Jump to content



Всичко за сръбската музика


Препоръчани коментари

Може ли някой да ми помогне?

Трябват ми най-големите хитове в Сърбия(Югославия) за периода 1983-2013. Сигурен съм само за 3-4 години и затова търся помощ.

 

 

Помощта я имаш,но...в златните години на Юго фолка няма как да ти предложа по един хит на година !!! Предлагам ти наистина най-слушаните песни за всяка една търсена от теб година !

 

Затова ... виж и си избирай . Ще разделя търсения период (30 години !!!) на няколко части . Ето и първата :

 

 

1983 - Miroslav Ilic - Pozdravi je ,pozdravi / Halid Muslimovic - Oj jarane,jarane / Marinko Rokvic - Da volim drugu ne mogu / Aleksandar Ilić ‎– Isplači se na grudima mojim

 

1984 - Halid Beslic - Necu,necu dijamante / Lepa Brena - Sejk / Nedzad Esadovic Necko - Srecan ti rodjendan / Mile Kitic - Casa ljubavi / Lepa Brena - Bato,bato

 

1985 - Miroslav Ilic - Zoves me na vino / Halid Muslimovic - Mene je ucilo vrijeme / Saban Saulic - Kraljice srca moga / Halid Beslic - I zanesen tom lepotom / Biljana Jevtic - Evo ti srce na dlanu / Tozovac - Tisi me cekala / Mitar Miric - Zivela ljubav / Aleksandar Aca Ilic - Ne daj se , generacijo

 

1986 - Vesna Zmijanac - Ne kunite crne oci / Lepa Brena - Miki,Mico / Halid Beslic - Prokleta je zena ta / Miroslav Ilic - Tebi / Mitar Miric - Ne diraj coveka za stolom / Dragana Mirkovic - Spasi me samoce

 

1987 - Lepa Brena - Hajde da se volimo / Halid Beslic - Eh,kad bi ti / Saban Saulic - Verujem u ljubav / Tozovac - Prazna casa na mom stolu / Dusko Kulis - Suzo moja,Suzana / Sinan Sakic - Ej,od kad sam se rodio

 

1988 - Vesna i Dino - Kad zamirisu jorgovani ; Kazni me / Halid Beslic - Mostovi tuge / Halid Muslimovic - Halo duso,kako si / Zorica Markovic - Lijte kise / Miroslav Ilic - Balada o nama / Saban Saulic - Avantura / Dzej Ramadanovski - Zar ja da ti brisem suze

 

1989 - Svetlana Ceca Velickovic - Lepotan / Lepa Brena - Cetiri godine ; Jugoslovenka; Biseru beli / Sinan Sakic - Evo me drugovi / Safet Alija - Ja sam čovek bez sreće / Dragana Mirkovic - Simpatija / Boban Zdravkovic - Praštam ti, dušo / Saban Saulic - Ljubav je pesma i mnogo vise / Nada Topcagic - Volela sam koliko sam mogla / Miroslav Ilic - Lazu da vreme leci sve

 

1990 - Dragana Mirkovic - Mamina i tatina / Vesna Zmijanac - Sto zivota / Lepa Brena - Cik pogodi / Saban Saulic - Eh, sto nisam lancic mali ; Sine / Dragan Kojic Keba - Plavo oko plakalo je / Boban Zdravkovic - Pogledaj u nebo / Svetlana Ceca Velickovic - To Miki / Mitar Miric - Dusa od coveka

 

 

To Be Continued ...

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Цеца няма ли да се сети, че беше обещала албум?

 

Цецуша през юни, обещала е албум и Ушче 3, а и сина си ще женила тогава. :3fdb8960598fa63e:

На Анастасия втората песен излиза през декември.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Може ли някой да ми помогне?

Трябват ми най-големите хитове в Сърбия(Югославия) за периода 1983-2013. Сигурен съм само за 3-4 години и затова търся помощ.

Ще напиша годините за да е по-лесно и ако знаете за някои допълнете.

