Jump to content



Greek Discussion


wedgewood

Препоръчани коментари

Има я тук http://www.ramania-bg.com/index.php?showtopic=80453

или ако искаш само песента: http://dox.bg/files/dw?a=9daa8a3f3a

Не ми допада, аз не харесвам толкова баладите на Кокино, нито на Депспина - незнам защо... :mf_surrender:

Мерси. На мен много ми допадна като, че ли най-вече заради текста, макар че не е нещо нечувано.

А на Пантелис тая ми е любима:

 

 

Хитче си е. :girl_witch:

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 579
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

А на Пантелис тая ми е любима:

 

 

Хитче си е. :girl_witch:

Да, по-интересна е, и по-живичка, че повечето са му балади.

 

Скоро ще излезе клип на тази и ще е наистина клип, а не както досега му правеха все нещо като ТВ версии:

 

 

 

Иначе любима ми е също и ..."

Link to comment
Сподели в други сайтове

Скоро ще излезе клип на тази и ще е наистина клип, а не както досега му правеха все нещо като ТВ версии:

 

Супер :Vishenka_05: ..иначе мега много ме кефят неговите тв-версии/клипове..1000%20(29).gif

любимата ми е тази:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Супер :Vishenka_05: ..иначе мега много ме кефят неговите тв-версии/клипове..1000%20(29).gif

любимата ми е тази:

 

ООО, много са тъпи :D Като някоя статуя ... Но те следват неговия старт - нали все пак Паделидисчо е звезда, родила се от любителски клипчета в Youtube.. .Но пък сега като гледам кариерата му тръгна стремглаво и е заслужил хубаво видео ... Ще го кача като излезе!

Link to comment
Сподели в други сайтове

ООО, много са тъпи :D Като някоя статуя ... Но те следват неговия старт - нали все пак Паделидисчо е звезда, родила се от любителски клипчета в Youtube.. .Но пък сега като гледам кариерата му тръгна стремглаво и е заслужил хубаво видео ... Ще го кача като излезе!

 

:Vishenka_05:

 

Иначе май тва ме привлича в него,че е страшно талантливо момче..някак различава се от другите,свири си на китарката,пише си музиката..а и видеата в тубата му са бая гледани.Хората си го харесаха и тва си е.

 

А някъде има ли инфо за него,от къде е,на колко..бля бля? 1000%20(29).gif

 

 

Въпрос-защо един Пантелидис може да нашуми за една година и Карас да го вземе под крилото си,та дори и дует да запише с него,а един Арсениу от 2009 не знае дали иска да е певец или да е певец в таверна.Поне малко да гледа от Йоргос Тсаликис де.. :feminist_en:

Link to comment
Сподели в други сайтове

:Vishenka_05:

 

Иначе май тва ме привлича в него,че е страшно талантливо момче..някак различава се от другите,свири си на китарката,пише си музиката..а и видеата в тубата му са бая гледани.Хората си го харесаха и тва си е.

 

А някъде има ли инфо за него,от къде е,на колко..бля бля? 1000%20(29).gif

Въпрос-защо един Пантелидис може да нашуми за една година и Карас да го вземе под крилото си,та дори и дует да запише с него,а един Арсениу от 2009 не знае дали иска да е певец или да е певец в таверна.Поне малко да гледа от Йоргос Тсаликис де.. :feminist_en:

Чакай докато намеря инфо за Паделис да те питам - какво те притеснява за Арсениу - това, че са по таверни е техния нормален начин на живот и дори според мен Цаликис и Арсениу са на едно и също ниво, но с разлика в годините практика - т.е. Цаликис определено е популярна звезда, но никога не е бил МЕГА - известен е, канят го по разни реалитита (сега е в танцувално), пуска албуми сравнително нормално и си пее в кръчмата. Арсениу прави същото, но с по-малко предавания и медиини изяви - явно му е трудно да се наложи из медиите, а и там на прекалено красивите винаги гледат пренебрежително (както и на Мартакис). Просто Арсениу има нужда от още тотални хитове, както последните песни - от както работи със Сиганос няма празно и се надявам през 2013 да изкара нещо тотално яко.

