Jump to content



Поп-фолк скандали (декември 2022)


Препоръчани коментари

Сряда: Фики е Емрах с тотален мегахит

1. Фики и Емрах - Любовта е гадно е нещо 338К

2. Фики - Чупки в кръста 133К

3. Данна и Малката - Като за световно 93К

4. Софи Маринова и Преслава - Мангава тут 71К

5. Емилия и Галин - Алкохол 55К

---

2022 е една от най-силните години в кариерата на Фики, конкурираща се с първите две години след старта му. "Чупки в кръста" е в третия си месец, а задържа стабилно над 100К, като последния уикенд доближи 180К.

---------------------------------------------------------

Засега хитовете на годината според youtube мисля, че изглеждат такa:

1. Фики - Отпусни се

2. Галена и Дамян - Welcome to Bulgaria

3. Меди и Азис - Пистолет

4. Преслава и Константин - Сладкото зло

5. Емилия и Денис Теофиков - Пак ще се броиш

Willy да ме поправи, ако греша.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Balkandji1 каза:

Сряда: Фики е Емрах с тотален мегахит

1. Фики и Емрах - Любовта е гадно е нещо 338К

2. Фики - Чупки в кръста 133К

3. Данна и Малката - Като за световно 93К

4. Софи Маринова и Преслава - Мангава тут 71К

5. Емилия и Галин - Алкохол 55К

😵💫Явно хората се кефят предимно на цигании и кавъри 🥹😀

Поне песента на сторарови наистина е добре направена. 🤓

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Balkandji1 каза:

 

1. Фики и Емрах - Любовта е гадно е нещо 338К

2. Фики - Чупки в кръста 133К

3. Данна и Малката - Като за световно 93К

4. Софи Маринова и Преслава - Мангава тут 71К

5. Емилия и Галин - Алкохол 55К

 

Факта че в този лист с циганийки ни спасява само сръбски кавър

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Emanuela.Carey каза:

Факта че в този лист с циганийки ни спасява само сръбски кавър

Е, има ги Данче и Младоликата.

Аз като цигания определям солото на Фики и дуото на Преслава със Софка.

Дуетът на двамата братя е турски кавър, не е кючек, на Емилия песента също е яка.

Аргументът, че някоя песен била кавър се котира още от началото на 90-те. 30 години по-късно не свикнахме ли вече с това?

Link to comment
Сподели в други сайтове

То реално няма проблем с кавърите, просто според мен би било подействало осеежаващо на жанра да се появят нови композитори, които да правят хитове, но явно няма много такива и всеки залага по-скоро на сигурно.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, NazzkO каза:

То реално няма проблем с кавърите, просто според мен би било подействало осеежаващо на жанра да се появят нови композитори, които да правят хитове, но явно няма много такива и всеки залага по-скоро на сигурно.

 

Така е.

Някакво усещане имам, че както при изпълнителите се случва да излизат по няколко нови впечатляващи имена на определен период от време, така е и при композиторите. Или се лъжа?

Ще е яко ако в дадена година-две се появят поне трима нови композитори да освежат жанра с нов тип звучене.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Balkandji1 каза:

Така е.

Някакво усещане имам, че както при изпълнителите се случва да излизат по няколко нови впечатляващи имена на определен период от време, така е и при композиторите. Или се лъжа?

Ще е яко ако в дадена година-две се появят поне трима нови композитори да освежат жанра с нов тип звучене.

Не съм запознат и аз. Има някакви вълни явно, както беше с Кости, Ганев и тн, но явно определено е по-трудно, отколкото с изпълнителите 😀

Там всеки с някой лев за клип и песен е вече певец/а 🥲

Според мен още не са се възстановяват от ковид спирането на работа.

Гледам от големи звезди се възраждат стари песни, яко колаборации се правят, кавъри… демек залагат на това да се открои нещо поне за малко, или до следващия проект в най-добрия смисъл.

И яко са се капсулирали в тия дискотеки, а там се върти едно и също.

