Jump to content

Поп-фолк скандали (януари 2023)


Препоръчани коментари

преди 1 час , omline каза:

Ама пък за сметка на това беше права и уцели много точно периода 98-2003-та, в който наистина са концентрирани най-много златни песни.

Според мен затова смята, че песни като изброените няма да имат шанс, ако излязат днес - просто го няма онзи общ ентусиазъм и от страна на публиката и от страна на създателите на тази музика.

Една птичка пролет не прави наистина.

Е да, това си е периода, плюс-минус някоя година. Каквото и да си говорим ТОП изпълнителите точно от този период + Преслава са се запечатали във възприятията на хората като най-големите евър. Нали, не изключваме и песни и изпълнители от преди 98, тъй като те реално също са сред онези, които по времето си са били титани, но просто тогава чалгата беше по-скоро нещо ново и неизследвано, а публиката беше с възприятие what the fuck. По-натам станаха по-подредени и маркетингови нещата, затова и толкова много песни останаха във времето.

А Десислава е по-умна, отколкото се прави. Вярно е, че днес песни като Птица-скитница трудно биха се превърнали в подобни шлагери, но точно пък тя да приказва кое ще се слуша и кое няма да се слуша е нелепо. В дискографията си има възможно най-много рискове от всичките си колеги вкл. песни, за които 100 про като ги е правила си е знаела, че няма да станат хитове. Пък и нали за това се водиш голям изпълнител - за да имаш думата, да правиш рискове и да създаваш течения. След раждането нещо сериозно й влияе на преценката и я влече все по-надолу в блатото.

преди 34 минути, GSA каза:

Тя пак и за 2 албума спомена. И един да види бял свят тази година, ще е уникално. А дано. 

Фолклорния го обещава буквално от 15 години. И през 2023 за първи път се хвали, че вече е готова с ЕДНА!!! песен!:roll1:С темпо от подобен сорт ако албумът е с, да речем, 10 песни, й остават още 9×15 години т.е официално ще имаме фолклорен албум от Деси Слава през 2158-ма!:Jumpy:

А кючеците колко ли ще са?

  • Like 3
  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, GSA каза:

Не знам, за мен просто ще е епично ако Деси Слава, Ивана, Глория, Преслава и Анелия (например), пуснат албуми в една и съща година. 

Абсолютно! 2011 беше култова когато Преслава, Анелия, Галена и Глория пуснаха албуми. Ивана, Емилия, Райна издадоха през 2012.

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Gerganafen каза:

Абсолютно! 2011 беше култова когато Преслава, Анелия, Галена и Глория пуснаха албуми. Ивана, Емилия, Райна издадоха през 2012.

Последната година, в която имаше по-масово издаване на поп-фолк албуми мисля, че беше 2019: Райна, Преслава, Ивана, Борис Дали и май пропускам някого? Оплакват се, че албуми не се продават а никаква мисъл не влагат в това. Как една Михаела Маринова издаде албум миналия месец и обиколи сума ти книжарници да го промотира и толкова много копия продаде? За Любо Киров дори не коментирам, а Лили Иванова въобще. 

Една Цветелина дори ми направи впечатление, че обяви наскоро издаването на 3ти тираж на последния и фолклорен албум. 

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

 

преди 2 часа , Mr. Greshen каза:

Деса имала дует с Емир Джулович, снимана още лятото и самостоятелна песен

Да внимава да не я преметне както направи с циганката Бони.

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , GSA каза:

Не знам, за мен просто ще е епично ако Деси Слава, Ивана, Глория, Преслава и Анелия (например), пуснат албуми в една и съща година. 

От тези Преслава ме изненада приятно като убеждаваше мисля че Софка, че отвреме-навреме е добре да се издават албуми. Значи има шанс тя да пусне някой. Анелия, Ивана и Глория попринцип си издават на няколко години. Само от Десислава вероятно няма да видим такова нещо. Тя е над тези отживелици и би поднесла на феновете си всичко, но не и албум с пълнежи.

