Jump to content



Jessie J - Общи приказки


Препоръчани коментари

hfh-3.jpg


Джесика Елън Корниш е родена 27 март 1988, известна с псевдонима си Джеси Джей (анг. Jessie J) е английска певица и текстописец. В началото на 2011г. издава своя дебютен музикален албум - Who you are.
Става известна с написването на няколко песни за Крис Браун и Майли Сайръс, сред които Party in the U.S.A.На 7 януари 2011 Джеси Джей застава начело на списъка на BBC Sound of 2011, както и наградата "Избор на критиците" на BRIT Awards.

Певицата реализира първия си сингъл, "Do It Like a Dude", който достига 2 място в Обединеното Кралство. Следващият ѝ сингъл, "Price Tag" става №1 директно в Обединеното кралство, Ирландия и Нова Зеландия, и влиза в топ 10 в 19 други държави.Дебютният албум на Джеси Джей е представен на 25 февруари 2011 и достига до втора позиция в UK Albums Chart.

Третият сингъл на британската изпълнителка, Nobody's perfect е пуснат на 12 април 2011 и достига 22 място в Ирландия.Клипът към песента е заснет в Национален филмов център "Бояна", като повечето от статистите в него са българи.

Студийни албуми:
- Who You Are (2011)


Official site
Official facebook page
YouTube
Jessie J VEVO















Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 368
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Много си мислех и аз за подобна тема,браво Деси,надявам се да има посещаемост.

 

Любопитен факт е че първият и сингъл Do it like a dude е написан от нея за Риана, но Джъстин Тимбърлейк,който казва, че Джеси е най-добрата съвременна певица, я убеждава именно тя да запише песента си. Дебютният и албум "Who you are" става двойно платинен. Тя е първата британка с 6 сингъла от албум в Топ 10.

Успоредно със записите на вторият и албум,тече и подготовката на първият филм с нейно участие. Продуцентите са впечатлени от играта и пред камера. Наскоро издадената и автобиографична книга стигна до номер 2 в класацията за най-купувани заглавия на Острова. Сред следващите и амбиции е да напише и продуцира мюзикъл,с който да отправи послание към младите хора. Собствена модна линия също е към бъдещите проекти.

 

През Март 2013 ще обръсне главата си за благотворителна кауза. Самата тя е страдала от тежки здравословни проблеми в миналото. Имала е проблеми със сърцето,обича да се шегува, че благодарение на това и до днес цигари,наркотици и алкохол са тема табу за нея. На 17 годишна възраст написва първата си песен,докато лежи в болница - "Big white room".

 

 

 

 

 

В детските години,под влиянието на лекарствата които приема,кожата и е придобила почти зеленикав оттенък,заради което става обект на подигравки от останалите деца. Тази история е в основата на песента "Who's laughing now". За разлика от двете си сестри,не е била особено силна ученичка и родителите и я записват в Британското училище по изкуства, където учи заедно с Адел и Ейми Уайнхаус.

 

 

 

 

 

 

 

Винаги се е занимавала с музика,била е беквокал на много световни изпълнители,сред които легендарната Синди Лоупър.

 

 

 

 

 

За кратко е участвала и в женска R n B група,с която клипират песен със социална насоченост.

 

 

 

 

Спекулациите около сексуалната и ориентация са постоянни,за това Джеси открито заявява,че е имала връзки и с жени,като в типичния си шеговит тон споменава,че Кати Пери има невероятни гърди.

 

Нейн идол е Уитни Хюстън

 

 

 

 

 

- Видеото е правено година преди да пробие. Повечето си песни до този момент тя представя по този начин и сама ги качва в интернет.

podpis.jpg

Як за тебе, аз съм виждала много по-хубави момчета от него. На работа момчетата ни-готвачи, които са на 27-28 години са много по-готини. Тук има и готини, но Ивалът не е от тях.
Link to comment
Сподели в други сайтове

Бях на 18, когато оцелях след сърдечен удар. Бях част от една женска музикална банда и в същото време работех на цели четири места. Бях толкова уморена и тялото ми просто отказа. Накара ме да осъзная, че независимо от това какви грижи полагаш за себе си (аз не пия, не пуша, нито вземам наркотици) – може да загубиш живота си.

 

Мислех, че няма да мога отново да пея, и това преживяване ме научи, че нищо не бива да се приема за даденост. В крайна сметка се възстанових, и започнах да работя по-здраво от всякога, за да успея самостоятелно. И успях да сключа договор с една независима звукозаписна компания. Изведнъж мечтите ми се превърнаха в реалност – обикалях на турнета с изпълнители като Синди Лопър и Тайо Круз, докато компанията не банкрутира и се оказах безработна. Бях съкрушена.

