Jump to content

Евровизия 2023 - Финал - 13 май, 22:00


Препоръчани коментари

преди 6 минути, meleto каза:

Берче, защо не ни върви с прогнозите? :D 

 

Защото сме субективни :D Аз този път не съм правила прогноза за победител, защото твърде много исках Лорийн да спечели.

В полуфиналите, особено във втория, се омазах яко. Ако на първия само за Нидерландия за Швейцария не познах, то на втория губя Исландия, Дания и Грузия за сметка на Литва, Естония и Албания.

преди 8 минути, Lelqtian каза:

Е какво точно и е нагласено на победата на Лорийн? Да беше бутната от мощно от журито, да, организаторите и удариха едно рамо с рекламна пауза преди и след песента. 

Ма тя буквално беше фаворит на всички да спечели ПРЕДИ да си осигури мястото в Ливърпул. Щото тийзъра за Мелфест изтече две три седмици преди нейното участие там и абсолютно всички бяха уау, Швеция2024. Даже ние с блу още тогава чоплихме кой ще е водещ. 

Лорийн спечели, защото консенсуса я обяви за победител още през януари - февруари. 

Е на наше Вики все едно не му удариха през 2021 големи паузички да ѝ разпънат камъка.

Иначе тийзърът си излезе точно навреме и тогава почна да се вдига в прогнозите. Лорийн беше на Heat 4, ако не се лъжа, което е две седмици преди финала. 

  • drunk 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Lelqtian каза:

Е какво точно и е нагласено на победата на Лорийн? Да беше бутната от мощно от журито, да, организаторите и удариха едно рамо с рекламна пауза преди и след песента. 

Ма тя буквално беше фаворит на всички да спечели ПРЕДИ да си осигури мястото в Ливърпул. Щото тийзъра за Мелфест изтече две три седмици преди нейното участие там и абсолютно всички бяха уау, Швеция2024. Даже ние с блу още тогава чоплихме кой ще е водещ. 

Лорийн спечели, защото консенсуса я обяви за победител още през януари - февруари. 

Това имах предвид. Без да съм от най-запознатите с конкурса бях сигурен, че ще спечели все пак! За мен обаче Еуфория си остава най-доброто което е печелило в последните години. Миналата година бях разочарован обаче!

  • Like 1
image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Blueberry каза:

Ето кой мисля, че спечели и загуби от running ordera

1. 🇦🇹 Austria | Teya & Salena - Who The Hell Is Edgar? - дори не е нужно да обяснявам :D

Просто бяха постни и безинтересни. Пример за това как стейджингът може да те провали.

2. 🇵🇹 Portugal | Mimicat - Ai Coração

3. 🇨🇭 Switzerland | Remo Forrer - Watergun - мисля, че можеше да е по-високо при журитата, ако беше пял към края на програмата 

Мисля, че на тази generic песен и толкова е достатъчно.

4. 🇵🇱 Poland | Blanka - Solo - спечели от това, че поляците по света са били още трезви и са запомнили, че участват и после са могли да гласуват.

Не изпъкна сред останалите песни. 

5. 🇷🇸 Serbia | Luke Black - Samo Mi Se Spava

6. 🇫🇷 France: La Zarra - Évidemment - ама that's what she deserves

И аз също.

7. 🇨🇾 Cyprus | Andrew Lambrou - Break A Broken Heart

8. 🇪🇸 Spain: Blanca Paloma - Eaea - и тук е that's what she deserves, ама ако беше отдалечена от Лорийн, щеше да има повече вот

Сценографията й беше 0. Можеше да бъде далеч по-интересна.

9. 🇸🇪 Sweden | Loreen - Tattoo - смешно е да се говори, че е загубила от подредбата предвид, че спечели надпреварата, но според мен щеше да има по-силен телевот, ако беше към края 

10. 🇦🇱 Albania | Albina & Familja Kelmendi - Duje

11. 🇮🇹 Italy: Marco Mengoni - Due Vite - почти средата на шоуто, първата истинска балада и след трите кресливи жени преди това и едната след това - отличава се. 

Да, и роклята от Планета-Пайнер ушита в потник. Тъпо. Песента беше доста скучна. Тъпите журита не знам на база на какво го тикнаха. За зрителите пък съм в потрес.

12. 🇪🇪 Estonia | Alika - Bridges

Тая козичка на магия стигна дотук. Изцяло журитата я издигнаха. Вероятно са се чудили за кого да дадат точки и са се спрели на аутсайдера.

13. 🇫🇮 Finland | Käärijä - Cha Cha Cha - след единствените две балади за сезона да ръмжиш, че ще пиеш пина-колада определено няма как да загубиш.

Където и да я бяха поставили, щеше да е същото.

14. 🇨🇿 Czechia | Vesna - My Sister's Crown

15. 🇦🇺 Australia | Voyager - Promise

16. 🇧🇪 Belgium | Gustaph - Because Of You - щеше да се изгуби в първата половина, но денс парче след като вече градусът на настроението е вдигнат, печели много.

