Jump to content

Поп фолк скандали (май 2023)


Препоръчани коментари

Между другото, сега реших да си припомня какво беше предложил албумът "Изненада" и той хич не е толкова слаб, колкото се изкарва. Камо ли за певица, която към онзи момент имаше 10+ годишна кариера. Няколко песни на Нелина по онова време си бяха успешни, пък макар и не сред най-големите хитове за периода. А години по-късно "Добре, че вали" беше изпълнена на един от големите концерти и получи добър прием, включително и като беше призната за най-силното представяне дори тук, във форума, в една от пиковите години от борбата на обичайните баби и егото помежду им.

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, SG каза:

Между другото, сега реших да си припомня какво беше предложил албумът "Изненада" и той хич не е толкова слаб, колкото се изкарва. Камо ли за певица, която към онзи момент имаше 10+ годишна кариера. Няколко песни на Нелина по онова време си бяха успешни, пък макар и не сред най-големите хитове за периода. А години по-късно "Добре, че вали" беше изпълнена на един от големите концерти и получи добър прием, включително и като беше призната за най-силното представяне дори тук, във форума, в една от пиковите години от борбата на обичайните баби и егото помежду им.

Доста слаб прием, ако ме питаш мен:

WWW.VIDEOCLIP.BG

Гледай Нелина - Добре, че вали, видео качено от vip_elihancho81, във Videoclip.bg - видео споделяне за всички българи!

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 59 минути, SG каза:

Ами както виждаме това предизвикват.  По-логично ли е да се твърди, че ако им беше силна песента щяха да са с 1М (+800k)?

При силно парче, както бях прогнозирал, тримата вероятно щяха да стигнат макс 500k-600k, но даже и това им е много като се има предвид, че песента на Меди си е силна и се популяризира дори извън обичайния кръг чалгари, а не прави такива цифри.

Не съм твърдял обратното за Нелина (като изключим, че и там някъде около 2006 си имаше хит "Най-добрият"). Не е била сред първите имена, но е имала години на голям и завиден успех, доближаващ се до техния. Но навреме е осъзнала, че няма смисъл на средна възраст да продължава да се мъчи в чалгата, затова е отишла към това, което ще й е от доста по-голяма полза в дългосрочен план. Някой от чалгарите има ли участие в подобни успешни турнета като нейното с естрадните, та да можем поне да направим сравнение?

А естрадните от въпросното турне си имат и самостоятелни концерти чат-пат, с изключение може би на Елвира Георгиева, която в последните години също се опитва да си върне уважението на по-сериозната публика след като видя, че чалгата е до време. Не е задължително да си бил в баш ТОПа, за да си изградиш име и кариера - което добре върви и с тезата ми, че някои от днешните по-млади поп изпълнители ще са по-добре от чалгарките след години, защото вероятно ще си имат публиката за подобни турнета и чат-пат някой самостоятелен концерт. А както чалгарите от години залагат само на чалготеките и оставят сериозната публика да забравя за тях, ще им остане ли дори и това като ги изгонят от там някой ден?

Каква кралица... Специално заради нея е било променено и заглавието! @Runevski кефим ли се на Звезди?🤩

Не разбира се.Надали скоро някой,дори самите те ще подобрят гледанията на ВНЛ. Дори да направят пълноправен втори дует очаквам да има максимум 500-600к,стига песента да е силна.

А това трио съвсем спокойно можеше да бъде подсилено с още 200-300к и дори нямаше да изглежда съмнително.

преди 37 минути, Willy каза:

@xroflx9 поздрав с този секси хит! ❤️ 
На Джен всички женски дуети са й брутални, последната от преди дни обаче не се получи.

 

 

брутална хитачка от по-миналото лято. Новата й песен не съм я слушал,вярно че горе долу й се получава на Джени с Асенов,но е крайно време да разнообрази.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , meleto каза:

Гери Никол и Тита пък се самоубиха, влизайки в чалгата. Буквално са на ниво Магда от 2003.

