Jump to content



Коя партия/коалиция ще подкрепите на предсрочните парламентарни избори на 2 октомври, 2022 г.


FikLena

Коя партия/коалиция ще подкрепите на предсрочните парламентарни избори на 2 октомври, 2022 г.  

55 потребители гласуваха

  1. 1. Парламентарни избори на 2 октомври

    • 1.ДПС
      0
    • 9.Продължаваме промяната
    • 14.Възраждане
    • 15.Български възход
    • 19.Има такъв народ
    • 24.ГЕРБ-СДС
    • 25.Демократична България - Обединение
    • 28.БСП за България
    • Патриотичен фронт
      0
    • Друга
      0
    • Не подкрепям никого
    • Няма да гласувам

Анкетата е затворена за нови гласове


Препоръчани коментари

За никой! Всички са корумпирани крадци!

Най-добре президентска република, един човек от него да му се търси отговорност и по-малко лапане!

Или мажоритарна система, стига с тия партийки на хранилка доживот!

  

преди 1 час , FikLena каза:

image.png.0aa3595ef379924aca4bb9e88a4a0271.png

Това Антония гущера ли е :D

  • Like 1
  • Dislike 2

spacer.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , FolkEmpire каза:

За никой! Всички са корумпирани крадци!

Най-добре президентска република, един човек от него да му се търси отговорност и по-малко лапане!

Или мажоритарна система, стига с тия партийки на хранилка доживот!

  

Това Антония гущера ли е :D

За мажоритарната система ще се съглася, но това за президентската република не го споменавай дори и на шега!

Замисли се, че цяла България мрази Гешев и иска да го разкара от длъжността на главен прокурор, защото в ръцете му е съсредоточена голяма власт, а над него няма никого.Народа може ли да му търси отговорност?НЕ!

Давам ти и друг пример - Русия е президентска република.Някой може ли да търси отговорност на Путин за дето нападна Украйна, за дето моГилизира всички мъже да се бият и т.н.?НЕ!

Ето за това не трябва да сме президентска република!Щото като ни се падне някой путьо, като хасковския селяндур, дето е готов да лиже руски задници денонощно, щото си с помня с умиление за "комунизъма" и СССР, народа ще го закъса още повече.Ако сега сме дъното, то ще почнем да копаем още по-дълбоко станем ли президентска република.В България няма закони, че да може да се премине към президентска република.А да не говорим че няма и съвестни хора, които да застанат на тая позиция и да водят страната в правилната посока.

  • Thanks 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

От утре нищо няма да е 1,80, защото тия няма да се разберат за нищо и пак ще има избори.

А иначе се видя какво става като не се гласува у нас  - ДПС както са я подкарали ще станат и първи на някои избори...

  • Like 1
  • Sad 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Чудех се какви са хората, които миналата година масово гласуваха за Слави, после за ПП, а сега за Възраждане, а те са точно такива - очакват, че някой като дойде на власт, ще свали цените на горивото/брашното...

Съответно като ПП изтеглиха късата клечка да управляват по време на газова криза, война между две недалечни за нас държави и световна инфлация, много хора си мислят, че високите цени са заради тях.

И аз така си мислех като бях на 4-5 - че който управлява, той определя цените, ама нали уж трябва да имаш пълнолетие да гласуваш... 

А изказването на FolkEmpire ми е епитом за тъпотия - аз не гласувах, ама трябва да има президентска държава (за да не определят 240, а само един ли?) и мажоритарен вот (за да влизат само познати лица и да се купуват още повече гласове, защото така местните дерибеи ще имат директен стимул да пазаруват?)

 

Непопулярно мнение, ама по-добре ГЕРБ, отколкото русофили... ДПС също влизат във второто число btw ;) 

 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Не само че се очертава, ами и ще стане, защото обществто се измори от избори и от каращи се партии. Всеки е с високо его. Славчо ще пусне една подписка, ще събере за референдум и от сега се виждат резултатите. Но и като се замисли човек - настоящата система вече не работи у нас. Въртим едни и същи лица от 10 години и им гледаме сеирите само....

