Jump to content



Поп-фолк скандали (ноември 2022)


Препоръчани коментари

преди 8 минути, DenFevgo каза:

Мхм, затова от него излезе мега хит като "Трепни"... Нека спрем с глупостите. :)

Мегахит беше, но това се случи преди 5-6 години. Аман от тази черна, надценена разпоретина.

Редактирано от Balkandji1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, adorable каза:

Бях сигурен, че някой ще спомене това. Освен Трепни и още 1-2 песни, останалите като Дидуле как ги намираш? Брена и Драгана имат по-хубави албуми (последните). Дай сега като е Цеца и паметник да се вдигне. Аман.

Намирам абсолютно целия албум за страхотен, както вероятно ти намираш всички песни на Глория, за които пишеш статии, за страхотни. Разликата е, че в първия случай говорим за масово признат и успешен продукт, в другия - за фенска статия с елементи на пудра и течен сапун. Наистина не мога да разбера какво постигаш с подобни хвалби и на кого помагаш? Много свястно момче си, но писането не е просто възвишени и красиви слова без покритие, а понякога болезнен реализъм. Дано го израстеш, ако искаш да се развиваш в тази посока.

Колкото до "Трепни" - един хит от такъв мащаб е достатъчен на Глория, дори да е веднъж на 10 години, за да преобърне играта. Както "За да те забравя" я преобърна за Милко. Но разбира се, само с песни не става. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Засягането на темата за Десислава не започна от някой от феновете й, а от фен на певица, към която аз лично поднасям критика не задължително за да се обърне на спор за любимки. Но след като е спомената темата, за какво да си премълчавам истината въпреки яда ми към моята - че тя достатъчно хитро успя да се наложи като голяма певица пред хора, които въобще не отразяват колко деградирала е в момента?

Пък и да се намеква колко са заслепени Десови е повече от абсурдно към 2022. Посочете ми кой друг толкова е критикувал и дори се е подигравал с любимката си, когато го е заслужила.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Balkandji1 каза:

И имала ли наистина 30 участия в месеца? Дълбоко се съмнявам. Ще се изненадам ако е така, но ми се вижда непостижимо на фона на изчерпания й образ.

Има доста участия Деса. Евала. И това си е работа. Положи усилия предвид, че е Риба и за нея е трудно. Връзки, раждания, прибирания, напускания от Пайнер, фалит на телевизия, битка с килограми. Заслужава уважение, че се бори, но не всичко е в дискотеките и комерса, мамка му. Вкарала се е в омагьосан кръг.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Balkandji1 каза:

И имала ли наистина 30 участия в месеца? Дълбоко се съмнявам. Ще се изненадам ако е така, но ми се вижда непостижимо на фона на изчерпания й образ.

Сашка и на Юнона и Татяна би уредила по 30, така че наистина не е голямата гордост, ако пееш за 2000лв и ти взимат процент от хонорара. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

И Деси Слава и Глория имат по 1 мегахит благодарение на Азис. До тук и Не сме безгрешни са си такива примери. Разликата е, че Деси макар боклуците си имаше ерата на В твоите очи/ и на всички като тебе/ в друг живот. Отделно е имала големи хитове през годините като Зайчето, пусни го пак и т.н. 
 

Глория е имала 1 - ако те няма. Колко песни съсипа с потенциал за гига хитове, ако Азо беше дал можеш ли да ме обичаш на Деса, тва щеше да й е чутовен хит. Глория я уби като песента набираше скорост и после пусна клип. Абсурдна е и база за сравнение няма. Деса е по пускана, търсена и запомнена.

Има шанс баба да промени това, но поради лични лимитацио никога няма да се случи. Толкова! 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, DenFevgo каза:

Намирам абсолютно целия албум за страхотен, както вероятно ти намираш всички песни на Глория, за които пишеш статии, за страхотни. Разликата е, че в първия случай говорим за масово признат и успешен продукт, в другия - за фенска статия с елементи на пудра и течен сапун. Наистина не мога да разбера какво постигаш с подобни хвалби и на кого помагаш? Много свястно момче си, но писането не е просто възвишени и красиви слова без покритие, а понякога болезнен реализъм. Дано го израстеш, ако искаш да се развиваш в тази посока.

Колкото до "Трепни" - един хит от такъв мащаб е достатъчен на Глория, дори да е веднъж на 10 години, за да преобърне играта. Както "За да те забравя" я преобърна за Милко. Но разбира се, само с песни не става. 