 

Знаех, че не искам да работя в друга сфера, освен музикалната, така че на 19 успях да започна работа като автор и композитор на песни за Sony/ATV. Беше ми трудно да убедя хората да ме приемат сериозно заради възрастта ми и те непрекъснато ме караха да работя с по-възрастни писатели. Но аз продължавах да упорствам и постепенно получих възможността да участвам в създаването на песни за изпълнители като Майли Сайръс – в сътрудничество написах сингъла й Party in the U.S.A. и все още изпитвам вълнение, като си помисля, че стана хит. След което осъзнах колко много ми липсва пеенето. Накрая, благодарение на създаването на песни имах възможност да изпълня свои парчета пред няколко американски звукозаписни компании, като една от тях, ми предложи договор за албум. Това беше втори шанс и нямах намерение да го пропускам.

podpis.jpg

Як за тебе, аз съм виждала много по-хубави момчета от него. На работа момчетата ни-готвачи, които са на 27-28 години са много по-готини. Тук има и готини, но Ивалът не е от тях.
Link to comment
Сподели в други сайтове

Много искам да си взема книгата й. Някой има ли информация дали въобще ще се издаде на български?

Едва ли ще е тази година,но вярвам че в началото на следващата ще я има и тук,все пак Джеси стана доста популярна у нас след снимките в Бояна. Ще разпитвам редовно и като имам инфо ще сигнализирам

podpis.jpg

Як за тебе, аз съм виждала много по-хубави момчета от него. На работа момчетата ни-готвачи, които са на 27-28 години са много по-готини. Тук има и готини, но Ивалът не е от тях.
Link to comment
Сподели в други сайтове

Най-хубавата и българска страница,но за съжаление с доста малко фенове,който иска нека я лайкне,качват се всичко около нея,доста повече дори от официалната и.

 

https://www.facebook.com/JessieJBulgaria?ref=ts&fref=ts

podpis.jpg

Як за тебе, аз съм виждала много по-хубави момчета от него. На работа момчетата ни-готвачи, които са на 27-28 години са много по-готини. Тук има и готини, но Ивалът не е от тях.
Link to comment
Сподели в други сайтове

Е,супер,браво Ивал.ЪТ ...доста от нещата не знаех!

Дано да има посещаемост и темата да се запаси,Джеси е невероятна и поне заслужава една скромничка тема. :)

 

пс:дано скоро книгата и да се продава и в Бг,веднага си я купувам.

Link to comment
Сподели в други сайтове

едно кратко клипче,което да покаже на който не знае,за какъв глас става въпрос...

 

podpis.jpg

Як за тебе, аз съм виждала много по-хубави момчета от него. На работа момчетата ни-готвачи, които са на 27-28 години са много по-готини. Тук има и готини, но Ивалът не е от тях.
Link to comment
Сподели в други сайтове

Много искам да си взема книгата й. Някой има ли информация дали въобще ще се издаде на български?

Като цяло рядко ще намериш подобна книга преведена. А ако я намериш то превода ще е ужасен. Преди време си взех една за Гага и по време на прочита й ми идеше да си я бия от главата. През повечето време имах чувството, че е превеждана на google translate

Link to comment
Сподели в други сайтове

Като цяло рядко ще намериш подобна книга преведена. А ако я намериш то превода ще е ужасен. Преди време си взех една за Гага и по време на прочита й ми идеше да си я бия от главата. През повечето време имах чувството, че е превеждана на google translate

Не е сигурно,майка ми е луда фенка на Патрик Суейзи и много искаше книгата му,аз много се съмнявах че изобщо ще я пуснат тук..но ето-издадоха я и превода беше много добър даже. Същото се отнася за книгите на Тина Търнар,на Майкъл джексън...явно за Гага не са си дали много зор :1000 (29): Зависи от издателството.

podpis.jpg

Як за тебе, аз съм виждала много по-хубави момчета от него. На работа момчетата ни-готвачи, които са на 27-28 години са много по-готини. Тук има и готини, но Ивалът не е от тях.
Link to comment
Сподели в други сайтове

Ааааааааааааааааа

 

Тъкмо и аз го видях,невероятна песен,нямам думи! Дали тя ще е първият сингъл?

podpis.jpg

Як за тебе, аз съм виждала много по-хубави момчета от него. На работа момчетата ни-готвачи, които са на 27-28 години са много по-готини. Тук има и готини, но Ивалът не е от тях.
Link to comment
Сподели в други сайтове

Ааааааааааааааааа

 

 

Ау,ау :Vishenka_05:

Страшна е! Джеса ми влиза под кожата с тва пеене и ме кара постоянно да си пускам лайв изпълненията й. :Vishenka_05:

 

Албумът иначе кога се очаква?

Link to comment
Сподели в други сайтове

има нов линк за Remember me,кажете ако има проблем,че тоя 4шер е малко объркан.

