Jump to content



Поп-фолк скандали (февруари 2023)


Препоръчани коментари

Аз също не бях толкова отдаден слушател на чалгата в някои от най-силните години, но големите имена и хитовете им трудно можеха да те подминат. Интересното е обаче, че по мои наблюдения като най-титанични мега смашове от пиковите Пайнерски години на Дес са ми останали най-вече Мъжете, Мила моя, мили мой, Завинаги, Мистерия, Птица-скитница и Думи две. Ще прозвучи странно, но едни Две сърца и Бели нощи не съм ги усещал да са с чак толкова огромно влияние като посочените, но пък във времето се видя, че достатъчно хора ги считат за емблематични за нейната кариера и на практика днес те са над почти всички изредени.

Глория си има хитовете, но не всичко е останало във времето като хората. Нейните хитове да са стигнали 4-5 милиона през годините, но на другите големи не един смаш отдавна е с над 10+, а някои с дори много повече. Абе създава си се усещането, че е изостанала зад генерацията си, но чак да се обсъжда дали е имала хитове е абсурдно и само такива като Тото, Сашо Роман и Кали биха повдигнали тази тема.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , -A. каза:

Гледам, че пак се изкарва Десс нещо велико. Мисля, че леко се прекалява. :D 

Давам за пример себе си, чалга преди 2007 не слушах или много много рядко. Като се заинтересувах малко повече знаех повечето проекти на Глория, Ивана, Гергана (най-вече хъхъ) и Анелия от 2003, докато на Деса не. Да не говорим, че за масовия слушател между 2004 и 2013 има две песни ''Някой ден'' и ''Казваш, че ме обичаш''. Самата тя като личност беше звезда (участие във Вип Брадър и други формати), но като изпълнителка с хитове беше доста назад. Една Малина има повече iconic проекти през тези години. От друга страна, нейните колежки през тези години къртеха с турнета, концерти и си наложиха хитове и статут на големи звезди.

Към днешна дата ситуацията също е доста интересна защото Глория и Ивана пуснаха по-успешни проекти от Деса и Кама, това не се беше случвало от сто години сигурно. Най-много ме изненадва Глория която вече гони 3 милиона и си прави между 20-30к дневно. Ако задържи това темпо като нищо в дългосрочен план да има песен с над 10 милиона. Ивана също върви много добре. За няма и месец може да чукне милион. Най-добре разбира се е Софка дето за миналата година ще има 2 проекта с над 10 милиона.

Четох, че сте писали, че Глора освен дуета с Азис нямала други песни. Гледам, че ''Крепост'' отдавана е минала 4 милиона, ''Феникс'' върви натам. Не е чак такова дъно каквото се изкарва. Явно има кой да я слуша.

Ти просто не си хванал силния период на Десислава. Общо взето до 2002. 2003 караше на стари лаври. После като самопродуцираща не може да се сравнява с влиянието на Планета. 

Иначе не си разбрал темата, а тя е: дали Глория има хит, който се знае от цялата нация. Иначе доста стари песни се въртят в тикток и в мрежата, но не са евъргрийни.

преди 1 час, SG каза:

Аз също не бях толкова отдаден слушател на чалгата в някои от най-силните години, но големите имена и хитовете им трудно можеха да те подминат. Интересното е обаче, че по мои наблюдения като най-титанични мега смашове от пиковите Пайнерски години на Дес са ми останали най-вече Мъжете, Мила моя, мили мой, Завинаги, Мистерия, Птица-скитница и Думи две. Ще прозвучи странно, но едни Две сърца и Бели нощи не съм ги усещал да са с чак толкова огромно влияние като посочените, но пък във времето се видя, че достатъчно хора ги считат за емблематични за нейната кариера и на практика днес те са над почти всички изредени.

Глория си има хитовете, но не всичко е останало във времето като хората. Нейните хитове да са стигнали 4-5 милиона през годините, но на другите големи не един смаш отдавна е с над 10+, а някои с дори много повече. Абе създава си се усещането, че е изостанала зад генерацията си, но чак да се обсъжда дали е имала хитове е абсурдно и само такива като Тото, Сашо Роман и Кали биха повдигнали тази тема.

