Jump to content



Препоръчани коментари

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 5 weeks later...
  • 1 month later...
Клипът на "Бягство" на Дийп Зоун обаче не ми допадна. Добре са решили да е семпъл, но нещо не ме изкефи как е направен.

 

През половината клип дават как Надя се гримира.... нормално е да не ти допадне. И на мен не ми харесва много клипа. Иначе Дийп зоун и Надя са си супер по принцип и харесвам това, което правят.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Не знам дали тук е мястото, но преди малко ми попадна версия на песента на Веселин Маринов - Да се събудиш до мен

Откривате ли прилики? И на кого ли принадлежат правата наистина...

 

http://vbox7.com/play:b6953f439e

 

http://vbox7.com/play:0770dfc1

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не знам дали тук е мястото, но преди малко ми попадна версия на песента на Веселин Маринов - Да се събудиш до мен

Откривате ли прилики? И на кого ли принадлежат правата наистина...

 

http://vbox7.com/play:b6953f439e

 

http://vbox7.com/play:0770dfc1

 

Тази негова песен и ето тази са много любими и като им чух оригиналите много се ядосах. :lol:

Не са български тези песни. Те си звучат точно испано-португалски.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Митко участва в конкурс за кавър на новата песен на Enrique Iglesias - "I'm A Freak" във Vube. Ако някой иска нека го подкрепи като натисне Like под клипа, може да се логнете с профила си във Фейсбук. :)

http://vube.com/Mitko+Petrov/rMhMhEXezR

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Нямам търпение за новата песен на Михаела и Били Хлапето. Брутално звучи.

Също така много се радвам че спечели ''Изпълнителка на 2013''! Не одобрявам факта че я ощетиха за ''Песен на 2013'' и ''Опасно близки''. ;х

 

Другата ми любимка Мария Илиева доказа че може да бъде лидерката в попа с новата си песен!

Сега остава Михи и Мария да направят един дует и да докажат че са най-добрите.

 

 

пс Рут Колева също е пуснала яки песни. БРАВО!

2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Ей тия нашите видинските DJ-и какви работи правеха едно време, а сега са се изнесли в София всичките. Те това слушахме преди 25-30 години.... :happyppl:

 

80's Competition 2014 by djsupermax

Link to comment
Сподели в други сайтове

Лили Иванова издава в албум забранена "сексуална" песен

 

Певицата пуска диск с хитове от 1967 до 2014 г. Сред тях са спрени от властта заглавия

 

Който харесва Лили Иванова, трябва да има новия албум “Поетът”. Той не е просто “следващият”, този е много специален и за нея, и за публиката, защото бележи пътя на певицата от началото до днес. И защото песните в него преминават като нишка не само през нейния живот, но и на милиони слушатели от няколко поколения. Няма как да е иначе, след като първата песен в диска - “Искам те”, Лили прокарва през иглени уши през комисията в радиото, като я изпява през 1983 г. А песента е спряна да звучи в ефир, защото текстът бил сексуален

 

Този текст: “Искам те, забързана сред хората./Искам те във миг на съзерцание./Искам те, отпусната в умората./Искам те, събудена в зори.../Болка е, когато ме докосваш./Лудост е, когато съм сама./Силна съм, когато ме обичаш./Търся те във всичко на света.”

 

Текстописецът е Маня Иванова - тогава музикален редактор в радиото, на която съпругът й е от 3 години на гурбет в Ирак. Ето какво разказва тя за онова време: “Пишех любовна лирика. В радиото имаше комисия от възрастни поети, която приемаше текстовете на всяка песен. И в “Искам те” виждат за първи път за времето жена да пожелава открито мъжа. Обявиха го като неприемливо за обществото и спряха текста. Обясниха ми, че като се натрупа хормонална енергия при някои като мен, сексуалната потребност избивала в интелекуални преобразувания”.