 

1983-

1984-

1985-

1986-

1987-

1988-Kad zamirisu jorgovani, Milo moje sto te nema, Ne dolazi

1989-Kazni me kazni, Rukuju se rukuju

1990-Sto zivota

1991-Zasto nosis prsten moj, Kazi mi sunce moje

1992- Pitaju me u mom kraju, Umirem majko

1993-Kukavica, Do poslednjeg daha, Bas tebe volim ja, Ti si ko i ja, Otkaci

1994-Za mene si ti, Od kad sam se u tebe zaljubila, Ja nemam drugi dom, Nisam ni metar od tebe

1995- Placi zemljo, Beograd, Idi dok si mlad

1996-Luda za tobom, Ti si moj greh

1997-Poslednje vece, Maskarada

1998-

1999-Cubura

2000- Sama, Alal vera

2001-албумът на Цеца

2002-

2003-

2004-

2005-

2006-Lepi grome moj, Pile, Luce moje

2007-Zivot moj

2008-Sve bih dala da si tu

2009-

2010-

2011-

2012-

2013-Dodjes mi u san

 

Благодаря предварително!

Аз с това мога да помогна на прима виста, че това са страшно много години, а 80-те не са ми ясни, късните 90-те пък не са кой знае колко изразителни на хитове.

А след 2008 всички знаем, предполагам.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Кралят на сръбската музика Шабан Шаулич ще зарадва и българските си почитатели с прощален концерт на 21 декември 2018 в ,,Арена Армеец” в София.

 

Легендата пази добри спомени от срещите си с родната публика и очаква с нетърпение и тази, която ще бъде последна.

 

Този концерт ще бъде и по повод 50-годишнината си на музикалната сцена. Очаква се шоуто да бъде грандиозно и да повтори успеха на юбилейния му концерт от миналия месец в ,,Щарк Арена”, където Кралят изпълни най-големите си хитове, а заедно с него от началото до края пяха и всички 22 000 души в залата.

 

Шабан Шаулич е роден на 6 септември 1951 г. в град Шабац, Сърбия. Още като дете се увлича по пеенето и през 1969 г., едва на 18 годишна възраст издава първия си албум – „Дайте ми утеха“ („Дајте ми утјеху“). До 1975 г. автор на песните му е Будимир Йованович, след което Шаулич започва сам да пише и композира и до ден днешен има издадени 33 албума.

 

Билетите за събитието вече са в пуснати в продажба на ticketportal.com.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз с това мога да помогна на прима виста, че това са страшно много години, а 80-те не са ми ясни, късните 90-те пък не са кой знае колко изразителни на хитове.

А след 2008 всички знаем, предполагам.

Благодаря!

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Трябват ми най-големите хитове в Сърбия(Югославия) за периода 1983-2013.

 

1991 - Dzej Ramadanovski - Nedelja / Ceca - Babaroga;Volim te / Semsa Suljakovic - Zasto si se napio / Lepa Brena - Zaljubiska / Dragana Mirkovic - Poklanjam ti svoju ljubav / Esda plavi - Reci sreco / Halid Beslic - Liljani / Jasmin Muharemovic - Bolje ljubav, nego rat / Mile Kitic - Gordana / Sinan Sakic - Na Balaknu / Serif Konjevic - Ne zovite doktore / Safet Alija - Zadnji gros

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Цецуша през юни, обещала е албум и Ушче 3, а и сина си ще женила тогава. :3fdb8960598fa63e:

На Анастасия втората песен излиза през декември.

 

Ама Цеца, хубава, лоша, едно ѝ харесвам - че има ясно изразена концепция.

Албуми през година, две. Подготвя ги щателно. Докато не ги издаде, не се появява за щяло и нещяло по медии. Като ги издаде, има стратегия къде да обиколи и какво да каже. И в Сърбия е паднало нивото на журналистика, като гледам, но ако поставяш правила и имаш визия за нещата - избягваш евентуални издънки.

Като издаде албуми, ги придружава с концерти, каквато е работата на една певица.

