Jump to content

Всичко за сръбската музика


Препоръчани коментари

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

на 15ти ще има нашествие от Сръбски легенди по нашия край....

 

с Копиловци, местността Копрен - "Празника на балкана" - Шабан Шаулич или Цеца

с. Брусарци - Събор на града - Таня Савич

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
E ovako imam jedno pitanje, da li je tacno da je bugarska muzika ukradena ili uradjena obrada srpkoj muzici i koje je vase misljenje o tome?

Nije!

 

Пиша ти на български, ще ме разумеш! :D Българският попфолк не е краден от вашия. Като за начало и нашия, и вашия фолк се базират на фолклора, на изворната музика - а сръбския и българския фолклор са много близки. Особено в областите, където има смесено население. Може ние да сме почнали с кавъри на сръбски и гръцки песни, но и вашите певици имат доста такива - и Драгана, и Цеца, и Брена и то в пиковите им периоди.

Нашият фолк си се базира на фолклора ни - използваме си музикалните инструменти, ритмиката, специфичното пеене, всичките ни попфолк певици изпълняват фолклор. Разликата е там, че ние нямаме традиция и голямо творчество в този жанр, защото по времето на комунизма музиката ни е била естрадната, а при вас фолка или "народнjaке" както му казвате.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Svaka cast na odgovoru :D

 

Oprosti ne znam bas najbolje vas jezik. Samo sam htio eto to da resim jer se kod nas prica ili govori da kao srbi ili srpski pevaci kradu muziku od bugarskih pevaca i da se onda prave takozvani plagijati...

 

I hvala jos jednom na odgovoru :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми каже, колко горе-долу песни има Aleksandra Prijovic? Запалих се много по "Za nas kasno je" и "Sta bi". Гледах и доста нейни живи изпълнения и е доста талантлива. Малко прилича на Цеца.

 

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

4 песни има общо, но ако се задържи със сина на Брена голямо бъдеще я чака :D

 

Първите две

https://www.youtube.com/watch?v=rwDTu1FpVZU

Да, да, определено. :D Но има талант момичето.

Тя май е била подгряваща на Брена на концерта й в Арената или съм грешка?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да, да, определено. :D Но има талант момичето.

Тя май е била подгряваща на Брена на концерта й в Арената или съм грешка?

Да, пя на концерта на Брена.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Правата са на Пайнера и трябваше той да се заеме, но не. И е ясно защо не, помним 2003-2006/7 колко песни точеше той от Гранд, сигурно гледа да са в приятелски отношения, пък и да тичаш срещу гигант като тях, не си е оферта. Знае ли кога ще му се наложи нещо, я за дует, я за продажби на албуми тук.

Жалко за Джена, защото това си е чиста кражба на труд.

Иначе девойката стана голяма звезда там, гадже е на доведения син на Брена.

Аз я слушах на концерта на Брена в София, много е талантлива. Това е най-новото й парче и също е хит.

 

Пачо, копирах ти поста тука да ти отговоря, щото ще мрънкат, че си има сръбски раздел...

Та запалих се да я прослушам тая девойка точно от "Za nas kasno je". Гледах й доста клипчета и определено е много талантлива. Новата й песен също е доста добра. До колкото разбрах май ще издава скоро дебютния си албум, но не разбрах кога се очаква. Нещо чел ли си по въпроса? Знам, че си по навътре със сръбското.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Цеца вече има 9 песни за новия албум. Можело да добавят още 1-2. 6 били от Ханданович (Da raskinem sa njom, Turbulentno, Brat, Udace se suze moje), 2 от Боян Васич(Ne zanosim se ja) и 1 от Биляна Спасич. Нищо не казва за Мили.

Албумът щял да бъде бърз.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Пачо, копирах ти поста тука да ти отговоря, щото ще мрънкат, че си има сръбски раздел...

Та запалих се да я прослушам тая девойка точно от "Za nas kasno je". Гледах й доста клипчета и определено е много талантлива. Новата й песен също е доста добра. До колкото разбрах май ще издава скоро дебютния си албум, но не разбрах кога се очаква. Нещо чел ли си по въпроса? Знам, че си по навътре със сръбското.

Не съм, нещо младите не ги следя много. :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...