Jump to content



Greek Discussion


wedgewood

Препоръчани коментари

Правя тема от типа "Общи приказки" тук, за да може всеки, който се вълнува от гръцката музика да влиза,да пише, да споделя, да пита ...Мисля, че ще е готино местенце, а и наблюдавам, че все повече съфорумци се спират на гръцки изпълнители, харесват гръцки хитове и свалят музика.

Да не говорим, че все още е голям процентът на кавърите, които се правят у нас, така че тук може да обсъждаме и тях.

Ако идеята не допада на модовете са свободни да я трият, просто гледам да има повече полезни места из този форум. :1000 (19):

Лично аз тук бих влизал с удоволствие и да помагам с каквото мога.

Надявам се и много форумци като AMAZING, Само мене нямаш, NoOne, bolqrkata_82 и т.н. се спират също тук и да дискутираме.

 

Като за 1-ви пост споделям един от най-дълго чаканите албуми - плейлист на новия диск на Konstantinos Argiros, който от понеделник е уж на пазара, но още явно не е качен в нета. Дано днес-утре се появи в раздела ни Links.

 

Иначе дотогава - youtube на всички нови песнички по музика на един от най-известните композитори - Giorgos Theofanos, който рядко работи с нови изпълнители.

Насладете се ...

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 579
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Пуснати са билети по 20 лв. за концерта на Мазонакис в Арена Армеец.

qp3wk4.jpg

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Пуснати са билети по 20 лв. за концерта на Мазонакис в Арена Армеец.

 

Няма да има интерес според мен, не знам защо се спряха на тази голяма зала...

НДК и Зала 1 би било по-удачен вариант, макар че и за там имам съмнения.

Не мисля, че в София има чак толкова почитатели на гръцката музика и специално на Мазо, че да се изсипят стотици и хиляди.

Като цяло и той в последните години няма популярен хит у нас, освен 1,2 кавъра като например "Едно" на Андреа и Борис Дали.

Не знам, кофти ще е да пее пред празна зала,защото 100% ще е силно шоу, но от друга страна организаторите са виновни,ако случайно има малко хора ... Да видим.

Аз специално имам изпит на другия ден,иначе бих се замъкнал :girl_witch: :girl_witch: :girl_witch:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Браво за темата! :1000 (30):

 

Мазонакис никога не е бил сред любимците ми. Има песни, които харесвам и бих отишъл на концерта му, но няма да имам възможност. И аз съм на мнение, че няма да успее да напълни залата.

 

На Аргирос новите песни не можах да ги възприема от първо слушане. Има няколко, които ми допаднаха, но сякаш очаквах повече... В предишния му албум имаше много по-добри попадения. :confused:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ааа,супер,че си направил такава тема! 1000%20(19).gif С интерес ще я следя.

 

Както знаете съм фенка на Михалис,ама той проклетникЪт само на гръцки пише във фейса,та ако има нещо ново около него казвайте. :Vishenka_05: Няма да откажа и инфо за Арсениу. :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Както знаете съм фенка на Михалис,ама той проклетникЪт само на гръцки пише във фейса,та ако има нещо ново около него казвайте. :Vishenka_05: Няма да откажа и инфо за Арсениу. :)

hehe, радвам се че ви допада идеята за темата,дано я поддържаме колкото се може по-актуална.

Михалис нещо в някакъв мюзикъл май участва, или нещо подобно, и аз не мога да разбера с някакви смешни...

306610_10151093681463803_514978480_n.jpg

 

Иначе друго-друго ... на 5-ти му е бил рождения ден, изпуснали сме го :D

 

А за песните на Аргирос - на мен са ми също малко странни, сигурно ще се наложат, но много кофти се е снимал със същия костюм от предния му диск :D :1000 (21): :gun_bandana:

Май 2011 Mallon-kati-ksero-Deite-to-eksofullo-tou-neou-cd-tou-Konstantinou-Argurou-17947-261x260.jpg

Ноември 2012 konstantinos-argiros-paidi-gennaio.jpg

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тези дни все Мазонакис и Константинов Аргирос са ми в акъла, но освен нови дискове, от тях има и нови пилотни видео-клипове. И двата са дело на един доста популярен в момента реж.-Константинос Ригос, чиято работа мен лично много ме впечатлява, предвид ниското ниво на което бяха гръцките видеоклипове като цяло. Ето клиповете на Мазо и Аргирос.

---

 

На Мазонакис ме впечатли повече като реж.работа и послание, и песента е доста тежка. Клипчето му е и една идея по-"скандално", отново с гей-присъствие, характерно за последните години от кариерата на Мазонакис. Не знам дали той е гей, но определено разбунва духовете с нещо в тази стилистика - я обложка.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

По принцип не съм почитател на гръцкото, но има песни, които много харесвам. С удоволствие бих посетил концерта на Мазонакис, но мисля, че няма да успее да напълни залата. :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

И аз си мисля,че няма да напълни, но това е проблем в организаторите - няма как човека да знае какви и колко фенове има тук, да не говорим че Пловдив, например, беше един по-добър избор за град (макар че не знам залите там).