Някои критични неща, ако има, ги поднасям във форма на съвет или молба. И тя се старае и се вслушва. Даваш ли си сметка понякога какво коства на човек един такъв подход? Нищо не постигам, защото нищо не целя. Искам само да помогна, но подходът не е да влизам с бутонките. И това, че съм похвалил, не значи, че съм казал, че е направила "Феникс" 2. И на Александрина го казах - винаги може по-добре, но я подкрепих като за начало, защото знам какво иска да чуе един млад човек. Имайте търпение. Може пък и да чуете песен, която и вас да грабне. За болезнения реализъм в писането си прав, но го прилагам само в политически статии. Като става дума за култура и изкуство, пиша по-скоро за нещата, които ми харесват.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, adorable каза:

Има доста участия Деса. Евала. И това си е работа. Положи усилия предвид, че е Риба и за нея е трудно. Връзки, раждания, прибирания, напускания от Пайнер, фалит на телевизия, битка с килограми. Заслужава уважение, че се бори, но не всичко е в дискотеките и комерса, мамка му. Вкарала се е в омагьосан кръг.

Много точно.

Тя ги осъзнава тия неща, ама за какъв чеп като нищо не прави по въпроса.

Тук вече говорим за манталитет също и начин на мислене. Не я оправдавам изобщо, но тя много се влияе и от средата, а толкова години в чалгата няма как да не са оставили своя отпечатък.

Парите блазнят много, няма какво да се лъжем, но има и неща, за които я критикувам постоянно.

Щом има пари и време да си купува маркови анцузи и блузки за стотици евро, значи има и достатъчно за да направи албум с народна музика, или по-лирични песни за най-старите си почитатели.

Това не го разбирам, даже ми е неприятно, че все протаква и не си е направила усилието например са качи един албум като Сладки сънища и Любовта е само чувство в платформите за музика, но такова е положението.

Надявам се когато се сети да прави по-слушаема музика да не е прекалено късно.

Истината е, че всички ние имаме правото да се месим и критикуваме, защото сме подкрепяли любимките си във всякакви безумия през годините, а те не бива да забравят, че са станали това, което са благодарение и на публиката си.

Не на онези 20-30 годишни, които основно пълнят чалготеките и им е все тая в 3 часа кой ше излезе да пее като са нашмъркани на кучета и са издишали количество балони, способни да упоят и слон.

Аз все още имам някаква надежда, че Десито ще се събуди и ще прави неща, от които после няма да я е срам, защото и тя на много пъти е адски противоречива.

Не може да обикаляш по интервюта и да обясняваш как си записвала Попа от сусам със сълзи на очи и 25 години по-късно доброволно да инвестираш толкова в нещо, в което обясняваш как лирическия герой е брутален в секса 😬😵💫😵💫🫠🤫😭😹😹

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Каквото и да си говорим и колкото и да си увъртаме теориите Десислава е в по-доброто положение. Ние тук си държим на високо и прилично ниво, но не винаги точно това заковава изпълнителя на добри позиции. Понякога е мешавица от различни кариерни ходове. Мадона не е станала Кралица на попа само с Frozen.

Говорим за чалга. Чалга, каквато беше и Глория навремето, но днес не е.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, GSA каза:

Сашка и на Юнона и Татяна би уредила по 30, така че наистина не е голямата гордост, ако пееш за 2000лв и ти взимат процент от хонорара. 

А тази Сашка не мога да разбера защо се издига в  култ. Почна да се приема, че без нея си никой и няма да имаш работа. Какво толкова прави, магия ли? Просто има телефоните на управителите на всички дискотеки и сключва някакви договорки. Голямото сложно. Всяка певица може и сама да си урежда участия стига да й се занимава и да не я удря по гродостта, че сама ще прави преговорите за хонорар.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Каквото и да си говорим.... всичките са на ръба на отчаянието. Има един сериозен проблем във всяка професия, която работиш прекалено дълго време - елементарни грешки спират да ти правят впечатление влизаш в досадна рутина. Как да ги виниш, и те си имат проблеми и неволи, особено след Ковид. Десислава иска участия - прави глупави песни, Глория иска да си уважава екипа - пее почти едно и също, каквото й подадат. Да не говорим колко певици запяха фолклор тук в последните 2 години - вечният спасителен пояс.

Те затова на Запад хората си имат екипи и много хора, които бачкат отзад за звездата. А тук е нужно да направиш 1 милион неща, за да изкараш песен и видео 1 път на 6 месеца. А и кризата яко ги е ударила, по дрехите само може да се познае, пести се от всичко. Спонсори няма... плащаш си масрафа до стотинка.

Факт е, че са безидейни вече и могат да пробват със съвети и помощ от фенове, поне са безплатни. :D 

Колкото-толкова. 

