Jump to content

Поп-фолк скандали (ноември 2022)


Препоръчани коментари

Ето и още нещо с едва двамилиона, но класика

 

просто балканджитонаписа ,  че преслава била започнала зле с гледанията… а почти 250 хил за 24 на балада не мисля, чее зле.

Както ѝ че гледанията не струват когато песента е топ, или не става.

г

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, GSA каза:

Това наистина е топ.

Всъщност, новата на Преслава ми прилича много на

 

Тази песен е много приятна, харесва ми и ме докосва, а почти не се забеляза. Не мога да й разбера вкусовете на тая публика понякога. Направиха супер хитове "И това ще преживея" и "В друг живот", а на тази песен й обърнаха гръб.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Балада в превод значи СПИН. Дано флопнат сички балади и да спрат да правят. Писна ми от балади, искам агресивни песни ала Аре дърпай, не боклуци които слушат само мекиците.

  • Love 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, NazzkO каза:

ето пример за брутална балада с топ изпяване за моя личен вкус

 

 

Тази на Деса е страхотна наистина и ме кара да настръхвам от емоция. Това имам предвид примерно под силна балада. Мога да добавя "Някой ден", "Черен сняг" и още куп на Деса като пример. 

 

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, -A. каза:

“Моето слабо място” също стартира сравнително слабо а към днешна дата е един от най-големите хитове за 2010-2020.

Нека се даде шанс на песента. Единствената балада в последните години която наистина избухна е “Да си тук”. Знам, че феновете на Галя веднага ще ме цитират и ще кажат, че “Къде беше ти” също била много успешна и бла бла, но е факт, че остана в сянка.

На прима виста буквално се сещам за две балади дето избухнаха от началото - “да си тук” както споменах вече и “Обичай ме” на Емилия и Борис. На Коцето също, но те не бяха чак толкова баладични.

от друга страна имаме “и това ще преживея” на Десислава дето стартира дискретно, но се разви във времето. 

Та мисълта ми е, че на баладите трябва да им се даде време. Нека не пропускаме и друг факт, вижте гледанията преди 2 седмици, вижте ги и сега. Има завиден спад. 

Какво "бла-бла"? На Галена песента гръмна с над половин милион от 2 клипчета за първия ден. Естествено, че няма да има същия успех като оригиналната версия, която беше излезнала 2 месеца по-рано. Не е останала в сянка изобщо. Това не беше правено досега в музикалната ни история - изпълнител да издаде песен и друг да пусне същата песен с различен текст само месец-два по-късно. После го пробваха Галин и Симона, но с далеч по-малък успех.

Към големите балади на предното десетилетие бих добавил "Ангелите плачат" и "В друг живот" на Деси Слава. Балади-гиганти с по 20 и 16 милиона гледания.

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, WindWalkerMonk каза:

Балада в превод значи СПИН. Дано флопнат сички балади и да спрат да правят. Писна ми от балади, искам агресивни песни ала Аре дърпай, не боклуци които слушат само мекиците.

Ау, колко агресивен си станал. Зареден с агресия, с power и жлъч. Миличък трябва ти терапия, от мойта, благата. Инак напрягаш нервната система. :D

  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, WindWalkerMonk каза:

Балада в превод значи СПИН. Дано флопнат сички балади и да спрат да правят. Писна ми от балади, искам агресивни песни ала Аре дърпай, не боклуци които слушат само мекиците.

Слушай за гутутките тогава и разни клеясъли изпълнителки (Клеа). 😂😂

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Balkandji1 каза:

Към големите балади на предното десетилетие бих добавил "Ангелите плачат" и "В друг живот" на Деси Слава. Балади-гиганти с по 20 и 16 милиона гледания.

"Ангелите плачат" ми е сред любимите изобщо. С толкова емоция е направена и изпята, че няма как да не я усетиш. 

  • Like 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Stela каза:

"Ангелите плачат" ми е сред любимите изобщо. С толкова емоция е направена и изпята, че нама как да не я усетиш. 

А какво ти е мнението за тази "Поне един живот", дето остана незабелязана? Извинете, но няма резон "Ангелите плачат" да е с 20 млн, а тази с 2 млн. WTF?

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Balkandji1 каза:

А какво ти е мнението за тази "Поне един живот", дето остана незабелязана? Извинете, но няма резон "Ангелите плачат" да е с 20 млн, а тази с 2 млн. WTF?

И тя е сред много силните балади на Деса. Харесва ми, носи емоция, особено на припева където пее "не бързай да тръгваш, остани за малко още" настръхвам. Не ми е по-любима от "Ангелите плачат" и "И това ще преживея", но определено заслужава повече. 15 милиона да имаше щеше да е заслужено. 

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Stela каза:

Слушай за гутутките тогава и разни клеясъли изпълнителки (Клеа). 😂😂

По добре отколкото некви песни за рязане на вените. Гугутка е топ песен, ако беше на Теда щеше да е топ хит.

топ балада:

 

  • Haha 1
  • Love 1
  • Sad 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Един пример за балада на Глория, която е хубава, но не носи особена емоция и просто нещо и липсва. Особено ако я сравняваме с други нейни. Нещо като с новата на Преслава. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, WindWalkerMonk каза:

По добре отколкото некви песни за рязане на вените. Гугутка е топ песен, ако беше на Теса щеше да е топ хит.

Не знам защо оприличаваш баладите, като нещо за рязане на вени. Всичко е въпрос на емоция и човек има нужда и от песни, които галят душата по различен начин. Не всичко е кълчене по масите, щракане с пръсти и простотия в тоя живот. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Stela каза:

Не знам защо оприличаваш баладите, като нещо за рязане на вени. Всичко е въпрос на емоция и човек има нужда и от песни, които галят душата по различен начин. Не всичко е кълчене по масите, щракане с пръсти и простотия в тоя живот. 

