Jump to content

Поп фолк скандали (май 2023)


Препоръчани коментари

преди 9 часа , Olay каза:

За пореден път, в световен мащаб в слушане на музиката спад няма. На Деспасито й трябваха 7 месеца за да направят 1 милиард в пика на тубата. Flowers го направи в Спотифай сега за 4 месеца.

Вярно е, че има горе-долу някакъв баланс в световен мащаб, но както казах - и в България има. Хитовете правят поне по 1-2 милиона в Спотифай и кой знае колко още по платформите, които не показват цифри (Apple Music примерно е доста вървежна за чалгата, според мен и там са милиони). Аз примерно в Тубата гледам 1-2 пъти като за клипа и после чакам Spotify, а преди въртях само на първото място.

Но няма как да се отрече и спада в гледаемостта на новите песни в YouTube поради другите причини, които посочих. И поради отегчението на средно статистическия слушател от комерс ерата. Такива смашове като Flowers вече са по-скоро изключения, защото звучат като старите песни и съумяват да грабват дори по-зрелите хора. Но този таргет постепенно се отдръпва от по-новите песни, защото малко от тях впечатляват така, както някогашните - затова и все повече се покачват цифрите на доказаните евъргрийни и някои от тях също вече правят милиарди по всички платформи.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Влизаш в темата на Преслава и като прочетеш коментарите си мислиш, че е пуснала боклук на нивото ''Без теб'' а накрая се оказва една доста музикална песен, с инструменти и т.н. Мисля, че вече тук тя масово си се плюва по default. 

Песента е доста различна като за нея, не е имала нещо подобно от ''Дишай'',  тоест 13 години. И като цяло в чалгата все по-малко се залага на песни с живи инструменти. Началния интерес е наистина нисък, но според мен в дългосрочен план ще стане стабилен хит. 

Иначе никога не е била толкова усмихната и разчупена в клип. 

Гледанията вече не са това което бяха, много малко проекти стигат цифрите от периода 2015-2019. 

  • Like 5
  • Dislike 1
2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Тази песен според мен Преслава я пуска, подкокоросана разбира се от Софка и Коцето, за да загрее с нещо подходящо за потенциалния концерт с Ку-ку бенд. Като тематика доста бие на Нещо нетипично, но й липсват важни компоненти в звученето, за да е баш толкова грабваща. Друг е въпроса, че хората приемат Преслава като 'по-модерна' певица от такива като Ивана и затова подобни нейни песни не се приемат много-много.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, -A. каза:

Влизаш в темата на Преслава и като прочетеш коментарите си мислиш, че е пуснала боклук на нивото ''Без теб'' а накрая се оказва една доста музикална песен, с инструменти и т.н. Мисля, че вече тук тя масово си се плюва по default. 

Песента е доста различна като за нея, не е имала нещо подобно от ''Дишай'',  тоест 13 години. И като цяло в чалгата все по-малко се залага на песни с живи инструменти. Началния интерес е наистина нисък, но според мен в дългосрочен план ще стане стабилен хит. 

Иначе никога не е била толкова усмихната и разчупена в клип. 

Гледанията вече не са това което бяха, много малко проекти стигат цифрите от периода 2015-2019. 

“Без теб” е топ, кака. До кога с това омаловажаване на Преси?

  • Love 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, -A. каза:

Моето слабо място също не се прие в началото и беше масово плюта, но видяхме какво стана в дългосрочен план. 

Тя е удачен пример, да, но да не забравяме, че нейното звучене беше свежо, кажи-речи не много използвано. Докато новата песен си е от типа, който всяка кръчмарска певица изпълнява от години.