 

Но колегата Тодор Филков от радиото прави текста на песен и го дава на Лили Иванова. Тя я харесва и казва: “Независимо дали някой не го харесва, аз тази песен ще я изпея.” “Изпя я за първи път на “Мелодия на годината” през 1983 г. във Велико Търново и изправи публиката на крака. А на новата 1984 г. вече я допуснаха по телевизията и Лили поздрави с нея зрителите. Така я “узакони”, разказва Маня Иванова.

 

Дискът “Поетът” е от 14 песни, избрани изцяло от Лили Иванова. 10 от тях са сред вечните хитове на певицата, които публиката обича и познава, но в нови аранжименти. Две са напълно нови - “Сърцето е чупливо” и “Поетът”, а други две са като бонус още от времето на “Балкантон”.

 

Шест от песните са на композитора Александър Йосифов по текстове на Павел Матев - “Молба”, “Ела”, “Часове” и “Пътеките”. “Реквием” е по стихове на Йордан Милев, а “Гълъбът” - на Любомир Левчев.

 

“Реквием” е първата моя песен, която Лили Иванова запя. Писана е през 1967 г.”, спомня си композиторът Александър Йосифов. В новия си албум Лили Иванова ще припомни: “Любовта е радост,/любовта е смях./Любовта е мълчание/под звездите./Аз не помня къде/и кога те срещнах./Твоята усмивка,/моят глас -/всичко е спомен далечен.../Любовта ще бъде/векове безсмъртна,/но само веднъж жива. Любопитно е, че тази песен Лили изпълнява и на перфектен турски език под заглавието “Облаци”.

 

Александър Йосифов си спомня, че шефът на естрадата в БНР Лили Цонева спряла и песента “Боянският майстор” - не можело да се пее “Аве Мария”. За да спасят песента, авторите заменят финала с думите с “Дете заспива.”

 

“Албумът “Поетът” не е само микс между нови и стари парчета - той е среща между различните поколения композитори и музиканти. Лили Иванова е съчетала старата школа на Александър Йосифов, Найден Андреев, Александър Кипров с музиката на младите Мишо Йосифов с “Просто съдба”, която прозвуча през пролетта, Ангел Дюлгеров с “Поетът", на която скоро ще видим и клипа, Росалин Наков със “Сърцето е чупливо”. А и песните на доайените са ревизирани от млади, тъй като 10 от заглавията в албума са с аранжименти на Ангел Дюлгеров и 2 на Мишо Йосифов.

 

С новите аранжименти Лили Иванова поставя нови препятствия и пред себе си, за да чуе публиката познати неща, изпети по-различно. Като например текстовете на Дамян Дамянов в “Покруса” и “И пак тръгни” по музика на Александър Кипров), както и “Щурче” на Найден Андреев. До тях е и жизнената “Влюбеният джаз” на Сашо Събев, аранжирана от Мишо Йосифов.

 

И за да има за всекиго по нещо, певицата е оставила непокътнати от времето две свои песни, които са с аранжимент на Константин Драгнев от времето на “Балкантон”.

 

Авторите смятат, че албумът “Поетът” ще бъде изненада. С изключение на двете песни от “Балкантон” всичко е записано в студиото на Ангел Дюлгеров в Пловдив. Дискът е мастериран в “Еуфоник Мастерс” в Америка при едни от най-добрите в жанра.

 

Източник: "24 часа"

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Графа докога ще прави песни в един и същ ритъм за себе си, Михаела Филева, Богомил и всичките му придворни? Имам чувството, че слушам само клонинги на "Невидим".
Link to comment
Сподели в други сайтове

Графа докога ще прави песни в един и същ ритъм за себе си, Михаела Филева, Богомил и всичките му придворни? Имам чувството, че слушам само клонинги на "Невидим".

 

ми то не само Графа и КО. , то цялата "поп гилдия" са си един затворен приятелски кръг, дето си сипят комплименти един на друг и си клонират една песен с години

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • meleto featured this Тема
Guest
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...