Jump to content



Game of thrones / Игра на тронове


Препоръчани коментари

Къде пък е разбрал Джон, че трябва да е с диваците? Те го плениха просто.

А какво за драконите, няма ли го това в книгата? Изобщо не очаквах такова развитие на нещата. Значи грозният дебел негър е направил сделка с грозния слаб капиляр - да му предаде драконите, а той в замяна да убие останалите 11 крале и така негърът да остане единствен крал?!

 

Аз книгата я четох миналата година, но доколкото си спомням действието беше следното:

Игрит ги нападна там с некви диваци, те я плениха, и тя избяга от тях. После Корин Полуръката и Джон почнаха да я търсят за да не ги издаде на диваците че знаят за техният бунт, обаче по време на търсенето Корин се усети че те вече знаят какво точно се случва, и каза на Джон че трябва да е един от диваците независимо какво ще го накарат да направи, и така Джон уби Корин за да е от диваците и да е шпионин за Нощният Страж.

А за драконите изобщо не се случва така действието, Денерис беше много отчаяна защото никой от Карт не искаше да и помогне за да отплава за Весторос, и това отчаяние я накара да влезне в къщата на Немрящите заедно с трите си дракона, защото те я следваха навсякаде през цялата книга, и искаха само нея и трите и прислужнички. А там Немрящите се опитаха да я изнасилят, и да и вземат живота, защото те се хранят с живот за да оцеляват. Обаче не бяха предвидили че драконите и ще я спасят, като изгорят цялата къща на Немрящите заедно с всички които бяха вътре без Денерис разбира се. Има и още други неточности, но те не се забелязват толкова много.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз книгата я четох миналата година, но доколкото си спомням действието беше следното:

Игрит ги нападна там с некви диваци, те я плениха, и тя избяга от тях. После Корин Полуръката и Джон почнаха да я търсят за да не ги издаде на диваците че знаят за техният бунт, обаче по време на търсенето Корин се усети че те вече знаят какво точно се случва, и каза на Джон че трябва да е един от диваците независимо какво ще го накарат да направи, и така Джон уби Корин за да е от диваците и да е шпионин за Нощният Страж.

А за драконите изобщо не се случва така действието, Денерис беше много отчаяна защото никой от Карт не искаше да и помогне за да отплава за Весторос, и това отчаяние я накара да влезне в къщата на Немрящите заедно с трите си дракона, защото те я следваха навсякаде през цялата книга, и искаха само нея и трите и прислужнички. А там Немрящите се опитаха да я изнасилят, и да и вземат живота, защото те се хранят с живот за да оцеляват. Обаче не бяха предвидили че драконите и ще я спасят, като изгорят цялата къща на Немрящите заедно с всички които бяха вътре без Денерис разбира се. Има и още други неточности, но те не се забелязват толкова много.

 

Тя сега пак ще отиде в тази къща, за да си намери драконите, така че предполагам действието ще продължи по този начин.

Нямам търпение драконите да се размърдат. :g2:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тя сега пак ще отиде в тази къща, за да си намери драконите, така че предполагам действието ще продължи по този начин.

Нямам търпение драконите да се размърдат. :g2:

 

Да и на мен това ще ми е много интересно, мисля че последните две серии трябва да са адски интересни. Защото Станис ще доведе войната, Тирион ще се впусне в битка, и Денерис с драконите. Дано да не си измислят само повече нови неща.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да и на мен това ще ми е много интересно, мисля че последните две серии трябва да са адски интересни. Защото Станис ще доведе войната, Тирион ще се впусне в битка, и Денерис с драконите. Дано да не си измислят само повече нови неща.

 

Голямата битка при Блекуотър ще е в 9-ти епизод, заради нея са увеличили бюджета на сезона с 15%. Предполагам това ще е битката между Станис и Ланистър?

И нямам търпение противните Джофри и Тион да умрат, баси гнусните типчета. :mf_surrender:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Голямата битка при Блекуотър ще е в 9-ти епизод, заради нея са увеличили бюджета на сезона с 15%. Предполагам това ще е битката между Станис и Ланистър?

