Jump to content



Всичко за сръбската музика


Препоръчани коментари

:happyppl:

 

 

Наскоро открих тази песен. Преди не ми беше правила впечатление, обаче е къртач. С времето установявам, че при Цеца просто няма слабо. :Vishenka_05:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Наскоро открих тази песен. Преди не ми беше правила впечатление, обаче е къртач. С времето установявам, че при Цеца просто няма слабо. :Vishenka_05:

 

Гледай тука какво става ..

 


 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Гледай тука какво става ..

 

Оо, още една от тези, които слушам много напоследък. На Цеца повечето ѝ бързи песни имат едно такова латино звучене. Особено тази Bruka преспокойно си я представям на испански.

 

Обаче видеата ѝ от този период са страшно добри. Не знам защо така за предния албум бяха толкова зле.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Оо, още една от тези, които слушам много напоследък. На Цеца повечето ѝ бързи песни имат едно такова латино звучене. Особено тази Bruka преспокойно си я представям на испански.

 

Обаче видеата ѝ от този период са страшно добри. Не знам защо така за предния албум бяха толкова зле.

 

Защото работи с този Милош... :mf_surrender:

А тези старите са на Миличевич... макар че сега и той прави много тъпи клипове. :3fdb8960598fa63e:

 

Мен Доказ ми е любим клип на Цеца :Vishenka_05:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не коментирахте Стания, "най-добрата след Цеца това лято" :mf_surrender:

Ето това е клип на Миличевич. :3fdb8960598fa63e:

 

То правеше голяма част от клиповете на ФЕН ТВ в златния им период 2007-2010, имаше добри попадения.

 

Между другото да попитам каква е разликата между ЗАМ (Забава милиона) и Гранд, защото чета че са една и съща компания, но същевременно докато Гранд започват да издават албуми, то ЗАМ също функционират като отделна компания със свои изпълнители?

Link to comment
Сподели в други сайтове

То правеше голяма част от клиповете на ФЕН ТВ в златния им период 2007-2010, имаше добри попадения.

 

Между другото да попитам каква е разликата между ЗАМ (Забава милиона) и Гранд, защото чета че са една и съща компания, но същевременно докато Гранд започват да издават албуми, то ЗАМ също функционират като отделна компания със свои изпълнители?

 

3AM беше дискографска къща през 1990-тите години, вече през 1998 Гранд започва и повечето изпълнители от ЗАМ ходят в Гранд... и ЗАМ се затваря. Иначе не е една и съща с Гранд, aко така пише в Wikipedia. ЗАМ не е бил на Брена и Попович.

Ето това е студиото на ЗАМ. :3fdb8960598fa63e:

 

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

3AM беше дискографска къща през 1990-тите години, вече през 1998 Гранд започва и повечето изпълнители от ЗАМ ходят в Гранд... и ЗАМ се затваря. Иначе не е една и съща с Гранд, aко така пише в Wikipedia. ЗАМ не е бил на Брена и Попович.

Ето това е студиото на ЗАМ. :3fdb8960598fa63e:

 

Grand Production (formerly ZaM/Zabava miliona, occasionally referred to in the local languages as Grand Produkcija[1])

Link to comment
Сподели в други сайтове

Сега прочетох и така е било - След распада на Слатки грех, Саша Попович с неговият мениджър Рака Джокич започват с работенето на ЗАМ.

През 1998, този Рака Джокич умира и като съсобственик вместо Рака е неговият брат, и Саша решава да започне сам с Лепа Брена. И така на 3-ти декември 1998 за първи път Гранд Шоу бил приказан на Пинк Тв и тази дата се смята за рожден ден на Гранд продукция.

 

Сори за предния отговор, но и аз не знаех това :mf_surrender:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Какво мислите за тази песен?

Май не и обърнаха много внимание а на мен ми е любима след ''Trepni'.

 

 

Мен ми е любима заедно с Трепни и Невиност. Ами като каза Цеца - "Някой песни веднага ще се харесват и ще станат хитове, другите ще останат в времето" :Vishenka_05:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Какво мислите за тази песен?

Май не и обърнаха много внимание а на мен ми е любима след ''Trepni'.

 

От кога прослуша сръбско? :girl_witch:

 

Роби, може ли да ми обясниш в какво се изразява звездният статут на Аца Лукас, Халид Бешлич и Здравко Чолич в Сърбия? Изкарват ги титани на музиката, а тук са мега неизвестни. Как си обясняваш този парадокс?

Link to comment
Сподели в други сайтове

От кога прослуша сръбско? :girl_witch:

 

Роби, може ли да ми обясниш в какво се изразява звездният статут на Аца Лукас, Халид Бешлич и Здравко Чолич в Сърбия? Изкарват ги титани на музиката, а тук са мега неизвестни. Как си обясняваш този парадокс?

Aca Lukas си е известен, поне при нас в Западна България. Чолич пее поп/рок музика и песните му се знаят от по-старото поколение, дори имаше концерт в Арена Армеец. Бешлич е босненец /мисля/ и е по-далечен от нашия вкус за музика.

 

За ЗАМ - значи до 1998 Гранд и ЗАМ са били заедно, но след смъртта на единия собствени Саша се отделя и основава Гранд (взима и част от изпълнителите), а ЗАМ остава при брата с друга част от изпълнителите. Нещо като Ара Аудио Видео, която 2007-2008 официално се раздели на Ара и Диапазон.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Роби, може ли да ми обясниш в какво се изразява звездният статут на Аца Лукас, Халид Бешлич и Здравко Чолич в Сърбия? Изкарват ги титани на музиката, а тук са мега неизвестни. Как си обясняваш този парадокс?

