Jump to content

Поп-фолк скандали (декември 2022)


Препоръчани коментари

От дълго време е практика в тоя форум да се коментира всекидневно кой преди 15-20 години на какво ниво бил, колко зле стартирал и т.н, като дори се и преувеличава максимално. Ще е хубаво да се върнем в реалността и в 2022 обаче. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Danger. каза:

От дълго време е практика в тоя форум да се коментира всекидневно кой преди 15-20 години на какво ниво бил, колко зле стартирал и т.н, като дори се и преувеличава максимално. Ще е хубаво да се върнем в реалността и в 2022 обаче. 

image.png.35a04291f9803e630c9bdfcf967fca0f.png

  • Haha 3
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , Runevski каза:

Нито Галена, нито Преслава бяха нещо повече от Даниела през цялата си първа година. С изключение на две македонски песни от есента, Даниела дебютира в края на 2003, точно както и Преслава и Галена. 
Даниела започва поредицата “Страх ме е сама”-“Друга съм”-“Все ми е тая”-“Извор от сълзи”, които макар и да не са хитове в истинския смисъл на думата, са си съвсем стабилно ротирани и пяти по концерти и програми. Пайнер не допускаше до концертите им цяла година Преслава, а Галена даже 2. В този период Митко Пайнера дава интервю, в което казва, че е доволен от Даниела и дори казва, че е възможно да излезе нещо от нея в бъдеще.
 

И трите ги свързва още нещо - чува се за тях точно със сръбски кавър на хитова песен. “Друга съм”, “Нямаш сърце” и “Утешителна награда” - това са първите им най-силни песни. Така че и те дължат едно мерси на кака Рени, че свърза Пайнер с Гранд и уговори да им дават и хитачки.

Мога да кажа, че Галена надскача нивото на Даниела чак с “Утешителна награда”, а Преслава чак с “Дяволско желание”. Преди това имат “Нямаш сърце”, “Обичам те”, “Чупката” и “Душат ми крещи”, която се забеляза наистина чак когато Галена стана известна. “Нямаш сърце” е единствената от тези 4, която мога да нарека хит, но пак ми е недостатъчен, за да кажа, че с него е минала в А група веднага, за цяла година от 15 песни сигурно само тази гръмва. 

Толкова. След това са безспорна сила, но нека не се пренаписва историята, че още с дебюта си постигат успех, напротив - помъчили са се известно време. Гергана е феномена с първи запис - хит, след нея е Рени и така нататък. 

Галена и Преслава не подписват ли с Пайнер през януари 2004? Уж тогава си празнуват годишнина от началото на кариерите. 

2004 си е старта и на двете. За Галена вчера говорихме, но Преслава да се сравнява с Даниела от въпросната година... ъм, няма как. Още от първия албум от същата година народа я забелязва, раждат се няколко златни хита и започва да се говори, че това може да е новата голяма звезда. Не е пробила още с Нежен рекет, но албума си беше пробив.

преди 31 минути, Danger. каза:

От дълго време е практика в тоя форум да се коментира всекидневно кой преди 15-20 години на какво ниво бил, колко зле стартирал и т.н, като дори се и преувеличава максимално. Ще е хубаво да се върнем в реалността и в 2022 обаче. 

За жалост реалността от 2022 не е никак цветна. По онова време поне можеше да говорим за огромни звезди, а днес предимно ние в чалга средите си знаем какво въобще издават певците... Ето един ироничен факт - за незапознатия българин повечето днешни песни като популярност са на ниво Даниела.

  • Like 5
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, SG каза:

Галена и Преслава не подписват ли с Пайнер през януари 2004? Уж тогава си празнуват годишнина от началото на кариерите. 

2004 си е старта и на двете. За Галена вчера говорихме, но Преслава да се сравнява с Даниела от въпросната година... ъм, няма как. Още от първия албум от същата година народа я забелязва, раждат се няколко златни хита и започва да се говори, че това може да е новата голяма звезда. Не е пробила още с Нежен рекет, но албума си беше пробив.