Гери Никол започна да потъва още преди да влезе в чалгата защото се изчерпа. Смяната на жанра по-скоро беше опит да скандализира и да си върне позициите.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Andrew Cunanan. каза:

Доста слаб прием, ако ме питаш мен:

WWW.VIDEOCLIP.BG

Гледай Нелина - Добре, че вали, видео качено от vip_elihancho81, във Videoclip.bg - видео споделяне за всички българи!

 

Благодаря, че го намери, търсех го доста в YouTube. Не са зле аплодисментите като за 40-годишна певица, която от едни 3-4 години е била извън играта. Но добрия прием тогава се изразяваше не толкова в ръкопляскания, колкото в признанието за най-доброто представяне за вечерта. Дори в анкетата на форума беше номер 1, доколкото помня, а тогава тук бяхме много повече от днешните 15 човека.

Самата Нелина като цяло не е толкова зле, колкото я изкарвате. Не е виждала най-голямата публика, защото шефа така е решил. Същото като с Рени, която беше огромна звезда в Сърбия, а междувременно в България не искаха да я взимат на турнета и да й дават награди, защото 'била над тези неща'. Но и двете си се знаеха от всички и доста хора ги слушаха и уважаваха, във форума на Планета си имаха и фен бази.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, SG каза:

Благодаря, че го намери, търсех го доста в YouTube. Не са зле аплодисментите като за 40-годишна певица, която от едни 3-4 години е била извън играта. Но добрия прием тогава се изразяваше не толкова в ръкопляскания, колкото в признанието за най-доброто представяне за вечерта. Дори в анкетата на форума беше номер 1, доколкото помня, а тогава тук бяхме много повече от днешните 15 човека.

Самата Нелина като цяло не е толкова зле, колкото я изкарвате. Не е виждала най-голямата публика, защото шефа така е решил. Същото като с Рени, която беше огромна звезда в Сърбия, а междувременно в България не искаха да я взимат на турнета и да й дават награди, защото 'била над тези неща'. Но и двете си се знаеха от всички и доста хора ги слушаха и уважаваха, във форума на Планета си имаха и фен бази.

40-годишна певица, която от едни 3-4 години е била извън играта, събаря залата на песен от 2001-ва, изпята за първи път на концерт оттогава.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, xroflx9 каза:

Не разбира се.Надали скоро някой,дори самите те ще подобрят гледанията на ВНЛ. Дори да направят пълноправен втори дует очаквам да има максимум 500-600к,стига песента да е силна.

А това трио съвсем спокойно можеше да бъде подсилено с още 200-300к и дори нямаше да изглежда съмнително.

брутална хитачка от по-миналото лято. Новата й песен не съм я слушал,вярно че горе долу й се получава на Джени с Асенов,но е крайно време да разнообрази.

Не знам, но такива цифри от порядъка на близо 1 милион са безумно огромни като за последните няколко години. Преди ВНЛ, доколкото помня, ги бяха доближавали само Криско и Тита по време на тоталната истерия по тях + Криско със Слави във времето, когато вторият беше в най-титаничния си връх и пълнеше зали, стадиони и дори половината Цариградско. Сериозно ли Галена и Азис заради някакви не толкова groundbreaking риалити предавания са били повече вървежни в края на 2021, при все, че с нито една от другите си песните около ВНЛ са били способни дори да доближат нещо подобно, а само година и половина по-късно едвам стигнаха 200k и не успяха да догонят дори Преслава със също слабата "Балканско за разкош"? Въпросът ми е реторичен, не държа на отговор.

преди 9 минути, Andrew Cunanan. каза:

40-годишна певица, която от едни 3-4 години е била извън играта, събаря залата на песен от 2001-ва, изпята за първи път на концерт оттогава.

