Jump to content

Евровизия 2023 - Финал - 13 май, 22:00


Препоръчани коментари

Не че гледанията в ютуб значат нещо изобщо, но 

последната от телевота, Бланка Палома, испанката, има почти 300 хиляди в момента за има няма 4те часа от както са ги качили от финала, а 3тата, Алесандра, има два пъти по малко. Лорийн и Кария имат съответно почти 1м и 650К съответно, за сравнение. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Лорийн с крадената си песен ли спечели, хахахха. Егати бозата е тоя конкурс. И за какво се мъчеха всички други да се харесат, правиха се на клоуни залудо. :D 

  • Like 1
  • Ooo 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , pacho каза:

Лорийн с крадената си песен ли спечели, хахахха. Егати бозата е тоя конкурс. И за какво се мъчеха всички други да се харесат, правиха се на клоуни залудо. :D 

Ето защо спрях да го следя! От интерес преди време чух песента на Лорийн. Еуфория беше много по-силна и тогава ми беше фаворит. Реших да видя само кой е спечелил. Ясна е работата. Там почти всеки път нещата са нагласени с малки изключения! Защо се ядосвате? Няма смисъл! 

  • Like 1
  • Dislike 1
image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Доста тъпо, когато има само телевот на полуфиналите. Сърбия случайно е минала с 37 точки хаха

Австралия е спечелила втория полуфинал... йееесс Сан Марино и Румъния с 0 точки хаха

Къде са точките от чужбина или са ги причислили към вота на други държави?

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Журито задължително трябва да се завърне в полуфиналите. Този път нямаше никаква емоция, всичко беше твърде предвидимо и малки държави като Сан Марино според мен ако има само вот на публиката никога няма да видят пак финал дори и да им е добра песента, което е адски демотивиращо.

От финала съм доволен защото пълния пакет го имаше Лорийн. Песента на Финландия беше най-хитова, но стейджа беше леко криндж докато при Лорийн си гледахме едва ли не видеоклип на живо.

Изненадан съм от малкото точки на Франция и Австралия, особено след като видях, че втората е спечелила полуфинала си.

Не знам при вас, но аз съм много разочарован от тазгодишната подредба. Когато даваха recap ми беше пълно манджа с грозде докато предни години не ми е правило чак такова впечатление.

Люксембург вече обявиха, че се връщат. Дано и нашата сладка България се завърне пак.  

  • Thanks 1
2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , meleto каза:

Доста тъпо, когато има само телевот на полуфиналите. Сърбия случайно е минала с 37 точки хаха

Австралия е спечелила втория полуфинал... йееесс Сан Марино и Румъния с 0 точки хаха

Къде са точките от чужбина или са ги причислили към вота на други държави?

 

 

EUROVISIONWORLD.COM

Results, voting and points from Semi-final 1, Eurovision Song Contest 2023 in Liverpool. Finland won the first Semi-final with the song "Cha Cha Cha" performed by Käärijä

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , meleto каза:

Доста тъпо, когато има само телевот на полуфиналите. Сърбия случайно е минала с 37 точки хаха

Австралия е спечелила втория полуфинал... йееесс Сан Марино и Румъния с 0 точки хаха

Къде са точките от чужбина или са ги причислили към вота на други държави?

 

 

Е то и миналата година когато Азер. мина с 0 точки от телевота, само заради журито, не беше много честно, нали?🥲

  • Like 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Willy каза:

Е то и миналата година когато Азер. мина с 0 точки от телевота, само заради журито, не беше много честно, нали?🥲

Азербайджан беше супер вокално. Австралия спечели полуфинал 2 - коментирай ! :D Само с телевот...

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не знам как като "винаги е нагласено" на Евровизия, всеки фен е пред микроинфаркт, докато обявяват точките... хайде стига с експертните мнения, на хора, които са прочели половин заглавие за Евровизия и вече знаят всичко!

 

Подредбата наистина беше абсурдна и уби много възможни силни изпълнения. Мисля, че трябва да променят нещо в начина за определенянето ѝ, но нямам идея как може да го направят. После ще прегледам и ще напиша кои песни според мен са пряко афектирани от позицията си.

 

И журитата да се завърнат обезателно! Виждам мрънканици как Лорийн не е спечелила нито една 12-ка, как Ча ча ча била избраникът на публиката... еми ако нямаше жури, то Испания щеше да е последна, Полша и Албания да са в топ 10 и всякакви такива.

Миналата година наистина беше пълен абсурд случилото се с баладите от втория полуфинал, но вместо да махат журито в полуфинала, трябва просто да увеличат броя на журитата. As simple as that.