Преслава се появява за първи път зимата на 2003г. в сборките на Кристал. С “Нежен рекет”, “Ах, леле, леле” и “Искаш ме”. На Галена дебютния клип също е на екран още преди да започне 2004г., за това била номинирана за дебют на 2003. Официално подписват договорите на тези дати, на които празнуват. 

Иначе албума на Преслава излиза на пазара може би през ноември? Цялостно не впечатлява нито с визия, нито с шоу и клипове, дори и с песни. От 20те и песни за 2004 хит става само “Нямаш сърце”. С албума излизат “Обичам те” и “Горчиви спомени”, които също се харесват, но не чак толкова, колкото сърцето. Другото е пълнеж. Впечатлява само с гласови данни и вокално майсторство, но тогава е още невзрачна и не може да се говори за народна обич.
 

Така че не виждам защо да не мога да ги сложа на кантар с Даниела за 2004. В интерес на истината тя е много красива и сладка, имаше си и собствен стил тогава - носеше само тийн дрехи и костюмчета, главно в зелено, оранжево и бяло, нямаше кич като Преслава. Пък и беше във всяка програма, на всяка промоция, на всеки фестивал, даже и концерт, а все пак тогава Планета беше 4та по гледаемост. Изброих ти 4 нейни песни, които са били на прилично ниво със стабилна ротация. Факт е, че не е успяла да задържи интереса грам, но също е факт, че Преслава гръмва с “Дяволско желание”, когато я и признават по-масово. Видимо израстване, по-добра визия, авторски хит. 
 

А Галена през 2004 дори е под Даниела. 

  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

От колегите на Софи за рождения ѝ ден я поздравиха само Преслава, Глория, Янева, Джордан, Диона, Роксана, Татяна

Някои може би са се свързали лично с нея (Коцето, Азис), но пък са накачвали други сторита, което е малко кофти. Все една снимка с текст можеха да изнамерят. Иначе всички ѝ се пишат приятели по интервюта колкото да разкажат нещо подигравателно за нея.

На тази тема - колкото и да плюят Гло че е надута тя не пропуска рождени дни на колежките които следва. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Всякакви глупости съм чел в тоя форум, ама да се приравняват като хитовост  (особено към 2008-ма) "Новата ти" и "Знам диагнозата" вече е патология 🤣

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, Emanuela.Carey каза:

От колегите на Софи за рождения ѝ ден я поздравиха само Преслава, Глория, Янева, Джордан, Диона, Роксана, Татяна

Някои може би са се свързали лично с нея (Коцето, Азис), но пък са накачвали други сторита, което е малко кофти. Все една снимка с текст можеха да изнамерят. Иначе всички ѝ се пишат приятели по интервюта колкото да разкажат нещо подигравателно за нея.

На тази тема - колкото и да плюят Гло че е надута тя не пропуска рождени дни на колежките които следва. 

И Галена е качила стори честитка 😛

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, Runevski каза:

Преслава се появява за първи път зимата на 2003г. в сборките на Кристал. С “Нежен рекет”, “Ах, леле, леле” и “Искаш ме”. На Галена дебютния клип също е на екран още преди да започне 2004г., за това била номинирана за дебют на 2003. Официално подписват договорите на тези дати, на които празнуват. 

Иначе албума на Преслава излиза на пазара може би през ноември? Цялостно не впечатлява нито с визия, нито с шоу и клипове, дори и с песни. От 20те и песни за 2004 хит става само “Нямаш сърце”. С албума излизат “Обичам те” и “Горчиви спомени”, които също се харесват, но не чак толкова, колкото сърцето. Другото е пълнеж. Впечатлява само с гласови данни и вокално майсторство, но тогава е още невзрачна и не може да се говори за народна обич.
 

Така че не виждам защо да не мога да ги сложа на кантар с Даниела за 2004. В интерес на истината тя е много красива и сладка, имаше си и собствен стил тогава - носеше само тийн дрехи и костюмчета, главно в зелено, оранжево и бяло, нямаше кич като Преслава. Пък и беше във всяка програма, на всяка промоция, на всеки фестивал, даже и концерт, а все пак тогава Планета беше 4та по гледаемост. Изброих ти 4 нейни песни, които са били на прилично ниво със стабилна ротация. Факт е, че не е успяла да задържи интереса грам, но също е факт, че Преслава гръмва с “Дяволско желание”, когато я и признават по-масово. Видимо израстване, по-добра визия, авторски хит. 
 