Е, никога не съм твърдял, че Нелина се е доближавала до Камелия, също както btw да подчертая, че не я сравнявам и с Рени въпреки че ги сложих в едно изречение в предния пост. Общото между трите в онези години около 2004 всъщност е било, че Митака не ги е искал и трите на турнето - което също говори достатъчно по други мои тези. ;)

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Макар че аз съм от поколението родено към края на 90-те, Нелина има уникални песни, ето и някой дискотечни тракове от онова време:

WWW.VBOX7.COM

За още по - голямо качество гледай клипа на цял екран натисни копчето с звезда на плейъра

 

  • Like 2
  • Love 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, SG каза:

 

Е, никога не съм твърдял, че Нелина се е доближавала до Камелия, също както btw да подчертая, че не я сравнявам и с Рени въпреки че ги сложих в едно изречение в предния пост. Общото между трите в онези години около 2004 всъщност е било, че Митака не ги е искал и трите на турнето - което също говори достатъчно по други мои тези. ;)

За Рени не знаем дали не е била желана на първото турне, защото точно тогава е бременна. След раждането кариерата й тръгва само надолу до "Горчиво и сладко". 

Проблемите на Нелина се коренят в:
1. не е достатъчно лайкъбъл и интересна като образ за младите, нито за подражание, нито за фенство, нито за следене на кариерата ѝ, същото важи за Рени по това време;
2. избора на творчество - песни с малко или нищожно риплей валю, силни припеви, ушни червей музика/аранжимент/изпяване; песните й не бяха сред най-добрите или най-запеваемите;
3. скучни интервюта, на които разказваше за почивките си, а не за творчеството си;
4. не провокира интерес в аудиторията;
5. не е адаптивна;
6. нямаше усет за нищо в кариерата си;
7. не налагаше най-големите си хитове по концерти, а минаваше вяло с прясна продукция;
8. стилът ѝ е лелчински;

Link to comment
Сподели в други сайтове

За мен това е един от най-големите чалга хит евър. Самото забавяне на ритъма при повтарянето на фразата "и да ходя по купони, и да ходя по купони" преди да забърза пак в припева е гениална идея, ще ми се да го използваха повече. Сега не правят такива неочаквани похвати, всичко е на конвеир.

 

  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, Andrew Cunanan. каза:

За Рени не знаем дали не е била желана на първото турне, защото точно тогава е бременна. След раждането кариерата й тръгва само надолу до "Горчиво и сладко". 

Проблемите на Нелина се коренят в:
1. не е достатъчно лайкъбъл и интересна като образ за младите, нито за подражание, нито за фенство, нито за следене на кариерата ѝ, същото важи за Рени по това време;
2. избора на творчество - песни с малко или нищожно риплей валю, силни припеви, ушни червей музика/аранжимент/изпяване; песните й не бяха сред най-добрите или най-запеваемите;
3. скучни интервюта, на които разказваше за почивките си, а не за творчеството си;
4. не провокира интерес в аудиторията;
5. не е адаптивна;
6. нямаше усет за нищо в кариерата си;
7. не налагаше най-големите си хитове по концерти, а минаваше вяло с прясна продукция;
8. стилът ѝ е лелчински;

Е, Рени и да не беше раждала, пак надали щеше да бъде поканена, защото нямаше дори и да си е правила труда да пита след като преди това за наградите вече й е било изрично казано, че за нея няма привилегии. :D Конкретно за турне 2004 между другото нямаше да я поканят и по същата причина, по която вероятно Митака не взе ИВАНА и както знаем нямаше да вземе и Камелия - че Глория трябваше да е най-огромната звезда в турнето, което поначало е било предвидено за нейно самостоятелно.

За Нелина мога да кажа, че до голяма степен си прав за повечето от изброените неща, но като заключение от всичко това бих добавил, че тя с тези глас, визия и интерес към друг тип песни просто по това време вече не е била певица за този жанр. Затова и с известно закъснение (за радост не толкова голямо като на други) се преориентира към онова, което повече й отива и което тепърва ще й носи друг тип успехи.

