Jump to content



Lana Del Rey - Общи приказки


Препоръчани коментари

Без да искам да обиждам някоя от големите диви, през последната година това девойче ги сложи в малкия си джоб. Не се сещам за певица през последните 5 години, която да ми е правила такова впечатление, даже Гага първия албум не ме бе нарадвала толкова.

 

Като за начало - новия пилотен сингъл към EP-то "Paradise" - отпускащото парче от прашните платна на Route 66.

 

 

 

 

Биография

 

Ранни години

 

Елизабет Грант, по-известна като Лана Дел Рей, е родена на 21. юни 1986г. в Ню Йорк, но израства в малко и скромно градче. От малка проявява интерес към музиката, затова се записва в църковния и училищния хор. Чичо й я учи да свири на китара и от тогава Лана започва да композира и да пише текстове на песни – първо като на шега, която по-късно става хоби, а накрая и призвание. И тъй като бъдещата звезда не е била от най-контактните деца, музиката се превръща в неин най-верен другар. На 18 Елизабет Грант се мести в Ню Йорк, за да учи метафизика.

 

Звезден път

 

Всичко тръгва от една караоке вечер, когато Лана излиза с няколко приятели и те я изпращат на сцената. След изпълнението й всички в заведението са толкова омагьосани от дълбокия й меланхоличен глас, че в първия момент настъпва абсолютна тишина, преди да изригнат ръкоплясканията. След това Лана Дел Рей започва да пее в клубове в Бруклин, където бива забелязана от малка звукозаписна компания. На 20 певицата сключва договор и през 2010г. е готов първият й самостоятелен албум с авторски песни „Лана Дел Рей или Лизи Грант“. За съжаление той така и не излиза извън интернет пространството, тъй като компанията няма достатъчно финанси и сътрудничеството им пропада.

 

Лана Дел Рей

 

Но тя продължава с писането и композирането и така се ражда първият й бъдещ хит „Video games”. Лана Дел Рей изпраща парчето на няколко звукозаписни компании, но всички й отказват, тъй като им изглежда „прекалено меланхолично и не достатъчно комерсиално“. Затова певицата сама си прави клип към песента от любителски кадри и го качва в интернет. Само за няколко дни посещенията скачат до над милион и тогава Лана е забелязана от друг продуцент, с който сключва договор. През януари 2012г. първият й издаден самостоятелен албум вече е факт - „Born to die“. Същата година Лана Дел Рей печели и награда от БРИТ за пробив в музикалния бизнес.

Музикално вдъхновение и специфика

Лана Дел Рей има дълбок алтов глас с широк диапазон. В песните й се пее за любов, тъга, носталгия, затова звучат драматично, а за някои дори зловещо. Певицата твърди, че е повлияна от музиканти като Елвис Пресли, Франк Синатра, Боб Дилан, а дори и от Еминем и Бритни Спиърс. Лана твърди, че не би променила стила си, тъй като той я отличава от останалите творци на нейната възраст. Според нея има меломани, които имат нужда от ново звучене, което песните й предлагат. Характерно за музиката на Лана Дел Рей е, че живото изпълнение се отличава от това на запис, тъй като при второто гласът й е наслагван и затова звучи по-скоро като филмово изпълнение.

 

 

 

 

 

 

 

qp3wk4.jpg

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Обожавам я :Vishenka_05: Изгряваща звезда, да продължава все така!

Цитат

asylumКаймакът на чалгаобществото слуша именно Джена. Дори и ние все още не сме дорасли, но уверено вървим към Истината! 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Харесвам я страшно много.Песните и са страхотни,обожавам "Summertime sadness" , "Born to die" , "Blue jeans" . Освен това е и много много красива,наистина е уникална...
Link to comment
Сподели в други сайтове

Девойката е уникална. Дори напомпаните устни ме кефят :1000 (29): :1000 (29):

 

Любимата ми нейна песен е Kill, kill :)

 

Новата песен е страхотна също. Въобще настроението, което създава е наистина уникално и много лично. Поне аз като я слушам и все едно се пренасям в дриг свят. Клиповете също са страхотни.

 

 

 

ПП: И все пак Алекс, Гага си е Гага..Ще разбива догодина с ARTPOP! :1000 (29):

image.jpgimage.jpgimage.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

На мен също много ми харесва музиката която прави. Меланхоличните нотки в песните ѝ са просто нещо страхотно, а настроението, което ми създават е едно такова спокойно, приятно и меланхолично. :1000 (30): :1000 (30): :1000 (30): Но е тъпо да тръгнем да я сравняваме с когото и да било.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Моята любима е Never let me go. Знам всичките и 55 неиздавани песни + 15-те от Born to die,няма такава магия,тази жена е от друго време! Имаше нужда от темата,браво!

Видеото на RIDE излиза днес,в момента тече премиерно в някакъв салон,Лана също присъства. Клипът ще е с продължителност 10 минути.

60730_448939025148553_1915728888_n.jpg

ps: Нали знаете,когато пиете Пепси-Кола? Хаха

Link to comment
Сподели в други сайтове

Благодаря много за биографията й. Мислих си, че е англичанка, на няколко момента в песните й като че ли се усеща типичния British english, явно съм се заблудил.

Най-много за момента й харесвам Summertime sadness и Dark paradise, но и другите песни са ми направили впечатление, малко време ми трябва да си дам за тях.

Иначе инересн факт е, че Лана е лягала под ножа, за да заприлича на това, което е сега, а като я погледне човек не би казал, че има операции. Много харизматична е сега. Продуцентите явно не са я искали, защото звучи малко ретро, но именно в това е чарът на песните и текстовете, да не говорим колко малко музика има в парчетата - само някакви супер запомнящи се, необикновенни звуци, между които се е промъкнал текстът на всяка от песните й.

