той използва своето уникално обоняние, за да се измъкне от калта. Запознавайки се с много и различни хора, той стремително върви към своята едничка цел - собствен аромат... но на каква цена?

 

Книгата е красива, да, точната дума е красива, дори с цялата си мрачност в нея. Интересно е как една книга те кара да се замислиш за ролята на миризмите в живота ни.

 

Оценката ми е 4.5/5, тъй като няколко глави ми бяха мудни.

 

Тази е от книгите, които съм чела по няколко пъти. Осъмвала съм с нея в ръка,без да усетя! Сега я почнах и на испански, да усетя и тази емоция.

Горещо препоръчвам, любима ми е (казва ви го маниак по четене на книги). Не само се чете, тази книга се усеща, вдишва, вкусва и отвращава, пренася те в сетивата ти по необикновен начин и те кара да разкриеш обонянието си съвсем несъзнателно.

Повече от прекрасна, шедьовър!

"Понякога ми се привиждат много странни хора! Наричат ги "нормални"...

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

29zdfnd.jpg

 

Красива, нежна и чиста история – като бездънно езеро.

 

Теодор Финч е странно момче, което всички наричат Шантавелкото. Родителите му са разведени, живее с майка си и двете си сестри, а баща му създава ново семейство. В главата му бушуват всякакви мисли за самоубийство, макар, че всеки ден намира причина, поради която да остане жив.

Вайълет Мърки е от популярните момичета в училище, но един инцидент променя живота й и тя става тъжна и апатична. Всеки ден зачерква с маркер датата в календара, като отброява приближаващите се дни до дипломирането и напускането на градчето, което я изпълва със задушаваща мъка.

Тези две уж далечни, но всъщност близки в своята болка души се срещат на шест етажа от земята, върху покрива на училищната камбанария. Там започва тяхното спасение.

 

Четях книгата по-дълго, тъй като желаех да съм в света на Финч и Вайълет повече време. Стилът на писане на Нивън е лек, но същевременно с много послания, които със сигурност биха помогнали на хора, които са в същото или сходно положение като героите.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
rhr210.jpg

„Великият Гетсби" е класика, която присъства във всевъзможни класации за задължителни четива в живота на един човек. Посегнах към нея с големи очаквания, но за жалост не бяха оправдани.

Разказвач в книгата е Ник Карануей, който се мести в скромна къща в съседство до имението на Джей Гетсби в Лонг Айлънд. Той се сблъсква с животът на богатите, когато бива поканен от Гетсби на едно от пищните си партита, които са посещавани от елита на Ню Йорк. Гетсби на свой ред е самотен мъж, който с цената на всичко търси своята изгубена любов – Дейзи.

Книгата е пълна с интересни герои, но нито един от тях не успя да ме спечели напълно. Липсваше ми задълбочено развитие на персонажите. Със сигурност книгата има за цел да ни припомни някои неща, които всички ние знаем, но някак си е по-достоверно да се потопиш в цялата история и да можеш „нагледно" да попиеш от мъдростта й. Историята на книгата разказва колко далеч може да стигне човек, преследвайки своите мечти и голямата си любов, която би могла да се развива и в днешно време и фалша, в който живеем. Хареса ми, но все пак не успя да бъде моята „УАУ" книга. Колкото и да желаех да се нареди сред любимите ми книги, не успях да я почувствам така.
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Нека тази тема се активизира – пишете! :feminist_en:

 

Това лято станах терминатор – за последната седмица прочетох три книги, всяка ме впечатли много.. но може би тази, която ми се открои като Фаворит беше "Дългата разходка" на С. Кинг.. докато я четях имах чувството, че съм един от участниците. В нея има толкова много неща от живота, всеки участник си имаше своя принос – една дума – БРУТАЛНА.

 

В момента чета "Тъмната половина", тя е по в готически стил, по–дарк е, харесва ми!

 

А вие?