  • Like 1
  • Dislike 1
  • drunk 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Blueberry каза:

Не знам как като "винаги е нагласено" на Евровизия, всеки фен е пред микроинфаркт, докато обявяват точките... хайде стига с експертните мнения, на хора, които са прочели половин заглавие за Евровизия и вече знаят всичко!

 

Подредбата наистина беше абсурдна и уби много възможни силни изпълнения. Мисля, че трябва да променят нещо в начина за определенянето ѝ, но нямам идея как може да го направят. После ще прегледам и ще напиша кои песни според мен са пряко афектирани от позицията си.

 

 

Ти откъде знаеш, че всеки фен е пред микроинфаркт? Не съм от тия, въпреки, че предните години гледах финала и следях нещата. Коментират се факти от много години насам. И нима искаш да ми кажеш, че ТИ точно знаеш всичко ли?  Какви са тия хапливи постове за хората които са изразили мнението си? Искаш да кажеш, че не трябва да даваме мнението си ли? Подредбата мога да ти кажа, че е била такава - както са гласували държавите!

  • Haha 1
image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, meleto каза:

Азербайджан беше супер вокално. Австралия спечели полуфинал 2 - коментирай ! :D Само с телевот...

 

Кел файда като от всички финалисти от втори полуфинал, БЕЙБА беше с най-много телевот на финал.

  • Like 1
  • drunk 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, DevilWish каза:

Ти откъде знаеш, че всеки фен е пред микроинфаркт? Не съм от тия, въпреки, че предните години гледах финала и следях нещата. Коментират се факти от много години насам. И нима искаш да ми кажеш, че ТИ точно знаеш всичко ли?  Какви са тия хапливи постове за хората които са изразили мнението си? Искаш да кажеш, че не трябва да даваме мнението си ли? Подредбата мога да ти кажа, че е била такава - както са гласували държавите!

Едно е да гледаш финала (като са го давали по БНТ), едно е да следиш всичко за конкурса, както го правим ние с Lelqtian, Willy, meleto и други. Казвам, че никой не знае всичко и че е смешно да се говори как всичко е нагласено. 

И да, не трябва да си давате мнението, когато не сте запознати. Или когато не сте прочели - с това за подредбата визирам реда на изпълнение, а не финалният резултат. Той не се определя от това кой как е гласувал.

  • Like 2
  • drunk 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Willy каза:

Кел файда като от всички финалисти от втори полуфинал, БЕЙБА беше с най-много телевот на финал.

И това все едно не го гледаме доволно често. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Blueberry каза:

Едно е да гледаш финала (като са го давали по БНТ), едно е да следиш всичко за конкурса, както го правим ние с Lelqtian, Willy, meleto и други. Казвам, че никой не знае всичко и че е смешно да се говори как всичко е нагласено. 

И да, не трябва да си давате мнението, когато не сте запознати. Или когато не сте прочели - с това за подредбата визирам реда на изпълнение, а не финалният резултат. Той не се определя от това кой как е гласувал.

Следя темата и знам, че ти Lelqtian, Willy и meleto следите всичко за конкурса. Да, аз нямам чак такива наблюдения, но визирах точно тази победа на Лорийн. В предния пост казах, че повечето неща са нагласени за мен с малки изключения, нямах предвид абсолютно всичко. За журито обаче съм на същото мнение, че трябва да има такова. 

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

И тия са големи сладури. Почва да ми е интересно, Укейците отбиваха номера години наред, и обяснимо търкаха последните места, немците също, но тази година не е баш блонд джийзъс, но се представиха доволно добре, извън радио френдли конфорт зоната си, и пак последни .... 

 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Willy каза:

Кел файда като от всички финалисти от втори полуфинал, БЕЙБА беше с най-много телевот на финал.

Няма как да е другояче. Едно е да дадеш топ 10 от 26, друго топ 10 от 16. Нормални са тези колизии. Едно е да имаш 16 песни за вечер, друго е 26. 

Като цяло много държави минаха с по 50 точки. Забелязвате ли, че от в последните 2 години телевотът се печели с над 350 точки, което е рядкост.

 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, DevilWish каза:

Следя темата и знам, че ти Lelqtian, Willy и meleto следите всичко за конкурса. Да, аз нямам чак такива наблюдения, но визирах точно тази победа на Лорийн. В предния пост казах, че повечето неща са нагласени за мен с малки изключения, нямах предвид абсолютно всичко. За журито обаче съм на същото мнение, че трябва да има такова. 

Е какво точно и е нагласено на победата на Лорийн? Да беше бутната от мощно от журито, да, организаторите и удариха едно рамо с рекламна пауза преди и след песента. 

Ма тя буквално беше фаворит на всички да спечели ПРЕДИ да си осигури мястото в Ливърпул. Щото тийзъра за Мелфест изтече две три седмици преди нейното участие там и абсолютно всички бяха уау, Швеция2024. Даже ние с блу още тогава чоплихме кой ще е водещ. 