Аз се надявам на новата песен на Анелия 😀 Дано скоро я чуем

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, Balkandji1 каза:

Така е.

Някакво усещане имам, че както при изпълнителите се случва да излизат по няколко нови впечатляващи имена на определен период от време, така е и при композиторите. Или се лъжа?

Ще е яко ако в дадена година-две се появят поне трима нови композитори да освежат жанра с нов тип звучене.

Композитори тия години трудно. Всичко е бийт мейкъри които не могат да свирят на инструмент, а само да редят бийтове. А пък свирещите са се увили в някакъв пашкул на “анти пошлата музика”.

И аз се надявам да изгрее някой със свежи идеи да разбута малко жанра както Пашев преди години.

преди 26 минути, NazzkO каза:

Аз се надявам на новата песен на Анелия 😀 Дано скоро я чуем

Аз пък все още пазя надежди за Алисия че ще пусне нещо разбиващо. Дано Цоцко поне за нея се раздаде.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , Balkandji1 каза:

Сряда: Фики е Емрах с тотален мегахит

1. Фики и Емрах - Любовта е гадно е нещо 338К

2. Фики - Чупки в кръста 133К

3. Данна и Малката - Като за световно 93К

4. Софи Маринова и Преслава - Мангава тут 71К

5. Емилия и Галин - Алкохол 55К

---

2022 е една от най-силните години в кариерата на Фики, конкурираща се с първите две години след старта му. "Чупки в кръста" е в третия си месец, а задържа стабилно над 100К, като последния уикенд доближи 180К.

---------------------------------------------------------

Засега хитовете на годината според youtube мисля, че изглеждат такa:

1. Фики - Отпусни се

2. Галена и Дамян - Welcome to Bulgaria

3. Меди и Азис - Пистолет

4. Преслава и Константин - Сладкото зло

5. Емилия и Денис Теофиков - Пак ще се броиш

Willy да ме поправи, ако греша.

 

Не грешиш. Ето и топ 10 с цифри(клип+аудио)

1. Отпусни се - 24.9М
2. Welcome to Bulgaria - 17.1M
3. Пистолет - 16.7М
4. Сладкото зло - 15.8М
5. Пак ще се броиш - 15.4М
6. Еуфория - 12.9М
7. Мария  - 12.1М
8. Чупки в кръста - 11.6М
9. 69 - 11.5М
10. Единствено / Пияни нощи - 10.7М

 

  • Thanks 2
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

От един гримьор разбрах че Симона вчера е снимала клип. (същия ми прати Алфа Кукла един месец преди да излезе)

Песента била отново с ретро звучене и много силна. Май ще размаже лелите си!

  • Thanks 1
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, SG каза:

Какви милиони са навъртяли пак, а песните им не се знаят от основния останал таргет в 6-милионна застаряваща България...

Чак пък да не се знаят. Всички песни от топ 10 са били с големи приеми по дискотеките, коментирани по мрежите и родили трендове в тик ток сред младите.

  • Like 2
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Willy каза:

Чак пък да не се знаят. Всички песни от топ 10 са били с големи приеми по дискотеките, коментирани по мрежите и родили трендове в тик ток сред младите.

И аз съм на това мнение. Той има предвид, че хората над 40 масово не ги знаят, а средната възраст в България вече е 45 години.

Но и в Европа не е много по-различно. В ЕС средната възраст доближава 44, така че населението застарява навсякъде в Западния свят.

Това не пречи на изпълнителите да правят песни, насочени и към по-възрастната аудитория, въпрос на избор.

В попфолка има друг проблем и той е хроничен. До 2005-2006 всички поколения го слушаха, но след това започна да се заражда дискотечната вълна с по-забързан ритъм, което отблъсна по-старата генерация. А по-късно на небосклона изгряха и евтините, агресивни текстове за кучки от типа "ще те размажа, ще ти разбия живота", клетви и тийн лафчета.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, Willy каза:

Чак пък да не се знаят. Всички песни от топ 10 са били с големи приеми по дискотеките, коментирани по мрежите и родили трендове в тик ток сред младите.