 

А до Карас - не го е взел под крилото си, просто работата им налага да правят дуети. В случая - Карас е водещ изпълнител за таверната ТЕАТРО в Атина за този зимен сезон и там той пее с Паделис и Паола всеки уикенд в продължение на 3,4 месеца. Понякога така образуваните групи пеят и през лятото (както очаквам да стане с това трио). Та по повод на тези свои ангажимент се правят и дуетите. Е, да, явно Карас е харесал нашето момче, за да се навие, но по принцип няма много избор. Същото е с дуета на Папаризу и Теодоридо, които пеят този сезон в една друга таверна, има и други примери. Не е честа практика, тъй като големите таверни са над 10,11, но всеки сезон има по 4,5 такива дуети, продиктувани от ангажиментите им. За жалост любимците ми Мартакис и Фурейра не направиха нищо, макар че имаха един зимен и един летен сезон минлата година;(

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз пък искам да питам някой, който живее в Гърция - какви са там настроенията към Деспина, Кети Гарби и Фивос? Преди изобщо не харесвах гръцката музика, но от седмица-две (откакто гледах юбилейния му концерт) много се зарибих по тези двете и като цяло по песните на Фивос. Ще ми е интересно да разбера доколко големи звезди са, кога са пиковите им периоди, но уикипедия със сигурност не е добър източник.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не знам,нещо му липсва на Сакис,има си гласа,има си визията,хитовете-особено последните 2-3 песни.

Сериозно да набляга над бъдещите проекти и най-накрая да издаде едно албумче!

 

Вярно,че ти ми беше казал,че Пантелис и Карас пеят заедно,но не знаех,че заради таверната,участията и т.н им се налага да правят дуети. 1000%20(29).gif Мислех си,че Карас го е забелязал и така го е вмъкнал..явно съм се объркала. 1000%20(29).gif

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз пък искам да питам някой, който живее в Гърция - какви са там настроенията към Деспина, Кети Гарби и Фивос? Преди изобщо не харесвах гръцката музика, но от седмица-две (откакто гледах юбилейния му концерт) много се зарибих по тези двете и като цяло по песните на Фивос. Ще ми е интересно да разбера доколко големи звезди са, кога са пиковите им периоди, но уикипедия със сигурност не е добър източник.

Ами не живея в момента в Гърция, но мога да дам сравнително компетентно мнение (което няма да е мое лично,защото не харесвам толкова Деспина).

Та Деспина за тях е БОГИНЯ. Не е типичната гръцка мега звезда с над 20-30 годишна кариера и затова не е икона като Ана Виси, Кети Гарби,Анжела Димитриу и т.н., но е една от най-силните певици в момента. Мисля, че цялата й кариера е изградена от Фивос и е негова най-верна артистка - не са имали раздели, скандали и т.н. Винаги успешен тандем. Тя има мисля вече 15 години кариера и не съм усетил слаб период. За Гарби не мога да кажа много, една от най-големите звезди е и като че ли в миналото е имала по-силни години от сега. Пак пуска песни и продукция, но към момента не работи с Фивос - на концерта изпълни стари техни песни.Иначе пуска песни, прави и дуети с рапъри, за да е актуална. Tя, заедно с други посочени горе е като нашата Лили Иванова.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ето горе-долу какво интересно има в Биографията на Паделис Паделидис от Фейсбук, преведено на две,на три:

Роден и израстнал в Атина; на 12 години е поискал да му купят китара и е започнал да свири без уроци - самоук е ;)

На 17 е играл футбол като е имал всички шансове за професионална футболна кариера.След казармата остава в армията, във Военоморските сили за постоянно. Но решава да се захване с музиакта. Както казахме - сам пише музика и текст и е почнал с качването на клипчетата си в Ютуб. Все още е бил в армията когато започва преговори за професионална музикална кариера и след записите на албума напуска армията и ето го пред нас в пълния му блясък :

254659_4189725180627_428790807_n.jpg

541727_4189762901570_607740662_n.jpg

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ето горе-долу какво интересно има в Биографията на Паделис Паделидис от Фейсбук, преведено на две,на три:

Роден и израстнал в Атина; на 12 години е поискал да му купят китара и е започнал да свири без уроци - самоук е ;)

На 17 е играл футбол като е имал всички шансове за професионална футболна кариера.След казармата остава в армията, във Военоморските сили за постоянно. Но решава да се захване с музиакта. Както казахме - сам пише музика и текст и е почнал с качването на клипчетата си в Ютуб. Все още е бил в армията когато започва преговори за професионална музикална кариера и след записите на албума напуска армията и ето го пред нас в пълния му блясък :

254659_4189725180627_428790807_n.jpg

541727_4189762901570_607740662_n.jpg

 

Багата номер 2.