Глория имаше хитове, но не евъргрийни, които да се знаят от всичко живо. Дали тя не си ги наложи или просто парчетата й са по-естрадни... можем само да гадаем.

За останалото съм съгласен. Две сърца и Бели нощи си бяха хитове и навремето. Повече от Думи две. Останалите правилно си ги класирал. 

Птица-скитница я въртяха на 15 минути по Планета (но все пак през 2002 Планета още нямаше достатъчно свое съдържание), както "Къв си ти" и повечето нови песни от 2004-2005 на Преслава. 

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, meleto каза:

Ти просто не си хванал силния период на Десислава. Общо взето до 2002. 2003 караше на стари лаври. После като самопродуцираща не може да се сравнява с влиянието на Планета. 

Иначе не си разбрал темата, а тя е: дали Глория има хит, който се знае от цялата нация. Иначе доста стари песни се въртят в тикток и в мрежата, но не са евъргрийни.

Глория имаше хитове, но не евъргрийни, които да се знаят от всичко живо. Дали тя не си ги наложи или просто парчетата й са по-естрадни... можем само да гадаем.

За останалото съм съгласен. Две сърца и Бели нощи си бяха хитове и навремето. Повече от Думи две. Останалите правилно си ги класирал. 

Птица-скитница я въртяха на 15 минути по Планета (но все пак през 2002 Планета още нямаше достатъчно свое съдържание), както "Къв си ти" и повечето нови песни от 2004-2005 на Преслава. 

И много тийнове като мен не са хванали този период на Десислава и за тях например Ивана или Камеия са мнооого по-големи от нея. ;)

Това ''песен която се знае от цялата нация'' е много смешно. Няма чалга песен, която да се знае от всички или си мислиш, че баба Туца на 84г. от село Конаре е чувала ''Шампанско и сълзи'' или ''Луда по теб''. Хайде малко по-сериозно. 

Нека засегнете и една друга тема - Много се коментира, че баба Гло няма хит дето да се знае от ''цялата нация''. С Джена и Галена, дори Преслава какво правим тогава ? Чалгата след 2010 се консумира от много по-малък таргет хора. Значи и при тях не може да говорим за вечни хитове и никога няма да са до Ивана, Кама и т.н. ? Помните клипчето как питаха по улицата хора над 30 да кажат едно заглавие на трак на Галена и повечето не знаеха, друга каза ''Лъжа е'' и т.н.

2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, meleto каза:

Ти просто не си хванал силния период на Десислава. Общо взето до 2002. 2003 караше на стари лаври. После като самопродуцираща не може да се сравнява с влиянието на Планета. 

Иначе не си разбрал темата, а тя е: дали Глория има хит, който се знае от цялата нация. Иначе доста стари песни се въртят в тикток и в мрежата, но не са евъргрийни.

Глория имаше хитове, но не евъргрийни, които да се знаят от всичко живо. Дали тя не си ги наложи или просто парчетата й са по-естрадни... можем само да гадаем.

За останалото съм съгласен. Две сърца и Бели нощи си бяха хитове и навремето. Повече от Думи две. Останалите правилно си ги класирал. 

Птица-скитница я въртяха на 15 минути по Планета (но все пак през 2002 Планета още нямаше достатъчно свое съдържание), както "Къв си ти" и повечето нови песни от 2004-2005 на Преслава. 

Глория действително няма евъргрийни като онези на най-големите си колежки, освен Не сме безгрешни- факт. Но пък в нейна защита бих казал, че на нея хитовете от силните й години автоматично се превръщаха в бъдещи класики. Това 94та да дойде някаква си там Глория и да се изстреля над всичко живо, дори над мега звездата на нацията Лили Иванова... емблематичен момент за музиката на България изобщо, който винаги ще е от значение. После и със следващите ери се допълни ефекта. Същото и за Сашка и Румяна във въпросните години. Знаеха им се от цялата държава най-големите песни и на трите, албумите им бяха във всеки дом. Мисля, че след това само Ивана е стигала чак такъв връх.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Сега това как ще коментираме? 