А Галена през 2004 дори е под Даниела. 

И трите изброени песни на Преслава от албума са били много по-успешни от каквото и да е на Даниела. От нейните нито една не е била хит в истинския смисъл на думата. Нито тя самата е била толкова известна сред хората, колкото е била Преслава. На лисичката и самия албум като цяло си беше популярен, при все че по онова време конкуренция при жените бяха титани като Ивана, Глория, Десислава, Камелия, дори любимката ти Рени макар и с по-слабо успешен албум, а също и други сензационни по-нови имена като Анелия, Гергана, Райна, Емилия, Мария и т.н.

Но ще се съглася, че самата Даниела беше много симпатична и създаваше приятно впечатление за добрячка. Може би затова и не й се получи в такъв мръсен жанр.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, SG каза:

И трите изброени песни на Преслава от албума са били много по-успешни от каквото и да е на Даниела. От нейните нито една не е била хит в истинския смисъл на думата. Нито тя самата е била толкова известна сред хората, колкото е била Преслава. На лисичката и самия албум като цяло си беше популярен, при все че по онова време конкуренция при жените бяха титани като Ивана, Глория, Десислава, Камелия, дори любимката ти Рени макар и с по-слабо успешен албум, а също и други сензационни по-нови имена като Анелия, Гергана, Райна, Емилия, Мария и т.н.

Но ще се съглася, че самата Даниела беше много симпатична и създаваше приятно впечатление за добрячка. Може би затова и не й се получи в такъв мръсен жанр.

”Горчиви спомени” и “Обичам те” се появят в края на 2004 и се разгръщат през 2005. Нивото на тези две песни за 2004 е същото като и на “Друга съм” на Даниела, което не е било никак ниско бтв. Вече за 2005 двете на Преслава са слушани много повече от тази на Даниела, но тук говорим за нивото им за календарната 2004г. И пак свеждаме нещата до 3 песни от 20 издадени. То остава и 3 да не са били успешни :D 

Иначе да, Даниела беше една от певиците, които не бяха за този ожесточен и мръсен бизнес. Докарваше го на визия, приятен глас имаше, беше по-западен стила и като цяло, но в този бранш се искат спонсори, които знаем как се намират. Ето, че днес е щастливо омъжена с две деца, даже май е преподавател. Поздрав с нещо свежо, малко преди да се откаже. :) 

 

 

  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , Runevski каза:

Нито Галена, нито Преслава бяха нещо повече от Даниела през цялата си първа година. С изключение на две македонски песни от есента, Даниела дебютира в края на 2003, точно както и Преслава и Галена. 
Даниела започва поредицата “Страх ме е сама”-“Друга съм”-“Все ми е тая”-“Извор от сълзи”, които макар и да не са хитове в истинския смисъл на думата, са си съвсем стабилно ротирани и пяти по концерти и програми. Пайнер не допускаше до концертите им цяла година Преслава, а Галена даже 2. В този период Митко Пайнера дава интервю, в което казва, че е доволен от Даниела и дори казва, че е възможно да излезе нещо от нея в бъдеще.
 

И трите ги свързва още нещо - чува се за тях точно със сръбски кавър на хитова песен. “Друга съм”, “Нямаш сърце” и “Утешителна награда” - това са първите им най-силни песни. Така че и те дължат едно мерси на кака Рени, че свърза Пайнер с Гранд и уговори да им дават и хитачки.

Мога да кажа, че Галена надскача нивото на Даниела чак с “Утешителна награда”, а Преслава чак с “Дяволско желание”. Преди това имат “Нямаш сърце”, “Обичам те”, “Чупката” и “Душат ми крещи”, която се забеляза наистина чак когато Галена стана известна. “Нямаш сърце” е единствената от тези 4, която мога да нарека хит, но пак ми е недостатъчен, за да кажа, че с него е минала в А група веднага, за цяла година от 15 песни сигурно само тази гръмва. 