Иначе мерси за инфото. :Vishenka_05:

 

пс:добре,че се е отказал от футбола ;дд

Link to comment
Сподели в други сайтове

Багата номер 2.

Иначе мерси за инфото. :Vishenka_05:

 

пс:добре,че се е отказал от футбола ;дд

Даа , мяза на Багича ;)

Много ми допада и на мен Паделис, хубави песни, талантлив, със сигурност ще стане голяма звезда ;)

А и най-важното е,че радиата го пръсват от въртене, а в Гърция хитовете се правят по радио-станциите.

:Vishenka_05:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Даа , мяза на Багича ;)

Много ми допада и на мен Паделис, хубави песни, талантлив, със сигурност ще стане голяма звезда ;)

А и най-важното е,че радиата го пръсват от въртене, а в Гърция хитовете се правят по радио-станциите.

:Vishenka_05:

 

И по Веселина бая го засичам. ;дд

Link to comment
Сподели в други сайтове

И по Веселина бая го засичам. ;дд

haha чесно лиии. С "Den teriazete sou leo" сигурно,a :phpgrin2: :phpgrin2: :phpgrin2:

 

ПС: молба към модовете да махнат #1 от заглавието ни, че без това бавно вървим и по-добре без номерации засега :P

Link to comment
Сподели в други сайтове

haha чесно лиии. С "Den teriazete sou leo" сигурно,a :phpgrin2: :phpgrin2: :phpgrin2:

 

ПС: молба към модовете да махнат #1 от заглавието ни, че без това бавно вървим и по-добре без номерации засега :P

 

ами около 3-4 пъти съм я чула...ахаха да с нея ;пп

Link to comment
Сподели в други сайтове

ETO го и новия видео клип на Паделис Паделидис по един от най-големите хитове в първият му албум - "Paramithiazomai"

:phpgrin2: :1000 (33): :1000 (30): :happyppl:

 

Ау супер,ама защо Паделис? 1000%20(29).gif

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не слушам много гръцко, ама обожавам Нотис!

 

 

 

:cheers:

Е, велик е, лошо не мога да кажа, макар че аз повече слушам по-новата генерация. Пред класиката обаче си оставаме безмълвни!

Иначе още 1 нов клип излезе тия дни, на моята любимка Елени Фурейра и нейната Боливудкса интерпретация: :girl_witch:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Боже,вече ме засрамваш,честно! 1000%20(29).gif

ЕЕ, ти пък. Моля ти се, това много малко хора го знаят, които не говорят по друг повод гръцки. И аз в началото като се появи DJ Pantelis му виках Пантелис, но когато отидох там и попитах дали е известен малко се почудиха докато разберат кой е той. Е, разбраха ме, и се оказа безизвестен, но както и да е.

Имат такива специфики в езика, дори бих казал че са ужасно много и гръцкият е много труден. Айде говоримо може да се научи, но стигне ли се до писане и четене става ... Лудница!!! И аз не го знам перфектно, дори от скоро се пускам да чета.

Друг подобен пример е, например, певеца Giorgos Sampanis - оказва се, че 'mp' се чете "Б" и нашия човек е Йоргос Сабанис :D

:Vishenka_05:

Link to comment
Сподели в други сайтове

20 Xronia Foibos 2012 вече е при нас.Приятно гледане,почитатели на μοντερνα λαικα! :derisive:

ОО,страхотно, много ти благодаря нещо не ми дава да тегля частите защото са над 250 МБ но ще опитам пак ;)

Супер концерт! :happyppl: :Vishenka_05:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...