Jump to content

Поп фолк скандали (май 2023)


Препоръчани коментари

преди 21 минути, DevilWish каза:

А, добре. Това звучи отвратително! :D 
Сигнал ТОЧКА БЕ ГЕ съвсем са се чалнали! Погледнете коя песен е първа тая седмица в 50-те най и в тази връзка - дрогирани, пияни или напушени са гласували? Четвърта опция просто няма!

SIGNAL.BG

DJ Дамян, Бисер Кинг и Сандрито са №1 в „50-те най...“ с „Банкомат кючек“.

Коментирайте! (rofl) 

Има има - дрогирани, пияни И напушени ;) 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Lelqtian каза:

Има има - дрогирани, пияни И напушени ;) 

Значи трите в едно? Малко в повече става. Тоя сайт се превърна в пародия, а отразяваше хитове на времето. Ама щом гласуват така няколко човека, я дай и ние да се съберем и да гласуваме за Ваня Великова? Може пък да я изстреляме на върха! Достатъчни са 5 гласа по едно място и да се спазват правилата. :D 

  • Love 2
image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, pacho каза:

Ники Кънчев сега в предаването си зададе въпроса "Коя е изпълнителката на Огнеборецо мой?... аххахаха, УНИКАЛНО! :D 

 

Съветвам всички тукашни хейтъри на Ваня Великова и Клеа набор около и след 2000 да си пуснат този евъргрийн и да видят какви песни са ставали мега хитове във времената, в които не се гледаха само потенциално купените цифри и съответно подобни неща си пробиваха без никакъв проблем, стига народа наистина да ги хареса по някаква причина. :D След това да си пуснат каквото и да е на любимките си след 2008 и да се замислят имат ли те нещо толкова масово за този период, приветстваме ги да дойдат и в новата тема на Fast да гласуват, че периода на Феноменален и Да гори в любов е по-успешен от тези на Лъжа е, Водка с утеха, Нещо нетипично, Луда по тебе и т.н. ;)

преди 1 час, DevilWish каза:

Значи трите в едно? Малко в повече става. Тоя сайт се превърна в пародия, а отразяваше хитове на времето. Ама щом гласуват така няколко човека, я дай и ние да се съберем и да гласуваме за Ваня Великова? Може пък да я изстреляме на върха! Достатъчни са 5 гласа по едно място и да се спазват правилата. :D 

Ами то като няма хитове, няма и как да отразяват хитове, и да искат. :D Ако сложим настрани колебливата песен на Меди, последното което наистина е имало успех почти на нивото на смашовете, отразявани от Сигнал навремето, е Отпусни се, стига да не броим разбира се Васко Жабата и Изтрезняваш ли - cover by Петя Киронова.

  • Like 2
  • Love 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, SG каза:

периода на Феноменален и Да гори в любов е по-успешен от тези на Лъжа е, Водка с утеха, Нещо нетипично, Луда по тебе и т.н. ;)

Разбира се че е по-успешен. Но не заради Зоопарк 2+ и прочее бози, а заради Клеа и Ванчето. Разбира се Великова. 

 

 

  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Lelqtian каза:

Разбира се че е по-успешен. Но не заради Зоопарк 2+ и прочее бози, а заради Клеа и Ванчето. Разбира се Великова. 

 

 

Клеа и Ванчето дебютираха буквално след излизането на тези песни, затова по-скоро са в следваща ера. И Мая Нури, с новия псевдоним. Добре, че бяха тя, че да се раздвижи жанра и да се засили новата генерация.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , Lelqtian каза:

DARA - Mr. Rover (by Monoir)

Produced by: Cristian Tarcea (Monoir)

Малко пресилено нейна песен, все едно Кости като продаде - примерно - Турбуленция първо на Счета, и после на който не го примързи да се бръкне все едно са взели на Емилия песента, а не румънския тарикат ги дере всички както му дойде ;)

Да, обаче леля ти Дара ще си получи отчисленията за авторски права по надлежния ред. Така че примерът ти е нелеп.

преди 2 часа , Emanuela.Carey каза:

И на Кай това му се оказа една от най-слабите песни. Имайки предвид че той там е един вид Корейския Меди по известност.

