Jump to content


Хонорарите на композиторите, аранжорите и текстописците


Препоръчани коментари

Здравейте,

Сигурна съм, че някои от вас са запознати с тях. Певица съм и този въпрос ме вълнува, защото не съм наясно към кого да се обърна за хубава мелодия и аранжимент без да ми одерат кожата. Как вървят цените за музика, аранжимент и текст в поп-фолк жанра и да очаквам ли да си върна вложените пари или всичко е само за имидж?

Благодаря ви!

Link to comment
Сподели в други сайтове

До колкото съм чувал от млади изпълнители цената на аранжимента зависи и се променя в зависимост от сложността и колко време ще отдели върху нея композитора.

Цените за които аз знам:

Деян Асенов искал между 2-3 хиляди и нагоре и масово ходят при него прохождащи изпълнители. Но имай в предвид че е възможно да не ти обърне толкова внимание защото вади песни на конвейр в момента.

Даниел Ганев взимал най-скъпо 7-8 хиляди - там е най-вероятно да попаднеш на добра песен, но имам информация че за момента работи само с изявени имена и изпълнители.

За Оцко съм чувал най-различни вариации на ценоразпис, но той не е много актуален хитмейкър в момента и шансовете да ти направи нещо хитово са къси.

Snowmuzic и Spacesound вадят интересни и прилични аранжименти като съм чувал че не взимат скъпо, но нямам идея колко е цената реално. От всички споменати варианти мисля че те са най-подходящи.

За избиването и възвръщането на парите - това няма да се случи без участия. А преди да стигнеш до участия ще трябва много добре да промотираш песните си по социалните мрежи и да плащаш за реклама в Ютуб, за да те бута алгоритъма.

Алтернативен вариант е да си пускаш демотата при продуценти като Ара, Пайнер, Диапазон, Ра, Алфа и тн, които директно да започнат да ти уреждат участия ако те вземат.

Токича който е известен композитор на много златни хитове в момента има отворен лейбъл и набира изпълнители. Можеш да се пробваш при него преди лейбъла му да стане по-голям и да се вдигне летвата за прием.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Доколкото знам, Мартин Биолчев е на 2,500 лева, Светослав Лобошки - 1,000. Ганев стига и до 10,000.

Мариета Ангелова взимаше 600 лева, моjе сега и по-малко да са. Yordan Gergov - 200-300 ili kolkoto mu dadesh :D

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, Emanuela.Carey каза:

Кутия бонбони Сезони

по-добре да си напишеш текста сам

По-добре да изпееш "на на на" върху инструментала 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Можеш да пробваш и при Dimitar Folk, за сега се занимава с новопрохождащи певци и за вмомента не взима много скъпо. Ще ти обърне внимание и ще ти направи каквото искаш. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

За нискокачествената продукция, която предлагат като текст, тракане на тенджери под формата на аранжимент и крадена музика и руло тоалетна хартия за забърсване след този 'творчески процес' - не заслужават!

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...
преди 1 час, Sami_Bulgaria каза:

Искам да попитам SpaceSound ако някой знае какъв му е хонорара понеже не мога да се свържа с него за сега? Благодаря предварително.

ако съм на теб ще проверя някои от прохождащите изпълнители, които са работили с него, за да разбера по-ориентировъчно. Подпитай ги. Обикновено по-новите са склонни да помагат и са по-достъпни.

SIGNAL.BG

Нур Джихан представи своя втори музикален проект в попфолка със заглавие Страх ме е, сърце. Сингълът излиза след успешния й дебют с баладата "Уличница".

Ето тази певица пусна песен от същия композитор преди 3 дни. 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, meleto каза:

ако съм на теб ще проверя някои от прохождащите изпълнители, които са работили с него, за да разбера по-ориентировъчно. Подпитай ги. Обикновено по-новите са склонни да помагат и са по-достъпни.

SIGNAL.BG

Нур Джихан представи своя втори музикален проект в попфолка със заглавие Страх ме е, сърце. Сингълът излиза след...

Ето тази певица пусна песен от същия композитор преди 3 дни. 

 

Да чух я песента и видях че е направена от него и ми хареса. Певицата няма инстаграм и не знам по какъв начин да се свържа с нея но ще пробвам все някак си. Благодаря

Редактирано от Sami_Bulgaria
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Някой има ли примерен договор, който се подписва между певецът (като поръчител) и текстописеца, композитора или аранжора, когато се възлага напикването на песента? Вероятно в договора има конкретен хонорар за написването на текста, музиката или аранжимента, но след това какво заляга стандартно по отношение на правата? 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...