Jump to content



Greek Discussion


wedgewood

Препоръчани коментари

  • Отговори 579
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

преди 1 час, joni каза:

Някой може ли да каже, кои са хитовите песни в момента при съседите?

Може и някой сайт където с класацията :)

Благодаря.

През Ютуб се издирват сравнително лесно.... някой ако може нека помогне ;)
Gucci Gang ми е много на сърце 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

Тази песен има ли си друг, стар оригинал или е крадена от нашата “Нестандартни сме” на Кати? Защото двете песни са абсолютно 1:1. 

Моля за инфо ако някой има представа. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , retr0 каза:

Тази песен има ли си друг, стар оригинал или е крадена от нашата “Нестандартни сме” на Кати? Защото двете песни са абсолютно 1:1. 

Моля за инфо ако някой има представа. 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

От 3.09.2019 г. от 13:09, Slavi каза:

@retr0

На Кети Гърби е оригинала. Навремето беше модерно да се чопва от нея

 

 

 

А тя голяма ли се води в Гърция ? В смисъл тя или Ана Виси се водеше за най - голямата или бъркам ?

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, WindWalkerMonk каза:

А тя голяма ли се води в Гърция ? В смисъл тя или Ана Виси се водеше за най - голямата или бъркам ?

И двете са като Глория за БГ. По скоро в Бг много са ги надценявали и рекламирали като най големите в Гърция. Но и двете са основни фигури в музиката им 90те,когато тяхното мазно лайки доби модерен и поп вид. Тоест имат си приноса, но нямат уважението, което има една Елена Папаризу например. 

Наташа Теодориду, която не е масово позната на българите, има доста по големи успехи и към днешна дата нейни песни правят по 10 милиона. Деспина Ванди и тя е средна работа. Младите си слушат друго общо взето. 

Иначе Анна Виси е една идея по уважавана от Деспина,Ели Кокино и Кети Гърби, защото има и някакви пи сериозни успехи и извън Гърция. 

Деспина вече издава за кеф. Тя си е женена за милиардер и отдавна не се състезава. Към днешна дата не буди интерес, но все пак си е някскво име.

Аналогиите с бг певици е трудно като цяло. Гръцките пеят на живо, имат участия в почти цяла Европа и то не пред гръцки общбости. 

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Кети Гарби, за съжаление, напълно е изгубила гласа си. Едва може да изкара нещо наживо вече. Иначе през 90-те е била най-голямата им поп-звезда и заедно с Фивос са имали големи успехи. Освен това навремето е била страшно красива. Щафетата след това поема Деспина Ванди (нищо особено като глас, но харизматична), но с хитове.

За мен най-добрата от това поколение е Наташа Теодоридоу. В България никой не я знае, за съжаление, но това е 100% музикант. Пълен бетон е наживо, страшно музикална, творчеството ѝ е безупречно. Когато изпълнява чужди песни, нейните версии са винаги по-хубави от оригиналите. Завършен артист. Излиза по дънки и прави фурор.

https://www.youtube.com/watch?v=CvP3AazLWLc

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...
преди 1 час , DarkChild каза:

Ето какво трябва да правят Глория и останалите. Песен, визия - всичко е светлинни години пред кубчетата лед и балните рокли на плажа.

 

A имай впредвид, че Деспина беше станала треторазрвдна. В Гърьия с хубава песен често се издигаш като феникс от пепелта

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , DarkChild каза:

Ето какво трябва да правят Глория и останалите. Песен, визия - всичко е светлинни години пред кубчетата лед и балните рокли на плажа.

 

Такова кахърно изпяване няма Глорче, но виж Джена може да я изпее един път..


 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Аз от години не слушам гръцко, но преди много харесвах песните на Ана Виси, Деспина Ванди, Ели Кокину и Кети Гарби. Имам любими отделни песни и на други певици, някои от които не знам дали още пеят, други станаха много популярни след това, но не ги следя. 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Не знам дали това е правилната тема, но трудно ли се учи гръцки?

Аз по принцип трудно уча чужди езици. Знам английски и малко френски и гледам, че испански и румънски примерно лесно бих научил. Ходи ми се да работя в чужбина, но като гледам българите много ходят по Испания, Германия и Гърция. Немски и гръцки ми се струват супер сложни за научаване, дори карах курс А1 на немски, но е супер труден спрямо шведския например. Но и гръцкия ми се струва доста труден, особено за четене. Дали е по-лесен за българите от хърватския или чешкия примерно?

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Знаете ли кой всъщност е авторът на музиката на Σιγά Τον Άντρα (Πέγκυ Ζήνα) / "50 godina" (Indira Radić)? В изпълнение на гъркинята е обявена като дело на Γιώργος Καφετζόπουλος, а в това на сръбкинята я подписва Goran Ratković Rale. Кой е крадецът?
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

От 2.09.2023 г. от 20:59, Kristi каза:

Знаете ли кой всъщност е авторът на музиката на Σιγά Τον Άντρα (Πέγκυ Ζήνα) / "50 godina" (Indira Radić)? В изпълнение на гъркинята е обявена като дело на Γιώργος Καφετζόπουλος, а в това на сръбкинята я подписва Goran Ratković Rale. Кой е крадецът?
 

 

Доколкото знам оригиналът е на Пеги Зина.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...