Jump to content

Поп-фолк скандали (септември, 2022)


Препоръчани коментари

преди 1 час , Emanuela.Carey каза:

Не мисля че някой с капацитет да изпее тази песен би се интересувал от такива състезания.

Такива таланти си пеят по фестивали, събори, състезания и прибират доволен хонорар. Няма смисъл да се занимават с предаване което акцентира върху поп пеене.

Петя Панева например е доказателство, че има смисъл да се занимават. Точно след Гласът и потръгна и беше масово забелязана. Галена каза, че даже се занимава с международен проект. Момичето стана любимка на хората, докато тези, които се явяваха с поп и рок кой ги помни сега? Нека си набляга предаването на поп, но по-умните ще се сетят дали този поп ще им донесе някакви активи след това. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 55 минути, DarkChild каза:

Да, не е била, но е едно от най-големите клишета. 

Клише или не, това е песен, която не всеки има глас да изпълни. Трябва наистина голям талант за да можеш да си го позволиш, следователно ако можеш, значи имаш място в този формат. 

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Emanuela.Carey каза:

Следващата песен на Анелия ще е кавър за който вече е купила правата. По аранжимента ще работи с Пламен Стойчев, с който направиха Погледни ме в Очите.

Дано е нещо класно и силно. Последната не е зле, но си е еднодневен комерс. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, GSA каза:

Дано е нещо класно и силно. Последната не е зле, но си е еднодневен комерс. 

Някак се надявам да е турски кавър и да се получи нещо като Дай ми още. Такива песни отиват на гласа ѝ.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 14 часа , omline каза:

100 са процентите, не 95. Онзи период от месеца не му прощава изобщо.

О, колко оригинално, класно и изтънчено.

 

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 часа , stereoto_ каза:

ЕМИЛИЯ и ГАЛИН / soon

 

Може да бъде изображение с 1 човек и на открито

Никога не съм предполагал, че следващата песен, на  коятоЕмилия ще заложи, ще е дует. 😵 Колко изненадващо и неочаквано. ШОГ! БОНБА!

  • Haha 5
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 часа , DevilWish каза:

Провалиха видеоклипа към новия дует на Магда

 

Жената, изпяла това, прендира за безкомпромисност и качество!:1000:

 

  • Thanks 1
  • Haha 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

Емилия ги е разбила на фестивала в Неделино. Живо пеене, страхотни песни, емоция... 😍

Много е яка с тъмна коса. Нямам търпение за песента с Галин. Надявам се на фолк звучене да са заложили. 💕

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Emanuela.Carey каза:

Някак се надявам да е турски кавър и да се получи нещо като Дай ми още. Такива песни отиват на гласа ѝ.

Докато чакаме нека си надуем това:

🥳🥳

  • Love 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 часа , Stela каза:

По принцип целта е да бъдат разчувствани зрителите и да усетят емоция, да бъдат докоснати. Музиката е за това. Няма да гледаме и слушаме като бездушни роботи. Няма нечестно предимство тук. Всеки има правото да се яви с каквото иска. Хората с глас подходящ за народна музика да се откажат ли? Сценаристите даже трябва да наблегнат на това, няма от какво да се събуждат. Кое е нормалното в това да се набляга на чужди песни и стилове, които не са масово харесвани от хората? Прочети коментарите, хората искат повече песни на български език и се вълнуват от фолклорна музика. 

Таргета който споменах са едни от най-активните зрители, и биха изпратили смс на всеки, който им начеши националното его. С други думи, независимо колко добре подбрана и изпята е дадена песен, участникът с народното е по-вероятно да получи по-голям брой гласове. Никъде не съм казал, че трябва да наблягат на световно, а че не се отнасят фриволно с фолклорът, защото не трябва да забравят, че това е светски формат за модерна музика преди всичко. 

  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, Fast каза:

Таргета който споменах са едни от най-активните зрители, и биха изпратили смс на всеки, който им начеши националното его. С други думи, независимо колко добре подбрана и изпята е дадена песен, участникът с народното е по-вероятно да получи по-голям брой гласове. Никъде не съм казал, че трябва да наблягат на световно, а че не се отнасят фриволно с фолклорът, защото не трябва да забравят, че това е светски формат за модерна музика преди всичко. 