Зор да развалим кариерите и на корейците.

Стига глупости. Не знам защо сте толкова преднамерено злобни. Предната му песен, която излезе преди година има 46  милиона, а Rover има 29 милиона на месец. Миналата седмица е направила 3 милиона гледания. Единствено MMMh има 134М, но тя е от 2020.

POPNABLE.COM

Find charts from South Korea (21/04/2023 - 27/04/2023) - top 40 music charts released weekly, monthly or annually. Most popular music videos of the week.

Само едно нещо е вярно - кпоп версията е по-успешна от нашата.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, meleto каза:

Да, обаче леля ти Дара ще си получи отчисленията за авторски права по надлежния ред. 

Ако е имала участие и е получила съответния кредит като автор, нека получи. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 часа , DevilWish каза:
DesiSlava 
Нещо се готви.. 💋

Няма налично описание на снимката.
Може да бъде изображение с 1 човек и очила

Дано това, което се готви е без месо! Иначе хвърлям манджата!!! ;) 

Викам защо това не се отваря и се сетих, че Табуретка ме беше блокирала преди години, защото бях писал, че е цялата в ботокс. Но само не можех да коментирам. Сега виждам, че изобщо не ми се отваря страницата.

  • Haha 6
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, meleto каза:

Стига глупости. Не знам защо сте толкова преднамерено злобни. Предната му песен, която излезе преди година има 46  милиона, а Rover има 29 милиона на месец. Миналата седмица е направила 3 милиона гледания. Единствено MMMh има 134М, но тя е от 2020.

POPNABLE.COM

Find charts from South Korea (21/04/2023 - 27/04/2023) - top 40 music charts released weekly, monthly or annually. Most popular music videos of the week.

Само едно нещо е вярно - кпоп версията е по-успешна от нашата.

При k-pop не следим гледанията колкото продажбите, тъй като там все още вървят физическите копия. А и агенцията на Кай е една от известните с това че манипулира гледания с реклами и плейлисти.

Rover е продал 40 хиляди по-малко копия от предишния му мини албум. Също така в корейските класации отчита мижава активност.

За изпълнител от неговото ниво такива спадове са много противопоказни имайки предвид че тази песен се опитаха да я рекламират навсякъде и провала не идва от липса на бюджет и реклама.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, SG каза:

Още не знам как да приема факта, че към днешна дата дори ДАРА без нови хитове гради по-сериозна кариера от фолк легенди и от уж лидери с дългогодишни кариери...:helpsmilie:

А дали щеше да има същия успех ако мениджърката ѝ не беше Саня? Както ти каза - без хитове гради кариера. Шефката като е хванала българския пазар за гушата нормално да я виждаме тази Дара постоянно на преден план.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, SG каза:

Съветвам всички тукашни хейтъри на Ваня Великова и Клеа набор около и след 2000 да си пуснат този евъргрийн и да видят какви песни са ставали мега хитове във времената, в които не се гледаха само потенциално купените цифри и съответно подобни неща си пробиваха без никакъв проблем, стига народа наистина да ги хареса по някаква причина. :D След това да си пуснат каквото и да е на любимките си след 2008 и да се замислят имат ли те нещо толкова масово за този период, приветстваме ги да дойдат и в новата тема на Fast да гласуват, че периода на Феноменален и Да гори в любов е по-успешен от тези на Лъжа е, Водка с утеха, Нещо нетипично, Луда по тебе и т.н. ;)

Ами то като няма хитове, няма и как да отразяват хитове, и да искат. :D Ако сложим настрани колебливата песен на Меди, последното което наистина е имало успех почти на нивото на смашовете, отразявани от Сигнал навремето, е Отпусни се, стига да не броим разбира се Васко Жабата и Изтрезняваш ли - cover by Петя Киронова.

Виж класацията им за хитове на месеца! "Към вратата" от Декември, хита на Алисия чак на 8 място. Песен на Илиян в изпълнение на Галена първо място.... Чакай сега, щом "Името ти" е на първо място, какво пречи "За да те забравя" да я броим за песен на Преслава? В изпълнение на Галена естествено ми хареса повече от на Илиян ама първо място? Нищо реално няма тук.... Погледнете всички песни, само "Към вратата" и "Телефона" имат място в нея. Не и другите 8 песни!