Щото се ебавам. Не си ли личи. Аз тва правя 90% от времето.

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

Всъщност  "Да си тук"/"Къде беше ти" са едно голямо изключение. Абсолютно всички останали балади преди и след тях започват макс с точно колкото на Преслава- 200k-300k. А балади, които днес имат 10+ милиона са стартирали под 200k даже. Не може да очакваме, че след почти 20 години кариера Преслава сама и с лекота ще догони върхът в кариерата на Меди, подпомогнат от Галена.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, WindWalkerMonk каза:

По добре отколкото некви песни за рязане на вените. Гугутка е топ песен, ако беше на Теда щеше да е топ хит.

топ балада:

 

Като са мръсни, просто ги измивам и почвам отначало. 😂 :g2:

  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, SG каза:

Всъщност  "Да си тук"/"Къде беше ти" са едно голямо изключение. Абсолютно всички останали балади преди и след тях започват макс с точно колкото на Преслава- 200k-300k. А балади, които днес имат 10+ милиона са стартирали под 200k даже. Не може да очакваме, че след почти 20 години кариера Преслава сама и с лекота ще догони върхът в кариерата на Меди, подпомогнат от Галена.

След почти 20 години кариера!!! Че кои са двете най-големи в чалгата И към днешна дата? Преслава и Галена. Как го каза това, сякаш Преслава в 20-тата си година е като Мадона в 20-тата си година - изчерпана и дишаща прахта на новите. Тя и Галена е в 20-тата си година, ама прави песни с 30 млн.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

@asylum

Нашата любима Исмигюл окончателно зарязвала попфолка. Джазът щял да бъде новото й поприще. Тази новина мернах наскоро в някакви сайтове. Исмигюлче най-накрая схвана, че е в 348-ма глуха в чалгата от години и реши да бъде елитарна и на високо ниво. Джазова. Па-да-ба-да-дап-тау-тау!

  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Balkandji1 каза:

След почти 20 години кариера!!! Че кои са двете най-големи в чалгата И към днешна дата? Преслава и Галена. Как го каза това, сякаш Преслава в 20-тата си година е като Мадона в 20-тата си година - изчерпана и дишаща прахта на новите. Тя и Галена е в 20-тата си година, ама прави песни с 30 млн.

Надявам се това за Мадона да е шега. Тя във въпросния си период е била много по-голяма в сравнение с Преслава и Галена днес в техния. Кралицата на попа срещу такива, които главно чалга таргета ги отразява.

Както и да е, мисълта ми беше, че успехът на Меди/Галена не е нещо, което ей така да се достигне с щракване на пръсти. Преслава не е в най-силните си години вече.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, SG каза:

Надявам се това за Мадона да е шега. Тя във въпросния си период е била много по-голяма в сравнение с Преслава и Галена днес в техния. Кралицата на попа срещу такива, които главно чалга таргета ги отразява.

Както и да е, мисълта ми беше, че успехът на Меди/Галена не е нещо, което ей така да се достигне с щракване на пръсти. Преслава не е в най-силните си години вече.

Сравнението е на база успехи в България / успехи в Билборд. Нали тази е най-влиятелната класация в света? Представи си, че popnable е нашия Билборд.

Мадона през 2003 по-успешна ли е от новите имена в музиката като Бритни Спиърс, Кристина Агилера, Бекстрийт Бойс или е зад тях? Това имам предвид. 20 години след старта си Галена и Преслава отново са на върха в нашите класации, а не след 7-8 други изпълнители.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, Balkandji1 каза:

Сравнението е на база успехи в България / успехи в Билборд. Нали тази е най-влиятелната класация в света? Представи си, че popnable е нашия Билборд.

Мадона през 2003 по-успешна ли е от новите имена в музиката като Бритни Спиърс, Кристина Агилера, Бекстрийт Бойс или е зад тях? Това имам предвид. 20 години след старта си Галена и Преслава отново са на върха в нашите класации, а не след 7-8 други изпълнители.

Преслава и Галена всъщност са в 19-тата си година. Мадона в нейната такава (2001) няма нова продукция, но пък в предходната има огромен световен хит и успешен албум, а в следващата й предстои още един смаш. 

Даже ми е смешно да ги сравняваме. В световния шоубизнес е сто пъти по-трудно да се задържиш номер 1 дори повече от 5 години, а в чалгата точно покрай Преслава и Галена сме се убеждавали, че това може добре да се уреди за сметка на други. Въпреки което те днес не са силните имена, каквито се изкарват, защото повечето българи над 30-40 изобщо не се интересуват от тях.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Stela каза:

Един пример за балада на Глория, която е хубава, но не носи особена емоция и просто нещо и липсва. Особено ако я сравняваме с други нейни. Нещо като с новата на Преслава. 

Точно тая според мен и е една от по добрите. Има други като Гост не сън и тем подобни дето са шит.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Balkandji1 каза:

@asylum

Нашата любима Исмигюл окончателно зарязвала попфолка. Джазът щял да бъде новото й поприще. Тази новина мернах наскоро в някакви сайтове. Исмигюлче най-накрая схвана, че е в 348-ма глуха в чалгата от години и реши да бъде елитарна и на високо ниво. Джазова. Па-да-ба-да-дап-тау-тау!

Тя като Фики все се отказва. Току-виж забие "елитарен" кючек утре с претенции за джаз и еклектика 

 

  • Like 2

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...