Вярно е, че Аркан ѝ е дал солидна основа и много пъти не са постъпвали справедливо, но реално в момента тя можеше да ни занимава с почивките си по цяла година, а не го прави - напротив, подготвя албум с нови песни, не като при нас с 99% познати такива. И там няма такива измислени наградки за щяло и нещяло.

 

Сигурен съм, че албумът ще е хубав, само песни като Дидуле не ми стоят сериозно, но то не може без някой пълнеж като цяло.

Само Цеца, Драгана и Брена от старшите останаха да правят хубави албуми. И на трите последните им албуми са супер, само дето не ги реализираха кой знае как.

И ако Брена вече се поотказва и дава път на други приоритети в живота си, то в Драгана и Цеца има още поне 10 години хляб за активна дейност, така го виждам.

Има време да го дават по-ларж, въпреки че те използват тези паузи, за да правят албуми. Ето, и Драгана, макар да не присъства интензивно в Сърбия, пак е направила турне в Щатите и е разбила, пее си и по Европа и все е пълно. Не знам откъде тази енергия всеки път.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Благодаря!

За нищо, можеш да вкаарш нещо и на Зорица - тя има бая хитове от 90-те, но не ги знам по години.

Пачо да помогне и той, ако пропускаме нещо. Роби...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не мога да помогна, те са толкова много изпълнители там. Зорица сигурно всяка година е имала по два големи хита, Весна, Снежана Джуричич, Вера Матович, Лепа Лукич, Ханка, Неда Украден, Злата Петрович - тези през 80-те са били топ. Ако трябва да вкараме и мъжете... край няма да има.

 

Иначе Цеца е нон стоп по медиите. Почти всяка седмица, на рожден ден била, на откриване на ресторант, на път за концерт... техните медии ги снимат постоянно, това си ги помпа стабилно.

Тя не 10 години, ами поне още 20 ще има много успешна кариера, боготворят я, пуска добри песни, реализира ги добре чрез концертите. Драгана ми се струва, че даже има една идея повече хъс за работа, то й е като стара любов. Личи си, че го прави с кеф, въпреки че може да не си мърда пръста.

 

Ето 3 брутални парчета от 89-та до 91-ва.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да, има го това с медиите, но те сами я хващат - като само на самото събитие, иначе поне не пуска всяка година някакви тъпи песни, които да събере после в един албум. По-подредена е, повече мисъл вкарва от нашите чалгарки Цеца, поне що се отнася до репертоар, концерти и такива неща.

 

Драгана е енергична и нейното най-голямото преимущество е, че не си претупва изявите - пее много, снима се, обръща внимание на хората. Не залага на количество, а на качество. Това обаче, което в последно време не ми харесва при нея, е, че проявява някакви комплекси, каква приятелка станала с Жан-Клонд Ван Дам, Филип Плейн. Да, наистина е била сред тези хора, обаче всичко това е покрай парите и бизнесите на мъжа ѝ, да не се лъжем. Явно той е сред най-богатите хора в Европа. И все попадат на някакви събития и се запознават с някакви "хай" персони и се почва едно снимане, едно ухажване. Малко ми е прекалено това. И едва ли не изкарват, че всички ѝ завиждат за начина на живот. Блага особа е, без компромати в кариерата си, но това ме дразни при нея - специално това парадиране кого срещнала, какво казали за нея еди-кои си световни личности. Може да е неосъзнато, но звучи, сякаш ѝ е много важно.

 

- ето например това е видео е доказателство за това.

Общото интервю на Брена и Цеца за Блиц пък също е фалшиво. Все едно онова на Ивана и Глория за Стори. Същата работа.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Време е Цеца да се събере с Буба и Джала и да разцепи с новия албум. :phpgrin2:

Макар, че си мисля, че е наредила поне 4 песни от Боян Васич и 2/3 от Ханданович. Така искам Маре да й направи една песен или Срки Бой..


 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

1995 - между останалите никак не се испуска Oci boje duge / Очи с цвета на виножитото

1996 - Funky G - Samo u snu - само с една песен-хит са напълнили Сава Центар

 

Отново не казвам че това са хитовете на годината щото не съм бил свидетел тогава но от гледна точка първата песен е хитът с които се свързват 90те.