И същевременно истинската най-голяма сензация, станала мания и в куп други държави - Васко жабата - едвам-едвам догонва Сладкото зло, Пистолет и WoB и не догонва Отпусни се, въпреки че дори и само на основното клипче има много повече харесвания. Това просто не е сериозно. Само с хит сред чалга средите не се правят такива цифри за такова отрицателно време вече.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, SG каза:

И същевременно истинската най-голяма сензация, станала мания и в куп други държави - Васко жабата - едвам-едвам догонва Сладкото зло, Пистолет и WoB и не догонва Отпусни се, въпреки че дори и само на основното клипче има много повече харесвания. Това просто не е сериозно. Само с хит сред чалга средите не се правят такива цифри за такова отрицателно време вече.

Васко жабата няма replay value и не се слуша като нормална песен. Хит са клипчетата и компилациите които включват тази песен и е на фон.

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, Emanuela.Carey каза:

Цунки 💋

B514DAD3-A0F8-4000-857B-5BA050C1C0C1.jpeg

Новият любовник на Глория, който е с 20-ина години по-млад от нея, си падал по по-възрастни жени. Преди да започне аферата си с 50-годишната прима на попфолка, той имал вземане даване с друга певица на над средната възраст – 44-годишната Татяна. Глория обаче завидяла на колежката си и отмъкнала най-безпардонно гаджето й.

Тук стигаме до любопитните подробности за уменията в леглото на мачото, които дават за него както Татяна, така и Глория. Татяна била по-обрана и казвала само, че в леглото Добромир бил много добър. По-разточителна по темата обаче е Глория, която споделя без свян, че младокът е направо бог в леглото и че нощите с него я подмладяват.

„Явно това е търсила цял живот Глория, да са живи и здрави и тя, и нейният млад жребец“ – съскат нейни колежки в попфолка.

Изданието разкрива, че младият мачо си падал по грубите изпълнения в леглото. Обичал да подчинява властно жените, като ги връзвал в леглото и брутално прониквал в тях.

Дали и Глория е подложена на тези садо-мазо изпълнения, можем само да гадаем... Кой знае, може пък това да й харесва, макар че самата тя е властна натура. Пък и всеки има свободата да прави в леглото каквото си ще, стига да не си изпати като Анита Мейзер.

 

  • Haha 3

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Willy каза:

Васко жабата няма replay value и не се слуша като нормална песен. Хит са клипчетата и компилациите които включват тази песен и е на фон.

Васко Жабата е хит тип Шушана, за който разбра цялата държава. И отделно на това гръмна в още няколко държави с общо десетки милиони население. И по-възрастните навсякъде биха си я пуснали именно в YouTube. Нелогично е песни, които не се знаят масово дори и само в България да са със сходни/повече гледания.

За мен периода от началото на пандемията до сега трябва да ни отвори очите кои може би са манипулирали картинката и преди, и така са подпомогнали стабилизирането си като имена. Повечето други изпълнители масово изгърмяха и доста често не успяват да стигнат и 1 милион. Същевременно същите онези, за които и преди най-много се е говорило, че купуват, са начело с никакви грандиозни цифри. И не само, че им се връзваме, а твърдим, че причината е колко са големи.

А голям ли е наистина някой, на който песента му се знае сезонно предимно от таргетите до макс 30-40? Реторичен въпрос.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Willy каза:

Васко жабата няма replay value и не се слуша като нормална песен. Хит са клипчетата и компилациите които включват тази песен и е на фон.

Разбира се, кой средностатистически човек до 30 години ще replay-ва това хоро?

По-голямата част от възрастните българи в големите градове пък изобщо не слушат народна музика. Остават хората, които са фенове на народното. Техния таргет обаче прави гледанията по-бавно и с годините, ако дадена песен им стане любима.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...