  • Like 2
  • Haha 1
  • Hug 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 58 минути, SG каза:

От тези Преслава ме изненада приятно като убеждаваше мисля че Софка, че отвреме-навреме е добре да се издават албуми. Значи има шанс тя да пусне някой. Анелия, Ивана и Глория попринцип си издават на няколко години. Само от Десислава вероятно няма да видим такова нещо. Тя е над тези отживелици и би поднесла на феновете си всичко, но не и албум с пълнежи.

Нали пусна някаква балада наскоро, не е толкова черна Десислава, колкото се изкарва тук. Челяд има да храни жената, с експерименти хладилник не се пълни. "Оная" Десислава с експериментите имаше зад гърба си или Пайнер, или Галин. Нека не се подценява ролята и на Йовко Петров, който страшно много й помогна. Изкара още няколко години след това експериментирайки, но видя, че няма да стане работата и се върна към песньовки тип Мръсни поръчки. Не виждам сегашната й продукция да е много по-надолу като качество в сравнение с оня период. Ми предпочитам Брутален пред това:

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, HIStory каза:

Нали пусна някаква балада наскоро, не е толкова черна Десислава, колкото се изкарва тук. Челяд има да храни жената, с експерименти хладилник не се пълни. "Оная" Десислава с експериментите имаше зад гърба си или Пайнер, или Галин. Нека не се подценява ролята и на Йовко Петров, който страшно много й помогна. Изкара още няколко години след това експериментирайки, но видя, че няма да стане работата и се върна към песньовки тип Мръсни поръчки. Не виждам сегашната й продукция да е много по-надолу като качество в сравнение с оня период. Ми предпочитам Брутален пред това:

 

Балада от 2014, преработена разбира се за да звучи по-вървежно с новия кръчмарски глас от 2022. Заобиколена от Парти животни, Брутален и други ромско-арабски комерси. Ами това не е онази Десислава, която се стараеше да е различна дори когато не беше с Пайнер, Галиновци и Йовковци. Ето това примерно е даже от периода на фалит ама и до днес създава супер яката емоция каквато не сме получавали в нито една Десова песен след раждането. Че и хит излезе.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, SG каза:

Ето това примерно е даже от периода на фалит ама и до днес създава супер яката емоция каквато не сме получавали в нито една Десова песен след раждането. Че и хит излезе.

Това и до ден днешен ми е може би любимата поп (?) песен която е създавал български изпълнител. И най-адекватното произношение на английски език сред останалите опити на колегията.

Ако няма да се връща към корените си поне да пусне нещо такова пак. (въпреки че сто процента ще флопне на фона на кючеците).

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Emanuela.Carey каза:

Това и до ден днешен ми е може би любимата поп (?) песен която е създавал български изпълнител. И най-адекватното произношение на английски език сред останалите опити на колегията.

Ако няма да се връща към корените си поне да пусне нещо такова пак. (въпреки че сто процента ще флопне на фона на кючеците).

Тя в интервюто по ФЕН направо си каза, че не смята да прави поп музика вече. Много ме разочарова, защото очаквах, че все някъде там е останал някакъв проблясък от онази отличаваща се изпълнителка, която не искаше да е една от многото, които пеят само чалга.

То поне да прибираше голямата пара от чалгата... По кръчмотеките я искат заради ретрото. А след раждането само двата долни кючека с Фики и Азис са й стигали 10 милиона гледания, но и тя самата си знае, че това не са хитовете, които й се иска да има. А някои от най-актуалните предложения и 500k не могат да чукнат. Една поп песен вероятно би имала повече, макар че към днешна дата не съм сигурен до колко публиката вече държи на Десислава като на различна певица и дали биха я подкрепили. Сама си го направи.

По-добре да не говорим за доброволно пропадащи чалгарки, а за някои, които си държат на нивото. Не съм очаквал, че през 2023 ще получим нещо толкова силно от Ивана.❤️

  • Like 2
  • Confused 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , SG каза:

Ето това примерно е даже от периода на фалит ама и до днес създава супер яката емоция каквато не сме получавали в нито една Десова песен след раждането. Че и хит излезе.

