Jump to content



За коя партия или коалиция ще гласувате на парламентарните избори през април и защо?


За коя партия или коалиция ще гласувате на парламентарните избори през април?  

44 потребители гласуваха

Нямате права да гласувате или да виждате резултатите от тази анкета. Ако искате да дадете своя глас, абонирайте се за клуба или темата. Моля, впишете се в сайта или се регистрирайте, за да гласувате в анкетата.

Препоръчани коментари

  • Fast changed the title to За коя партия или коалиция ще гласувате на парламентарните избори през април и защо?

След събитията около паметника на съветската армия, вече се питам как се озовахме в измерението Хъ. Искам еднопосочен билет към някое нормално, примерно където Гюрга има хитове, и всички знаят коя е Джулия, а Корни е лидерка на оргиналното СДС ... 

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

Няма да гласувам, а ако го направя ще е напук. Не мисля, че тази нация заслужава бъдеще. Толкова ме отвращава обществото като гледам всичко което правят над животните (нали редовно следя). Освен това и другите неща като манталитет, отношение и т.н. Мислех за ДБ, но и те се оказаха дебили и джуджета. Украйна им е в главата, сякаш България няма никакви проблеми. Нека Украйна се справи сама и без това целия свят й помага и България да погледне себе си първо. 

  • Like 5
  • Thanks 1
  • Confused 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 часа , WindWalkerMonk каза:

Няма да гласувам, а ако го направя ще е напук. Не мисля, че тази нация заслужава бъдеще. Толкова ме отвращава обществото като гледам всичко което правят над животните (нали редовно следя). Освен това и другите неща като манталитет, отношение и т.н. Мислех за ДБ, но и те се оказаха дебили и джуджета. Украйна им е в главата, сякаш България няма никакви проблеми. Нека Украйна се справи сама и без това целия свят й помага и България да погледне себе си първо. 

+1 Няма какво повече да добавя!

  • Like 3
  • Love 1
image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Гербаджии как ще коментирате ?

 

WWW.FACEBOOK.COM

4,3 хил. views, 321 likes, 1 loves, 15 comments, 70 shares, Facebook Watch Videos from Продължаваме Промяната: 🔵 И докато горчиво се шегуваме, че #Хубаво е, но не е готово. Без отговор отекват едни...

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Независимо от коя партия сте, мисля че на тези избори е хубаво е да се гласува за ПП-ДБ или партия, които са склонни да се коалират с тях, защото това е единствения начин да се състави стабилно парламентарно мнозинство. Радев е отявлен русофил, който е силно повлиян от политиките и образа на Орбан, и не е редно да управлява още дълго време, при положение че не е избран за тази дейност.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, Fast каза:

Независимо от коя партия сте, мисля че на тези избори е хубаво е да се гласува за ПП-ДБ или партия, които са склонни да се коалират с тях, защото това е единствения начин да се състави стабилно парламентарно мнозинство. Радев е отявлен русофил, който е силно повлиян от политиките и образа на Орбан, и не е редно да управлява още дълго време, при положение че не е избран за тази дейност.

А кой би се коалирал с тях? Не ги ли видя колко отвратителни същества са, как само поставят условия. Аз не мисля, че някой би работил сериозно вече с тях. Буквално с ГЕРБ няма да стане, защото се мразят, с БСП скъсаха всички отношения, кой им остава? Коя и колко партии биха се коалирали с тях, за да се направи правителство?

И по важното е:

1. Като го направят какво? Какво могат те да предложат, Радев е русофил, но гледам натиска за сваляне на цените на храната. Натиска да останат въглищата за да се топлят хората.

2. Колко време ще издържи това правителство след като ПП (Пълна полова промяна) нямат никакъв талант за коалиция или работа в екип? Нямат и компетенции във нищо.

И за да завърша, аз НЕ харесвам Радев във нито едно отношение, не гласувах за него и не ми харесва визията му. Но е единственият който поставя България на първо място, после външните политики. Това е единственото правилно нещо в неговата адженда. 