Лорийн спечели, защото консенсуса я обяви за победител още през януари - февруари. 

  • Like 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Blueberry каза:

Едно е да гледаш финала (като са го давали по БНТ), едно е да следиш всичко за конкурса, както го правим ние с Lelqtian, Willy, meleto и други. Казвам, че никой не знае всичко и че е смешно да се говори как всичко е нагласено. 

И да, не трябва да си давате мнението, когато не сте запознати. Или когато не сте прочели - с това за подредбата визирам реда на изпълнение, а не финалният резултат. Той не се определя от това кой как е гласувал.

Берче, защо не ни върви с прогнозите? :D 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ето кой мисля, че спечели и загуби от running ordera

1. 🇦🇹 Austria | Teya & Salena - Who The Hell Is Edgar? - дори не е нужно да обяснявам :D

2. 🇵🇹 Portugal | Mimicat - Ai Coração

3. 🇨🇭 Switzerland | Remo Forrer - Watergun - мисля, че можеше да е по-високо при журитата, ако беше пял към края на програмата 

4. 🇵🇱 Poland | Blanka - Solo - спечели от това, че поляците по света са били още трезви и са запомнили, че участват и после са могли да гласуват.

5. 🇷🇸 Serbia | Luke Black - Samo Mi Se Spava

6. 🇫🇷 France: La Zarra - Évidemment - ама that's what she deserves

7. 🇨🇾 Cyprus | Andrew Lambrou - Break A Broken Heart

8. 🇪🇸 Spain: Blanca Paloma - Eaea - и тук е that's what she deserves, ама ако беше отдалечена от Лорийн, щеше да има повече вот

9. 🇸🇪 Sweden | Loreen - Tattoo - смешно е да се говори, че е загубила от подредбата предвид, че спечели надпреварата, но според мен щеше да има по-силен телевот, ако беше към края 

10. 🇦🇱 Albania | Albina & Familja Kelmendi - Duje

11. 🇮🇹 Italy: Marco Mengoni - Due Vite - почти средата на шоуто, първата истинска балада и след трите кресливи жени преди това и едната след това - отличава се. 

12. 🇪🇪 Estonia | Alika - Bridges

13. 🇫🇮 Finland | Käärijä - Cha Cha Cha - след единствените две балади за сезона да ръмжиш, че ще пиеш пина-колада определено няма как да загубиш.

14. 🇨🇿 Czechia | Vesna - My Sister's Crown

15. 🇦🇺 Australia | Voyager - Promise

16. 🇧🇪 Belgium | Gustaph - Because Of You - щеше да се изгуби в първата половина, но денс парче след като вече градусът на настроението е вдигнат, печели много.

17.  🇦🇲 Armenia | Brunette - Future Lover

18. 🇲🇩 Moldova | Pasha Parfeni - Soarele şi Luna

19. 🇺🇦 Ukraine: TVORCHI - Heart of Steel

20. 🇳🇴 Norway | Alessandra - Queen of Kings - парадоксът да финишираш по-ниско в семито, отколкото във финала доказва, че редът на изпълнение ИМА значение.

21. 🇩🇪 Germany: Lord of the Lost - Blood & Glitter

22. 🇱🇹 Lithuania | Monika Linkytė - Stay

23. 🇮🇱 Israel | Noa Kirel - Unicorn - тук повече на късмет да е в second half го отдавам. 

24. 🇸🇮 Slovenia | Joker Out - Carpe Diem

25. 🇭🇷 Croatia | Let 3 - Mama ŠČ!

26. 🇬🇧 United Kingdom: Mae Muller - I Wrote A Song

 
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Lelqtian каза:

Е какво точно и е нагласено на победата на Лорийн? Да беше бутната от мощно от журито, да, организаторите и удариха едно рамо с рекламна пауза преди и след песента. 

Ма тя буквално беше фаворит на всички да спечели ПРЕДИ да си осигури мястото в Ливърпул. Щото тийзъра за Мелфест изтече две три седмици преди нейното участие там и абсолютно всички бяха уау, Швеция2024. Даже ние с блу още тогава чоплихме кой ще е водещ. 

Лорийн спечели, защото консенсуса я обяви за победител още през януари - февруари. 

+1

Да не забравяме, че стейджингът беше изпипан. Вокално - топ. И да кажеш, че на телевот е била зле... А тя е втора. Да, на голяма дистанция от Финландия, но нали затова са журитата. 

Нямам думи за тъпите зрители дето са сложили Украйна на 4 място. Моля ви се, на тая умрЕла песен. 15тото място на журитата е много по-обективно.

  • Thanks 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...