Jump to content



За коя партия или коалиция ще гласувате на парламентарните избори през април и защо?


За коя партия или коалиция ще гласувате на парламентарните избори през април?  

44 потребители гласуваха

Нямате права да гласувате или да виждате резултатите от тази анкета. Ако искате да дадете своя глас, абонирайте се за клуба или темата. Моля, впишете се в сайта или се регистрирайте, за да гласувате в анкетата.

Препоръчани коментари

преди 56 минути, WindWalkerMonk каза:

Най - големия ти проблем не е Радев. Всички около мен, които гласуваха за ДБ ще гласуват с наказателен вот за Възраждане. И това са млади хора, това е основния ти казус. Виж колко много подкрепа имат, бяха на 5% сега са на 11, другия път ще са на 20%. 

Наказателен вот за кого точно? Наказват себе си? Няма ли по приемливи за начини за това, примерно нещо с камшици, латекс, въжета, страпони, дилдота ....

Всмисъл разбирам идеята за наказателен вот по принцип, не разбирам конкретната идея как точно вот за психотата от Възраждане е наказателен за ДБ/ПП? И ако наистина сме стигнали до тая точка е време да пускаме бетонобъркачката и да циментираме всичко .... 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Lelqtian каза:

Наказателен вот за кого точно? Наказват себе си? Няма ли по приемливи за начини за това, примерно нещо с камшици, латекс, въжета, страпони, дилдота ....

Всмисъл разбирам идеята за наказателен вот по принцип, не разбирам конкретната идея как точно вот за психотата от Възраждане е наказателен за ДБ/ПП? И ако наистина сме стигнали до тая точка е време да пускаме бетонобъркачката и да циментираме всичко .... 

и аз се опитах да им обясня това. Но това е по простата прослойка от приятелите ми, ака. Бивши съученици които се занимават със геодезия, и т.н.

Още повече имам съсед на който бащ му е във въпросната партия. Бяха супер сиромаси. Сега за година кара Г класа, купиха цял етаж и въобще сложиха ГЕРБ в малкия си джоб.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, WindWalkerMonk каза:

и аз се опитах да им обясня това. Но това е по простата прослойка от приятелите ми, ака. Бивши съученици които се занимават със геодезия, и т.н.

Още повече имам съсед на който бащ му е във въпросната партия. Бяха супер сиромаси. Сега за година кара Г класа, купиха цял етаж и въобще сложиха ГЕРБ в малкия си джоб.

Направо ми лиспват времената когато Болен беше най-голямото психо на политическата сцена ..... 

  • Like 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

Моля ви се, Възраждане искат да присъединяват Македония към България. Скандално глупави са. Програмата им е доста зле. Ако минат 15% някога ще им е тоталният максимум.

  • Like 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 часа , meleto каза:

Моля ви се, Възраждане искат да присъединяват Македония към България. Скандално глупави са. Програмата им е доста зле. Ако минат 15% някога ще им е тоталният максимум.

половин процент им е много, а говорим за 15 … 

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 13 часа , Lelqtian каза:

половин процент им е много, а говорим за 15 … 

ако хората четяха програми, щяха да видят колко са зле, но Костадинов има дар слово и умело лавира. Освен това имат много силно къмюнити в интернет.

Link to comment
Сподели в други сайтове

От 11.03.2023 г. от 16:57, meleto каза:

Амааа, аз пак не разбирам - коя от малките ще се коалира с ПП-дБ, че да я подкрепяме? ИТН ли? Левицата? Че Татяна Дончева и Манолова обиколиха всички медии да се възмущават на елементарността на ПП. Единствено Български възход е възможен партньор, но то важи и за ГЕРБ. 

Каква е логиката да не харесваме ПП-ДБ, но да гласуваме за малка партия, дето ще им е съюзник :D 

Радев НЕ може да направи много. Не би рискувал да обърне всички срещу себе си. Поне 60% от населението (и от партиите) не би подкрепила крайни действия. Щели сме да влезем в криза?

Имам чувството, че чета опорките на ПП-ДБ през теб. Но тези тези не са построени логически. Сигурно работят за електората. Интересното е, че ПП са новите любимци на бабите. ДЕто се подигравахме на БСП, какво стана. 

 

От малките партии само ИТН твърдо не биха подкрепили ПП-ДБ. 