Това е България и е съвсем нормално да се пее фолклор, както и той да въздейства на хората. Къде пише, че е формат за "модерна" музика?

  • Like 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, DenFevgo каза:

Това е България и е съвсем нормално да се пее фолклор, както и той да въздейства на хората. Къде пише, че е формат за "модерна" музика?

Не е нужно да бъде написано някъде. Погледни как са версиите на други държави. Пеят главно комерсиална музика, от периода 80те до днес. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 часа , Fast каза:

Не е нужно да бъде написано някъде. Погледни как са версиите на други държави. Пеят главно комерсиална музика, от периода 80те до днес. 

В Турция и арабските страни пеят само национална и народна музика. Имаме и местна музика, така че не виждам проблем да я пеем. Няма изискване за "световна музика" от самия формат.

  • Like 4

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, asylum каза:

В Турция и арабските страни пеят само национална и народна музика. Имаме и местна музика, така че не виждам проблем да я пеем. Няма изискване за "световна музика" от самия формат.

Смесица от световна и българска музика, с минимален до никакъв фолклор е най-подходящата формула според мен.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Fast каза:

Смеска от световна и българска музика, с минимален до никакъв фолклор е най-подходящата формула според мен.

Без никакъв фолклор е твърде много, нe могат да ограничат дали някой иска да го изпълнява. Може да е добра идея да контролират избора на конкретни песни, така че да не се повтарят само най-известните..

  • Like 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 часа , Stela каза:

Емилия ги е разбила на фестивала в Неделино. Живо пеене, страхотни песни, емоция... 😍

Много е яка с тъмна коса. Нямам търпение за песента с Галин. Надявам се на фолк звучене да са заложили. 💕

Да, аз бях там.

Преслава беше много зле.

Емилия разби.

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , Fast каза:

Смесица от световна и българска музика, с минимален до никакъв фолклор е най-подходящата формула според мен.

Българската музика Е фолклорът. Другото, разбирай естрадата и поп музиката, са базирани на италианска, руска и англоезична музика. Проблемът с това предаване е, че не знам някой, освен Роксана, да е станал наистина успешен след него. 

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, DenFevgo каза:

Българската музика Е фолклорът. Другото, разбирай естрадата и поп музиката, са базирани на италианска, руска и англоезична музика. Проблемът с това предаване е, че не знам някой, освен Роксана, да е станал наистина успешен след него. 

Българска музика е всяка музика, която е произведена на територията на страната. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 13 часа , Andrew Cunanan. каза:

Жената, изпяла това, прендира за безкомпромисност и качество!:1000:

 

Не говори така за Хита на Столетието, моля те! 😘 

  • Haha 1
  • Confused 1
image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 часа , Mr. Greshen каза:

Да, аз бях там.

Преслава беше много зле.

Емилия разби.

То кои са били - Глория, Емилия, Преса? Аз за баба чух, че се е представила добре. То това им остана, вече другаде голяма публика няма да видят.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, WindWalkerMonk каза:

То кои са били - Глория, Емилия, Преса? Аз за баба чух, че се е представила добре. То това им остана, вече другаде голяма публика няма да видят.

Три дни са били: първия Глория, втория Анелия и последната вечер Емилия, Преслава и Азия.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 15 часа , Stela каза:

Петя Панева например е доказателство, че има смисъл да се занимават. Точно след Гласът и потръгна и беше масово забелязана. Галена каза, че даже се занимава с международен проект. Момичето стана любимка на хората, докато тези, които се явяваха с поп и рок кой ги помни сега? Нека си набляга предаването на поп, но по-умните ще се сетят дали този поп ще им донесе някакви активи след това. 

Петя Панева е глас и външност. Има доста качества. А и като фолклорна се забеляза. Ако всички пееха народно, дали щеше дс се открои до такава степен?

Тази новата няма особени данни и няма да има този успех.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • meleto changed the title to Поп-фолк скандали (септември, 2022)
  • DevilWish unpinned, pinned, unfeatured, featured, unlocked, locked, unlocked, unpinned and pinned this Тема
  • meleto locked this Тема
  • DevilWish unpinned this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...