Толкова. След това са безспорна сила, но нека не се пренаписва историята, че още с дебюта си постигат успех, напротив - помъчили са се известно време. Гергана е феномена с първи запис - хит, след нея е Рени и така нататък. 

Глупости. Бях на концерт на Нов фолк, тогава я представиха Преса за сефте и пя Тази нощ безумна, май под името Петя. Мина вяло, но си изпя добре песента. Това беше напролет, после вече зимата със сигурност пя нещо друго на концерт на Планета - не е пропускала никакви концерти.

Даниела беше пълен провал, въпреки че й харесвам 1-2 песнички - нито харизма, нито кой знае какъв глас. Да, пее вярно, но нищо специфично. Минаваше за бледо копие на Мария, визуално... По това време абсолютно всички певици вадеха хитове, с изключение на Даниела, Биляна и Татяна. Дори Надя, Мариян, Хабиби, Мариана и Виктория имаха по някой хит. Просто нямаше потенциал Дана. 

  • Like 4

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Мисля си че изпълнители като Даниела, Биляна и тн. не можаха да станат популярни, защото пееха като по учебник и им липсваше им отличителен стил и естетика. Като че ли бяха ОК да бъдат просто кабаретни/сватбарски певици и нищо повече.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Fast каза:

Мисля си че изпълнители като Даниела, Биляна и тн. не можаха да станат популярни, защото пееха като по учебник,  липсваше им отличителен стил, и като че ли бяха ОК да бъдат просто кабаретни/сватбарски певици и нищо повече.

То и сега имаме тройници, а ги гласим за звезди. Просто тогава конкуренцията беше жестока с много силни изпълнители, дори залязващите като Мая и Магапаса, Нелина, Екстра Нина Димитрова, Петра, Рени, Мира, Весела. Просто ги сложи до една Даниела или Биляна. Или се отличаваха с гласища, или с визия, или с характерен стил и хитове, или всичко заедно. Прогресиращи бяха Малина, Есил Тюрбан, Емилия, Мария, Райна, дори една Валя беше къде-къде преди Даниела. Да не говорим за анелия и Гергана, които взривиха държавата. Че те 88 и Мариана Калчева бяха хитови. Реално всичките пеят по сватби и кръчми, независимо от осанката. 

Между другото, Петя направи силно впечатление с бюста си, подобно на Силвия и Джина Стоева години преди това, което не е за подценяване. Гласовита певачка от народа с голям балкон и клипове през месец. 

  • Like 3

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Runevski каза:

”Горчиви спомени” и “Обичам те” се появят в края на 2004 и се разгръщат през 2005. Нивото на тези две песни за 2004 е същото като и на “Друга съм” на Даниела, което не е било никак ниско бтв. Вече за 2005 двете на Преслава са слушани много повече от тази на Даниела, но тук говорим за нивото им за календарната 2004г. И пак свеждаме нещата до 3 песни от 20 издадени. То остава и 3 да не са били успешни :D 

Иначе да, Даниела беше една от певиците, които не бяха за този ожесточен и мръсен бизнес. Докарваше го на визия, приятен глас имаше, беше по-западен стила и като цяло, но в този бранш се искат спонсори, които знаем как се намират. Ето, че днес е щастливо омъжена с две деца, даже май е преподавател. Поздрав с нещо свежо, малко преди да се откаже. :) 

 

 

Не съм запознат кои песни кога точно са излизали, но в общи линии на Преслава продукта й си е от 2004 и дори и само една песен от изброените хитове е по-успешна от всичко на Даниела. Но не отричам, че главния прогрес при Пресли осезаемо започна 2005, когато вече бяха видели колко хляб има у нея и затова бързо я направиха любимка на народа.

А на Даниела вярно, че човек само като си пусне този клип и ще разбере защо не й се е получило. Симпатично момиче с неуспешен опит да подражава на наложените коври. Fast е прав, че в тази генерация действително се появиха много имена, които просто следваха шаблона без да си имат и хал хабер от този бизнес и най-важното - без да имат пари във време, в което това вече ставаше важно не само за новобранците. Но се радвам, че поне в личен план е успяла.