SIGNAL.BG

Галена спечели „Попфолк хит 2023 - 1 тримесечие“ с хита „Името ти“.

Купи ми цветя? Сърце от лего (ок, Джена си има фенове и песента не е лоша), Деси Слава и Емир - ок, понася се. Но Джордан, Трилогия, Джентълмен? Ама какво е това - 2 от 10 песни! В случая 5  място (от миналата година 28 декември) и 8 за Телефона, всъщност са 1 и 2. Тотално пропаднала класация! Вярно е, няма хит. Това бяха единствените песни които стават. Песента на Лорена (колкото и да я харесвам) какъв хит е? Евтин трик да имаш нещо в биографията си със звученето на "Лъжа е" ама е минало през нея! 

  • Haha 1
image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Emanuela.Carey каза:

А дали щеше да има същия успех ако мениджърката ѝ не беше Саня? Както ти каза - без хитове гради кариера. Шефката като е хванала българския пазар за гушата нормално да я виждаме тази Дара постоянно на преден план.

Вярно си е. Друго си е да имаш истински продуцент. Спомням си колко добре беше подхванала и Невена Цонева навремето, преди по някаква причина да я прецака. Напоследък се опитва и с Дара и Михаела Маринова да поработи за нещо повече от единични хитове - и изненадващо, не ги зарязва вече няколко години. 

Но при тях не става въпрос само за налагане по медиите. Реализацията им при албумите и на концертната сцена е жестока. То не са дискове, плочи, специални издания, подобия на турнета... Баш имидж на звезди, което ще им е от полза много повече във времето от клипове с някаква цифра гледания. Абе не е съвсем приятна Саня ама си разбира от работата.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, Lelqtian каза:

Ако е имала участие и е получила съответния кредит като автор, нека получи. 

Затова постнах, че е участвала в правенето на музиката, текста и аранжимента.

преди 18 минути, Emanuela.Carey каза:

При k-pop не следим гледанията колкото продажбите, тъй като там все още вървят физическите копия. А и агенцията на Кай е една от известните с това че манипулира гледания с реклами и плейлисти.

Rover е продал 40 хиляди по-малко копия от предишния му мини албум. Също така в корейските класации отчита мижава активност.

За изпълнител от неговото ниво такива спадове са много противопоказни имайки предвид че тази песен се опитаха да я рекламират навсякъде и провала не идва от липса на бюджет и реклама.

Нека. Нормално е да има възходи и спадове. Не може всички песни да са с рекордни резултати и да се надскачат. И все пак не мисля, че е някакъв тотален провал за какъвто го изкарваш! Щото едва ли не казваш, че видиш ли взе българската песен и отиде в десета глуха. Честно казано аз си слушам корейската версия.. 

 

преди 3 минути, SG каза:

Вярно си е. Друго си е да имаш истински продуцент. Спомням си колко добре беше подхванала и Невена Цонева навремето, преди по някаква причина да я прецака. Напоследък се опитва и с Дара и Михаела Маринова да поработи за нещо повече от единични хитове - и изненадващо, не ги зарязва вече няколко години. 

Но при тях не става въпрос само за налагане по медиите. Реализацията им при албумите и на концертната сцена е жестока. То не са дискове, плочи, специални издания, подобия на турнета... Баш имидж на звезди, което ще им е от полза много повече във времето от клипове с някаква цифра гледания. Абе не е съвсем приятна Саня ама си разбира от работата.

Не става само с медии и много точно го каза. Реално Саня не е никакъв троянски кон, а концептуална лелка. Това че другите бг поп "мениджъри" са с позицията "те са ни длъжни", си е техен проблем. Поп гилдията реве, че не ги излъчват. Първо правят буламачи и второ радио излъчванията и поканите от телевизиите са доста малка част от продуцирането.