Реално от телевота нищо не постигна. Тъй че не знам колко е спечелил.

17.  🇦🇲 Armenia | Brunette - Future Lover

Викито на 2023. Даже и позицията им е еднаква.

18. 🇲🇩 Moldova | Pasha Parfeni - Soarele şi Luna

19. 🇺🇦 Ukraine: TVORCHI - Heart of Steel

20. 🇳🇴 Norway | Alessandra - Queen of Kings - парадоксът да финишираш по-ниско в семито, отколкото във финала доказва, че редът на изпълнение ИМА значение.

Или не пя фалшиво на финала.

21. 🇩🇪 Germany: Lord of the Lost - Blood & Glitter

22. 🇱🇹 Lithuania | Monika Linkytė - Stay

23. 🇮🇱 Israel | Noa Kirel - Unicorn - тук повече на късмет да е в second half го отдавам. 

Хората се кефят на Шанел. Объркаха се, че е продължила в 2023.

24. 🇸🇮 Slovenia | Joker Out - Carpe Diem

25. 🇭🇷 Croatia | Let 3 - Mama ŠČ!

26. 🇬🇧 United Kingdom: Mae Muller - I Wrote A Song

 

БТВ, Полша, Израел и... бяха решили да правят здрави разкрачи. Явно е нов тренд.

  • Like 1
  • drunk 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Lelqtian каза:

Австрия определено издъниха стрейджинга повече отколкото отварянето на финала ги закопа. Да имаш такава яка песен и така да отбиеш номера? 

Трябваше да бъдат по-натрапчиви... и тези светлини и мултимедиа буквално уби вниманието към тях. Можеха да бъдат супер забавни. Жалко за песента. 

  • drunk 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Да, това е наследството от Шанел. През няколко години забелязваме нов трендсетър.

Швеция 2015 - после всички се изтрепаха да правят интерактивни сценографии, най-запомнящо се е Русия 2016

Кипър 2017 - изтрепаха се да се чекнат и да канят Саша жан Баптист 

Нидерландия 2019 - колко балади имаше 2021 и 2022? 

Испания 2022 - денс брейковете бяха хит сега

 

Алесандра от Норвегия е пяла много фалшиво при журито, затова я бяха танкнали. Иначе за телевота си изпъкваше на това място.

Да отбележим, че Сашка жан Баптист е с двама финалиста (Албания и Швейцария) и на двата сценографиите помагат на песните. She's in her redemption era.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Willy каза:

Лорийн има 100к дислайкове срещу 58к лайкове на този клип.

 

Никаква изненада, все пак избраникът на публиката беше друг. Имам очаквания да се поналожи като хит и да обърне положението, май при Нетта стана така.

Кой води рекорда по минуси? Украйна?

  • drunk 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Willy каза:

2022 506к нагоре срещу 307 надолу.

2018 480k палци нагоре срещу 598к надолу.

Ясно, бъркам личното си отношение с оценката на публиката :D Мислех, че Нета е обърнала резултата, но май просто натрупа гледания.

Какво мислиш за мястото на Армения? Аз казах по-рано, че позиция извън топ 10 е кощунство и все още го мисля. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, meleto каза:

Откъде идва тази информация?

Youtube dislikes extension.

преди 1 минута, Blueberry каза:

Ясно, бъркам личното си отношение с оценката на публиката :D Мислех, че Нета е обърнала резултата, но май просто натрупа гледания.

Какво мислиш за мястото на Армения? Аз казах по-рано, че позиция извън топ 10 е кощунство и все още го мисля. 

Страшно недооценена...заслужаваше топ 10, брейка на финала беше много по-як.

  • Like 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, Willy каза:

Лорийн има 100к дислайкове срещу 58к лайкове на този клип.

 

Нищо общо няма със записа, на места си е точно фалшива. Да не говорим, че са свалили тоналността в припева доста. "Шоуто" на сцената е скучновато, даже на Софка с Дорем дем дем дей имаше повече експресия и страст. :D 

Странно, защото Лорийн пее много добре попринцип, слушах й един кавър на Селин Дион и беше топ.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, pacho каза:

Нищо общо няма със записа, на места си е точно фалшива. Да не говорим, че са свалили тоналността в припева доста. "Шоуто" на сцената е скучновато, даже на Софка с Дорем дем дем дей имаше повече експресия и страст. :D 

Странно, защото Лорийн пее много добре попринцип, слушах й един кавър на Селин Дион и беше топ.

Тя тая песен е за викане, не за пеене, както казва Мариана Попова :D 

Какво мислиш за изпълнението на Норвегия (вокално)? И как реагираш на класирането на Сърбия, знам, че си навътре с музиката им?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Хич не мога да изразя мнение, защото преслушах песните на бързо и никоя не ми допадна, а и вчера не гледах финала.