980x551_1678450453.jpg

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 часа , Fast каза:

Независимо от коя партия сте, мисля че на тези избори е хубаво е да се гласува за ПП-ДБ или партия, които са склонни да се коалират с тях, защото това е единствения начин да се състави стабилно парламентарно мнозинство. Радев е отявлен русофил, който е силно повлиян от политиките и образа на Орбан, и не е редно да управлява още дълго време, при положение че не е избран за тази дейност.

Извинявай, но наистина ли се връзваш на медените глупости на Кирил Петков? ПП-ДБ не се интересуват от парламентарните, а от местните избори.

Независимо ГЕРБ или ПП ще е първа, никоя от тях не може да състави кабинет. Кои са коалиционните партньори на ПП-ДБ? Не се сещам за нито един. Възраждане е в ъгъла, те нито искат да са патерица, нито някоя нормална партия би ги приела в коалиция с програмата, която разтръбяват. 

Остават БСП и ДПС. С първата ПП проведоха развод, а с втората не е възможно. Дори да прескочат, единствено могат да разчитат на бисексуалната партия - БГ възход. ТЕ могат с всички.

Погледнато от тоя ъгъл ГЕРБ могат да направят нещо с ДПС. На теория казвам, не че ще се случи (нито ще им стигнат гласове да управляват, евентуално ако влязат и други от малките). 

Та, причината ДБ-ПП да драпат за първото място не е за да съставят кабинет, а защото това ще ги засили за местните избори. 

ПЕтков загатна за правителство на малцинството. Тоест каза в интервю по НОва, че като спечелят изборите, щели да предложат министри, програма, които са толкова прекрасни, че другите партии няма как да не подкрепят (???) . Водещата го затапи, цитирам по памет: "Тоест ще направите кабинет като Слави Трифонов" и естествено генерал Атанасов смени темата.

От 2 април виждам потенциал да се сформира някакъв кабинет на ГЕРБ ако спечелят. Той ще продължи докато минат местните избори. Този сценарий е почти невъзможен. 

Кои ще влязат? ПП идеално се вписват във фалшивия ни плурализъм. Пуснаха Ива Митева, за да дръпне гласове от ИТН, за да е сигурно, че няма да влязат; Левицата, съставена от бивши стари муцуни на БСП пък цели да разкости окончателно червената партия. Не е ли очевидно? Защо казвам, че ПП го правят? Защото те имат изгода. БСП вероятно ще регистрира най-слабия си резултат от незапомнени времена.

Тези избори са подготовка за есента. Ще има и други предсрочни.

 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Това е най-сложната анкета в живота ми, честно. :D

Нямам никаква идея за кого ще гласувам, докато ходя към урната ще решавам ахахах.

Това "ВЪН ОТ ЕС И НАТО", много ми грабва окото.:1000(29):

  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, meleto каза:

Извинявай, но наистина ли се връзваш на медените глупости на Кирил Петков? ПП-ДБ не се интересуват от парламентарните, а от местните избори.

Независимо ГЕРБ или ПП ще е първа, никоя от тях не може да състави кабинет. Кои са коалиционните партньори на ПП-ДБ? Не се сещам за нито един. Възраждане е в ъгъла, те нито искат да са патерица, нито някоя нормална партия би ги приела в коалиция с програмата, която разтръбяват. 

Остават БСП и ДПС. С първата ПП проведоха развод, а с втората не е възможно. Дори да прескочат, единствено могат да разчитат на бисексуалната партия - БГ възход. ТЕ могат с всички.

Погледнато от тоя ъгъл ГЕРБ могат да направят нещо с ДПС. На теория казвам, не че ще се случи (нито ще им стигнат гласове да управляват, евентуално ако влязат и други от малките). 

Та, причината ДБ-ПП да драпат за първото място не е за да съставят кабинет, а защото това ще ги засили за местните избори. 