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, asylum каза:

Глупости. Бях на концерт на Нов фолк, тогава я представиха Преса за сефте и пя Тази нощ безумна, май под името Петя. Мина вяло, но си изпя добре песента. Това беше напролет, после вече зимата със сигурност пя нещо друго на концерт на Планета - не е пропускала никакви концерти.

Даниела беше пълен провал, въпреки че й харесвам 1-2 песнички - нито харизма, нито кой знае какъв глас. Да, пее вярно, но нищо специфично. Минаваше за бледо копие на Мария, визуално... По това време абсолютно всички певици вадеха хитове, с изключение на Даниела, Биляна и Татяна. Дори Надя, Мариян, Хабиби, Мариана и Виктория имаха по някой хит. Просто нямаше потенциал Дана. 

Помисли преди да категоризираш с думи като глупости. Казах, че едва след цяла година от появата на Преслава Пайнер я пускат на техен концерт. Първият и пайнерски концерт е през декември 2004, но не пее на концерта им за наградите. Нещо го забрави? 

Даниела не са я налагали толкова бясно, колкото Преслава имай в предвид. Можеше да си плати и да я наложат повече, просто не е амбициозна изобщо. 

 

  • Haha 1
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Runevski каза:

Помисли преди да категоризираш с думи като глупости. Казах, че едва след цяла година от появата на Преслава Пайнер я пускат на техен концерт. Първият и пайнерски концерт е през декември 2004, но не пее на концерта им за наградите. Нещо го забрави? 

Даниела не са я налагали толкова бясно, колкото Преслава имай в предвид. Можеше да си плати и да я наложат повече, просто не е амбициозна изобщо. 

 

E, глупости сa си. Че кaкво дa пее Пресa нa нaгрaди през февруaри, кaто и песен не е имaлa още? Пък и нa нaгрaди пеехa по-мaлко певици, около 20. Нa концертите зa рождения ден нa ТВ имaше повече пълнеж. Кaкво дa дири дебютaнткa нa нaгрaди зa предходнaтa годинa!? Винaги лaнсирaхa новите си певици след мaрт-aприл. Всякa годинa бълвaхa нови певици през пролеттa и коя оцелее-оцелее. 

В смисъл, aз не виждaм с кaкво сa могли дa лaнсирaт Дaниелa. До последно нямaше никaкъв стил, просто песнички, сякaш прaвени колкото дa имa нещо тaм. Нa Тaтянa бяхa достa по-силни и пaк не изпъквaше особено. 

 

 

Кали говори открито за новата си любов и за провала си да загърби попфолка, като създаде свой собствен стил и група, с която да изнася концерти. е провалила в опита си да загърби чалгата и да стане поп музикантка.

Легендарната попфолк звезда преди няколко месеца реши да направи завой в кариерата си и след повече от 20 години в попфолка да изпълнява друг стил, който тя нарече болкан латин джаз.

Звездата създаде своя група “Калиграф” с 12 музиканти, свирещи на 9 инструмента и направи концерт с 12 стари свои песни, в изцяло нов аранжимент.

Оказва се обаче, че публиката в чалготеките не иска да слуша новата Кали, а в пиано баровете не я искат, защото продължават да я приемат като част от фолка.

Кали призна, че е в депресия заради това и дори често пее в гората, в която намира спасение.

  • Haha 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 часа , THE IIconic каза:

Браво за 4то място? А в началото някои казаха, че щяла да победи. И порцелановото лице не изпуска възможност да набута виещия с вълци пак. Стават досадни, а ГалошФенс газ пикаят. 

Да поздрави победителя ❤️

 

Силни аплодисменти! 👏🏻👏🏻👏🏻

🚀🏆 Жаклин е големият победител в сезон 9️⃣ на #ГласътНаБългария! 🎉

 

 

FB_IMG_1670238139620.jpg

Интресно е че рейтингите са супер високи, но никоя не е разпознаваема. Защо? Защото БТВ се гледа най-вече сред 40+, които въобще не се интересуват от нови изпълнители и песни. Според мен заради това X-Фактор бе по-успешен. Нова се гледа от 18-40. А там са активните потребители. 