Нали, това изказване е за Нелина около 2004, защото в пиковите си години нищо не й липсваше и си беше голяма звезда. На моменти даже доста по-свежа и разчупена от повечето тъкмо излезли от махалата тогавашни чалгарки. Обложките на два от най-успешните й албуми от 90те "Душата ми" и "Пожар в сърцето" примерно по нищо не крещят 'ретро чалга'. Да не говорим, че и после след 2000 и дори по-близо към 2004 успяваше да жъне успехи с глас и в по-различна стилистика, и то в дует с коренно различни изпълнители от фолкаджиите, също като мега звезди от ранга на Рени, Софка и Десислава в същите години.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Изтече кадър от предстоящото видео към дуета на Ванчето Великова и Андреа, изглеждат доста естествено и натурално една до друга:
image.png.c33181c4c2b93e69cc65478481f73525.png

  • Haha 5
Link to comment
Сподели в други сайтове

Когато осъзнаеш, че през 2023 Лидия и Симона издадоха по-добри и по-гледани за първото денонощие флоп проекти от Преслава и от Галена и Азис ЗАЕДНО.

Чалгата напълно е приключила, но нека поне я погледаме щастлива.😍

  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , Emanuela.Carey каза:

Гери Никол започна да потъва още преди да влезе в чалгата защото се изчерпа. Смяната на жанра по-скоро беше опит да скандализира и да си върне позициите.

Доказателство, че моделът Андреа - бездарна секс-кукла, е с кратък срок на годност.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 57 минути, SG каза:

 

Любимата ми чалга за годината! ❤️
Кралица Лидл освен с неспирен артистизъм, ни изненадва с непрестанната си красота!

  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, asylum каза:

 

Може би най-продаваният албум на 1999-та. И дори "Албум на годината" на НФ. Представете си какъв фурор е предизвикала тогава, щом монополът Пайнера е позволил изпълнител на конкуренцията да вземе една от трите най-важни и престижни награди на церемонията.

Интересен факт за тази церемония е, че за първи път има две певици на годината и за първи и единствен път едната не е от Пайнер. "Певица на годината на журито" - Таня Боева, "Певица на годината на читателите" - Глория.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, Andrew Cunanan. каза:

Любимата ми чалга за годината! ❤️
Кралица Лидл освен с неспирен артистизъм, ни изненадва с непрестанната си красота!

Страхотна е! Само да натискаше Галин да й дава по-добри песни... Той вярно, че обича друг пол да го натиска, но толкова ли не зацепва, че в последно време е назрял момента да дава на по-утвърдените от фирмата песни като Момиче от лед, Пак, Недей ме вини и т.н. за да ги превърне в лидери? Вместо това им пробутва мега бозите, нямам думи...

  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, SG каза:

Страхотна е! Само да натискаше Галин да й дава по-добри песни... Той вярно, че обича друг пол да го натиска, но толкова ли не зацепва, че в последно време е назрял момента да дава на по-утвърдените от фирмата песни като Момиче от лед, Пак, Недей ме вини и т.н. за да ги превърне в лидери? Вместо това им пробутва мега бозите, нямам думи...

Аз не знам, как не разбрахте, че тези песни са чист късмет? Ако зависи само от него виждаме какви еднакви шитни пускат всичките. Ако знаеше как така са станали хитове, досега да им е направил 10 подобни римейка..

 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, GSA каза:

Гледам сте подхванали Нелина. Тя всъщност беше специален гост на някои от концертите от “Планета Прима 2005”. И такава сцена е видяла жената. 

 

Нелина е участвала само на един концерт като специален гост - този в Русе. Съдейки от факта, че не са я поканили на концерта, който се заснема и нейното изпълнение не е филмирано - можем веднага да си направим извода Пайнерци дали оценяват този експеримент като успешен или не. Както и фактът, че тя повече на сцена с такъв мащаб не е стъпила. 

Нелина през 2005-та беше тотално неконвертируема и изглеждаше и пееше, а и хората я възприемаха като 40+.

Иначе и Траяна е била специален гост на турне, на това през 2010-та и то на концерта, който се записваше, този в Пловдив.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...