Цитат

asylumКаймакът на чалгаобществото слуша именно Джена. Дори и ние все още не сме дорасли, но уверено вървим към Истината! 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз все още съм си зациклила на "Любов". Не че не е хубава книгата, напротив! Невероятна е. И може би просто защото не искам да свършва я отлагам да я дочета.

Последно бях захванала и "Ад" на Дан Браун. Обожавам всичките му книги за разлика от филмите които са пълно разочарование за мен. И сякаш в момента съм повече на любовна тематика.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз все още съм си зациклила на "Любов". Не че не е хубава книгата, напротив! Невероятна е. И може би просто защото не искам да свършва я отлагам да я дочета.

Последно бях захванала и "Ад" на Дан Браун. Обожавам всичките му книги за разлика от филмите които са пълно разочарование за мен. И сякаш в момента съм повече на любовна тематика.

 

Големи хвалби съм чувал за "Любов", голяма истерия беше преди години тази авторка, като цяло. Аз лично не си падам по турските книги, филми, сериали и т.н., и затова така и не успях да я прочета, иначе ми беше подарена "Чест", започвал съм я, но не ме грабна и я оставих.

 

Дан Браун е бомба – пише брилянтни неща! Филмите наистина са доста по–слаби.

Цитат

asylumКаймакът на чалгаобществото слуша именно Джена. Дори и ние все още не сме дорасли, но уверено вървим към Истината! 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

"Любов" е силна книга, просто ѝ дайте време, по-точно дайте време на себе си за нея и ще я преоткриете. Иначе да, Елиф Шафак много нашумя.

Напоследък най-много ме бяха зарибили "Корените на омразата" на Ориана Фалачи - уникална е тази жена, мега смела и начетена.

Друго - "Аз още броя дните" на Бърдаров има интересен похват на повествование и актуално послание. Тези две книги много ми помогнаха за дипломната ми работа. От българските автори в последно време се радвам на Георги Господинов, Ани Илков, Захари Карабашлиев, Поли Муканова. "18 процента сиво", "Откат", "Похищението на България", "Невидимите кризи", "Мидите имат две страни" са заглавия, които горещо препоръчвам на всички.

Препоръчвам и "Ако това е любов" на Михайло Пантич!

Link to comment
Сподели в други сайтове

На мен лично Чест повече ми допадна от Любов. Иначе от началото на месеца съм прочела почти всички книги на Шафак - Чест, Майсторът на куполи, Копелето на Истанбул, Дворецът на бълхите. Добри са.

image.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз лично обожавам стила на писане на Маркъс Зюсак! Много индивидуален, ярък и уникален!

Цитат

asylumКаймакът на чалгаобществото слуша именно Джена. Дори и ние все още не сме дорасли, но уверено вървим към Истината! 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Започнах да чета The Handmaid's Tale като почивка от нехудожествената литература, която чета. Още съм в началото, но се вълнувам доста, усещам, че ще ми хареса - дано не бъркам.

 

Пишете по-често тук!

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...
Нека тази тема се активизира – пишете! :feminist_en:

 

Това лято станах терминатор – за последната седмица прочетох три книги, всяка ме впечатли много.. но може би тази, която ми се открои като Фаворит беше "Дългата разходка" на С. Кинг.. докато я четях имах чувството, че съм един от участниците. В нея има толкова много неща от живота, всеки участник си имаше своя принос – една дума – БРУТАЛНА.

 

В момента чета "Тъмната половина", тя е по в готически стил, по–дарк е, харесва ми!

 

А вие?

Тъмната половина е страхотна книга! Катастрофирах и изгубих съзнание, бях на косъм от смъртта, докато я четох.

Подпалвачката ми беше първата негова. Тогава пък предизвиках пожар в къщи...

Изобщо с всяка книга на Ст. Кинг имам случка, според историята. Съвпадение..?!

"Понякога ми се привиждат много странни хора! Наричат ги "нормални"...

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Сега съм на Агата Кристи. Винаги ми е била любимка. Когато имам време хващам по някоя от купчината нейни шедьоври до леглото ми.