ПЕтков загатна за правителство на малцинството. Тоест каза в интервю по НОва, че като спечелят изборите, щели да предложат министри, програма, които са толкова прекрасни, че другите партии няма как да не подкрепят (???) . Водещата го затапи, цитирам по памет: "Тоест ще направите кабинет като Слави Трифонов" и естествено генерал Атанасов смени темата.

От 2 април виждам потенциал да се сформира някакъв кабинет на ГЕРБ ако спечелят. Той ще продължи докато минат местните избори. Този сценарий е почти невъзможен. 

Кои ще влязат? ПП идеално се вписват във фалшивия ни плурализъм. Пуснаха Ива Митева, за да дръпне гласове от ИТН, за да е сигурно, че няма да влязат; Левицата, съставена от бивши стари муцуни на БСП пък цели да разкости окончателно червената партия. Не е ли очевидно? Защо казвам, че ПП го правят? Защото те имат изгода. БСП вероятно ще регистрира най-слабия си резултат от незапомнени времена.

Тези избори са подготовка за есента. Ще има и други предсрочни.

 

Това го питах и аз. Това което много ме дразни във @Fast е , че прави апели, но самият той няма реален аргумент и визия за това как ще се сработят нещата във перспектива. Аз нямам против неговия апел да гласувам за тях, но искам да видя аргумента му, какво ще стане дори ако са първа политическа сила? Как ще съставят те правителство, и как то ще издържи повече от шест месеца?

Другото което ме интересува е как и с какво ПП/ДБ могат да помогнат на държавата, след като те нямат власт на локално ниво да накарат хората да работят? 

Единственото положително нещо, ако вземем, че станем президентска република е, че ще се отървен частично от 240 боклука, които не вършат нищо, ака ще намалим таксата за смет в държавата. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Не мога да понасям ДБ, за мен тези са абсолютни сектанти. Путин им е виновен и за това, че слънцето изгрява от изток. Не съм русофил, но тази пропаганда колко са добрички украинците и лоши руснаците ми идва в повече. ПП ще изгубят от тази коалиция. 

В момента всички ме дразнят, не знам дали ще гласувам. Ако го направя, ще е за някоя по-лява партия.

  • Like 3
  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Макар и ГЕРБ, БСП и ДСП да гласуваха заедно доста в предишното НС, не мисля че подобна коалиция е възможна, или ще се разпадне като предния идеологически франкенщайн. Не смятам че ПП и БСП са скъсали окончателно. ПП-ДБ имат по-голям шанс за правителство, ако влязат няколко малки партии от лявото пространство. 

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, plambata каза:

Не мога да понасям ДБ, за мен тези са абсолютни сектанти. Путин им е виновен и за това, че слънцето изгрява от изток. Не съм русофил, но тази пропаганда колко са добрички украинците и лоши руснаците ми идва в повече. ПП ще изгубят от тази коалиция. 

В момента всички ме дразнят, не знам дали ще гласувам. Ако го направя, ще е за някоя по-лява партия.

Това се опитвам и аз да им кажа, дори да приемем, че Украйна е най - добрата страна за спора нали. Нека с теб го приемем за факт, без да го оспорваме. Ние като бедна страна в която хората буквално умират от глад, озверяват, цари пълно беззаконие и инфлацията е до небето не сме в състояние да им помагаме. Нека помогнем първо на себе си, но стана модерно да се правим на САЩ номер 2. 

преди 1 час, Fast каза:

Макар и ГЕРБ, БСП и ДСП да гласуваха заедно доста в предишното НС, не мисля че подобна коалиция е възможна, или ще се разпадне като предния идеологически франкенщайн. Не смятам че ПП и БСП са скъсали окончателно. ПП-ДБ имат по-голям шанс за правителство, ако влязат няколко малки партии от лявото пространство. 