Ако Дара и Михаела успяваха да направят топ хитове, щеше да са на топ нивото. На тях това им липсва.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, SG каза:

Още не знам как да приема факта, че към днешна дата дори ДАРА без нови хитове гради по-сериозна кариера от фолк легенди и от уж лидери с дългогодишни кариери...:helpsmilie:

Между другото, защо се чудиш на Дара? Аз се чудя на Любо Киров. Той пък хич няма масов хит от Има ли цветя (2001-2), обаче пълни НДК. Или Миро, чийто последен хит е Губя контрол... и може би Гълъбо долу-горе, позната песен на по-възрастните. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Гери-Никол изначално е искала да стане попфолк певица, но баща й забранявал. Тита е признавала че винаги е предпочитала попфолк. Маринова има данни за чалга, повече от Тита, но предполагам я устройства да бъде basic радио певица. Мисля че Дара е единствената с категорични предпочитания към западния етос, и се опитва да стане следващата Inna, което е похвално. Има нужда от такива изпълнители. Искаше ми се е България да се правеше повече музика на английски, за да можем да експортваме като румънците. Чалга на английски ако щеш. Ето това е много яко.

WWW.VBOX7.COM

Източник: TVRIP

Мисля че е единствената по рода си такава песен. :D

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, DevilWish каза:

Виж класацията им за хитове на месеца! "Към вратата" от Декември, хита на Алисия чак на 8 място. Песен на Илиян в изпълнение на Галена първо място.... Чакай сега, щом "Името ти" е на първо място, какво пречи "За да те забравя" да я броим за песен на Преслава? В изпълнение на Галена естествено ми хареса повече от на Илиян ама първо място? Нищо реално няма тук.... Погледнете всички песни, само "Към вратата" и "Телефона" имат място в нея. Не и другите 8 песни!

SIGNAL.BG

Галена спечели „Попфолк хит 2023 - 1 тримесечие“ с хита „Името ти“.

Купи ми цветя? Сърце от лего (ок, Джена си има фенове и песента не е лоша), Деси Слава и Емир - ок, понася се. Но Джордан, Трилогия, Джентълмен? Ама какво е това - 2 от 10 песни! В случая 5  място (от миналата година 28 декември) и 8 за Телефона, всъщност са 1 и 2. Тотално пропаднала класация! Вярно е, няма хит. Това бяха единствените песни които стават. Песента на Лорена (колкото и да я харесвам) какъв хит е? Евтин трик да имаш нещо в биографията си със звученето на "Лъжа е" ама е минало през нея! 

Ами то в класация без нито един истински хит, както и да си нареждат местата ще е все тая. Жалко, че оригинала на Илиян не е ново парче, защото реално покрай филма Чалга баш това си стана най-широко популяризираната поп-фолк песен (и Сен Тропе на Лора Караджова :D). Галена действително изненада в нетипичен за нея Пресов стил, но нещо не й се получи.

преди 27 минути, meleto каза:

Затова постнах, че е участвала в правенето на музиката, текста и аранжимента.

Нека. Нормално е да има възходи и спадове. Не може всички песни да са с рекордни резултати и да се надскачат. И все пак не мисля, че е някакъв тотален провал за какъвто го изкарваш! Щото едва ли не казваш, че видиш ли взе българската песен и отиде в десета глуха. Честно казано аз си слушам корейската версия.. 

 

Не става само с медии и много точно го каза. Реално Саня не е никакъв троянски кон, а концептуална лелка. Това че другите бг поп "мениджъри" са с позицията "те са ни длъжни", си е техен проблем. Поп гилдията реве, че не ги излъчват. Първо правят буламачи и второ радио излъчванията и поканите от телевизиите са доста малка част от продуцирането.

Ако Дара и Михаела успяваха да направят топ хитове, щеше да са на топ нивото. На тях това им липсва.

Излъчването даже вече не е толкова важно, защото поне в това отношение YouTube и другите платформи си станаха успешен заместител сред всякакви таргети. Най-добрия вариант е песента ти да се популяризира онлайн, евентуално ако ти я врътнат по радиото и телевизията, и после да издадеш албум с нея и да направиш концерт. Напълно изпълнима концепция за стабилен имидж, но просто всички от фолка вече са толкова зациклили в стремежа за някакъв моментен успех, че никой не го пробва това.