И какъв точно дивидент би й донесла подобна песен? Нито участия ще й докара, нито за концерт е ок (не, че се и очертава такъв), нито вече има шанс за пробив навън. Пари на вятъра. Жената е самотна многодетна майка все пак. Да налази някой тип Пеевски или Башур - сигурен съм, че ще се скъса от експерименти. В момента мисля, че няма сигурност и затова не й се рискува. Баладата беше голям жест в тоя смисъл (макар че не я слушах повече от веднъж).

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, HIStory каза:

И какъв точно дивидент би й донесла подобна песен? Нито участия ще й докара, нито за концерт е ок (не, че се и очертава такъв), нито вече има шанс за пробив навън. Пари на вятъра. Жената е самотна многодетна майка все пак. Да налази някой тип Пеевски или Башур - сигурен съм, че ще се скъса от експерименти. В момента мисля, че няма сигурност и затова не й се рискува. Баладата беше голям жест в тоя смисъл (макар че не я слушах повече от веднъж).

Невинаги дивидентите се изчисляват само чрез пари (но и такива би получила от стрийминга). Имена като нея трябва да работят, за да останат във времето - а това невинаги се получава само като издаваш хит след хит. Да не говорим за публиката, която ги е направила това, което са - Десислава нейната фенска маса не си я създаде само с поп-фолк хитовете, а и с това, че се осмеляваше най-много от всички да е различна. И съответно в последните години я губи стремглаво, защото вече е една от многото. Пак добре, че винаги ще си й останат първите 20 години. След време хората вероятно ще оценят какъв артист е била някога, но и ще е жалко да видят как после се е предала.

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 часа , Blueberry каза:

Какво е направил?

И защо Cipele я няма ни в Спотифай, ни в Ютуб?

WWW.GOOGLE.COM

В края на годината певицата Бони изненада почитателите си с нов видеоклип на тоталния си хит "Време е", след като първата версия на клипа бе...

 

  • Wow 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 часа , Blueberry каза:

Какво е направил?

И защо Cipele я няма ни в Спотифай, ни в Ютуб?

В Ютуб я има само с другата певица, не оригиналът. Ето я:

преди 5 часа , DarkChild каза:
WWW.GOOGLE.COM

В края на годината певицата Бони изненада почитателите си с нов видеоклип на тоталния си хит "Време е", след като първата версия на клипа бе...

 

Емир и композиторът Лазич така прецакаха и Андреана Чекич, с която е оригиналната и най-известна версия на "Cipele". Клипът беше в канала на Grand Production и муфтеха Андреана за пари, при все че каналът не е нейн. И после я прецакаха като презаписаха песента + клип, с друга певица и изтриха оригинала, който за мен си е най. Смешна работа...

  • Like 5
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 часа , Just_Me каза:

В Ютуб я има само с другата певица, не оригиналът. Ето я:

Емир и композиторът Лазич така прецакаха и Андреана Чекич, с която е оригиналната и най-известна версия на "Cipele". Клипът беше в канала на Grand Production и муфтеха Андреана за пари, при все че каналът не е нейн. И после я прецакаха като презаписаха песента + клип, с друга певица и изтриха оригинала, който за мен си е най. Смешна работа...

Сега си представи на глупавото Деси какви номера може да извърти.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Леле и Бони нямаше да я позная, че е тя. С ново носле е, но пък определено такъв тип носле доста подмладява.

А аз имам един въпрос - в ретро фолк раздела повече се пише за по-стари песни от колкото тези, които търся.

Тогава бях спрял да слушам фолк за известно време и затова бих искал да попитам някой дали си спомня, кои са били големите фолк хитове на 2012, 2013 и първите месеци на 2014-та година до пролетта?

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, mihael каза:

Тогава бях спрял да слушам фолк за известно време и затова бих искал да попитам някой дали си спомня, кои са били големите фолк хитове на 2012, 2013 и първите месеци на 2014-та година до пролетта?

Разбира се!

2012:

Гергана - Мирис на любов

Гергана и Галин - Вкусът остава

2013:

Гергана - От този момент

2014 нямаше хитове, беше слаба година. 2015 песента на годината беше "Твоите думи" пак на Гери и Галин, мега хит признат даже в национален ефир.

Пак заповядай! :) 

 

  • Haha 1
  • Love 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...