А) Хубава работа ама циганска 
Б) Антонио е оправил Азис 
В) Азис е оправил Антонио 
Г) Евтин ПР - DMS Azis 
Д) Евтин ПР - Boost Antonio 
Е) Всички изброени 

WWW.INSTAGRAM.COM

12K Likes, 79 Comments - Azis Online (@azis_online_new) on Instagram: "Happy Valentine’s Day ❤️ Love is for everyone ❤️ #azis #азис #antonio #антонио #freelove #makelovenotwar #freedom #love #myboy #hisboy"

 

  • Haha 3
  • Confused 1
20645797-497352780618945-2069381879-n.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , SG каза:

Глория действително няма евъргрийни като онези на най-големите си колежки, освен Не сме безгрешни- факт. Но пък в нейна защита бих казал, че на нея хитовете от силните й години автоматично се превръщаха в бъдещи класики. Това 94та да дойде някаква си там Глория и да се изстреля над всичко живо, дори над мега звездата на нацията Лили Иванова... емблематичен момент за музиката на България изобщо, който винаги ще е от значение. После и със следващите ери се допълни ефекта. Същото и за Сашка и Румяна във въпросните години. Знаеха им се от цялата държава най-големите песни и на трите, албумите им бяха във всеки дом. Мисля, че след това само Ивана е стигала чак такъв връх.

Оф, още от първото изречение не ми се чете. В нейна защита?! Другите имат евъргрийн, щото имат 1-3 тотални хита и извън тях никой не им знае нещата освен върлите чалгари. На Глория цели албуми й бяха хит, иначе щеше ли да има такива тиражи... За нея не е проблем с какво ще напълни 3-часов концерт и поне са си нейни песните. И що другите държави крадат точно нейни песни, а не на другите? Как се става такова име, само с глас и визия ли? Ми ти много хора не знаят или не помнят Румяна. Дай да отпишем и нейните хитове. Или Птица бяла като е емблема, а не знаят дори в оригинал на кого е...  Банално и цинично да се поставят под въпрос песните точно на Глория.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , -A. каза:

И много тийнове като мен не са хванали този период на Десислава и за тях например Ивана или Камеия са мнооого по-големи от нея. ;)

Това ''песен която се знае от цялата нация'' е много смешно. Няма чалга песен, която да се знае от всички или си мислиш, че баба Туца на 84г. от село Конаре е чувала ''Шампанско и сълзи'' или ''Луда по теб''. Хайде малко по-сериозно. 

Нека засегнете и една друга тема - Много се коментира, че баба Гло няма хит дето да се знае от ''цялата нация''. С Джена и Галена, дори Преслава какво правим тогава ? Чалгата след 2010 се консумира от много по-малък таргет хора. Значи и при тях не може да говорим за вечни хитове и никога няма да са до Ивана, Кама и т.н. ? Помните клипчето как питаха по улицата хора над 30 да кажат едно заглавие на трак на Галена и повечето не знаеха, друга каза ''Лъжа е'' и т.н.

Много ясно, че е чувала. Баба ти Туца ползва интернет! Второ гледа Нова ТВ, с национален обхват, а там дават раззни формати. И като добавим Гласът от БТВ. БТВ дори е с още по-сериозен обхват, хваща се и в най-затънтени места. 

Дори да има такива дето не ги знаят тези песни - не са критична част от населението. Както се знаят старите естрадни песни, така се знаят и въпросните чалги, изброени от теб.

преди 1 час , SG каза:

Глория действително няма евъргрийни като онези на най-големите си колежки, освен Не сме безгрешни- факт. Но пък в нейна защита бих казал, че на нея хитовете от силните й години автоматично се превръщаха в бъдещи класики. Това 94та да дойде някаква си там Глория и да се изстреля над всичко живо, дори над мега звездата на нацията Лили Иванова... емблематичен момент за музиката на България изобщо, който винаги ще е от значение. После и със следващите ери се допълни ефекта. Същото и за Сашка и Румяна във въпросните години. Знаеха им се от цялата държава най-големите песни и на трите, албумите им бяха във всеки дом. Мисля, че след това само Ивана е стигала чак такъв връх.