 

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Balkandji1 каза:

А тази Сашка не мога да разбера защо се издига в  култ. Почна да се приема, че без нея си никой и няма да имаш работа. Какво толкова прави, магия ли? Просто има телефоните на управителите на всички дискотеки и сключва някакви договорки. Голямото сложно. Всяка певица може и сама да си урежда участия стига да й се занимава и да не я удря по гродостта, че сама ще прави преговорите за хонорар.

Български манталитет да чакаш държавата (в случая монтанската далавераджийка) да ти уреди живота.

А след почти 30 години да се блъскаш като куче всеки ден по участия не говори добре. Но Деса я знаем, че не умее да борави с пари. Каквото изкара го изяжда.

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, DarkChild каза:

Да, кучешко име. Не че Цветея е много хубаво, де.

Сериозно ли? :P

преди 35 минути, adorable каза:

Някои критични неща, ако има, ги поднасям във форма на съвет или молба. И тя се старае и се вслушва. Даваш ли си сметка понякога какво коства на човек един такъв подход? Нищо не постигам, защото нищо не целя. Искам само да помогна, но подходът не е да влизам с бутонките. И това, че съм похвалил, не значи, че съм казал, че е направила "Феникс" 2. И на Александрина го казах - винаги може по-добре, но я подкрепих като за начало, защото знам какво иска да чуе един млад човек. Имайте търпение. Може пък и да чуете песен, която и вас да грабне. За болезнения реализъм в писането си прав, но го прилагам само в политически статии. Като става дума за култура и изкуство, пиша по-скоро за нещата, които ми харесват.

Ще напишеш ли статия за Кадифето на Екстра Нина Димитрова-екс-Панайотова? ❤️ 

  • Love 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, adorable каза:

Ще те помоля да не ми споменаваш името в някакви общи конфигурации. Не си наясно поотделно кой какъв е нито като бекграунд, нито като нищо - не обобщавай. За другото... Всеки очаква нещо. Както казах, хубаво е да има очаквания. В България сме обаче. Цеца не ми е интересна. Тя може да си позволи всичко. Но най-интересното, което е направила в последните години, е операцията на задните си части, излъчена в някакво си нейно семейно риалити за скапания й живот. Да видим сега, като я няма Туцакович. Няма нов албум (последният и не ставаше особено) и песен от години. Ако си мислиш, че в Сърбия не са зациклили, се лъжеш. Просто там си уважават своето, дори и на престъпница като Цеца. Тук обаче... Злато в карати и чуждопоклонничество.

Мога да споменавам името ти точно в такива "общи конфигурации", защото си се подписал с него под статия, въхваляваща боклук като "Кадифе". Също както със сигурност възхваляват пред нея тая песен и другите изброени + Бони и Наско Колев, вероятно. Та що Глория да не пуска такива боклуци, когато верните й "фенове" й обясняват какъв шедьовър е сътворила? Обективизъм нула. Жената си живее в собствен свят, в които точно изброените 5-10 човека я вкарвате. Ще си пуска подобни шитни и ще се влачи с двете куци балерини + Симонка до гроб. Кажи честно, на теб "Кадифе" и подобните полюции от последните години ок ли са ти за нивото на Глория? Ако са - това е фенщина, не фенство.

Относно Цеца - жената разпродаде Арена Армеец за дни (в чужда държава), Глория с месеци пълни летен театър с десет пъти по-малко публика. И за това вина имате точно гъзолизците, които й обяснявате колко е велика и елитарна, а тя всъщност е скучна, посредствена и евтина до безобразие. А можеше да е друго.

  • Like 5
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, HIStory каза:

Относно Цеца - жената разпродаде Арена Армеец за дни (в чужда държава), Глория с месеци пълни летен театър с десет пъти по-малко публика. И за това вина имате точно гъзолизците, които й обяснявате колко е велика и елитарна, а тя всъщност е скучна, посредствена и евтина до безобразие. А можеше да е друго.

Точно това беше и изначалната моя идея още вчера около сравнението със София Лорен (изключвам потенциално обидните квалификации, де :D ). Глория цял живот иска да е блясква като еди-коя си, а същевременно не знае как да си подреди нейната кариера така че да има свой уникален такъв имидж. Наистина - можеше да е друго.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 48 минути, Balkandji1 каза:

А тази Сашка не мога да разбера защо се издига в  култ. Почна да се приема, че без нея си никой и няма да имаш работа. Какво толкова прави, магия ли? Просто има телефоните на управителите на всички дискотеки и сключва някакви договорки. Голямото сложно. Всяка певица може и сама да си урежда участия стига да й се занимава и да не я удря по гродостта, че сама ще прави преговорите за хонорар.