преди 16 минути, meleto каза:

Между другото, защо се чудиш на Дара? Аз се чудя на Любо Киров. Той пък хич няма масов хит от Има ли цветя (2001-2), обаче пълни НДК. Или Миро, чийто последен хит е Губя контрол... и може би Гълъбо долу-горе, позната песен на по-възрастните. 

Любо си направи и други хитове във времето. При него вече винаги си е било от огромен плюс, че има брутално добри отношения с всички медии и колеги, и вече над 2 десетилетия е представян като добър, достоен певец. Какъвто реално е, защото ако в концертите си не даваше това, за което публиката е отишла, надали после щеше да му се получава пак и пак.

И Миро добре си се наложи не само покрай Губя контрол и Гълъбо. На него още от времената на Каризма кариерата му като голямо име в българската музика си беше уредено - нещо, което колежката му Галя не беше достатъчно нахъсана да преследва и затова не й се получи нищо. Но те двамата си бяха титани. Единствените поп звезди на демокрацията, заедно с Графа, по които е имало истерия, сравнима с онази към големите чалга звезди, а после през годините са запазили основен дял от интереса и уважението на публиката. Нали, разни продажни и твърде комерсиални като Криско, Гери-Никол, Тита, Дара е т.н. не ги слагам в това число на 'уважаваните'.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Fast каза:

Гери-Никол изначално е искала да стане попфолк певица, но баща й забранявал. Тита е признавала че винаги е предпочитала попфолк. Маринова има данни за чалга, повече от Тита, но предполагам я устройства да бъде basic радио певица. Мисля че Дара е единствената с категорични предпочитания към западния етос, и се опитва да стане следващата Inna, което е похвално. Има нужда от такива изпълнители. Искаше ми се е България да се правеше повече музика на английски, за да можем да експортваме като румънците. Чалга на английски ако щеш. Ето това е много яко.

WWW.VBOX7.COM

Източник: TVRIP

Мисля че е единствената по рода си такава песен. :D

 

Една ромска певица, преди да пропадне тотално заради липсата си на ум и следването на чужди акъли, беше първа в много неща, включително и в това. :D

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, SG каза:

Една ромска певица, преди да пропадне тотално заради липсата си на ум и следването на чужди акъли, беше първа в много неща, включително и в това. :D

Това е като някаква отхвърлена песен от гръцката селекция за Евровизия 2008-ма

 

  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, DarkChild каза:

Това е като някаква отхвърлена песен от гръцката селекция за Евровизия 2008-ма

 

Е, това е от 2004. Тъкмо навреме е въвела модата, която после да се развие до 'отхвърлена песен'. :D

И като говорим за въведени моди (за предната се шегувах, да е ясно), същата година на Доня хич не й пукаше, че масата искаше стила на Ивана... и пое риск като пусна хитов дует с рапър. От което други после се вдъхновиха и се стигна дори до най-легендарния дует на чалгарка с рапър - "Бурята в сърцето ми". Че и "Жадувам" с Азис и дуетен албум издаде пак през 2004. Човек да не повярва, че това е същата днешна евтина певица. Да не се чуди стандартния Рама фен защо феновете й няма как да сме доволни, че вече ни предлага само някакви рандъм чалги дето тъй или иначе можем да чуем от всяка чалгарка.

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, SG каза:

Е, това е от 2004. Тъкмо навреме е въвела модата, която после да се развие до 'отхвърлена песен'. :D

И като говорим за въведени моди (за предната се шегувах, да е ясно), същата година на Доня хич не й пукаше, че масата искаше стила на Ивана... и пое риск като пусна хитов дует с рапър. От което други после се вдъхновиха и се стигна дори до най-легендарния дует на чалгарка с рапър - "Бурята в сърцето ми". Че и "Жадувам" с Азис и дуетен албум издаде пак през 2004. Човек да не повярва, че това е същата днешна евтина певица. Да не се чуди стандартния Рама фен защо феновете й няма как да сме доволни, че вече ни предлага само някакви рандъм чалги дето тъй или иначе можем да чуем от всяка чалгарка.

Доня може да издаде сигурно поне един албума нейни реджекти за Евровизия. Може и повече. Не се ли говореше че гласяла тая там също? 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...