Аз хванах малко от Румяна. Наистина имаше истерия по нея. Налагали са я дори по БНТ. Но не мисля, че преди 2000 е било конкурентна средата. Ако сравним с бълването след 2000 година и зараждането на стотици изпълнители, нищо не е през 90те. Но наистина не знам доколко е била успешна Гло преди 2000. Знам само че когато Румяна умря в катастрофа, всички коментираха, че Гло й е направила черна магия, защото двете са претендентки за номер 1. Тоест Гло е била номер 1 или най-малкото са били ДЕса-Кама през 2002. 

Върхът при Преслава също беше супер силен. Само продажбите не бяха така големи, заради интернет, но тя има Златен албум. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, ANGEL каза:

Сега това как ще коментираме? 

А) Хубава работа ама циганска 
Б) Антонио е оправил Азис 
В) Азис е оправил Антонио 
Г) Евтин ПР - DMS Azis 
Д) Евтин ПР - Boost Antonio 
Е) Всички изброени 

WWW.INSTAGRAM.COM

12K Likes, 79 Comments - Azis Online (@azis_online_new) on Instagram: "Happy Valentine’s Day ❤️ Love is for everyone ❤️ #azis #азис #antonio #антонио #freelove #makelovenotwar #freedom #love #myboy #hisboy"

 

Ж) Антонио е позирал в новия клип на Азис :D

 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, adorable каза:

Оф, още от първото изречение не ми се чете. В нейна защита?! Другите имат евъргрийн, щото имат 1-3 тотални хита и извън тях никой не им знае нещата освен върлите чалгари. На Глория цели албуми й бяха хит, иначе щеше ли да има такива тиражи... За нея не е проблем с какво ще напълни 3-часов концерт и поне са си нейни песните. И що другите държави крадат точно нейни песни, а не на другите? Как се става такова име, само с глас и визия ли? Ми ти много хора не знаят или не помнят Румяна. Дай да отпишем и нейните хитове. Или Птица бяла като е емблема, а не знаят дори в оригинал на кого е...  Банално и цинично да се поставят под въпрос песните точно на Глория.

Аз на практика съм й защитил успехите. Не отричам какво е имала, а какво й е останало да има днес. Каквито и гиганти да са й били песните по времето на излизането, днес те не се знаят на нивото на въпросните 1-3 хита на други изпълнители. Това има ли какво да му спорим след като е безпределно ясно?

На концертна сцена няма как да ги сравняваме, уви, затова не може да знаем коя как ще й се получи там. Но пък знаем, че Софка направи по-голям концерт от всички чалгарки след златната ера, съответно Глория вече дори в това не е главното мерило.

преди 41 минути, meleto каза:

Много ясно, че е чувала. Баба ти Туца ползва интернет! Второ гледа Нова ТВ, с национален обхват, а там дават раззни формати. И като добавим Гласът от БТВ. БТВ дори е с още по-сериозен обхват, хваща се и в най-затънтени места. 

Дори да има такива дето не ги знаят тези песни - не са критична част от населението. Както се знаят старите естрадни песни, така се знаят и въпросните чалги, изброени от теб.

Аз хванах малко от Румяна. Наистина имаше истерия по нея. Налагали са я дори по БНТ. Но не мисля, че преди 2000 е било конкурентна средата. Ако сравним с бълването след 2000 година и зараждането на стотици изпълнители, нищо не е през 90те. Но наистина не знам доколко е била успешна Гло преди 2000. Знам само че когато Румяна умря в катастрофа, всички коментираха, че Гло й е направила черна магия, защото двете са претендентки за номер 1. Тоест Гло е била номер 1 или най-малкото са били ДЕса-Кама през 2002. 

Върхът при Преслава също беше супер силен. Само продажбите не бяха така големи, заради интернет, но тя има Златен албум. 