Btw наскоро се потвърди мнението ми, че дори хитове като Моето слабо място не са достатъчно силни, за да се наредят до ретро класиките. На онзи скорошен концерт, в който самата Преслава беше приета като мега звезда, въпросната песен не се прие по-добре от Сладкото зло и в никакъв случай не можеше да доближи Водката, Желанието и Лъжа е, за последната от които хората скандираха като луди още преди да я е изпяла. Тази клубна ера значително прецака мощта на изпълнителите да правят мега хитове, оставащи във времето.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , -A. каза:

Моето слабо място също не се прие в началото и беше масово плюта, но видяхме какво стана в дългосрочен план. 

В този форум всяка една нейна песен е плюта, но резултатите са видими.

Сладкото зло “флопа на годината” - 20М само в ютуб с топика.

Мангава тут - 17М само в ютуб с топика, а е едва на 7 месеца.

Така, че тези, които пишат глупости, че Преслава няма хитове от години и всичко е флопове, по-добре да замълчат, че ми става смешно като ви слушам😆

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, DanielPiliov каза:

В този форум всяка една нейна песен е плюта, но резултатите са видими.

Сладкото зло “флопа на годината” - 20М само в ютуб с топика.

Мангава тут - 17М само в ютуб с топика, а е едва на 7 месеца.

Така, че тези, които пишат глупости, че Преслава няма хитове от години и всичко е флопове, по-добре да замълчат, че ми става смешно като ви слушам😆

Това че има некви цифри в YouTube нищо не значи. Мангава Тут има 17 милиона, а е тотален флоп. Това ако не е доказателство, не знам какво е. Тва не е никъф хит. А що не дадеш последната й балада за пример, или супер успешния й морски концерт? Кво се правиш на ударен? Ако някой си мисли, че няма разлика с Преслава от "Беден в сърцето" значи да ходи на психиатър. Сладкото зло не се сещам дори как звучеше, беше хитченце.

  • Like 4
  • Haha 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, petya1 каза:

"Не си ме давай"  ❤️  

https://www.instagram.com/reel/Cr5RRGiNFNv/?igshid=NTc4MTIwNjQ2YQ==

 

Брутален хит е тази песен. Още ми излиза и в тик ток с трендове, в ютуб има почти 18М за 5 месеца, а в Spotifу ще направи един от най-бързите милиони.

  • Like 2
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

WWW.FACEBOOK.COM

21 хил. преглеждания, 353 харесвания, 22 коментара, 14 споделяния, Facebook Reels от Preslava: Купонясваме си на новата песен 🥰🥳 #балканскозаразкош #preslava.

Преслава явно е чела форума и мигом качи клипче за да се види, че хората се забавляват. :D :D 

Лисица си е.

  • Haha 2
2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Мда, чудесно клипче, произволен човечец от народа върти гюбек на рандъм кючек без текст, докато никому неизвестна, бедна нагла и лъжлива лисица от народа държи микрофон поради неясна причина. 

щом ни четяла, да си избере - гугутката или един голям. 

 

  • Like 1
  • Love 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, mihael каза:

Мненията за фолкаджийката Джия от Бг мама. Ами прави са, тя още като влизаше в Ергенът и запя направо ме хвана срам за нея.

image.png.5960b3b4837c8f7eaf4c57bbdc9020ac.png

Ако бях Чиба Снахата, банкет и курбан щях да направя че бгмама изобщо са ме отразили без значение от повода. Вместо както е редно, да я поздравят с 

 

  • Haha 1
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , -A. каза:
WWW.FACEBOOK.COM

21 хил. преглеждания, 353 харесвания, 22 коментара, 14 споделяния, Facebook Reels от Preslava: Купонясваме си на новата песен 🥰🥳 #балканскозаразкош #preslava.

Преслава явно е чела форума и мигом качи клипче за да се види, че хората се забавляват. :D :D 

Лисица си е.

Тя песента не е толкова лоша, но едно време Пиян се състезаваше за хита на годината. Тия времена минаха или сега ще изкарат сладкото зло хита на миналата година? 