Сърбия са на опашката ли? Не мога да повярвам дори, че са пратили това подобие на песен. :D Тази година всичко ми идва в повече, много извратени песни и изпълнители. Останах с лоши чувства за конкурса още от нашето участие онази година с Жана и момчетата, които не се класираха дори за полуфинал, а аз и много други хора имаха очаквания и бяха впечатлени от песента ни. А и тогава се беше подредила една много лоша поредица за нас, като се почне от детската Евровизия с Крисия, после през Кристиян Костов и Генова с "If love was a crime". Много силни песни и участия и все някакво посредствено място в класациите.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Интересно. 4то място за Поля с граматическата грешка в заглавието, 2ро за Кристияна, и за кой полуфинал не са се класирали Жана и бенд, при условие че бяха 14ти на финала ... било лоша серия ... 

преди 56 минути, Willy каза:

Лорийн има 100к дислайкове срещу 58к лайкове на този клип.

 

Дреме и на роялтиса. Ще си бърше сълзите за тия дислайкове с евро пачки, все пак ще тече от всички всички европейски радиа в близките поне 10 години .

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, DevilWish каза:

Това имах предвид. Без да съм от най-запознатите с конкурса бях сигурен, че ще спечели все пак! За мен обаче Еуфория си остава най-доброто което е печелило в последните години. Миналата година бях разочарован обаче!

И аз 2015 не се интересувах от конкурса, чух само песента на Швеция и бях убедена, че ще спечели, затова и не се изненадах като се случи. Понякога отдалече виждаш по-добре цялостната картина, но това не означава, че е предрешено.

Миналата година е болна тема за всички... предлагам да се преструваме и да създадем Мандела ефект, че е спечелил Сам Райдър и затова Великобритания домакинстваше.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • drunk 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Интересни факти за победата на Лорийн, докато procrastinate-вам

1. Швеция вече има равен брой победи с Ирландия - 7.

2. Лорийн е първата жена, която печели конкурса два пъти и вторият човек, който някога го е правил - първият е Джони Логън от Ирландия.

3. Лорийн е втората най-възрастна жена печелила - тя е на 39, а рекордът държи 40-годишната Линда Мартин.

4. Догодина, когато Швеция ще домакинства, ще се отбележат и 50 години от победата на АВВА.

5. Tattoo вече заема 18-то място в класацията за най-стриймвана евровизионна песен на всички времена. Това не е единствената ѝ песен в класацията, Euphoria e под номер 7.

6. Лорийн е поредният LGBTQ изпълнител, прибиращ трофеят у дома. За последните 10 години имаме Кончита Вурст, Дънкан Лорънс и 50% от Монескин.

7. От 2009 насам, Швеция винаги печели крайното състезание, когато спечели и жури вота. Телевот са печелили последно през 2012 с... Лорийн.

8. Трите северни държави, които се класираха на финала, заемат и топ 3 от телевота. Норвегия и Финландия получават точки от всички държави, а Швеция не взима точки само от една - Финландия. От своя страна обаче шведите даряват на Финландия пълният пакет от 24 точки.

9. Една от авторките на Tattoo е шведската изпълнителка Cazzi Opeia. Тя е автор и на песента, която спечели American Song Contest миналата година. Любопитен факт, но е писала и песни за български изпълнители (Lipstick на Ева Пармакова, която доста се въртеше по радиата преди години).

  • drunk 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Тая па лайнарка, Лорийн ки е, СПИН ли е- и двете и песни са боклуци, тя дори визия няма. Нито 1 пт прсните не е дори популярна. Сравнена я с Нета или Фейритейл. Само боклуци печелят дето са незапеваеми.

  • Haha 1
  • Tongue 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Тази година сцената беше добра, но малко ми идва в повече парада на алтернативно сексуалните. Да си чукат когото искат, но да го развяват като гербова марка ми идва прекалено. То розови костюмчета, то не знам си какво.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Три песни от Евровизия са в топ 10 по гледания в Ютуб 

Швеция - 1во място в света

Финландия - 4то място в света

Израел - 10то място в света

POPNABLE.COM

Find charts from World (15/05/2023) - hot 100 song charts released on daily basis. The hottest songs of the day.

Интересно е дали ще се задържат или ще са one-day shots.

Миналата година са били по-добре:

 

POPNABLE.COM

Find charts from World (16/05/2022) - hot 100 song charts released on daily basis. The hottest songs of the day.

 

POPNABLE.COM

Find charts from World (24/05/2021) - top 100 music charts released on daily basis. Most popular songs of the day.

Година по-рано, само Монескин са ударили много гледания и Франция.

  • Like 2
  • drunk 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

POPNABLE.COM

Find charts from World (16/05/2023) - hot 100 song charts released on daily basis. The hottest songs of the day.

 

ДА, one-day shot, но да видим днес:

Финландия е 14та с 2млн гледания

Швеция е 16та с 1.9 млн  - под 100к разлика

Изреал е на 44то с 900к

В топ 100 не видях други.

Минимумът е около 600к, за да влезат днес.

  • Like 1
  • drunk 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...