И нямам търпение противните Джофри и Тион да умрат, баси гнусните типчета. :mf_surrender:

 

ахахахах само ще кажа има да почакаш, няма да стане сега. А до 5та книга Тирион си рита все още! А другият сезон треа да е къртачка, защото до момента 3та книга най-много ми хареса, а и имаше толкова много обрати във всичко че дори не исках да свършва.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Луди ли сте, как Тирион ще умре. Това джудже е най-големия играч от всички. Умът му сече като бръснач. Брат му и сестра му са хитри, но са алчни егоцентрици, затова ще ги убият бързо, но Тирион е съвсем друго нещо.
Link to comment
Сподели в други сайтове

Четете бе, ей! Казах Тион, не Тирион! Говоря за Тион Грейджой.

Джуджето заедно с Денерис, Джон и Бран ми е възможно най-любимия персонаж! Доколкото разбрах убива баща си, когато го сварва в леглото с Шае.

А колкото до Церсей и Джейми - не мисля, че ще умрат скоро. За Джофри знам, че умира в трета книга.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Четете бе, ей! Казах Тион, не Тирион! Говоря за Тион Грейджой.

Джуджето заедно с Денерис, Джон и Бран ми е възможно най-любимия персонаж! Доколкото разбрах убива баща си, когато го сварва в леглото с Шае.

А колкото до Церсей и Джейми - не мисля, че ще умрат скоро. За Джофри знам, че умира в трета книга.

 

Оказа се че сме неграмотни :mf_surrender: :mf_surrender: :mf_surrender:

Тион е жив, въпреки че в продължение на две книги беше мъртав за всички.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Оказа се че сме неграмотни :mf_surrender: :mf_surrender: :mf_surrender:

Тион е жив, въпреки че в продължение на две книги беше мъртав за всички.

 

Много ми е противен, самото му лице е гадно, а за персонажа да не говорим! Някакво комплексарче, тръгнало да се доказва на баща си, който вижда в дъщеря си по-голям мъж, отколкото в сина си.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Като цяло слаб осми епизод. Има прекалено много герои и зрителят получава усещането, че с никой нищо не се случва - дават по 2-3 сцени с всеки. Най-добрият епизод си остава шести от този сезон - от началото до края не ти дава да дишаш!

Според мен така ще си загубят рейтинга доста бързо.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Уникални сцени имаше в тоя епизод. Моментът с адския огън беше просто един път. Много силни сцени с Тирион и Церсей. До последно мислех, че Церсей иска да убие Санса, а не собствения си син. Санса от своя страна трябваше да послуша хрътката. Да беше избягала с него, не вярвам Станис да я пощади.
Link to comment
Сподели в други сайтове

Новият епизод си беше цяло изживяване. Чакането на прословутия сблъсък си заслужаваше.

Доколкото знам наистина Тирион е ранен от своите си, но не е от Тивин 100%. А за тези капки аз по скоро мисля, че целта им беше да поставят някой в състояние на кома, Церсей не оставя магарето си в калта.

Иначе както винаги - Джофри е нетърпим, а решенията и действията на Тирион заслужават възхищение.

Знаех как ще завърши битката но по принцип предпочитах Станис да спечели, Ланистър са ми доста неприятни (слагам и Джофри към тях, тъй като няма нищо общо с кръвта на Баратеон) с изключение на Тирион и Тивин може би.

Санса постъпи добре като остана (въпреки, че в нейната ситуация няма "добре"), в Зимен хребет вместо братята си щеше да намери изрода Теон.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Новият епизод си беше цяло изживяване. Чакането на прословутия сблъсък си заслужаваше.

Доколкото знам наистина Тирион е ранен от своите си, но не е от Тивин 100%. А за тези капки аз по скоро мисля, че целта им беше да поставят някой в състояние на кома, Церсей не оставя магарето си в калта.

Иначе както винаги - Джофри е нетърпим, а решенията и действията на Тирион заслужават възхищение.

Знаех как ще завърши битката но по принцип предпочитах Станис да спечели, Ланистър са ми доста неприятни (слагам и Джофри към тях, тъй като няма нищо общо с кръвта на Баратеон) с изключение на Тирион и Тивин може би.

