Jump to content

Game of thrones / Игра на тронове


Препоръчани коментари

Денерис изобщо не я дадоха в последния епизод.... За сметка на това гледахме полуидиота Тион Грейджой, баща му, сестра му и цялата рода. :mf_surrender:

И мен тоя Грейджой ми е ужасно неприятен,пък сега включиха и родата му.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Уникален епизод!!! От мъченията на психото Джофри, през сцените с джудето, момента с рязането на крака на войника, плъха в кофата, който копае в корема........ и за капак жрицата, която се оказа бременна и роди някакъв дух.......... нямам думи, страшно! Само не разбрах защо Станис изпрати човека си да закара жрицата с лодката.
Link to comment
Сподели в други сайтове

Уникален епизод!!! От мъченията на психото Джофри, през сцените с джудето, момента с рязането на крака на войника, плъха в кофата, който копае в корема........ и за капак жрицата, която се оказа бременна и роди някакъв дух.......... нямам думи, страшно! Само не разбрах защо Станис изпрати човека си да закара жрицата с лодката.

Според мен знае какво точно да направи тя.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Третият сезон ще обхваща приблизително ПОЛОВИНАТА от третата книга... :mf_surrender:

 

Нормално, дори книгата е разделена на две при издаването й на запад. Това се прави и с цел, книга четири е малко статична. Ака. там повече се цели да се разкрие и гледната точка на Бриен и Церсей, които взимат главната роля. Вие това няма как да го разберете от филма, но до книга три те се показваха през чужди гледни точки: Санса, Тирион и в книга три Джейми.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Честно да си кажа, въпреки, че гледам филма, знам точно 5 имена на кръст и ако не ги виждам не мога да кажа кой кой е, толкова много герои, че просто не мога да ги запомня хаха :1000 (29):
Link to comment
Сподели в други сайтове

Нормално, дори книгата е разделена на две при издаването й на запад. Това се прави и с цел, книга четири е малко статична. Ака. там повече се цели да се разкрие и гледната точка на Бриен и Церсей, които взимат главната роля. Вие това няма как да го разберете от филма, но до книга три те се показваха през чужди гледни точки: Санса, Тирион и в книга три Джейми.

 

Да, явно при книгата подходът е съвсем различен. Чак се чудя да взимам ли книгите, какво да правя. Още повече, че не върви направо да започна от трета след края на този сезон, защото ще съм изпуснал неща от първите две, които ги няма във филма.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да, явно при книгата подходът е съвсем различен. Чак се чудя да взимам ли книгите, какво да правя. Още повече, че не върви направо да започна от трета след края на този сезон, защото ще съм изпуснал неща от първите две, които ги няма във филма.

 

Мой съвет чети книгите, сега съм на пета книга и съм много доволен. Наистина книгите са малко по трудно смилаеми, но поне са адски интересни.

Вторият сезон до момента не ме разочарова, за мен втората книга не беше толкова интересен, защото очакваха голямата война която явно в сериала ще се случи точно за 10 минути в последната серия. Единствените ми забележки са към измислените моменти, като например в последната серия ( визирам 6-та ), как така откраднаха драконите на Денерис, аз доколкото си спомнях те вече бълваха огън, и искаха само нея и прислужничките и, но явно сценаристите са решили да си измисля нещо. Да не забравям че Тивин Ланистър не отиваше в Харанхъл почти до края на книгата, даже май изобщо не стъпваше там, но той си изкара целият сезон там. Има и други несъответствия, но те не се забелязват, чак толкова много. Общо взето съветвам всички ако обичате фентъзи чете книгите, и не се изненадвайте като мен като стигнете до 4та книга и видите само нови герои и старите ги няма.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Много силен и раздвижен епизод този път. Ядосвам се, че Лейди Старк само кръстосва пътеките и не си гледа децата. Не може да оставиш управлението на Зимен Хребет на 2 малки деца, едното от които е инвалид. :mf_surrender:

На Санса като че ли ще започне да й идва ума в главата. Да тегли ножа на Джофри и да бяга където й видят очите.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Много силен и раздвижен епизод този път. Ядосвам се, че Лейди Старк само кръстосва пътеките и не си гледа децата. Не може да оставиш управлението на Зимен Хребет на 2 малки деца, едното от които е инвалид. :mf_surrender:

На Санса като че ли ще започне да й идва ума в главата. Да тегли ножа на Джофри и да бяга където й видят очите.

 

Санса в книгите на този етап вече има дори път за бягство и всичко останало, но уви в сериала не са и обърнали много внимание, явно третият сезон ще е доста силен, защото и третата книга до момента е най-силната която прочетох.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Уникално добър епизод от началото до края!

Нямам търпение някой да пререже гърлото на шибаняка Грейджой. :mf_surrender: Изключително ме изкарва извън нерви. Изкефих се как дивачката го метна.