 

Около 2000, освен Цеца и Стоя става топ певица, върх - “Само“

В следващите години посочвам песните които са наистина били лидери на годината, макар че всички години е имало много големи хитове.

 

2003 - Lopov

2004 - Moj zivote dal si ziv / Zmaj

2005 - Nikotin [Карлеуша и Вики имаха мега успешни ери]

2006 - Lepi grome moj [Лучето е многоо по-мал хит от Грома]

2007 - Aspirin / Zidovi / Molitva [ worth to mention: Албума на Тоше]

2008 - Zlatnik / Stani duso da te ispratim [ Sve bih dala влиза в топ 10]

2009 - Mustuluk /од днешна гледна точка/

2010 - Insomnia, Mesaj mala [worth to mention: албума на Дара]

2011 - Brad Pit [worth to mention: Ja volim Balkan]

2012 - Italiana / Daleko si [worth to mention: Lapsus]

2013 - Dodjes mi u san + Ime i prezime [ worth to mention: Bela Ciganka 2013/4]

 

Може би пропускам нещо но генерално така са.

 

Стеф, вижда се че не следиш много сърбската сцена в последно време. :D

Цецуша като от фрижидер излиза на Пинк, всеки втори ден. Но журналистите там ги демнат на всяка крачка.

Иначе от трите - Драгана, Брена, Цеца. Брена е тази която е 100 % работохолик на всички полета в кариерата си, след това е Цеца и Драгана е тази която най-малко се грижи за кариерата си, в сравнение с другите две.

 

 

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Време е Цеца да се събере с Буба и Джала и да разцепи с новия албум. :phpgrin2:

Макар, че си мисля, че е наредила поне 4 песни от Боян Васич и 2/3 от Ханданович. Така искам Маре да й направи една песен или Срки Бой..

 

Цеца за всичко слуша Марина, тя и' избира и мелодиите. Цецуша на концерта на Мая казе че и харесвали песни като Начисто и Право време. Такива като първата би и паснали. Виждаме че тактиката с последните албуми е една - залагане на един по-комерсиален мега хит [Da raskinem sа njom, Autogram] и един които ще остане в времето [ime i prezime, Trepni]... така че тези като първите може да са компонирани от Джала и Буба на следващия албум. Цеца била на вечера с Мая, може би тя ще я свърже с тях. :3fdb8960598fa63e:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Трябват ми най-големите хитове в Сърбия(Югославия) за периода 1983-2013.

 

 

1992 - Saban Saulic - Opasna kao kobra ; Andjeoska vrata / Boban Zdravkovic - Napij se srce / Beki Bekic - Marama sarena / Branka Sovrlic - A tebe nema / Dragana Mirkovic - Umirem majko ; Pitaju me u mom kraju ; Da,da,da / Dzej Ramadanovski - Mrak,mrak ; Gde cu sad moja ruzo / Zorica Brunclik - Ja znam ; Ubile me oci zelene / Ipce Ahmedivski - Prodaj suze drugima 'Nocna mora / Indira Radic - Daj mi obecanje / Mile Kitic - Svi kockari gube sve / Srecko Susic - Ulica radja gresnike / Nino Resic - Sto mi noci nemaju svanuca ; Noc ne nocim / Vesna Zmijanac - Ako me umiris sad ; Korak po korak

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Трябват ми най-големите хитове в Сърбия(Югославия) за периода 1983-2013.

 

 

1993 - Ceca - Kukavica ; Zaboravi / Ana Bekuta - Veseljak / Dara Bubamara Show Band - Kao led,kao zar / Dragana Mirkovic - Do poslednjeg daha;Bas tebe volim ja;Vetrovi tuge / Esad Plavi - Nedelja je svanula / Halid Beslic - Ja se Bosni spremam / Ipce Ahmedovski - Ko ti guzva postelju ; Kad nestanem jednog dana / Jasar Ahmedovski - Ima Boga,ima pravde / Jelena Brocic - Svadbene kocije / Indira Radic - Zbog tebe ; Sto godina srece / Marta Savic - Nemas para ; Duj,duj / Mile Kitic - Vuk samotnjak ; Jasmina / Mira Skoric - Ne daj me majko;Manastir / Nada Topcagic - Prsten za uspomenu / Miroljub Brzakovic Brzi - Podigla me iz pepela / Nino Resic - Sto mi noci nemaju svanuca / Slavko Banjac - Daleko negde,ko zna gde / Zorica Brunclik - Branili su nasu ljubav .