Но няма да влязат, ето ти статистиката горе, ако БСП има 8%, а ПП/ДБ 25% пак няма да могат. Освен това отново ти казвам, главния проблем в ПП / ДБ са тоя микро мениджмънт в който трима души решават всичко. Когато работиш с други партии те също трябва да имат думата. А те НЕ могат да работят в екип. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , WindWalkerMonk каза:

Това го питах и аз. Това което много ме дразни във @Fast е , че прави апели, но самият той няма реален аргумент и визия за това как ще се сработят нещата във перспектива. Аз нямам против неговия апел да гласувам за тях, но искам да видя аргумента му, какво ще стане дори ако са първа политическа сила? Как ще съставят те правителство, и как то ще издържи повече от шест месеца?

Другото което ме интересува е как и с какво ПП/ДБ могат да помогнат на държавата, след като те нямат власт на локално ниво да накарат хората да работят? 

Единственото положително нещо, ако вземем, че станем президентска република е, че ще се отървен частично от 240 боклука, които не вършат нищо, ака ще намалим таксата за смет в държавата. 

Не си запознат. Дори в президентската република има НС, освен ако не сме решили да сме анархия, без законодателство. 

преди 1 час, Fast каза:

Макар и ГЕРБ, БСП и ДСП да гласуваха заедно доста в предишното НС, не мисля че подобна коалиция е възможна, или ще се разпадне като предния идеологически франкенщайн. Не смятам че ПП и БСП са скъсали окончателно. ПП-ДБ имат по-голям шанс за правителство, ако влязат няколко малки партии от лявото пространство. 

Математиката ти е куца или просто не искаш да приемеш реалността. 

Колко малки партии са нужни на ПП-ДБ? Дори да прибавим 7% от БСП. Заедно да са максимум 35%. Трябват им 4 партии по 4% за мнозинство. 

ГЕРБ, БСП и ДПС са сложили междупартийни червени линии, избирателите биха разбрали подобно съглашение. При ПП+ДБ е въпрос на загуба на гласове, ако се съберат с противниците си. 

Така беше БСП навремето, когато се водеше топ алтернативата на ГЕРБ.

Никой няма да иска да прави кабинет за 6 месеца при предстоящи мести избори. Ако ПП-ДБ загубят София (което би се случило само ако не се съюзят със Спаси София), ще клекнат за коалиция с ГЕРБ. Така виждам нещата.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, meleto каза:

Не си запознат. Дори в президентската република има НС, освен ако не сме решили да сме анархия, без законодателство. 

Математиката ти е куца или просто не искаш да приемеш реалността. 

Колко малки партии са нужни на ПП-ДБ? Дори да прибавим 7% от БСП. Заедно да са максимум 35%. Трябват им 4 партии по 4% за мнозинство. 

ГЕРБ, БСП и ДПС са сложили междупартийни червени линии, избирателите биха разбрали подобно съглашение. При ПП+ДБ е въпрос на загуба на гласове, ако се съберат с противниците си. 

Така беше БСП навремето, когато се водеше топ алтернативата на ГЕРБ.

Никой няма да иска да прави кабинет за 6 месеца при предстоящи мести избори. Ако ПП-ДБ загубят София (което би се случило само ако не се съюзят със Спаси София), ще клекнат за коалиция с ГЕРБ. Така виждам нещата.

Аз не казвам, че няма, но ще са по - малко. Според мен и 80 са много, но горе долу ще са толкова. За какво са ни? Имаме от всичко по много - най - много милиция, най - много депутати на глава от народа? Каква е ползата от тях? 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Кои пък точно малки партии ще влезнат, след като дори Корни е на чертата да изпаднат под 4те процента? Реално ПП и ДБ се коалират 5 тиража твърде късно и като резултат заедно ще вкарат по-малко депутати, а единствения шанс да има някво правителство е ПП-ДБ и ГЕРБ да се коалират, но разбира се няма да стане, щото пъвро, твърде много томахавки ще трябва да се заровят, колкото територията на земното кълбо не може да поеме, и второ, поредна петилетка коалиционно правителство е мръсно дума, всички вождове искат да управляват еднолично. 