Що не намериш и ти телефоните на управителите и не сключиш някакви договорки?

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 52 минути, HIStory каза:

Мога да споменавам името ти точно в такива "общи конфигурации", защото си се подписал с него под статия, въхваляваща боклук като "Кадифе". Също както със сигурност възхваляват пред нея тая песен и другите изброени + Бони и Наско Колев, вероятно. Та що Глория да не пуска такива боклуци, когато верните й "фенове" й обясняват какъв шедьовър е сътворила? Обективизъм нула. Жената си живее в собствен свят, в които точно изброените 5-10 човека я вкарвате. Ще си пуска подобни шитни и ще се влачи с двете куци балерини + Симонка до гроб. Кажи честно, на теб "Кадифе" и подобните полюции от последните години ок ли са ти за нивото на Глория? Ако са - това е фенщина, не фенство.

Относно Цеца - жената разпродаде Арена Армеец за дни (в чужда държава), Глория с месеци пълни летен театър с десет пъти по-малко публика. И за това вина имате точно гъзолизците, които й обяснявате колко е велика и елитарна, а тя всъщност е скучна, посредствена и евтина до безобразие. А можеше да е друго.

Боклук е много силна дума, не знам защо човек като теб я използва - изказът не добива повече тежест така. Само ще ти кажа, че имаше период, в който бях по-малък и имах претенции към Глория да прави нещо повече, така да го кажем - тя помни и дори го каза на представянето на книгата. В момента според теб "лижа", ок. Никога не сме си пили кафето, нито целя това. Има хора, които го правеха и вече не са сред феновете й. Те ходеха с дискографиите по предавания, не аз. И сега се сърдят и клечат на други певци, псуват я, защото не се домогнаха до нея. Аз не съм я предавал, с критика или без. Периодът е труден за всички и е редно повече да се влиза в положение на хората като цяло. За пореден път казвам, виждам старание от нейна страна, променила е много неща. А когато се критикува, има начини. Не е нужно да го правя пред @HIStory, за да си каже колко обективен фен съм. Никога не съм бил гъзолизец. Нито в живота, нито в работата (нали сме работили на едно място... само ако имаше как да знаеш на какво съм правил ръководството), но в живота така не става. Остро и грубо. Първо, трябва нещо да си дал от позицията си на някакъв... Най-малкото, което е, дай пример, факти, теза и чак тогава очаквай да бъдеш разбран. Аман от криворазбрани дискусии, кадифясах вече. Кажи поне кои песни искаш да чуеш на концерта догодина. :)

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Баш боклук си е. Между Глория и Цеца няма база за сравнение. Цеца има уважение, мегахитове и ореол. Тя е интересна и пош, тя е звезда.

Глория е такава само за 35+ и само някои. Смешно е да я сравняваме, хората НЕ искат да слушат песните на Глория, защото тя е досадила. 20 години бълва албуми от които я има нещо да слушаш, я не. Пукнат хит няма, само сере боклуци. Как да я слуша човек?

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Абе при Глория хубавата песен е голяма рядкост. В последните 10 години има 2-3 такива, ако сме щедри. Работи с бездарен екип, както и тя самата няма явно усет и вкус. Оттам нататък всичко друго е без значение.

Не че другите правят шедьоври, но като ще се сравнява с Цеца, поне да прави мелодични и запомнящи се песни.

  • Like 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, WindWalkerMonk каза:

Баш боклук си е. Между Глория и Цеца няма база за сравнение. Цеца има уважение, мегахитове и ореол. Тя е интересна и пош, тя е звезда.

Глория е такава само за 35+ и само някои. Смешно е да я сравняваме, хората НЕ искат да слушат песните на Глория, защото тя е досадила. 20 години бълва албуми от които я има нещо да слушаш, я не. Пукнат хит няма, само сере боклуци. Как да я слуша човек?

Цеца е една криминалка, която държи оръжие вкъщи. Замесена е в брутални схеми и т.н. Филми правиха за нея чак. Има държави от Югославия, където не стъпва. Що? Ореол имала. Да е жива и здрава, таланта си го има, но ако не бе Аркан да трови психиката на конкурентките й, щеше да си е останала само с една Кукавица. Ай аман от тия сръбски пачи, нашите са по-талантливи. Ти лично нареждаше Брена. Въртите както ви е удобно. Разбрахме ви мнението за Глория, не е нужно всеки ден. Като не ви кефи сега, пуснете си албума "Илюзия" или някой хит на някоя клубна терминаторка.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Джена се била опитвала да учи Наки на английски... Представям си я как седи до него и му диктува "Djena tu hev a konsert in the New York!".

  • Like 1
  • Haha 7
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...