 

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Поздрав за Сеньора! Знам, че я харесва песента, а и ето че нейният концерт в Арена поне е заснет и качен. Препоръчвам ти даже да чуеш целия албум с това име от 2006, има го в селекция в тубата - може да си харесаш нещо, макар че не харесваш много нейния глас, интересни песни има.

 

Жалко за тези на Сека и Дара - исках поне от любопитство да видя някои песни как са приети, ама...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Концерта на Дара скоро ще бил на yt, а Сека планувала нов албум за април, за концерта нищо не казва...

пп. И Ацо Пейович с два концерта в арената - 22.11 и друг през декември.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Концерта на Дара скоро ще бил на yt, а Сека планувала нов албум за април, за концерта нищо не казва...

пп. И Ацо Пейович с два концерта в арената - 22.11 и друг през декември.

Тая Арена скоро яко ще омръзне, всички големи се изредиха там неведнъж... Този тип зали не ги харесвам за концерти, както и нашата Арена.

Лили Иванова каза, че повече концерт в нашата Арена няма да направи заради озвучаването.

При нас в България трябва основен ремонт на всички зали, главно в зала 1 на НДК, седалките са си още от соц времето. На последния концерт, на който бях, се потресох и от мокета - колкото и да го перат, си е яко захабен. Догодина предстои ремонт, разбрах, но трябва да ъпдейтнем и други зали.

 

В Белград как е положението с Хала пионир и Сава център, да не са западнали вече, та не щат там да се изявяват? Бекута през година пее в Сава центар. Това май е еквивалент на нашата зала 1 на НДК. Какъв е капацитет?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Поздрав за Сеньора! Знам, че я харесва песента, а и ето че нейният концерт в Арена поне е заснет и качен. Препоръчвам ти даже да чуеш целия албум с това име от 2006, има го в селекция в тубата - може да си харесаш нещо, макар че не харесваш много нейния глас, интересни песни има.

 

Жалко за тези на Сека и Дара - исках поне от любопитство да видя някои песни как са приети, ама...

Мерси, да, този песен е страшна. Гласът на Драгана на мен лично не ми е от най-приятните, но на тази песен приляга перфектно.

 

Аз открай време искам да се опозная с творчеството ѝ, защото на Цеца вече го знам наизуст, по-рано тази година пък имах период с Брена. Просто сега залагам на регетон, световен поп и чалгата от тази година, за сръбско не остава време. :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Мерси, да, този песен е страшна. Гласът на Драгана на мен лично не ми е от най-приятните, но на тази песен приляга перфектно.

 

Аз открай време искам да се опозная с творчеството ѝ, защото на Цеца вече го знам наизуст, по-рано тази година пък имах период с Брена. Просто сега залагам на регетон, световен поп и чалгата от тази година, за сръбско не остава време. :1000 (29):

Като опреш до Драгана, пиши, мога да ти предложа някои песни от различни периоди. Тия от периода с Южни ветар не ти ги препоръчвам - нищо, че се водят много успешни в Сърбия, и любителите на скара-бира ги тачат много, както и тука. Прилични песни са си, просто мен лично не ме кефят. :д

 

Рада кога ще пуска песен?

 

Обожавам тази жена, нейната музика е бутикова и като се умориш от целия шум от всякакви звуци, тя направо те "лекува".

Зимата много обичам да слушам и това:

Който е по-нежен тип (не го разбирайте буквално, или още по-зле - сещате се как :1000 (29):), може да прослуша и други нейни песни - Beskrajno, Samotnjak, Moskva, Carstvo tuge.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...