Според мен и Зала 1 на НДК би била предизвикателство за Мазонакис, не че не е добър, но публиката унас не слуша чааак толкова много гръцко, че да се изсипят хиляди в Арена. Дано все пак не е провал...

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Съжалявам, че пиша тук, но някой има ли линк към "Ennoitai" на Nikos Oikonomopoulos понеже този в другия раздел е изтекъл и никъде не мога да я намеря с хубаво качество.

Link to comment
Сподели в други сайтове

За да не флуудя темата в Линкове, тук ще изкажа голяма благодарност на akil за качването на концерта на Михалис. По принцип не съм му най-големият фен, тук в форума и като цяло, имам други фаворити и харесвам малко по-"лайка" песни, но неговите живи концерти винаги са изпълвали сърцето ми с кеф. Мерси за линка, скоро не бях свалял нещо негово, а тук и е с по-новички песни! :rap:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Концертчето е снимано на 12.09.,но вчера се появи в интернет свободно.За мен беше голямо удоволствие да го споделя единствено и само за вас,потребители на Ramania!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Концертчето е снимано на 12.09.,но вчера се появи в интернет свободно.За мен беше голямо удоволствие да го споделя единствено и само за вас,потребители на Ramania!

Радвам се,страхотно е, накрая има кадри от концерта му през 2008, който последно изгледах така както този - на един дъх. Може би заради прекрасния подбор на песните - не са само нови, а и по-стари.

Ако ти попадне рип и от концерта за 20 години ФИВОС ще сме благодарни - той също заслужава да е в колекциите ни! :cheers: :Vishenka_05:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Зная,че го търсиш,изръшках нета да го намеря,но...нищо за сега :( Но пък намерих Chart show season ,което,искрено се надявам да провокира интереса ви.Единственото нещо,над което си блъскам главата сега , е как да ви го представя,тъй като е с размер 13 гб!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Зная,че го търсиш,изръшках нета да го намеря,но...нищо за сега :( Но пък намерих Chart show season ,което,искрено се надявам да провокира интереса ви.Единственото нещо,над което си блъскам главата сега , е как да ви го представя,тъй като е с размер 13 гб!

О да, бая е, не знам как да ти помогна - не съм много запознат. Освен с някоя програма да го конвертираш ... :girl_witch:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Нотис Сфакианакис е претърпял инцидент с колата си в петък вечер,

Около 12:30 вечерта, на път за нощен клуб,за който е имал ангажимент , колата на певеца се е сблъскала с друго превозно средство в пресечната точка на Деметра и Атина в Vouliagmeni.

След катастрофата не е имало наранявания, но за сигурността за здравето Нотис е преместен в болница.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Нотис Сфакианакис е претърпял инцидент с колата си в петък вечер,

Около 12:30 вечерта, на път за нощен клуб,за който е имал ангажимент , колата на певеца се е сблъскала с друго превозно средство в пресечната точка на Деметра и Атина в Vouliagmeni.

След катастрофата не е имало наранявания, но за сигурността за здравето Нотис е преместен в болница.

Еее ужас,добре, че се е разминало без наранени и пострадали! :confused:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Някой има ли я свалена на mp3?

Има я тук http://www.ramania-bg.com/index.php?showtopic=80453

или ако искаш само песента: http://dox.bg/files/dw?a=9daa8a3f3a

Не ми допада, аз не харесвам толкова баладите на Кокино, нито на Депспина - незнам защо... :mf_surrender:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Хайде и аз да поискам mp3.

Музиката е на Пантелис Пантелидис. :Vishenka_05:

 

 

 

 

пс: Някой,ако иска да си свали ново и хитово албумче,да сваля на Пантелис..страшни песни!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Хайде и аз да поискам mp3.

Музиката е на Пантелис Пантелидис. :Vishenka_05:

 

 

пс: Някой,ако иска да си свали ново и хитово албумче,да сваля на Пантелис..страшни песни!

Дааа,много е яка тая песен, случайно я чух и аз онзи ден - много готин текст, и музика, естествено! Ето мр3 от клипа, мисля че е добре като качество :happyppl: :)

http://dox.bg/files/dw?a=52142c6cdb

 

А иначе за албума на Паделис - даааа, уникален е, дано скоро имам шанс да го посетя на някое участие :1000 (30):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Дааа,много е яка тая песен, случайно я чух и аз онзи ден - много готин текст, и музика, естествено! Ето мр3 от клипа, мисля че е добре като качество :happyppl: :)

http://dox.bg/files/dw?a=52142c6cdb

 

А иначе за албума на Паделис - даааа, уникален е, дано скоро имам шанс да го посетя на някое участие :1000 (30):

 

Мерси. Аз даже се чудя кое е по-готино,текста или музиката..1000%20(29).gif

 

А албумчето на Пантелис в нас поне по два пъти звучи на ден.И майка ми зарибих по него. 1000%20(29).gif Бива си го момчето,дано му се получат и занапред нещата.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...