Jump to content



Поп-фолк скандали (август, 2022)


Препоръчани коментари

  • Отговори 2k
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Стана ми доста тъжно за Сашка като гледах изпълнението и интервюто. Личи си липсата на сила. Все пак се радвам, че в общи линии изглежда добре, дано възстановяването й да продължи успешно.🍀

  • Like 7
Link to comment
Сподели в други сайтове

Жалко че в крайна сметка не се е почувствала подкрепена от колегите си. Но пък по време на операцийте мъжа ѝ каза че не им трябвала финансова помощ, така че не разбрирам точно каква помощ ѝ е нужна? Иска да я канят по участия им, но участията в момента са главно дискотеки, а не мисля че здравето и атмосферата биха позволили това. Самото участие на Пирин Фолк е доста голямо завръщане.

Изпя песента вчера с много чувство, дано е жива и здрава и да остане на сцената.

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

В началото се опитаха да се борят с лични средства, но в последствие обявиха, че ще им е нужна помощ. Явно не са я получили от колегите, а само от не толкова богати като Петя Дикова, които са били наистина загрижени. Все пак си спомням, че тогава само Галена ми беше направила добро впечатление, че изобщо беше споделила новината. И после Велдес спомена за случая в Шоуто на Рачков.

А изпълнението вчера беше на плейбек. На Сашка си й личи, че се е съгласила да дойде на този концерт главно заради желанието да им уважи поканата и отново да се почувства щастлива на тази сцена. Но реално погледнато не е готова за каквито и да е участия и събития още.

  • Like 5
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, Emanuela.Carey каза:

Жалко че в крайна сметка не се е почувствала подкрепена от колегите си. Но пък по време на операцийте мъжа ѝ каза че не им трябвала финансова помощ, така че не разбрирам точно каква помощ ѝ е нужна? Иска да я канят по участия им, но участията в момента са главно дискотеки, а не мисля че здравето и атмосферата биха позволили това. Самото участие на Пирин Фолк е доста голямо завръщане.

Изпя песента вчера с много чувство, дано е жива и здрава и да остане на сцената.

И аз си спомням, че каза, че нямат нужда от финансова помощ. По принцип ако имаш нужда се обявява дарителска кампания, ходиш и шдкаш дирестно от хората. Те пускаха ли официално кампания? Не си спомням, но май не съм засилала.

И аз не мисля, че в момента запушените и претъпкани дискотеки са подходящи за нея. Може би на някакви ресторанти и механи да пее, но не цяло участие за да не се претоварва. По-малко време ще пее и за по-малък хонорар, но пак е нещо като за начало. И по сватби е други тържества може да се уреди да изпява няколко песни. Трябва и време да се оправи, сега си личи, че е преживяла сериозни здравословни проблеми. Не бива обаче да се затваря напълно, защото това би я депресирало. 

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 часа , irritable2021 каза:

Каква е всъщност историята на Сашка - мисля, че е била звезда не иронично, но в някакъв момент става карикатура и трудна за приемане сериозно. защо?

Мисля че най-вече визията ѝ. Леопардовите щампи, червилата, екстеншъните, цялостния ѝ образ стана емблема на грутесната мода, селския шик и Пернишкия лайфстайл.

Но освен това самата Сашка понякога се е държала по начин, който да накара медийте да ѝ се подиграват. Имам спомен за някакви нейни истории за срещи с извънземни и за третото ѝ око.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 часа , irritable2021 каза:

Каква е всъщност историята на Сашка - мисля, че е била звезда не иронично, но в някакъв момент става карикатура и трудна за приемане сериозно. защо?

Не просто звезда, а Звезда, тясно свързана с историята на прехода. И по нейното време някои й се смееха, но реално погледнато благодарение на нея, Глория, Румяна и Тони Дачева този жанр изгря и отвори пътя за всички други.

Нали, днес чалгата отново си е в кръчмите, де, затова и такива звезди няма вече.

  • Like 5
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, Emanuela.Carey каза:

Мисля че най-вече визията ѝ. Леопардовите щампи, червилата, екстеншъните, цялостния ѝ образ стана емблема на грутесната мода, селския шик и Пернишкия лайфстайл.

Но освен това самата Сашка понякога се е държала по начин, който да накара медийте да ѝ се подиграват. Имам спомен за някакви нейни истории за срещи с извънземни и за третото ѝ око.

Едно време такива като Сашка и Луна пробиваха по този начин - пародиен външен вид, леко поведение и простовати текстове на песни. Тогава обаче не изглеждаше толкова смешно сякаш, но заради подобно минало чалгата и до днес е прицел. Имаше някакви крайности тогава на грутеската и на талантливите, нормално изглегдащи като Глория примерно. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, SG каза:

Не просто звезда, а Звезда, тясно свързана с историята на прехода. И по нейното време някои й се смеха, но реално погледнато благодарение на нея, Глория, Румяна и Тони Дачева този жанр изгря и отвори пътя за всички други.

Нали, днес отново си е в кръчмите, де, затова и такива звезди няма вече.