Но както каза и ти, не е само Преслава. Чалгата се слуша основно от цигани и ЛГБТ таргет, но по благородническия дето Сите са царици, императрици. Затова и Фики, Меди и тема подобни твари които дори са със съмнителен статус на хора цепят върха.

  • Like 2
  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, WindWalkerMonk каза:

Тя песента не е толкова лоша, но едно време Пиян се състезаваше за хита на годината. Тия времена минаха или сега ще изкарат сладкото зло хита на миналата година? 

Но както каза и ти, не е само Преслава. Чалгата се слуша основно от цигани и ЛГБТ таргет, но по благородническия дето Сите са царици, императрици. Затова и Фики, Меди и тема подобни твари които дори са със съмнителен статус на хора цепят върха.

Има един единствен връх в чалгата и никой дори не е близко. 

 

  • Like 1
  • Love 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Lelqtian каза:

Има един единствен връх в чалгата и никой дори не е близко. 

 

ми то верно е най - доброто, кво да кажем. 

преди 10 минути, Fast каза:

Пайнер официално се превърна в Балкантон 2.0. Измъчват концерт на Ритон по Планета.

как се измъчва концерт, кажи и ние да разберем? Измъчват нас с травелата цицорана от Ритон и принцесата до нея, дето се прави на мъж, но е свадлива леля. 

  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, WindWalkerMonk каза:

как се измъчва концерт, кажи и ние да разберем? Измъчват нас с травелата цицорана от Ритон и принцесата до нея, дето се прави на мъж, но е свадлива леля. 

Автокорект. Стига си се заяждал..

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Fast каза:

Автокорект. Стига си се заяждал..

Не се заяждам мило, шегувам се с теб, да те разчупим малко. Стига само си се правило на важно. Кажи сега надуваш си новата песен на Пепчо, и цъкаш по едно кючече у вас? Бтв, подкрепяш ли мекотелото Николай Денков за примиерка? Тази старица измамна и долна? 

  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, WindWalkerMonk каза:

ми то верно е най - доброто, кво да кажем. 

как се измъчва концерт, кажи и ние да разберем? Измъчват нас с травелата цицорана от Ритон и принцесата до нея, дето се прави на мъж, но е свадлива леля. 

откъдето и да го погледнем, концерт на Ритон си е мъчение без значение къде, кога и как или пък защо се случва. 

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

То в момента концертът на Ритон е най-доброто нещо, което могат да излъчат. Даже трябва да им платят на Ритон, че имат шанса да го въртят по западналата си телевизия. В близките години продукция за толкова пари нито ще направят, нито ще излъчат. Планета е заприличала досущ на провинциална кабеларка от 1997-ма.

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 часа , -A. каза:

Влизаш в темата на Преслава и като прочетеш коментарите си мислиш, че е пуснала боклук на нивото ''Без теб'' а накрая се оказва една доста музикална песен, с инструменти и т.н. Мисля, че вече тук тя масово си се плюва по default. 

Песента е доста различна като за нея, не е имала нещо подобно от ''Дишай'',  тоест 13 години. И като цяло в чалгата все по-малко се залага на песни с живи инструменти. Началния интерес е наистина нисък, но според мен в дългосрочен план ще стане стабилен хит. 

Иначе никога не е била толкова усмихната и разчупена в клип. 

Гледанията вече не са това което бяха, много малко проекти стигат цифрите от периода 2015-2019. 

Сега като се замислим, щом "Отпусни се" (която за мен е ужасна и съм я слушал доброволно точно веднъж като излезе за да видя какво е това нещо) стана такъв хит, то песента на Преслава нищо чудно и тя да стане такъв! Това сега е вървежно, тя е лисица както казаха, няма да пусне нещо ей така. Ама честно казано последните песни след албума и " В твоето легло" и "Беден в сърцето" и "От утре" , че дуета с Лидия и Константин ми харесват повече, иначе със сигурност ще е хит тази песен. В случая предлага това което се търси сега. 

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...