В момента никой няма интерес да застане начело на държавата с тези кризи и високи цени + тегавата обстановка на север от нас. ГЕРБ се ослушват нещо и нямат изявления с конкретни цели и стъпки. Абсолютно излишно беше свалянето на последното правителство, точно ГЕРБ и компанията им в НС създадоха хаоса! Фандъкова краде като за последно в София с безумните й ремонти - така си плащат резултатите на изборите. Това ясно си проличава и от вота от чужбина. Общо взето надробиха поредната тиквена попара.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Няма как да стане това с президентската република. Трябва промяна на конституцията, което става само с ВНС. Референдум нищо няма да промени - трябва да има над 51% активност, за да влезе за разглеждане, а такава не сме виждали от години. 

Президентската република е най-лошото, което може да се случи в държавата. Примерът с Гешев по-горе беше много добър, няма да го повтарям. Не мога да повярвам, че държава, която недоволства от това, че 12 години почти непрекъснато е управлявана от един човек, иска да съсредоточи властта в ръцете пак на един човек, който може да е и още по-зле (например Радев ;) ). 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз едно не разбирам и искам да попитам, особено тези от вас, които живеят извън пределите на страната.

Как може българите в чужбина да гласуват за проруската Възраждане?Каква е тая шизофрения, да си избягал на запад, а да гласуваш за партия, финансирана от Кремъл?Честно, недоумявам!
Единственото, което ми идва на ум е, че има много българи като леля Гошка, дето работят от години на запад, а са толкова прости, че дори не са си направили труда да научат езика на държавата където са емигрирали...камо ли да прихванат нещо добро!

  • Thanks 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 часа , pacho каза:

Не само че се очертава, ами и ще стане, защото обществто се измори от избори и от каращи се партии. Всеки е с високо его. Славчо ще пусне една подписка, ще събере за референдум и от сега се виждат резултатите. Но и като се замисли човек - настоящата система вече не работи у нас. Въртим едни и същи лица от 10 години и им гледаме сеирите само....

В момента никой няма интерес да застане начело на държавата с тези кризи и високи цени + тегавата обстановка на север от нас. ГЕРБ се ослушват нещо и нямат изявления с конкретни цели и стъпки. Абсолютно излишно беше свалянето на последното правителство, точно ГЕРБ и компанията им в НС създадоха хаоса! Фандъкова краде като за последно в София с безумните й ремонти - така си плащат резултатите на изборите. Това ясно си проличава и от вота от чужбина. Общо взето надробиха поредната тиквена попара.

Pacho, аз ли бъркам или при теб има голяма промяна?Не беше ли върл привърженик на ГЕРБ?
Иначе много се радвам, ако все пак си прогледнал за случващото се през 12те години тяхно управление.Аз също съм гласувал много пъти за тях, докато не ми светна какво става в държавата.Сега съжалявам.
А за Фандъкова ме е яд най-много, защото София разполага с 2 милиарда бюджет.С тези пари трябваше да грее като слънце и да прилича поне малко на Европейска столица...Администрацията на Фандъкова обаче направи всичко възможно да прилича повече на пост-социалистическа такава...

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , nikitrz каза:

Аз едно не разбирам и искам да попитам, особено тези от вас, които живеят извън пределите на страната.

Как може българите в чужбина да гласуват за проруската Възраждане?Каква е тая шизофрения, да си избягал на запад, а да гласуваш за партия, финансирана от Кремъл?Честно, недоумявам!
Единственото, което ми идва на ум е, че има много българи като леля Гошка, дето работят от години на запад, а са толкова прости, че дори не са си направили труда да научат езика на държавата където са емигрирали...камо ли да прихванат нещо добро!

Това че са заминали в чужбина не гарантира че нямат авторитарни тенденции. Те виждат в такива като Костадинов образа на  "силния лидер, който с твърдата си ръка ще изведе страната в правилния път"  Пълни зомбита. На локално ниво, голяма част от този вид избиратели са "опитомени" от ГЕРБ и ББ. Може да се каже че това е единствената им полезна инициативата в момента. Не ми се мисли ако националистическите партии печелиха по 20-30%.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 19 часа , nikitrz каза:

Pacho, аз ли бъркам или при теб има голяма промяна?Не беше ли върл привърженик на ГЕРБ?
Иначе много се радвам, ако все пак си прогледнал за случващото се през 12те години тяхно управление.Аз също съм гласувал много пъти за тях, докато не ми светна какво става в държавата.Сега съжалявам.

Бях им привърженик, ама преди едно 6-7 години. :D И аз съжалявам, че сме подкрепяли един отявлен престъпник. Дори на местни избори не гласувам за тях, то не че и кадрите им, които издигат, са окей.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...