Еднолично да управлява може само Котарака Румен, нека станем кмедска република, Румен Даживей - Кмед на Балгариа!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

No photo description available.

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Не гласувах предния път, няма да отида и сега. Преди винаги съм ходила да гласувам, но сега не мисля да го правя. Честно казано нямам опция за която да дам своя глас. Не съм от хората, които ще отидат да се отбележат с глас,  заради гражданския ми дълг. Всички, абсолютно всички ме дразнят, всички са ми до болка жалки и смешни, така че не виждам смисъл. Не мисля и че ще успеят да съставят правителство. Взе да ми писва от претенциите, скандалите, простотията и целия театър, който демонстрират тия хрантутници. През 5-6 месеца избори, които струват по 90-100 милиона на държавата, а българина тъне в мизерия. Безнаказаност, безобразен хаус в държавата, инфлация, дебатите им за Украйна и какво ли още не ме отвръщават. Ами... 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Само да кажем, че парите дето сме дали за избори 5 пъти - струват 2 медицински хеликоптера, но нека бабите да не фантазират, че пенсиите им са орязани. Те на месец поглъщат над милиард лева.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Мисълта ми е, ако не харесвате ПП-ДБ, дайте шанс на някоя от малките партии, вместо да гласувате за големите, които така или иначе имат твърд електорат. Колкото повече партии минат 4%-овата графа, толкова по-вероятно е да се състави правителство. В момента най-важното е Радев да не управлява пряко докато войната тече, защото предвид позициите му, може да направи куп поразии като засилване на милитаризма, сменя на геополитическия курс на страната и застрашаване на демократичните ценности.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , Fast каза:

Мисълта ми е, ако не харесвате ПП-ДБ, дайте шанс на някоя от малките партии, вместо да гласувате за големите, които така или иначе имат твърд електорат. Колкото повече партии минат 4%-овата графа, толкова по-вероятно е да се състави правителство. В момента най-важното е Радев да не управлява пряко докато войната тече, защото предвид позициите му, може да направи куп поразии като засилване на милитаризма, сменя на геополитическия курс на страната и застрашаване на демократичните ценности.

Амааа, аз пак не разбирам - коя от малките ще се коалира с ПП-дБ, че да я подкрепяме? ИТН ли? Левицата? Че Татяна Дончева и Манолова обиколиха всички медии да се възмущават на елементарността на ПП. Единствено Български възход е възможен партньор, но то важи и за ГЕРБ. 

Каква е логиката да не харесваме ПП-ДБ, но да гласуваме за малка партия, дето ще им е съюзник :D 

Радев НЕ може да направи много. Не би рискувал да обърне всички срещу себе си. Поне 60% от населението (и от партиите) не би подкрепила крайни действия. Щели сме да влезем в криза?

Имам чувството, че чета опорките на ПП-ДБ през теб. Но тези тези не са построени логически. Сигурно работят за електората. Интересното е, че ПП са новите любимци на бабите. ДЕто се подигравахме на БСП, какво стана. 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , Fast каза:

Мисълта ми е, ако не харесвате ПП-ДБ, дайте шанс на някоя от малките партии, вместо да гласувате за големите, които така или иначе имат твърд електорат. Колкото повече партии минат 4%-овата графа, толкова по-вероятно е да се състави правителство. В момента най-важното е Радев да не управлява пряко докато войната тече, защото предвид позициите му, може да направи куп поразии като засилване на милитаризма, сменя на геополитическия курс на страната и застрашаване на демократичните ценности.

Най - големия ти проблем не е Радев. Всички около мен, които гласуваха за ДБ ще гласуват с наказателен вот за Възраждане. И това са млади хора, това е основния ти казус. Виж колко много подкрепа имат, бяха на 5% сега са на 11, другия път ще са на 20%. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...