 

Ами всичките са големи звезди. Здравко Чолич преди е бил много популярен, даже него вброяват за една от най-големите звезди за всички времена. Има много хитове и много песни които и днес се слушат и много ги пеят в музикалните формати. Много големи концерти.

Здравко Чолич ми прилича на Веселин Маринов като БГ еквивалент, но много по-голяма звезда.

Халид Бешлич, той е босанец, много голяма звезда, имаше катастрофа и му остана белег с окото нещо има проблеми. Иначе имаше дует с Вики през 2011, които беше си хитче.

Аца Лукас има много кавъри но много яки песни и като текст и като пеене и като музика. Рядко някоя негова песен да не ми допадне. Той няма стаж като другите двама, но всяка година за неговия рожден ден 3-ти ноември пълни арената в Белград и имаше концерт на Маракана през 2013 година.

Неговата жена е бивша на Zeljko Sashic, и песента Mali je ovo grad на Zeljko e посветена на нея.

 

Също големи имена са и Дино Мерлин, Джордже Балашевич, ... да не говорим от народната музика като Шабан итд.

 

 

Това е от последният му албум, много добри клипове прави в последно време, клипа е заснет в Скопие и Охрид. :3fdb8960598fa63e:

 

На Халид, това му е последният хит, песента е написана от Zeljko Joksimovic (певеца), той не пише за всеки и е много скъп.

 

И тази песен остана евергрин...

 

 

От Аца Лукас не знам коя песен да ти посоча, всички ми харесват, но тази балада ми е любима, LESCE e име на гробища в Белград.

Не знам дали знаеш но той преди е бил наркоман и тази песен е посветена за това.

 

И "Кафана на балкану" ми е фав

 

 

пп. Много ми е жал че скриха снимките на Цеца от УШЧЕ, live версиите винаги са ми по-любими отколко оригиналите.

Link to comment
Сподели в други сайтове

За ЗАМ - значи до 1998 Гранд и ЗАМ са били заедно, но след смъртта на единия собствени Саша се отделя и основава Гранд (взима и част от изпълнителите), а ЗАМ остава при брата с друга част от изпълнителите. Нещо като Ара Аудио Видео, която 2007-2008 официално се раздели на Ара и Диапазон.

 

До 1998 Гранд не е съществувал... Саша е бил съсобственик с този Раша на ZAM. И след смртта му, Саша си прави ГРАНД заедно с Брена, след това много бързо ZAM се затваря. Друго инфо не знам. :3fdb8960598fa63e:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тези тримата са си местни звезди, то не е нужно да ги знаят всички европейски държави.

Особено Чолич - той е изпял "Курви сбогом", само че не с този текст. Бил е май доста по-далеч от народнякето, поп и естрада повече.

Имам на всеки от тях по 1 любима. :1000 (29):

Сега ще ги постна, иначе Халид имаше май дует с Драгана, имаха и едно лайв изпълнение на негова песен (тази, която ще постна).

 

 

 

Студийната версия е много яка.

 

 

 

 

Иначе при нас Чолич е доста слушан през 80-те. Миналата година нали замалко да направи концерт, ама му се искаше в Арена, пък нямаше достатъчно интерес... жалко.

Истината е, че точно в началото на 90-те - топ оф дъ топ и в разпрадналата се Югославия са Брена, Драгана, Цеца, Весна - от там и при нас след падането на Живков и слушането на всякаква музика идват пиратските VHS с техни цели албуми и записи от тамошните телевизии.

Буквално вакум се е получило, държали са ни на сухо....

Нада Топчагич също е харесвана тук, презаписвали са й аудио касетите, даже имам намерено такова копие на албума с песента "Jutro je, jutro je".

Link to comment
Сподели в други сайтове

Пачо ти харесваш, по-бързите песни, мен баладите повече ме впечатляват.

 

Ето тази песен на Дино Мерлин ми е многоо фав, и ако клипа е от 2008, не съм гледал друг клип които толкова много си пасва с всяка секунда от песента.

Иначе Дино Мерлин си е кантавтор, тои си пише всичко от текст до музика и аранжимент.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Когато сме при Босанските певци... много са популярни босанските народни песни наречени "севдалинки".

Този Сафен Исович беше наи-големия, сега е починат.

Не харесвам народната музика но налагало ми се е да ги знам, от ТВ, дома моите много често слушат и така. :3fdb8960598fa63e:

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Малиии супер, много линкове сте дали, чак забива страницата. :D Ще изслушам всички песни, за да се запозная, защото определено почти нищо не знам за тия тримата доайени на сръбската музика.

Мерси много за поясненията. :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Фереро, и бавните харесвам, но май не мъжките, може би изключение прави Perje на Милан.

"Bol za bol" например на Брена ми е даже по-хубава от "Кукавица".

Свикнал съм да слушам в баладите женски глас, по им лежи.

 

Иначе Халид има и още една много голяма, пеят я по форматите - "Put me zove".

Link to comment
Сподели в други сайтове

Фереро, и бавните харесвам, но май не мъжките, може би изключение прави Perje на Милан.

"Bol za bol" например на Брена ми е даже по-хубава от "Кукавица".

Свикнал съм да слушам в баладите женски глас, по им лежи.

 

Иначе Халид има и още една много голяма, пеят я по форматите - "Put me zove".

 

И една друга "Okuj me care" :3fdb8960598fa63e:

 

 

А Тоше харесвате ли ? Знаете ли кой беше ?

Мен тази ми е любима негова песен на сръбски език. :Vishenka_05:

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...