преди 3 часа , Runevski каза:

 

Мога да кажа, че Галена надскача нивото на Даниела чак с “Утешителна награда”, а Преслава чак с “Дяволско желание”. Преди това имат “Нямаш сърце”, “Обичам те”, “Чупката” и “Душат ми крещи”, която се забеляза наистина чак когато Галена стана известна. “Нямаш сърце” е единствената от тези 4, която мога да нарека хит, но пак ми е недостатъчен, за да кажа, че с него е минала в А група веднага, за цяла година от 15 песни сигурно само тази гръмва. 

Толкова. След това са безспорна сила, но нека не се пренаписва историята, че още с дебюта си постигат успех, напротив - помъчили са се известно време. Гергана е феномена с първи запис - хит, след нея е Рени и така нататък. 

Чупката е на ниво песни на Даниела. С Душата ми крещи я надмина. Нямаш сърце е един от най-големите хитове на Преслава и до днес. Цялата кариера на Даниела и наполовина не може да се мери дори само с тази песен. Децата обожаваха Преслава през 2004. И беше в дъното на А-група. След всички дето участваха на турнето и Ивана (понеже тя също не взе участие).

преди 36 минути, SG каза:

И трите изброени песни на Преслава от албума са били много по-успешни от каквото и да е на Даниела. От нейните нито една не е била хит в истинския смисъл на думата. Нито тя самата е била толкова известна сред хората, колкото е била Преслава.

Да. Факт.

преди 24 минути, Runevski каза:

”Горчиви спомени” и “Обичам те” се появят в края на 2004 и се разгръщат през 2005. Нивото на тези две песни за 2004 е същото като и на “Друга съм” на Даниела, което не е било никак ниско бтв. Вече за 2005 двете на Преслава са слушани много повече от тази на Даниела, но тук говорим за нивото им за календарната 2004г. И пак свеждаме нещата до 3 песни от 20 издадени. То остава и 3 да не са били успешни :D 

 

 

Песните на Преслава си се развиха точно в 2004 година. Даже албумът ми се струва беше пролетно-летен. Реално Преслава успя да гръмне с Нямаш сърце, което мисля бе първата й солова песен.

преди 15 минути, Fast каза:

Мисля си че изпълнители като Даниела, Биляна и тн. не можаха да станат популярни, защото пееха като по учебник и им липсваше им отличителен стил и естетика. Като че ли бяха ОК да бъдат просто кабаретни/сватбарски певици и нищо повече.

А според мен защото Пайнера беше решил, че по-добре да има 10 златни кокошки, отколкото да влага във всички и да опитва да ги пробутва по участия. Повечето продукция беше, за да овладее всички вкусове. Калия пееше по рок-поп, Даниела - по етно хаус, Близнаците, 88...Реално винаги дуети, трио и квартети се разпадаха по финансови причини. Просто трудно се издържат. И пак казвам идеята беше Планета да обхване всички музикални вкусове и групи. Развиваха бясно звездите от турнетата + 5 други. Останалите получаваха трохите.

преди 8 минути, asylum каза:

 

Между другото, Петя направи силно впечатление с бюста си, подобно на Силвия и Джина Стоева години преди това, което не е за подценяване. Гласовита певачка от народа с голям балкон и клипове през месец. 

+ това че другите си увеличаваха циците, а тя ги смали. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, asylum каза:

E, глупости сa си. Че кaкво дa пее Пресa нa нaгрaди през февруaри, кaто и песен не е имaлa още? Пък и нa нaгрaди пеехa по-мaлко певици, около 20. Нa концертите зa рождения ден нa ТВ имaше повече пълнеж. Кaкво дa дири дебютaнткa нa нaгрaди зa предходнaтa годинa!? Винaги лaнсирaхa новите си певици след мaрт-aприл. Всякa годинa бълвaхa нови певици през пролеттa и коя оцелее-оцелее. 