Санса постъпи добре като остана (въпреки, че в нейната ситуация няма "добре"), в Зимен хребет вместо братята си щеше да намери изрода Теон.

Ние с теб толкова спойлери изчетохме,че май ни се загуби тръпката от битката :D

То към тоя трон май всеки може да изяви претенции.Робърт Баратеон е узурпирал трона.Май единствените,които имат право към него са Таргариен.

Шапка свалям на артиста,който играе Джофри.Страшно е убедителен и всички го мразят много :D

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ние с теб толкова спойлери изчетохме,че май ни се загуби тръпката от битката :D

То към тоя трон май всеки може да изяви претенции.Робърт Баратеон е узурпирал трона.Май единствените,които имат право към него са Таргариен.

Шапка свалям на артиста,който играе Джофри.Страшно е убедителен и всички го мразят много :D

Нали Денерис само това разправя, как и принадлежи по право. А аз Джофри съм съгласен напълно, по принцип нямам забележки към каста, може би ако прочета книгите ще им намирам недостатъци но сега ми стоят добре.

Десети епизод ще е час и 10 минути. :thumbup1:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Нали Денерис само това разправя, как и принадлежи по право. А аз Джофри съм съгласен напълно, по принцип нямам забележки към каста, може би ако прочета книгите ще им намирам недостатъци но сега ми стоят добре.

Десети епизод ще е час и 10 минути. :thumbup1:

Докъдето съм стигнал аз, нямам забележки отностно визията на героите. Избрани са максимално подходящите лица. Тирион само е описан много по-грозен. И с различен цвят на двете очи. :1000 (29):

Поправката, която одобрявам от страна на сценаристите е състаряването на някои от децата. В книгите Джофри е на 12 в момента, в който става крал. Но във филма се представя към 15-16 годишен, което е много по-добре. Роб Старк е описан като 15-годишен, но в сериала са го докарали 17-18, което също смятам за правилно. Идва ми много нереално примерно 12-годишния Джофри да говори на Санса как скоро ще й направи син. :1000 (10):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Идва ми много нереално примерно 12-годишния Джофри да говори на Санса как скоро ще й направи син. :1000 (10):

В циганската махала ще е голям хит :D Ще почнат да си кръщават децата Джофри :D

Link to comment
Сподели в други сайтове

Някой по горе нешо спомена за възрастта на героите, в книгата горе долу почти всички главни са на средна възраст 16.

Black Whater беше най-силната серия до сега, и най-добре издържаната. Много добре се справиха, само се учудих защо не отрязаха носа на Тирион, в книгата му го отрязват. И за първи път откакто върви сериала, показаха Церсей като много нежна жена, която беше готова да убие собственото си дете само и само да не го направи Станис.

И за всички фенове на книгата защо никой не каза че Джон Сняг умира в края на 5тата книга, много жално!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Някой по горе нешо спомена за възрастта на героите, в книгата горе долу почти всички главни са на средна възраст 16.

Black Whater беше най-силната серия до сега, и най-добре издържаната. Много добре се справиха, само се учудих защо не отрязаха носа на Тирион, в книгата му го отрязват. И за първи път откакто върви сериала, показаха Церсей като много нежна жена, която беше готова да убие собственото си дете само и само да не го направи Станис.

И за всички фенове на книгата защо никой не каза че Джон Сняг умира в края на 5тата книга, много жално!

 

Еее, а аз го гласях за Денерката! :1000 (29): Роб и той умира, майка му уж също умира, ама после се оказва жива... А според мен и Нед Старк е жив и се крие някъде в подземията на замъка.

 

ПС: Сега прочетох в нета за "смъртта" на Джон... пише, че или загубва съзнание, или умира, т.е. може и да е жив. ;)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Трябва да се измисли някакъв бутон за спойлери или да се пише,че е спойлер и самият текст да е в бял цвят.Направо ми се убива желанието от сериала като прочета какво щяло да се случи в третата,петата или осемнайстата книга...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...