На този етап, само ПП-ДБ са в състояние да съставят правителство. Останалите партии смятат ГЕРБ-СДС за антиреформаторска партия с ригидна структура, която се е задържала твърде дълго във властта. В момента по-скоро са пречка. Дори от САЩ им дадоха сигнал, че е време да се омитат, като санкционираха Горанов. Вечни неща няма.

Ти още ли си мислиш, че това е съшия Радев който го играеше неутрален, докато нещата бяха спокойни? 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 часа , meleto каза:

ако хората четяха програми, щяха да видят колко са зле, но Костадинов има дар слово и умело лавира. Освен това имат много силно къмюнити в интернет.

Хората, които са склонни да гласуват за Възраждане, смятат, че Македонската територия ни е някакво изконно право.

Имаме късмет, че някой на Югоизток не смята така за България...

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 часа , meleto каза:

ако хората четяха програми, щяха да видят колко са зле, но Костадинов има дар слово и умело лавира. Освен това имат много силно къмюнити в интернет.

Хората не четат програми по принцип, а конкретно гласуващите за Възраждане подозирам не владеят това умение изначално. 

  

преди 13 минути, Blueberry каза:

Хората, които са склонни да гласуват за Възраждане, смятат, че Македонската територия ни е някакво изконно право.

Имаме късмет, че някой на Югоизток не смята така за България...

По-скоро нямаме късмет, че никой на Северозапад не смята така за България ... 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 14 часа , Fast каза:

От малките партии само ИТН твърдо не биха подкрепили ПП-ДБ. 

На този етап, само ПП-ДБ са в състояние да съставят правителство. Останалите партии смятат ГЕРБ-СДС за антиреформаторска партия с ригидна структура, която се е задържала твърде дълго във властта. В момента по-скоро са пречка. Дори от САЩ им дадоха сигнал, че е време да се омитат, като санкционираха Горанов. Вечни неща няма.

Ти още ли си мислиш, че това е съшия Радев който го играеше неутрален, докато нещата бяха спокойни? 

Еми 2 малки има, с шанс Български възход и Левицата. Дори и двете да влязат ще са 8%.. ДБ+ПП са под 30%. Обясни как се прави кабинет с 35%?

И хич ли не ти светна лампата, че по време на кампания пуснаха бомбата с Магнитски? Защо Борисов си призна, че 5 пъти е бил в американското посолство и предварително са му кадали? Толкова е ясно, че говорим за политическа партенка. 

Щом Борисов не каза нищо в защита на Горанов, считай, че се подчинява на САЩ, не по-малко от ПП-ДБ. САЩ можеха да санкционират Горанов, когато ГЕРБ беше на власт, защо не го направиха?

 Радев и неутрален? Че той никога не е бил неутрален. Винаги е бил против Борисов и взимане на участие във войната. Или си забравил премиера Янев, който го играеше балансьор? Радев се издъни в кампанията за Президент, по време на дебата с кандадидата на ГЕРБ. Тогава сам се сложи сред списъка с русофилите, пред цялото общество. И нека да припомня, че макар това ПП го подкрепиха.  

Нека проявя съмнение, че ПП искат Еврозона. Само на теория реват. Имаха властта 6 месеца и не направиха нито една стъпка за приемане на нужните закони. Просто не им стискаше. Нито взеха решение за Македония, нито за Украйна. Ако не бяха гласовете на Герб... Това са все факти.

преди 10 часа , Blueberry каза:

Хората, които са склонни да гласуват за Възраждане, смятат, че Македонската територия ни е някакво изконно право.

Имаме късмет, че някой на Югоизток не смята така за България...

Именно! Все едно турците да си направят тяхно Възраждане и в програмния им документ да напишат.

Цитат

 България е втората турска държава на Балканския п-ов и Възраждане работи за обединението на двете турски държавни формации в едно обща държава. 

Цитат

 Македония е втората българска държава на Балканския п-ов и Възраждане работи за обединението на двете български държавни формации в едно обща държава. 

 

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, meleto каза:

 

Именно! Все едно турците да си направят тяхно Възраждане и в програмния им документ да напишат. 

 

Турците чакат първо да си приберем Северна Македония обратно, и тогава. 

  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

От 10.03.2023 г. от 18:42, pacho каза:

Това е най-сложната анкета в живота ми, честно. :D

Нямам никаква идея за кого ще гласувам, докато ходя към урната ще решавам ахахах.

Това "ВЪН ОТ ЕС И НАТО", много ми грабва окото.:1000(29):

Не го разбирам това и ме е яд като прочета нещо подобно...