Ще се повторя, че до този концерт има записани няколко песни. Просто не стават за голяма и престижна сцена. Имала е какво да пее, излъчвали са я и по телевизията. И са участвали не 20тина, ами 30тина. Не знам кой говори глупости :) 

@meleto Албумът и не е пролетно-летен, а есенно-зимен. И “Нямаш сърце” далеч не е първата и солова песен. Тя излиза във втората половина на 2004 г., преди това ги е нацвъкала поне 5. И защо според теб не се доредила до турнето? Ами защото далеч не е била такива сензация през 2004, каквото я изкарвате сега, че е била. 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 часа , Balkandji1 каза:

Емрах и Фики с 501К в неделя на втория пълен ден след премиерата. Очертава се хитаче. От големите.

Страхотна е. Декември сме и вече я чувам по тържествата. Хората си я поръчват. Чух я и надута от кола онзи ден. Определено набира скорост, но има някакъв заряд в нея и зарибявка, така че е нормално. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Галена е писала че е готова да премине към следващ голям проект и че тук спира с Гласът на България. Сестра й преди 2-3 седмици коментираше по фб, че вече било нагласено Жаклин да спечели.

"Аз изпълних своята мисия — на сцената да звучат повече от нашите прекрасни български песни! Обичам да спирам, когато ми е най-хубаво, затова е време за следващия голям проект. #ОтборГалена завинаги ще остане в сърцето ми! ❤️🎼🎤
Даре, Жаки, честита победа! #girlpower"

  • Like 2
  • Wow 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Голямата изненада, която екипът на телевизия “Планета” ще поднесе на своите почитатели е специалното издание на Празничната музикална програма, с участието на любими изпълнители. Премиерата ще бъде в дните на Коледа и Нова година.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , Runevski каза:

Преслава се появява за първи път зимата на 2003г. в сборките на Кристал. С “Нежен рекет”, “Ах, леле, леле” и “Искаш ме”. На Галена дебютния клип също е на екран още преди да започне 2004г., за това била номинирана за дебют на 2003. Официално подписват договорите на тези дати, на които празнуват. 

Иначе албума на Преслава излиза на пазара може би през ноември? Цялостно не впечатлява нито с визия, нито с шоу и клипове, дори и с песни. От 20те и песни за 2004 хит става само “Нямаш сърце”. С албума излизат “Обичам те” и “Горчиви спомени”, които също се харесват, но не чак толкова, колкото сърцето. Другото е пълнеж. Впечатлява само с гласови данни и вокално майсторство, но тогава е още невзрачна и не може да се говори за народна обич.
 

Така че не виждам защо да не мога да ги сложа на кантар с Даниела за 2004. В интерес на истината тя е много красива и сладка, имаше си и собствен стил тогава - носеше само тийн дрехи и костюмчета, главно в зелено, оранжево и бяло, нямаше кич като Преслава. Пък и беше във всяка програма, на всяка промоция, на всеки фестивал, даже и концерт, а все пак тогава Планета беше 4та по гледаемост. Изброих ти 4 нейни песни, които са били на прилично ниво със стабилна ротация. Факт е, че не е успяла да задържи интереса грам, но също е факт, че Преслава гръмва с “Дяволско желание”, когато я и признават по-масово. Видимо израстване, по-добра визия, авторски хит. 
 

А Галена през 2004 дори е под Даниела. 

Абе Руневски, ти изобщо бил ли си роден тогава, че представяш тези летописи?

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, meleto каза:

А според мен защото Пайнера беше решил, че по-добре да има 10 златни кокошки, отколкото да влага във всички и да опитва да ги пробутва по участия. Повечето продукция беше, за да овладее всички вкусове. Калия пееше по рок-поп, Даниела - по етно хаус, Близнаците, 88...Реално винаги дуети, трио и квартети се разпадаха по финансови причини. Просто трудно се издържат. И пак казвам идеята беше Планета да обхване всички музикални вкусове и групи. Развиваха бясно звездите от турнетата + 5 други. Останалите получаваха трохите.

Не смятам че Пайнера е имал специална стратегия. Лансирал е изпълнителите, които са имали най-много участия в съответната година. И наградите ги раздаваше на същия принцип. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...