Jump to content


ChatGPT


Препоръчани коментари

ChatGPT е чат бот, базиран върху модела за изкуствен интелект GPT3 създаден от изследователната лаборатория OpenAI. Способен е да създава, анализира и форматира текстове от всякакво естество, да се справя със сложни математически операции, и да програмира в рамките на секунди. Някой от вас ползвал ли го е? Какви са впечатленията ви?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз си мисля, че в близките 5-6 години всички чалга текстописци ще бъдат сменени с AI. 🙈
Буквално можеш да го нахраниш с няколко текста, и ти снася сходен.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тествах го задълбочено. Мога да кажа, че пуска доста банални неща, ако говорим за истории или тестове на песни. Става за кратки отговори, но и винаги пише доста разпознаваемо. Например, дори с температура - 0,7 или повече пак дава "Първо... второ... след това...". Разбира се може да му се сложи команда да не пише така, но реално цената се оскъпява, защото всичко в prompt-а си го отчита като разход.

Интересно е положението със Image AI. Вади снимки, които не винаги имат стойност, но поне решава проблема с правата. Но не е от най-евтините решения, ако създаваш много съдържание.

Попитах коя е Преслава... въпреки че е трениран с уикипедия данни и има английска версия на страницата на Преслава, връща озадачително неверни данни, което е и най-големият риск.

Цитат

Preslava is a Bulgarian pop singer-songwriter. She has released over 25 singles and 10 albums since her debut in 2003. She is best known for her hit single "Gospodari na Efira" which topped the Bulgarian music charts in 2005. She is also known for her collaboration with the popular Bulgarian dance group, Azis.

На български отговаря с много грешки. Особено на въпроси, които са по-творчески.

 За факти не става. Данните са му до 2021. Не знае кой е спечелил Евровизия 2022 или Световното. Става като помощник в някои отношения, но не и за пълноценно създаване на съдържание.

Между другото Google & Bing вече обявиха, че ще създадат специално търсене, базирано на AI. Вече има търсачки, които комбинират резултати от AI и Bing. Доста по-акуратни неща връщат, които по данни на SimilarWeb Правят по 5-10 милиона посещения на месец, което със сигурност дърпа от популярността на Гугъл и Бинг. Втората още през март ще пусне AI търсене, тъй като те държат доста стабилен дял в САЩ. 

ANDISEARCH.COM

Andi is search for the next generation using generative AI. Instead of just links, Andi gives you answers - like chatting with a smart friend
NEEVA.COM

Did you know 40% of search results are ads? Created by ex-Google execs, Neeva only shows you real results. No ads or affiliate links ever.
Цитат

Преслава е една от първите български царици. Тя е родена през 865 година и правила до година 893. Тя е дъщеря на българския цар Борис I. Преслава е съпруга на българския княз Симеон I Младенец и заедно ...

При сверка, Борис 1 няма такава дъщеря.

Link to comment
Сподели в други сайтове

И на мен ми е направило впечатление, че се справя много зле с конкретна информация от реалния живот, но за общи генерализации е просто ненадминат. В 90% от случаите уцелва в десятката. Карал съм също го да ми програмира скрипчета, и се справя относително добре ако го сбуташ няколко пъти, и му обясниш по-подробно какво точно трябва и как да прави. Иначе по има света вече има хора, които са използвали комбинацията GPT3+DALL-E да създават игри или да пишат книжки за деца.

П.с. на тази етап не е препоръчително да се използва на български. Не е достатъчно добре трениран за езика ни.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , Fast каза:

И на мен ми е направило впечатление, че се справя много зле с конкретна информация от реалния живот, но за общи генерализации е просто ненадминат. В 90% от случаите уцелва в десятката. Карал съм също го да ми програмира скрипчета, и се справя относително добре ако го сбуташ няколко пъти, и му обясниш по-подробно какво точно трябва и как да прави. Иначе по има света вече има хора, които са използвали комбинацията GPT3+DALL-E да създават игри или да пишат книжки за деца.

П.с. на тази етап не е препоръчително да се използва на български. Не е достатъчно добре трениран за езика ни.

Да, понякога започва да говори на руски :D 

Има супер интересни AI-базирани проекти, но в определени сфери е ненадминат. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Предстоят много интересни времена. Този Chat GPT ми е като първите "смарт"фони, които още нямаха операционна система, ама показваха, че телефонът вече не е само за разговори, съобщения и снимки.

Не съм особено впечатлена, но и не го тествах задълбочено. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 57 минути, Blueberry каза:

Предстоят много интересни времена. Този Chat GPT ми е като първите "смарт"фони, които още нямаха операционна система, ама показваха, че телефонът вече не е само за разговори, съобщения и снимки.

Не съм особено впечатлена, но и не го тествах задълбочено. 

Между другото технологичният прогрес е брутален. Преди 2000 година излизат първите мобилни телефони. Към 2000 излизат лаптопите. Към 2012 излизат смартфоните. 

Интернетът в 2000 беше ограничен. Стана неограничен. Мобилният трафик доскоро беше ограничен, сега става неограничен.

За 25 години се случва повече отколкото преди е ставало. Телевизията и радиото са се появили към началото на 20 век. 

И тая технология ще се развие. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Blueberry каза:

Предстоят много интересни времена. Този Chat GPT ми е като първите "смарт"фони, които още нямаха операционна система, ама показваха, че телефонът вече не е само за разговори, съобщения и снимки.

Не съм особено впечатлена, но и не го тествах задълбочено. 

Имаха. Symbian 60, Windows Mobile, PalmOS. Бяха много развити за времето си. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

От 29.01.2023 г. от 15:55, Fast каза:

ChatGPT е чат бот, базиран върху модела за изкуствен интелект GPT3 създаден от изследователната лаборатория OpenAI. Способен е да създава, анализира и форматира текстове от всякакво естество, да се справя със сложни математически операции, и да програмира в рамките на секунди. Някой от вас ползвал ли го е? Какви са впечатленията ви?

Не е лоша алтернатива на Гугъл. Ако ти трябва жокер за "Стани богат" определено си хващаш някой с бързи пръсти и остър ум. Лесно може да се открие отговор на почти всичко.

Link to comment
Сподели в други сайтове

От 30.01.2023 г. от 21:18, Pinchfire каза:

Не е лоша алтернатива на Гугъл. Ако ти трябва жокер за "Стани богат" определено си хващаш някой с бързи пръсти и остър ум. Лесно може да се открие отговор на почти всичко.

И тук има риск да получиш грешна информация, но не виждаш кой е източникът. Освен ако не подадеш команда да ти изкара източник и пак не е сигурно, че е оттам. А за събития и актуални теми - просто не става. Но виж, търсачки като Гугъл и Бинг вече имат информацията и когато включат и aI технология ще са ненадминати.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...