През 90те водещ е шок фактора. Той се отразяваше на възприятията дори и над по-хубавите песни, които също започнаха да се причисляват към новосформиращия се термин 'чалга' само защото самите изпълнители носеха името 'чалга'. В общи линии Сашка дивееше и се разкрепостяваше, Глория се опитваше да е различна, но и тя си беше чалга, а Румяна правеше нещо по средата. А около тях - изгряващи всеки ден нови и нови изпълнители с мега хитове, към които народа проявява интерес именно заради интерес към новата чалга музика, а и донякъде в знак на бунт към старото, социалистическото. 

Около 2000 нещата започнаха да се облагородяват, но някои възприятия си останаха. Затова и на концертите и на турнетата се гледаше от доста хора с присмех. Този период, както вече казах, роди последната звезда от чак такъв ранг като тези от 90те - Ивана. Тя просто насъбра всичко, с което чалгата грабваше хората към въпросния момент- смислени, дълбоки песни за живота и същевременно диви и първични песни за разпускане. Камелия, Десислава, Преслава, Галена - те чак такъв връх не са виждали, но както ние виждаме се задържаха много повече от онези, които са го имали.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , ANGEL каза:

Сега това как ще коментираме? 

А) Хубава работа ама циганска 
Б) Антонио е оправил Азис 
В) Азис е оправил Антонио 
Г) Евтин ПР - DMS Azis 
Д) Евтин ПР - Boost Antonio 
Е) Всички изброени 

WWW.INSTAGRAM.COM

12K Likes, 79 Comments - Azis Online (@azis_online_new) on Instagram: "Happy Valentine’s Day ❤️ Love is for everyone ❤️ #azis #азис #antonio #антонио #freelove #makelovenotwar #freedom #love #myboy #hisboy"

 

Най-вече Д според мен. Тоя с тия педалски истории съвсем ще си прецака незапочналата кариера. Нали уж го раздаваше хетеро, какви са тия голи снимки с Азис придружени с лозунг "Любовта е за всички".:wacko: Ако е имал някакви фенки, ще се отдръпнат.

преди 48 минути, Emanuela.Carey каза:

Галин набира мъже

437F802F-BDA3-4906-94F8-8041BDF686DB.jpeg

За какво по-точно?

преди 29 минути, z_o_ каза:

Малена вече е част от Пайнер:

PAYNER.BG

Payner - Музикална Компания

 

Че тя не е ли отначало в Кокошарника? В първия си клип имаше малко Гергана вайб с усмивката и т.н., ама все повече започва да заприличва на типична неразличима руса кифла.

Относно Гергана/Деси Слава: Гери може и да е била замислена като заместник на Десс, ама не се получи точно така - Гера НЕ закопа Деса или нещо подобно. Двете си съществуваха съвсем безпроблемно под чалга небосклона - едната мачкаше в "Пайнер", другата извън него, чак до 2008-9, след което вече имаше спад и при двете. Даже за кратко бяха и двете във фирмата. Чувал съм, че дори са в добри отношения. Не виждам причина за разправии между феновете на двете. :heart: 

  • Like 1
  • Love 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Gerganafen каза:

Най-вече Д според мен. Тоя с тия педалски истории съвсем ще си прецака незапочналата кариера. Нали уж го раздаваше хетеро, какви са тия голи снимки с Азис придружени с лозунг "Любовта е за всички".:wacko: Ако е имал някакви фенки, ще се отдръпнат.

За какво по-точно?

Че тя не е ли отначало в Кокошарника? В първия си клип имаше малко Гергана вайб с усмивката и т.н., ама все повече започва да заприличва на типична неразличима руса кифла.

