Jump to content



Чат Мания (Януари,Февруари,Март) 2023


Препоръчани коментари

  • Отговори 108
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

преди 4 часа , WindWalkerMonk каза:

@-A. искам да чуя коментар по темата:

 

Простаци, сър.

ПС - Джоан и компания, и тия дето си нямат друга работа ми ги хейтят по твитър - на сапун. Стига дискриминации, 2023 един аршин за всички! 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Lelqtian каза:

Простаци, сър.

ПС - Джоан и компания, и тия дето си нямат друга работа ми ги хейтят по твитър - на сапун. Стига дискриминации, 2023 един аршин за всички! 

Точно така смятам и аз, но подкрепям Роулинг срещу хейта който получава. Макар, че трябва да отбележим, че и тя беше една от тях. Това което тези хора правят, както и ние си имаме едно форумно БЧХ е единствено да вредят на ЛГБТ къмюнитито.

1. Самите транс жени им казват, че им вредят. Нека да покажа едно видео с което да се аргументирам, преди да @Fast да се появи с нови теории:

Eто тук, от 4:30 транс жената обяснява какво са й причинили тези популисти, загубила си е работата, пречат й да си живее живота, и тя вече не желае да се идентифицира с нищо. Той обаче, като някои наши познати бие игнор на това и продължава с неговите теории за дискриминация.

Това което Роулинг казва е, че жените трябва да бъдат защитени и транс жените нямат място където например се кърмят деца. Естествено, че нямат място там, и това не е дискриминация, напротив, това е факт. Отново искам да кажа, че не харесвам Роулинг като политически или социални разбирания, защото тя е прекалено либерална в останалите си виждания, но едно трябва да й призная:

1. Тя говори уважително за всички, включително транс хората.
2. Тя се обръща към тя с "Тя"
3. Тя смята, че те също трябва да бъдат защитени


2. Самите активисти извън Туитър смятат, че няма нищо нередно в казаното, че има два биологични пола и Бога ми, всеки с всичкия си трябва да се съгласи. Самите успели транс жени не са офенднати колкото са мъжете, и само си представи, че имаме мъже които обясняват на жените "какво трябва да бъде една жена".

 

3. Въпросните туитър фрийкове ИСКАТ равни права, което Е нормално и заслужено. Проблема идва когато тези права стават с двоен аршин. За пример в идния дебат е зададен простичък въпрос:

а:) Ако се напише роман и убиеца е бял хетеросексуален мъж/жена, това ОК ли е? - отговора ДА
б:) Ако се напише роман и убиеца е транс човек, това ОК ли е? - отговора е НЕ, защото е трансфобия, дискриминация и т.н. 

Ето тук е дебата точно:

 

За финал те смятат, че е дискриминация да бъдат в отделна категория в спорта например. Това било дискриминация, но фактите сочат, че не е. След хормоналната терапия те все пак остават завидно по силни от жените, то дори се появи в интернет термима "easy gold medals". Ето и няколко примера:

https://www.washingtonpost.com/sports/2022/01/10/lia-thomas-penn-transgender-swimmer/

https://www.washingtonpost.com/sports/2019/05/16/stripped-womens-records-transgender-powerlifter-asks-where-do-we-draw-line/

Очевидно е, че те са завидно по силни от нормалните жени физически. Това няма отношение как се чувстват и възприемат. Просто е доказан неколкократен факт. Затова трябва да са си отделна категория и в това подкрепям Роулинг на 200%. 

Другото което е, не може да искаш права и съчувствие от населението, а ти да си агресивен по този начин. Ако искат с агресия, тогава няма защо да се сърдят, че получават насреща същото. Примера с Роби отгоре е доста категоричен, но те се оплакват когато дадени консервативни страни агресират срещу тях самите. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 часа , WindWalkerMonk каза:

Точно така смятам и аз, но подкрепям Роулинг срещу хейта който получава. 

Джоан напълно и 100% си заслужава целия хейт, който получава, даже и е малко. Дори не ме интересува вече кой е прав и кой е крив. Тая като пълна селянка сама налива масло в огъня с цитати извън контекст на транс мишената на седмицата. И на скрийншот хем за да се вижда хубаво името на жертвата, хем да не им вдигаме акциите с меншън или както се вика там. 

Вкрайна сметка е милярдерка, а накрая ще се окаже как просто е загоряла, а мъжо и се дърви на чикс уит дикс. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 57 минути, -A. каза:

Злоба, погнуса и ужас!

После го раздават жертви а се радват на чужда смърт! Думи ? Нямам.

Нали, и аз така смятам.

преди 19 минути, Lelqtian каза:

Джоан напълно и 100% си заслужава целия хейт, който получава, даже и е малко. Дори не ме интересува вече кой е прав и кой е крив. Тая като пълна селянка сама налива масло в огъня с цитати извън контекст на транс мишената на седмицата. И на скрийншот хем за да се вижда хубаво името на жертвата, хем да не им вдигаме акциите с меншън или както се вика там. 

Вкрайна сметка е милярдерка, а накрая ще се окаже как просто е загоряла, а мъжо и се дърви на чикс уит дикс. 

За всяко друго нещо и аз щях да мисля така, но тук я подкрепям. Дори смятам, че това е голяма победа за нея като популярност и за свободния свят. За първи път в стриймовете се разрешават думи като "freak", "abominations" и т.н. за тях, а не само от тях. Freak e много готинка дума by the way за тях. За първи път от появата на този СПИН Cancel Culture големите стриймъри си позволиха да им се подиграват на тези активисти, а youtube и twitch отказаха да изтрият видеотата. 

Роулинг има масова подкрепа, а света показа на чия страна е. Не само това, ами тя принуди тези да й се извинят, защото ги заплаши със съд. Ето така се прави:

Иначе и аз смятам, че язвителните й коментари не са необходими, но явно е наранена и обидена. И сега просто пирува зашото нормалния свят показа подкрепата си и зад чия страна застава. И това включва нормалната част от ЛГБТ къмюнитито. Даже изгледах видеота в които транс жени са отвратени от част от тези ЛГБТ транс активисти като този горе и дори наричат Дра кралиците палячовци и ги смятат за подигравка за тях самите, а не за арт. 

Техните твърдения са базирани на лъжа и манипулация, което им даде резултата, който заслужават. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • Stela locked this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...