Да гласуваш за човек, склонен да продаде и майка си, за да слугува и лиже руски задници...Ако това са ни "патриотите", то нека Господ пази България!Излъга за субсидията и най-нагло си я прибра.После доказаха, че е придобил имущество, което не може да си позволи с депутатската си заплата.Минал е през няколко партии преди израждане.Колко широко затворени трябва да са ви очите, за да гласувате за него?!

От ЕС и НАТО какво лошо сме видели за толкова години?Какво?Да, построените пътища и магистрали са некачествени, но вината за това е на ГЕРБ!Парите за тях обаче са от ЕС!Доказано България внася най-малко от всички членки, а взима най-много!Да не говорим колко пари са изсипани в предприсъединителния период, т.е. преди 2007ма.

Не виждате ли колко са нараснали доходите ви от 2007ма насам?Да, цените са по-високи, но потребителската кошница е по-пълна.Лично аз мога да кажа, че от както сме влезли в съюза заплатата ми е нараснала над 10 пъти.Частния бизнес се развива.ЕС е най-големия пазар в света и ние имаме безплатен достъп до него, като страна членка.Преди 2007ма плащахме мита за износ и стоките ни бяха неконкурентни, а сега осъществяваме рекорден износ.

Колкото до НАТО, както знаете Путин беше правил изказване, че иска НАТО да напусне страните, присъединили се след 97ма към алианса.Това какво ви говори?!Ма ако не бяхме в НАТО тук щеше да е Украйна 2!Или Грузия 2!Вие това ли искате?!Нас НАТО ни пази!

България е част от ЕВРОПА, не от Евразия, колкото и да се опитват четирихилядниците да ни набутат в руската сфера на влияние.Нашето място е там и аз подкрепям всяка партия, която би направила всичко възможно да ни отдалечи от Русия или направо да скъсаме отношения с тях докато Путин не бъде свален и федерацията им не се разпадне.

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Специално на @pacho 1000 пъти му предложих щом толкова иска вън от ЕС и НАТО и ваксини и кво беше още там лично да му закупя еднопосочен билет до Москва, или алтернативно предпочитана дестинация в Мусковия, но засега отказва да се възползва ...

Като всички останали - много е удобно ЕС, НАТО, ваксини, 5джи, ГМОта и други актуални "плашила" да са много лошите, както и да обясянваш колко хубави, велики вождове са Путлер, Ердоган и подобните, ама никой не се юрнал в тая посока, а удобно се пишат от Берлин и друга далече от феотдалните територии. 

  • Like 1
  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Бе вие сте тотално изперкали. От шега не разбирате....:mf_surrender:

Иначе, че ЕС е клоака пълна с корупция и схеми - това е ясно на всеки първолак. Симпатии към Русия не съм имал абсолютно никога! Ако имах, щях да гласувам за Възраждане. Симпатии имам към интереса на Балканите да са добре и да са по-независими!

nikitrz, ма нищо лошо не сме видели, само цветя и рози от ЕС. Я провери статистиките какъв износ и производство сме имали в животновъдския и земеделския сектор до 2007 и колко много е унищожено в момента. Всичко е украинско и полско... Провери и за договорките за ваксини, с които сме поставени до стената и принудени да купуваме количества, които не са нужни и сега ще се водят преговори половин година това да се промени, но може и да не се съгласят. Куп други неразбирателства и неправди има още. Вие май не живеете в България?! И това, че заплатата ти е нарастнала изобщо не е благодарение на ЕС. В страните до нас, които не са членки, заплатите също се движат нагоре спрямо годишните инфлации. В една Сърбия и минималната, и средната дори са точно, колкото са в България.....И тя също е отворена за чуждия бизнес, огромно количество чуждестранни фирми са се наместили , дори има българи, които работят там в чуждестранни фирми. Ето и това е поредната опорка на ЕС и НПО-тата, с която ни лъжат колко сме добре.

България изобщо не е разглеждана като равноправна членка в съюза и това е още от 2007-ма.

 

 

  • Ooo 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 часа , pacho каза:

лошо не сме видели, само цветя и рози от ЕС. Я провери статистиките какъв износ и производство сме имали в животновъдския и земеделския сектор до 2007 и колко много е унищожено в момента. Всичко е украинско и полско...

Това е вярно, но и преувеличено. Масово хората се махат от селските региони и това не е заради износа и тн. Условията на живот са отвратителни - няма хора, няма услуги, няма канализация.