Относно Гергана/Деси Слава: Гери може и да е била замислена като заместник на Десс, ама не се получи точно така - Гера НЕ закопа Деса или нещо подобно. Двете си съществуваха съвсем безпроблемно под чалга небосклона - едната мачкаше в "Пайнер", другата извън него, чак до 2008-9, след което вече имаше спад и при двете. Даже за кратко бяха и двете във фирмата. Чувал съм, че дори са в добри отношения. Не виждам причина за разправии между феновете на двете. :heart: 

На тях двете, струва ми се, само аз и ти им останахме феновете тук. :D

Те са си дружки иначе, даже помня как Папараци ги бяха хванали да излизат на заведение и да клюкарстват за колежки. :D Убеден съм, че Гери и днес би направила намаление на Дес дори като си е забравила Lidl Plus картата.:heart:

  • Haha 3
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , ANGEL каза:

Сега това как ще коментираме? 

А) Хубава работа ама циганска 
Б) Антонио е оправил Азис 
В) Азис е оправил Антонио 
Г) Евтин ПР - DMS Azis 
Д) Евтин ПР - Boost Antonio 
Е) Всички изброени 

WWW.INSTAGRAM.COM

12K Likes, 79 Comments - Azis Online (@azis_online_new) on Instagram: "Happy Valentine’s Day ❤️ Love is for everyone ❤️ #azis #азис #antonio #антонио #freelove #makelovenotwar #freedom #love #myboy #hisboy"

 

Разбира се,че Г и Д. И двамата са жадни за внимание.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 49 минути, SG каза:

На тях двете, струва ми се, само аз и ти им останахме феновете тук. :D

Те са си дружки иначе, даже помня как Папараци ги бяха хванали да излизат на заведение и да клюкарстват за колежки. :D Убеден съм, че Гери и днес би направила намаление на Дес дори като си е забравила Lidl Plus картата.:heart:

Не бяха ли снимани в Папараци как друсат в колата и после на ресторант? 

  • Haha 1
  • Wow 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, BaGaBoNtIn каза:

Не бяха ли снимани в Папараци как друсат в колата и после на ресторант? 

Няма шанс! Те не правят такива неща!:angry: Ако не беше "Пайнер", да са отишли в някой манастир!

Гери + Деси + Еми (преди да стане Башурка) = Ангелското трио :heart: 

  • Like 2
  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Ето и 2 много любими Десови балади, от времената, когато и двете все още бяха ТОП:

И малко по-позитивна любовна песен, която даже изпълни на завръщането си в "Пайнер" :heart: 

 

 

  • Like 1
  • Love 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, xroflx9 каза:

Неоценен хит,който сигурно дори @Emanuela.Carey е забравил

 

Не знам дали флопна защото я пусна когато беше наредила дискотечни суперхитове, или защото аудиторията иска да слуша от Емануела друг тип песни.

Въпреки че Почти Перфектен пожъна много голям успех, Вечно Свързани също удари на камък.

Може би ако пак реши да пробва в тази насока трябва да е с Пашев.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Emanuela.Carey каза:

Не знам дали флопна защото я пусна когато беше наредила дискотечни суперхитове, или защото аудиторията иска да слуша от Емануела друг тип песни.

Въпреки че Почти Перфектен пожъна много голям успех, Вечно Свързани също удари на камък.

Може би ако пак реши да пробва в тази насока трябва да е с Пашев.

Към тези бих добавил и Виновна,която също беше голям хит,а не е съвсем типичната дискотечна тупалка.

Иначе Почти перфектен беше нещо ново за Емануела. Това й е една от малкото песни,в които не е нахакана мъжемразка😀

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 часа , SG каза:

Глория действително няма евъргрийни като онези на най-големите си колежки, освен Не сме безгрешни- факт. Но пък в нейна защита бих казал, че на нея хитовете от силните й години автоматично се превръщаха в бъдещи класики. Това 94та да дойде някаква си там Глория и да се изстреля над всичко живо, дори над мега звездата на нацията Лили Иванова... емблематичен момент за музиката на България изобщо, който винаги ще е от значение. После и със следващите ери се допълни ефекта. Същото и за Сашка и Румяна във въпросните години. Знаеха им се от цялата държава най-големите песни и на трите, албумите им бяха във всеки дом. Мисля, че след това само Ивана е стигала чак такъв връх.

Аз не бях чувал за Румяна до смъртта й. Не мисля, че може да се дава за пример за всенародна известност.

  • Wow 3
  • Confused 1
  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...