 

Сега четох сюжета на книгите по-нататък, четвърта наистина е определяна като най-слаба от критиците и упреквана за това, че тримата най-силни герои ги няма. (Денерис, Джон Сноу и Тирион)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Санса в книгите на този етап вече има дори път за бягство и всичко останало, но уви в сериала не са и обърнали много внимание, явно третият сезон ще е доста силен, защото и третата книга до момента е най-силната която прочетох.

Аз привършвам първата книга сега, не ми издавайте много. :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз привършвам първата книга сега, не ми издавайте много. :1000 (29):

 

Препоръчвам ти направо то третата книга да почнеш, тя е толкова наситена с действие, и толкова обрати има в нея че не е истина. Аз я прочетох нея точно за 4 дни, нишо че е към 900 страници.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Някой да ми припомни как умря брата на Денерис в първи сезон.

 

Кал Дрого му изсипа някакъв горещ метал върху главата по заповед на Денерис, нещо като корона или маска беше.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Кал Дрого му изсипа някакъв горещ метал върху главата по заповед на Денерис, нещо като корона или маска беше.

А, точно така и в книгата. Само дето не е по заповед на Денерис, а по негово усмотрение, защото Визерис крещеше, че си иска короната. И той си разтопява златния колан и му го изсипва на главата. От смъртта на Визерис се разбира, че не е истински дракон. Иначе не би трябвало да умре от горещината.

Link to comment
Сподели в други сайтове

А, точно така и в книгата. Само дето не е по заповед на Денерис, а по негово усмотрение, защото Визерис крещеше, че си иска короната. И той си разтопява златния колан и му го изсипва на главата. От смъртта на Визерис се разбира, че не е истински дракон. Иначе не би трябвало да умре от горещината.

 

Може и аз да бъркам за Денерис, но помня, че и тя имаше нещо общо, най-малкото никак не съжаляваше, че става така с брат й.

Link to comment
Сподели в други сайтове

А, точно така и в книгата. Само дето не е по заповед на Денерис, а по негово усмотрение, защото Визерис крещеше, че си иска короната. И той си разтопява златния колан и му го изсипва на главата. От смъртта на Визерис се разбира, че не е истински дракон. Иначе не би трябвало да умре от горещината.

 

Точно така е и в сериала. Денерис му беше нешо ядосна имах скандал ако си спомням правилно, и накрая Дрого му изсипа разтопено злато на главата.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Може и аз да бъркам за Денерис, но помня, че и тя имаше нещо общо, най-малкото никак не съжаляваше, че става така с брат й.

Тя си е права. В книгата по-подробно са описани отношенията им и постоянния тормоз, на който я подлага Визерис. В сериала не помня дали я има сцената, когато след сватбата докато пътуват за Вес Дотрак той я удря и я нарича "ку*ва" няколко пъти. А преди Хал Дрого да го убие, беше опрял меча си в корема на Денерис.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Уникален епизод отново. За период на война действието е сравнително малко, но толкова смесени чувства поражда. Толкова долни и мръсни хора, понякога ми идва да изритам компа. :1000 (29):

Не вярвам тези две обгорени тела да са на Бран и Рикон. Сигурно Оша е измислила този гениален план, за да спрат да ги търсят.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Уникален епизод отново. За период на война действието е сравнително малко, но толкова смесени чувства поражда. Толкова долни и мръсни хора, понякога ми идва да изритам компа. :1000 (29):

Не вярвам тези две обгорени тела да са на Бран и Рикон. Сигурно Оша е измислила този гениален план, за да спрат да ги търсят.

 

Телата са на други деца, Тион е предпочел да изгори непознати, отколкото да признае, че се е провалил в търсенето.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тая серия беше почти цялата нова. Лично аз не си спомням за половината от сцените които се случваха. Как точно Сняг ще разбере че треа да е на страната на диваците, като не видя Корин, какви беха тия измислици с драконите? Изобщо този сезон започва да ме дразни много, както си и очаквах обаче целият сеир ще е в последните две серии, и ще завърши всичко с гръм и трясък за да чакаме още една година за следващият сезон.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тая серия беше почти цялата нова. Лично аз не си спомням за половината от сцените които се случваха. Как точно Сняг ще разбере че треа да е на страната на диваците, като не видя Корин, какви беха тия измислици с драконите? Изобщо този сезон започва да ме дразни много, както си и очаквах обаче целият сеир ще е в последните две серии, и ще завърши всичко с гръм и трясък за да чакаме още една година за следващият сезон.

 

Къде пък е разбрал Джон, че трябва да е с диваците? Те го плениха просто.

А какво за драконите, няма ли го това в книгата? Изобщо не очаквах такова развитие на нещата. Значи грозният дебел негър е направил сделка с грозния слаб капиляр - да му предаде драконите, а той в замяна да убие останалите 11 крале и така негърът да остане единствен крал?!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...