Като цяло ми е много интересна и за напред ще следя, а тази Dark paradise няма аналог.

 

Редактирано от pacho
Link to comment
Сподели в други сайтове

Харесвам я,интересна е..и от към визия,и от към песни.Има и много приятен глас.Видеата също са й много добри!

Както се спомена в предишните коментари,меланхоличната нотка в песните и клиповете те пренася в друго измерение.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Харесвам я,интересна е..и от към визия,и от към песни.Има и много приятен глас.Видеата също са й много добри!

Както се спомена в предишните коментари,меланхоличната нотка в песните и клиповете те пренасят в друго измерение.

 

Да, забравих да кажа за Summertime sadness, че е има доста добър клип. Много е "съгласуван" с песента, а не като на чалгарките... :whistling:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Фантастичен текст, напълно в стилистиката на философията, която представя с песните си.

qp3wk4.jpg

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Клипа нали щеше да излиза снощи?

Цитат

asylumКаймакът на чалгаобществото слуша именно Джена. Дори и ние все още не сме дорасли, но уверено вървим към Истината! 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Лана е уникална, любимите ми нейни песни са "Summertime sadness" и "Diet mountain dew" :Vishenka_05: Клиповете й също са невероятна, новата й песен страшно много ми харесва и нямам търпение да излезе видеото, луд съм по песните й от март, когато си изтеглих албума й, а преди седмица си го купих.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Прекрасна е наистина,обожавам песните и. Поредното учудване за мен е,че подобна музика може да се харесва масово-предния такъв пример беше Адел,радвам се за което,хората все пак не са изгубили напълно музикална сетивност.

 

Ще ми е интересно да чуя и нещо в по-бързо темпо от нея,единственото горе-долу такова е "You can be the boss" която ми е страшно любима.

 

 

 

 

П.П На живо обаче качествата и са доста спорни за съжаление :( Поне мен лайфовете и не ме грабват.

podpis.jpg

Як за тебе, аз съм виждала много по-хубави момчета от него. На работа момчетата ни-готвачи, които са на 27-28 години са много по-готини. Тук има и готини, но Ивалът не е от тях.
Link to comment
Сподели в други сайтове

П.П На живо обаче качествата и са доста спорни за съжаление :( Поне мен лайфовете и не ме грабват.

Слушал ли си някой от последните й концерти? Представя се все по-добре, защото натрупа опит пред големи публики.

 

Яд ме е само, че даде тази песен на Cheryl Cole, защото демото в нейно изпълнение е много яко: http://www.youtube.com/watch?v=XNsjlwrIecU :ba:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Слушал ли си някой от последните й концерти? Представя се все по-добре, защото натрупа опит пред големи публики.

 

Яд ме е само, че даде тази песен на Cheryl Cole, защото демото в нейно изпълнение е много яко: http://www.youtube.com/watch?v=XNsjlwrIecU :ba:

Честно казано нещо от последните неща лайф не съм пускал,ще го направя. Инче тва което постна не го знаех,наистина е много яка в нейно изпълнение. Тая лигла Cheryl я е осрала

podpis.jpg

Як за тебе, аз съм виждала много по-хубави момчета от него. На работа момчетата ни-готвачи, които са на 27-28 години са много по-готини. Тук има и готини, но Ивалът не е от тях.
Link to comment
Сподели в други сайтове

 

 

 

Точно това редуване на ниски и високи тонове плюс кънтри дрезгавеенето ме кефи толкова много. Не е перфектна, но пее с много емоция.

qp3wk4.jpg

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Честно казано нещо от последните неща лайф не съм пускал,ще го направя. Инче тва което постна не го знаех,наистина е много яка в нейно изпълнение. Тая лигла Cheryl я е осрала

 

Специално съм очарован от това изпълнение, изслушай го цялото:

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

 

 

 

Точно това редуване на ниски и високи тонове плюс кънтри дрезгавеенето ме кефи толкова много. Не е перфектна, но пее с много емоция.

Да,гледал съм го,личи си че е много стъписана още,не знам колко е извинение това за вече професионална певица,но с повече тренинг сигурно ще е страхотна.

podpis.jpg

Як за тебе, аз съм виждала много по-хубави момчета от него. На работа момчетата ни-готвачи, които са на 27-28 години са много по-готини. Тук има и готини, но Ивалът не е от тях.
Link to comment
Сподели в други сайтове

Още в началото като нашумя с Born to die не ми хареса. После реших да й дам шанс още няколко пъти, както и с други песни и се озовах в положение, в което не можех да я спра. Lana е уникален изпълнител, незнам как и защо, но ми влезе изключително силно под кожата. Песните са страхотни, клиповете завладяващи и интересни.. развива се много добре. И мен ме учудва възприемането й от толкова широка аудитория, защото стилът й е един път. Живите изпълнения засега не ми харесват, но може и да се пооправи. Това няма голямо значение за мен, не ми пречи да усещам и записите. Пожелавам й да не се увлича по прекалено комерсиалното и да не променя стила си, защото според мен няма изчерпване - много малко такива изпълнители има (вероятно.. аз не съм чувал).


Link to comment
Сподели в други сайтове

Специално съм очарован от това изпълнение, изслушай го цялото:

 

OMG, невероятно изпълнение. Обожавам такива гласове и интерпретации. Разбира се, че всеки има право на мнение, но според мен Лана пее невероятно на живо.

image.jpgimage.jpgimage.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...