Дори и в днешни дни все повече хора напускат селата. Урбанизацията и пътуването, заради отворените граници в съза са нормални процеси. Ако можеш да береш ягоди в ЮК за 3000 лири, защо да го правиш в България за 500 лева? Дори да нямахме квоти, пак земеделието щеше да е супер зле и нямаше да удържи на конкуренцията от вносните стоки.

 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

И това го има, но тези второ/трето поколение производители едва ли имат подобни причини, а и с еврофондове защо да не си гледат бизнеса? По-скоро и там се намърдаха мутри и репресират малката конкуренция и обират всичко от фондовете, щото са хора на някой.

  • Ooo 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , pacho каза:

И това го има, но тези второ/трето поколение производители едва ли имат подобни причини, а и с еврофондове защо да не си гледат бизнеса? По-скоро и там се намърдаха мутри и репресират малката конкуренция и обират всичко от фондовете, щото са хора на някой.

Не съм голям фен на фондовете и субсидиите за земеделие. Ако един бизнес не може да се издържа сам... на това му викам мутренски бизнес. И после що са зависими. От една страна казваш, че корупцията и прочее е лошо нещо, от друга обаче искаш производителите да зависят от дофинансирания. Няма как и двете да съществуват в една среда. Когато има зависимост => корупция, рекети, репресия.

Доколкото чувам и в централна Европа се оплакват. Не случайно взимат румънци и българи да им берат продукцията.

 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 часа , pacho каза:

Бе вие сте тотално изперкали. От шега не разбирате....:mf_surrender:

Симпатии имам към интереса на Балканите да са добре и да са по-независими!

 

 

Добре де, като кажат да сме независими...какво имаш предвид?

Ние сме малка държава и имаме производство, което трябва да се реализира.Ако не изнасяме за ЕС,  то за кого да изнасяме?За Турция ли, където всичко е в пъти по-евтино заради евтината работна ръка на тая многомилионна държава?На Украйна ли, която е нападната и във война?Ние сме на кръстопът - изток или запад.Ако се откажем от ЕС трябва да се лепнем за Русия.Просто дори географски нямаме друг избор.А лепнем ли се за Русия се връщаме към това, дето беше тук преди 89-та и което за мое огромно щастие рухна като замък от пясък.

Не знам защо гледате на ЕС като на зависимост, а не като на възможност?!Окови ли са ни вързали, забранили ли са ни нещо?Всичко което се случва е изцяло със знанието и съгласието на нашите управляващи.

Ама ЕС иска да затвори Мариците и миньорите ще останат без работа. А това, че около Мариците не се живее от смрад и хората бягат от района ок ли е?Че миньорите ги мързи да се преквалифицират, ок ли е?Има работа, стига да искат.Ама не щат.

Ама не дават да изнасяме месо.Ми не, не е вярно!Имат изискване в какви условия да се отглежда добитъка и изискване към качеството на месото.Лошо ли е да ядем качествена храна?Не, не е.

Това, че нашите животновъди искаха само да печелят, без да влагат си е техен проблем.Всичко се променя и трябва да се правят модернизации с цел повишаване на качеството иначе още щеше да има отровени от бира със сода каустик, от салмонела, пестициди и какво ли още не.

Що ядем румънско месо?Нали влязоха с нас в ЕС.Там защо не им затвориха фермите?Щото хората спазват правилата и изискванията за качество, а ние сме си мърлячи.Ето това е истината!На това ни научи комунизма - на мързел и мърлявщина!А иначе всички искат заплата 5000 лева ама ако може да не работят за нея - само да им я дават на всяко 20то число..За това скачам всеки път като някой вземе да ми говори колко хубаво било преди 89-та и какво било в Русия дето още ходят до тоалетна навън с два камъка вързани със сезал...

Нищо лично към Pacho

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

NOVA.BG

Той е категоричен, че КЗК трябва да се справи с високите цени и непазарните практики

Според мен ще си вкарат автогол ако предложат Василев за министър на финансите отново.

Link to comment
Сподели в други сайтове

От 27.03.2023 г. от 15:48, Fast каза:
NOVA.BG

Той е категоричен, че КЗК трябва да се справи с високите цени и непазарните практики

Според мен ще си вкарат автогол ако предложат Василев за министър на финансите отново.

Според мен е абсурдно да мислят, че ще има по-добър резултат от този, който постигна Трифонов...

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...