 

Сега прочетох във фейса и, че тази Crazy bout you е саундтрак към филма Silver Lining,предполагам това е филма в който участва.

 

Ето още една изтекла песен,също звучи страхотно,албума се очертава суууууууупер добър

 

podpis.jpg

Як за тебе, аз съм виждала много по-хубави момчета от него. На работа момчетата ни-готвачи, които са на 27-28 години са много по-готини. Тук има и готини, но Ивалът не е от тях.
Link to comment
Сподели в други сайтове

47455_463695603673872_1549862057_n.png

 

:Vishenka_05: :Vishenka_05:

podpis.jpg

Як за тебе, аз съм виждала много по-хубави момчета от него. На работа момчетата ни-готвачи, които са на 27-28 години са много по-готини. Тук има и готини, но Ивалът не е от тях.
Link to comment
Сподели в други сайтове

Тия две песни - Silver Lining и Staying Thin са от новият й албум, така ли?

Първата е саундтрак, така че предполагам си е напълно отделно. 2009 е записала саунтрака към Easy,a? ( Sexy silk) и не е включван в албума,така че предполагам и тази песен няма да е. А за другата предполагам че е от албумните дам

podpis.jpg

Як за тебе, аз съм виждала много по-хубави момчета от него. На работа момчетата ни-готвачи, които са на 27-28 години са много по-готини. Тук има и готини, но Ивалът не е от тях.
Link to comment
Сподели в други сайтове

Първата е саундтрак, така че предполагам си е напълно отделно. 2009 е записала саунтрака към Easy,a? ( Sexy silk) и не е включван в албума,така че предполагам и тази песен няма да е. А за другата предполагам че е от албумните дам

 

Ясно. Гледам, че по горе някой е споменал филм с нейно участие. За какво става въпрос? 1000%20(29).gif

 

п.п. Напълно се зарибих по Remember me :helpsmilie: В Неделя ми беше изключително отвратителна. Гледах клипа само за да видя колко е секси Джеса. Пък днеска к'во ми влезе в главата, цял ден си я пях и от 4 часа не съм я спрял 1000%20(29).gif

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ясно. Гледам, че по горе някой е споменал филм с нейно участие. За какво става въпрос? 1000%20(29).gif

 

п.п. Напълно се зарибих по Remember me :helpsmilie: В Неделя ми беше изключително отвратителна. Гледах клипа само за да видя колко е секси Джеса. Пък днеска к'во ми влезе в главата, цял ден си я пях и от 4 часа не съм я спрял 1000%20(29).gif

Не се знаят подробности още,ролята не е главна.

 

Е как ще ти е отвратителна,толкова яка песен,звучи като тези от златния период на Джъстин тимбърлейк,такива вече не се правят

 

Вече чувам и нея и Crazy bouth you по радиа :happyppl:

 

P.P има ли смисъл да подновявам линка към неиздаваните,изтекли песни,тъй като попаднах на още 2,които дори ги няма в ютюб,но ако няма никакъв интерес- няма смисъл.

podpis.jpg

Як за тебе, аз съм виждала много по-хубави момчета от него. На работа момчетата ни-готвачи, които са на 27-28 години са много по-готини. Тук има и готини, но Ивалът не е от тях.
Link to comment
Сподели в други сайтове

P.P има ли смисъл да подновявам линка към неиздаваните,изтекли песни,тъй като попаднах на още 2,които дори ги няма в ютюб,но ако няма никакъв интерес- няма смисъл.

 

Има,има..качвай ги,че всичко ми замина със стария комп.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Поздрав с един уникален лайф...избухвация отвсякъде,а как пее тва момиче,при все че скача като ненормална

 

podpis.jpg

Як за тебе, аз съм виждала много по-хубави момчета от него. На работа момчетата ни-готвачи, които са на 27-28 години са много по-готини. Тук има и готини, но Ивалът не е от тях.
Link to comment
Сподели в други сайтове

Уникална е!

Страшно много ме кефи..Просто е перфектна и визия и глас и песните и клиповете.. :heart:

"Price tag" и "Up" са ми най-любими :Vishenka_05:

 

 

Може да се каже че съм и фен,смисъл много я харесвам,но някои неща които сте написали не ги знаех и не може да се каже,че съм и фен като на Андреа,примерно!

Браво за хубавата тема :Vishenka_05: дано се пише по често..

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ужасна новина,момченцето от това видео,е починало днес от рак на кръвта... Светла му памет!

 

 

 

 

Написаното от Джеси в туитър

 

"RIP Daniel. I will never forget meeting you and us singing on stage together. Never forget you dude."

podpis.jpg

Як за тебе, аз съм виждала много по-хубави момчета от него. На работа момчетата ни-готвачи, които са на 27-28 години са много по-готини. Тук има и готини, но Ивалът не е от тях.
Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...