Бях започнала с разказите й, имах един неофициален сборник, който не е мислела да издава. Истинска наслада за душата! А книгите й се четат на един дъх, особено ако сте като мен да нямате търпение как ще свърши... "Десет малки негърчета" ме маркира още в детството, невероятна!!!

"Понякога ми се привиждат много странни хора! Наричат ги "нормални"...

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

В момента чета кралица Елиф Шафак и ме изненадва факта, че е заложила на факта, че един от главните персонажи е лесбийка.

Книгата ми харесва. Казва се ''Светецът на неизбежната лудост''.

''Любов'' нямам намерение да я чета. Виж ''Копелето'' може и да си я купя!

2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Я кажете някоя яка книга, че отдавна не съм чел. Ама многооо яка искам да е. Интересна, вълнуваща, препоръчайте нещо. Тая "Любов", за която толкова говорите готина ли е? За какво се разказва?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Я кажете някоя яка книга, че отдавна не съм чел. Ама многооо яка искам да е. Интересна, вълнуваща, препоръчайте нещо. Тая "Любов", за която толкова говорите готина ли е? За какво се разказва?

Зависи какъв жанр харесваш.

Любов не е за теб.

 

Елиф Шафак е за лелки.

Повечето и книги са така, но точно ''Светецът на неизбежната лудост'' са млади момчета и момичета на нашата възраст. Както казах една от главните е лесбийка. Американка е женена за турчин - интересно е.

2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Ами наскоро четох "Аз преди теб" на Джоджо Мойс. Много е интересна и много трогателна.

 

Днес си поръчах "Сутрешно кафе в Рим" на Диего Галдино. Очертава се да бъде много интересна. Разказва се за Масимо- мъж, който продава кафе в центъра на Рим. Един ден в кафето пристига една непозната на име Женвиев и той се влюбва в нея.

Link to comment
Сподели в други сайтове

В момента чета "Вестители" на Цветелина Владимирова.

Не е никак лоша, макар историята да не е много новаторска. Мисля тази вечер да я приключа.

Link to comment
Сподели в други сайтове

В момента чета "Вестители" на Цветелина Владимирова.

Не е никак лоша, макар историята да не е много новаторска. Мисля тази вечер да я приключа.

 

Ето мнението ми за книгата:

Цък

Link to comment
Сподели в други сайтове

На 26-ти септември излиза официално новият роман на Стивън Кинг - Speeping Beauties , книгата ще е 720 страници. Ще се купува моментално!

 

020DrMR.jpg

Цитат

asylumКаймакът на чалгаобществото слуша именно Джена. Дори и ние все още не сме дорасли, но уверено вървим към Истината! 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

В момента чета кралица Елиф Шафак и ме изненадва факта, че е заложила на факта, че един от главните персонажи е лесбийка.

Книгата ми харесва. Казва се ''Светецът на неизбежната лудост''.

''Любов'' нямам намерение да я чета. Виж ''Копелето'' може и да си я купя!

"Копелето" й е най-добрата книга за мен. Любов е страшна боза. Чела съм и Чест, Майсторът на куполи и Дворецът на бълхите. Допадат ми

 

Я кажете някоя яка книга, че отдавна не съм чел. Ама многооо яка искам да е. Интересна, вълнуваща, препоръчайте нещо. Тая "Любов", за която толкова говорите готина ли е? За какво се разказва?

Какъв жанър искаш? Ако искаш трилър, препоръчвам Крис Картър. Първата е Хамелеонът се завръща.

Бих препоръчала и каквото й да е на Бакман, Ремарк, Гришам - аз лично си редувам книги на тези автори последните месеци.

 

Зарибих се много и по книги на арабска тематика - Ловецът на хвърчила, А планините ехтяха, Хиляда сийяни слънца, Да четеш Лолита в Техеран, Перлата, която се освободи от черупката си, Жената на посланика.

image.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...