Обаче едно време поне бяха различими като визия и стил. Сашка - руса, пародийно облечена с животински щампи и като цяло вид достоен за някой цирк, Луна - същата работа. Глория за времето си изглеждаше прилично като визия без да и пошла. Тони Дачева също се отличаваше, но в добрия смисъл, Румяна беше абсолютно разпознаваема с дълата до под дупето рижавееща коса и къси полички. Деса изглеждаше типично за младо момиченце и беше естествена и сладка. Просто всяка се отличаваше с нещо, а не като сега всички да си приличат и да са 1:1. 

  • Like 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, Stela каза:

Едно време такива като Сашка и Луна пробиваха по този начин - пародиен външен вид, леко поведение и простовати текстове на песни. Тогава обаче не изглеждаше толкова смешно сякаш, но заради подобно минало чалгата и до днес е прицел. Имаше някакви крайности тогава на грутеската и на талантливите, нормално изглегдащи като Глория примерно. 

преди 20 минути, Stela каза:

Обаче едно време поне бяха различими като визия и стил. Сашка - руса, пародийно облечена с животински щампи и като цяло вид достоен за някой цирк, Луна - същата работа. Глория за времето си изглеждаше прилично като визия без да и пошла. Тони Дачева също се отличаваше, но в добрия смисъл, Румяна беше абсолютно разпознаваема с дълата до под дупето рижавееща коса и къси полички. Деса изглеждаше типично за младо момиченце и беше естествена и сладка. Просто всяка се отличаваше с нещо, а не като сега всички да си приличат и да са 1:1. 

Отличаваха си се, макар и да бяха като дошли от някоя махала. :D Но пък те повечето наистина си идваха от малки населени места и се опитваха да са 'модерни' и да следват остатъците от визуалната мода на 80те. Но изглеждаха комични в повечето време.

А Сашка не просто проби чрез нейните си излъчване и поведение - тя ги създаде. Всички последвали скандални и/или комични образи в чалгата си градят кариерите по проправения от нея път. Колкото и да не са актуални с нови песни, двете с Глория завинаги ще си останат началните опорни стълбове на този жанр.

  • Like 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, SG каза:

Не просто звезда, а Звезда, тясно свързана с историята на прехода. И по нейното време някои й се смееха, но реално погледнато благодарение на нея, Глория, Румяна и Тони Дачева този жанр изгря и отвори пътя за всички други.

Нали, днес чалгата отново си е в кръчмите, де, затова и такива звезди няма вече.

Ей това трябваше да стане емблемата на Сашка, да следва тая линия и нямаше да е такава гротеска. От  "Георги" и "Левовете в марки" получавам рефлукс:

 

преди 1 минута, HIStory каза:

Ей това трябваше да стане емблемата на Сашка, има потенциал. Да беше следвала тая линия и нямаше да е такава гротеска. От  "Георги" и "Левовете в марки" получавам рефлукс:

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, SG каза:

Отличаваха си се, макар и да бяха като дошли от някоя махала. :D Но пък те повечето наистина си идваха от малки населени места и се опитваха да са 'модерни' и да следват остатъците от визуалната мода на 80те. Но изглеждаха комични в повечето време.

А Сашка не просто проби чрез нейните си излъчване и поведение - тя ги създаде. Всички последвали скандални и/или комични образи в чалгата си градят кариерите по проправения от нея път. Колкото и да не са актуални с нови песни, двете с Глория завинаги ще си останат началните опорни стълбове на този жанр.

Като се замислиш кое е по-комично? Старото на Сашка и другите ни от зората или сегашното на Джия, Мия, Ариа, Лина, Палома и куп още... 😂😂

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, HIStory каза:

Ей това трябваше да стане емблемата на Сашка, да следва тая линия и нямаше да е такава гротеска. От  "Георги" и "Левовете в марки" получавам рефлукс:

 

 

Доста заслужила песен, действително, но според мен е нормално акцента при Сашка да е върху омръзналата и на самата нея Георги, при все че кариерата й започна ударно именно с тази песен и че продажбите на касетката с нея и до днес са сред най-рекордните за българската музика на демокрацията. Песента сама по себе си всъщност е много хубава, просто излъчването на самата Сашка винаги я е превръщало в нещо провокативно и някак майтапчийско.

А Левовете са егати емблемата, кеф да ти е да я слушаш и да гледаш легендарния клип. Такъв хит почти никоя от днешните активни не е виждала. Как пък някоя от тия съвременни диви не се сеща да изпее и днес нещо такова насред актуалната покъртителна ситуация в държавата... Аман от това да се правят на много класни, а всъщност пеят евтини еднодневки за махали и пияни пичове и кифли. 😆

  • Like 5
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Stela каза:

Като се замислиш кое е по-комично? Старото на Сашка и другите ни от зората или сегашното на Джия, Мия, Ариа, Лина, Палома и куп още... 😂😂

И в двата случая общото е, че певиците от дадено време се размятат, правейки се на много модерни. Но през 90те поне беше наистина забавно и приповдигаше настроението, а хитовете бяха хитове. Днес не е така.

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...